Téma: 12 majom

10/10
k11zoltan 2007 okt. 02. - 19:23:50 10/10
(94/414)
Ezt azért nem gondolom, mert ha halucináció lett volna a történet, akkor azt a rendezõ jobban kihangsúlyozta volna, legaláb annyira, hogy a nézõk 10-15% ának leessen, és azok álításából a többiek is azt mondhassák, hogy, hú,tényleg!!! De itt szerintem egyikõtök gondolt valamire, amirõl azt hitte, hogy úgy van, de ha valóban ez lett volna a film lényege akkor nem csak itt olvastam vola errõl. Én ezt azért álítom, mert a filmben semmi erre utaló jel nem volt, és szerintem akik látták ezt a filmet, azok 99%-a biztos nem tudná elképzelni, hogy ez lenne a lényeg.
Redfield 2007 okt. 02. - 08:46:26
(93/414)
Ja. Nem kell mindíg legalább a fél társaságnak defenzióba húzódnia, és kijelenteni, hogy ez hülyeség, mi hülyék vagyunk. Egy teljesen értelmes és nem különösebben cáfolható alternatívát vetettünk föl, amire még mi sem mondjuk azt, hogy ez van és kész.
norton15 2007 okt. 01. - 18:47:53
(92/414)
Nemtom. Lehet, hogy nem látták?
10/10
k11zoltan 2007 okt. 01. - 18:42:03 10/10
(91/414)
De tulajdonképpen ez nem hír! Kocsival mentek a reptérre, át kellett volna élnie. Dugók, oroszlán az autópályán stb...
norton15 2007 okt. 01. - 18:38:36
(90/414)
Gondolom, nem figyelt a hírre. Viszont emlékezett a fiúra a pajtában.
10/10
k11zoltan 2007 okt. 01. - 18:34:40 10/10
(89/414)
Na tehát, az, hogy az egészet Willis képzeli a bolondok házában, szerintem hülyeség.

Az viszont éredekes, hogy, ha srác korában ott volt a reptéren, amikor a 12majom hadserege kiszabadította az állatokat, és az egész város, rádió tv... ezzel volt tele, hogy mekkora kalamajka volt, 12majom, az állatok meg elárasztották a várost... (ez egy híradóban vezetõ hír, egy ember élete végéig emlékszik rá) akkor miért nem emlékezett Willis, ha gyerekként áttélte? És miért nem tudta, hogy a 12 majom csak ennyit tett? És a jövõben még arra sem emlékezett mi az a 12majom, az egész filmben ez után nyomoz...
joski 2007 okt. 01. - 13:54:50
(88/414)
A vírus az már a repülõtéren elszabadult, mikor David Morse kinyitotta a vámosnak a fiolát.
Nekem amúgy gondjaim szoktak lenni az idõutazós filmekben egyes dolgok megértésével. Itt pl ugye a vége felé, mikor a csaj felhívta a szõnyegoltot, vagy tisztítót, vagy már nem is tudom mi volt az, és azt mondta, h poénból hagyott nekik üzenetet. Mire Bruce azt mondta, hogy az nem volt poén, mert megkapták az üzenetet, hisz mielõtt a jövõbõl eljött a múltba,lejátszották neki a felvételt.Csakhogy ugye ha Bruce nem jött volna vissza a múltba, akkor a csaj soha nem hívta volna föl azt a számot. De õ úgy jött vissza, hogy már hallotta. Ez nekem magas.
Scypio 2007 szept. 30. - 18:18:43
(87/414)
A végén a csajszi nem lehet véletlen, vagy rendezõi vicc. ((ha nem láttad, ne olvasd el))
Ha a korábbi énje jelent volna meg ott, azt biztosan jelezte volna a rendezõ valahogyan.
(ruázat, hajviselet)

1. Azon a gépen szabadul el a vírus(?), ami õt is megölte volna, így nem lehetett volna ott 30 évvel késõbb.

2. Ha tényleg biztosításban dolgozott volna eddig, akkor miért lenne a tudósok egyik vezetõje? Oda logikusan biológusok, orvosok kellenek a szakértelmük jogán, ha jól sejtem, ha már egy ilyen "techokrata diktatúra" államformában élnek.

3. Mivel az eredeti vírus kellett nekik, lehet, hogy õ "biztosította" az eredeti vírus eljuttatását a jövõbe - a saját szervezetében.

4.Lehet, hogy tényleg csak azt felügyeli, hogy rendben elszabaduljon a vírus, amint azt már korábban vki megírta, hiszen ez biztosítja az õ hatalmukat a jövõben. Nem biztos, hogy a tudósoknak rossz a status quo, de azért néha alibiznek, hogy keresik a megoldást. mindenesetre ekkor a nõ feláldozza magát.

Mindenesetre a film nagyon jó.
danab1 2007 szept. 30. - 18:05:16
(86/414)
Osztom nézeteidet! Valami ilyesmire szerettem volna célozni én is.
norton15 2007 szept. 30. - 17:30:00
(85/414)
Megvan DVD-n.;)
kisciccca 2007 szept. 30. - 16:29:03
(84/414)
Sziasztok!

Szerintem is egy nagyon jó film,bár már nagyon sokszor kezdtem el nézni,még sosem jutottam a végére.Mindig uyganaddig a jelenetig látom...:)(elmegy a tv,másnap suli)...
De majd egyszer...:)
Amúgy azért rakják szerintem ilyen késõre a jó kis filmeket,mert a tv-s csatornák attól tartanak,hogyha leadnák a 8órai mûsorsávban,a hétköznapi emberek nem értenék,nem érdekelné ez a film,és így elkapcsolnának,vagyis csökkenne a nézettség.Tudod egyeseknek túl megerõltetõ lenne egy ilyen nehéz filmet megnézni elalvás elõtt(mert még gondokodni kéne rajta,hogy megértse!)Ez a szomorú,de sajnos ez az igazság!A jó kis "képírós" filmek helyett inkább a "sosem fogy ki a töltényed" tucatszámra gyártott,és tv-ben már 100-szor leadott filmeket nézik,mert azt értik...:S
Ez van...Az értelmiség meg már úgyis éjszakai bagollyá változott,így akit érdekel az úgyis fentmarad...:)Lehet hogy nagyon pesszimista vagyok,hát sorry.:)
danab1 2007 szept. 30. - 16:16:52
(83/414)
Szerintem ez egy remegbeszabott kis film! Aki még nem látta - és nincs DVD-je - feltétlen maradjon fenn! Jó történet, jó alakítás, különleges zene, remek szinkron...
Én idõrõl idõre felhúzom magam, hogy az értelmes filmek miért kerülnek lehetetlen idõpontokban mûsorra, de most már rájöttem: mert az értelem félelmetes!:-)
SZóval csak ajálani tudom azoknak, akik kedvelik az elvontabb alkotásokat!
csigusz92 2007 szept. 30. - 15:57:38
(82/414)
mire jó a dvd:D
akkor nézed meg amikor akarod...
norton15 2007 szept. 30. - 14:28:17
(81/414)
De tök jó, megint fél egy után lesz! Bravó ker. tévék!
3/10
zszoltan 2007 szept. 27. - 17:35:48 3/10
(80/414)
De. Határozottan. Egy verseket író barátom mondta, hogy szereti visszaolvasni a saját írásait, mert gyakran még neki is mondanak újat. Ez biztos így van a filmmûvészetben is. És tényleg az az igazi és megunhatatlan mûvészet, ha a mû mindig tartogat újabb üzenetet.

Amúgy a Mátrix-ot én annak tipikus példájaként szoktam felhozni, hogy valamit el akartak mondani, csak nem sikerült elég határozottan összeszedni és megjeleníteni a mondanivalót. De mondjuk a Mátrix esetében olyan dolgoról van szó, amit tényleg elég nehéz lehet elmondani, megmutatni. Az elsõ része mindenképpen érdemes a megtekintésre.

A '12 majom' is kicsit ilyen. Elsõre nekem csak annyi jött le belõle, hogy jó film. A második megnézés fogja majd eldönteni, hogy mennyire. Érdekes, bár kicsit nehezen megfejthetõ sztori. Úgyhogy én - már csak a késõi idõpont miatt is - igyekszem videóra rögzíteni, hogy késõbb visszanézhessem az esetleg érthetetlen részeket.
tirszin 2007 szept. 27. - 16:55:41
(79/414)
Sziasztok, felkeltettétek az érdeklõdésem, meg fogom nézni a filmet. :)
Azon nem gondolkodtatok még, hogy egy rendezõ vagy forgatókönyvíró lehet hogy nem is 100%-osan tudatosan teszi, amit tesz. Értem ezalatt, hogy a mélyebb jelentéstartalmakat nem is biztos hogy az õ racionális gondolkodása hozza létre.
Sztem. egyébként valahol itt kezdõdik a mûvészet...
Én elõször ezen a Mátrix c. film kapcsán gondolkodtam el, nekem olyan tanítást hozott ez a felületes szemlélõ számára egyszerû scifi-nek tûnõ film, hogy teljesen úgy éreztem, ha pl. megkérdezném az alkotókat, õk azt mondanák, mi nem is gondoltunk ilyesmire, csak próbáltunk egy érdekes filmet csinálni, ami alatt a felszínes sztorit értenék. Viszont sok-sok egyéb ember számára, (akiknek akkor éppen meg kell tapasztalniuk valami ilyesmit) azt fogja jelenteni amit valójában hordoz, a mélyebb/mûvészi jelentéstartalmat.
norton15 2007 szept. 23. - 14:36:55
(78/414)
Nekem az a kedvencem. De nem is annyira a mondanivalója, úgy az egész.
PEva11 2007 szept. 23. - 13:52:25 Előzmény norton15
(77/414)
Nekem az a film nem igazán jött be.
norton15 2007 szept. 22. - 08:04:11
(76/414)
Szerintem a Harcosok klubjában volt a legjobb.
PEva11 2007 szept. 21. - 22:00:02
(75/414)
Elképesztõt tud alakítani a pasi! Ebben is nagyon jó, de a Blöff-ben szerintem túlszárnyalta minden szerepét!