10/10
panda9 2009 jún. 23. - 18:55:50 10/10
(104/804)
én is várom az új részeket...
mit várhatunk Kadirtól? :P
az egyik részben is csak Floriannak köszönhetõ, hogy megtalálták azt a srácot...
10/10
Shelbie 2009 jún. 23. - 16:13:50 10/10
(103/804)
Én is minden nap várom az új részeket.

A tegnapiban, azért a tartógerendát fel kellett volna ismerni. :)
Naphinel 2009 jún. 22. - 09:55:42
(102/804)
Ez aztán minden, csak nem életszerû... már bocs. :S
angel.911 2009 jún. 21. - 17:51:19
(101/804)
Szerintem nagyon aranyos film, bár tényleg hiányzik belõle az akció, de ettõl csak életszerûbb. Az életben sem mindig minden csak akció. A happy end pedig már tényleg kicsit sablonos. De ettõl függetlenül én egy részét sem hagyom ki!!!
1/10
ChimeraPredator 2009 jún. 21. - 12:56:51 1/10
(100/804)
Szerintem kicsit túlzottan sablonos az egész sorozat. Mindig happy end a vége, nem lehetne végre kicsit változatos? Mindig ugyanazokat küldik ki, 1-es parancsnoki, 1-es mentõ, 1-es tûzoltó, 1-es járõr, áhh... pedig hittem benne még az elején.
10/10
Shelbie 2009 jún. 21. - 10:35:33 10/10 Előzmény szzs
(99/804)
De, nem ebben az egyben volt igazam (de mondj és írj amit akarsz), és hogy hány évvel idõsebb a fórum társ, az meg hogy jön ide?
Egyébként röhejes (és ez tõlem is az volt), hogy ez csak egy film, és mennyi vitát okoz. Tényleg hülyeség vitatkozni, fõleg sértegetni (ennek már semmi köze a sorozathoz, bár ha jól esik tedd azt).
Számtalan filmet és sorozatot lehetne kritizálni a hibái miatt.
Ez a sorozat a hibák ellenére is jó. Nem lesz minden rész tökéletes, de egyik sorozat sem ilyen. A lényeg a szórakoztatás, az meg megvan benne.
Mint már írtam is, van más amit lehet nézni a tévében, csak azért, hogy minél jobban szapulva kritizáljak valamit nem nézek sorozatot vagy filmet. Belenézek, ha nem jó elkapcsolom, és még a gépeléstõl is megkímélem a dolgot, hogy a földig döngöljem. Ami nem érdekel az nem érdekel.
Én ugyan megígértem hogy nem reagálok, és ez lesz az utolsó: Szakemberek! bólintottak rá a jelenetre. Nem volt hibátlan, de igazam volt a fegyverhasználatban is. NEM LEHET, még a rendõrt veszik elõ, hogy hogy merte, a telefon a cégnek szintén helyt álló volt, és a tûzoltók is helyesen jártak el. Ennek a típusú gyûjtõ láda zárnyitásának, meg nézz jobban utána Te! A tûzoltók használhattak volna mást is, de ezek az eszközök is jók voltak. Tehát ebben meg mindkettõnknek igaza volt. Tõlem sem idegen a dolog, de gondoltam megkérdezek nálam tapasztaltabbakat. A sorozatot õk is nézik, és ugyan találnak hibákat, és volt már nem hihetõ rész is, de az összes többiben van. Ha az jó, ez is az. Nekik is tetszik a sorozat.
Megkérdõjelezheted õket, és a tudásukat, NEM ÉRDEKEL. Nekik hiszek, õk mentenek minden nap. Neked is van igazad, de nem mindenben!
Nah, szóval innentõl nem magyarázok, részemrõl ennyi.
10/10
Shelbie 2009 jún. 21. - 10:16:12 10/10 Előzmény szzs
(98/804)
Rendben. És szintén!
offtopic
szzs 2009 jún. 20. - 17:16:34 Előzmény Shelbie
(97/804)
"Flexrõl egy szót sem ejtettem, a lézer az meg szem volt (ami a "csúcs szuper" nézhetõ filmekben szokott lenni)"

Nah - ebben az egyben igazad van! Nem te írtad hanem 4 évvel idõsebb fórumtársad:


kiarasy
| Válasz | Elõzmény (szzs)
jún. 18. 21:25 | 99/111

(...)
"Amúgy mi mást csináltak volna a tûzoltók? Vágták volna flexszel, hátha bent felgyullad a gyerek? Vagy lézerrel? Vagy mittomén? Akkor már hatásosabb lett volna felgyújtani a kiskölyköt, hamarabb végeznek...")


A többit fenntartom.
10/10
Shelbie 2009 jún. 20. - 12:45:45 10/10 Előzmény kiarasy
(96/804)
Ez tényleg hülyeség volt. Még vizet sem lehet így itatni, nem még alkoholt. De ez a doki, valami "szuperman" félét fog alakítani, nem valami jó karakter. Remélem nem sokat fog szerepelni. Az oké, hogy semlegesíti az alkohol a fagyálló folyadék mérgezõ hatását. De ezt nem így kellett volna megoldani, ez nagyon gáz volt.
Ilyet nem szabad csinálni. Ha a való életben teszik, már tényleg halott lenne a srác.
10/10
Shelbie 2009 jún. 20. - 12:41:03 10/10
(95/804)
A naív szõke dumát, nem tudom kinek szántad...

Ha mindenképpen meg akarsz gyõzni, azt rendezel amit csak akarsz, de ettõl még marhára nem lövöldöznek bele semmiben amiben nem látják az embert. De nem magyarázom tovább, amúgy meg nincs rá szükségem hogy az internetek keressek utána az eszközöknek. Az eljárás az életben is így lett volna biztonságos. De nem pofázok errõl, mert te is ragaszkodsz az állításodhoz, és én sem fogom megváltoztatni a véleményemet.
Tudod egyáltalán hogyan ürítik azt a csomagtárolót. Ha láttál rajta zárat, majd linkeld már be légyszíves. Annyit még hozzátennék, hogy nem volt indokolt a fegyver használata, mivel jöttek a tûzoltók is, és a gyerek nem volt közvetlen életveszélyben.
Szakmai vitát nyithatnánk, én sem vagyok teljesen tudatlan szakmailag, hiába próbálod ezt kihozni. Ja, hogy a való életben a szabályok amik egy mentés esetén ki vannak adva (mert még erre is van szabály) hülyeség, az már egy másik dolog.
De vitatkozhatunk még rajta, ha gondolod. Örülök hogy mindent tudsz! és más véleménye, vagy állítása nem elfogadható számodra.

Flexrõl egy szót sem ejtettem, a lézer az meg szem volt (ami a "csúcs szuper" nézhetõ filmekben szokott lenni)

A közterületen lévõ cuccokat, meg a szabályaikat inkább hagyjuk. Inkább arról beszélj, hogy ezeket a szabályokat hányszor szegik meg és az elõírásokat, hányszor veszik semmibe.
Egy filmtõl nem lehet elvárni hogy szabályos legyen, ha az életben sem csinálnak semmit úgy ahogy elõ van írva ugyebár.

No, én innentõl nem reagálok, szerintem felesleges, mert csak személyes sértegetések lesznek belõle, aminek semmi értelme. És így ismeretlenül egymás szakmai tudását se kéne leszólni. Te vagy az ész, legyen igazad mindenben. De akkor sem értek egyet!!!
szzs 2009 jún. 19. - 21:59:11 Előzmény Shelbie
(94/804)
Szerinted ha valaki belelõ egy zárba akkor ott azonnal emberek pusztulnak el? :)

(Milyen zár??? Milyen az a zár??? Amilyennel egy csomagbedobót bezárnak!!! Valami kimaradt???)

Mert másképp nem lehet lõni csak úgy, hogy valakit eltaláljunk?

No mindegy.

Szerinted csak lézer meg flex létezik és amúgy sem ért senki (beleértve téged is) a film íróin kívül az egészhez.

Miközben LUSTA vagy az interneten rákeresni a XX. századi (!!!) eszközökre, amit például a tûzoltók is használnak.

Például kapásból az elsõ találat:

http://www.langlovagok.hu/html/azs/24.shtml

És akkor még nem beszéltem a lakatosokról, akik értenek a zárakhoz meg bizonyos elõírásokról, hogy a közterületen lévõ bezárható cuccoknak miféle szabályoknak kell megfelelnie.

No mindegy. Naív szõkék...

Ja! Szakértõ vagyok! Netán megkérdõjelezed? Rendezhetünk egy szakmai chat partyt ha gondolod!
Naphinel 2009 jún. 19. - 20:38:44
(93/804)
Hogy nem szabad, az hagyján, de irtó hülyék, mert a féleszméletlen ott fullad meg, ha valamit a szájába töltenek. Nem mondok rá inkább semmit, az meg már pláne gáz, hogy az amúgy is halálos mutatványt háton fektetett állapotban végezték.
Még a full eszméletén lévõ ember is nahezen nyel háton fekve, hát még az eszméletlen.
Újabb szakmai nulla. De ez már nem is szimplán szakmai, mert ezt minden épeszû ember tudja. Õk úgy látszik nem.
Nem bíznám rájuk az életem, mert helybõl megölnének. :S
Pfff
kiarasy 2009 jún. 19. - 19:30:48
(92/804)
Ezt leszámítva én pl. ebbõl a részbõl is tanultam: fagyálló ellen alkohol.
kiarasy 2009 jún. 19. - 19:27:33
(91/804)
Lehet egy féleszméletlennel folyadékot itatni??? Én úgy tudom, hogy nem... Vagy a mentõsnek szabad?
10/10
Shelbie 2009 jún. 19. - 08:24:38 10/10 Előzmény szzs
(90/804)
Egyébként neked is jobban kéne viselni hogy nem vagyunk egy véleményen, szóval hogy ki mit lát az egy dolog. Ami nem tetszik arra nem szánok idõt. A másik csatornán biztos érdekesebb megy, egy tisztaságmániás és fóbiás nyomozóról szól...

Egyébként én az elsõ félórás részben találtam csak hibát, de mivel filmrõl van szó ez elmegy. Minden esetre jobb, mint a Medicopter, ahol minden 10. részben lezuhannak, és saját magukat kell menteni, meg egy erdõben kergetõznek fegyveresekkel, rendõrök persze sehol, ott is a hõs életmentõk megmentik magukat... Annak idején néztem de az ilyen részek után szépen kezdtem abbahagyni, mert nem volt hihetõ sajnos. Elvitték rossz irányba, a Cobrával is így vagyok.
10/10
Shelbie 2009 jún. 19. - 08:14:06 10/10 Előzmény szzs
(89/804)
Egyébként meg a jegyzõkönyvet az eset végén kell felvenni nem az elején, úgyhogy én akkor akadtam volna ki, ha elkezdi írni a jegyzõkönyvet.
Ez már csak kukacoskodás. Egyébként meg most is azt mondom, hogy ha kritizálsz, legalább nézd végig az egészet.
10/10
Shelbie 2009 jún. 19. - 08:11:57 10/10 Előzmény szzs
(88/804)
Igen, szerintem is bele kellett volna lõni, hátha mindjárt a gyereket is kiiktathatjuk. Te se gondoltad ezt komolyan. Egyébként is milyen zárba kellett volna lõni?
Nem ködösítettem. Az hogy hangosan mondta tényleg nem volt valami jó, de hogy ezt elmondják ilyenkor az is biztos. Ezen kívül meg a gyereket nem õ nyugtatgatta, szóval ez sem igaz hogy a gyereknek mondta. Még akkor sem ha így tûnt. Akkor is a csajnak lett szánva a mondat.

Egyébként Te tûzoltó vagy, hogy ennyire tudod mi van egy szervízkocsin?
kiarasy 2009 jún. 18. - 21:28:29
(87/804)
Az mondjuk igaz, hogy mondhatta volna halkabban is a jegyzõkönyvet. Még szerencse, hogy egy nyolcéves ezt nem fogja fel, mert tuti behallatszott! Én elküldtem volna ... Afrikába, ha én vagyok olyan helyzetben és ezt hallom!!!
kiarasy 2009 jún. 18. - 21:25:42
(86/804)
"A valódi ok, amiért nem szóltak a rendõrnek és nem próbálkoztak más módon közvetlenül segíteni mig a szuper(béna) csapat odaér..."

Ezt a mondatot nem értettem... A két kiérkezõ közül a pasi rendõr!

Amúgy mi mást csináltak volna a tûzoltók? Vágták volna flexszel, hátha bent felgyullad a gyerek? Vagy lézerrel? Vagy mittomén? Akkor már hatásosabb lett volna felgyújtani a kiskölyköt, hamarabb végeznek...
(Remélem, ezt nem fogja senki félreérteni! Ez nálam amolyan akasztófahumor...)
szzs 2009 jún. 18. - 21:10:35
(85/804)
Amúgy tök mindegy, hogy kinek mondták, a lényeg: se jegyzõkönyvet nem írtak se nem segítettek csak álltak a bódé elõtt :)

(Az is valami - legalább nem mentek haza)