Téma: 127 óra

8/10
Képkockaördög 2011 márc. 15. - 02:32:27 8/10 Előzmény Mr.Malac
(82/302)
Ebben semmi nem szólt a drogfüggõségrõl, nem tudom, te milyen filmet néztél :D
A holló pedig a halál szimbóluma.
8/10
Képkockaördög 2011 márc. 15. - 02:32:06 8/10 Előzmény Thousand Lakes
(81/302)
***SPOILER***

A Scooby Doo valós dolog volt, még ha nem is pont úgy, ahogy a filmben szó van róla. Nem baj, hogy nem hagyták ki.

***SPOILER VÉGE***
8/10
Képkockaördög 2011 márc. 15. - 02:31:00 8/10 Előzmény Siliana
(80/302)
***SPOILER***

A táskáját úgy vette le, hogy a bal kezével meglazította a jobb vállán lévõ pántot, átbújtatta a fejét, bal vállát, és lecsúsztatta a testén :)

***SPOILER VÉGE***
4/10
bamba 2011 márc. 14. - 21:44:42 4/10
(79/302)
Annyit még:
A többi új amerikai film képest - "A király beszéde", "Fekete hattyú", "Rango" - még ez a legjobb.
4/10
bamba 2011 márc. 13. - 17:55:37 4/10
(78/302)
Számomra óriási csalódás, nem jó értelemeben.
Az témaválasztás tetszett, érdekesnek találtam. Kíváncsivá tett.
Ezzel szemben keveset kaptam.
Ha a rendezõ ennyire képes, ennyit tudott mutatni, adni errõl a témáról, akkor talán ne erõltesse.
Abból, hogy hogyan értékelõdhetnek át az élet dolgai egyik "pillanatról" a másikra, kevessé tudta megmutatni, vagy talán keveset tudott beletenni - többnyire zenével "aláfestett", homályos képekkel illusztrált emlékezések. Szal, maci sajtban a brummogás.
Az biztos nem könnyû téma, s hogy belemert vágni tiszteletre méltó! Azonban több lehetett volna ez a film.
Összességében hosszú volt. Már bánom, hogy moziban néztem meg.
kerouac 2011 márc. 13. - 13:17:30 Előzmény Vidi
(77/302)
Döbbenetes, és felemelõ film!
Vagyis ez maga a valóság...
Minden elismerésem az alkotóknak, a rendezõnek, a stábnak, a fõszereplõnek ( legfõképp neki! )...
Még sokáig a hatása alatt leszek...
Danny Boyle megint megmutatta mekkora filmrendezõ.
Annyi mindent tudott beletenni a filmbe a fõ motívumon kivûl mindenféle szájbarágás nélkül, hogy erre csak a legnagyobbak képesek. Ráadásul tette ezt úgy, hogy közben egyéni, különleges képi világába csomagolta a történetet. Nagyon sok dolgot felvet a film, amin érdemes elgondolkodni a megnézése után...Vannak amik át is értékelõdhetnek az emberben...
Vidi 2011 márc. 12. - 00:14:35
(76/302)
Rászolgált az év egyik legjobb filmje titulusra. Valóban szenzációsra sikeredett. Danny Boyle nagy rendezõ, bravúros dolog egy ilyen egy szereplõs, egy helyszínes storyból olyan filmet alkotni, hogy a nézõ 1 percre se unatkozzon. A zenék nagyon ütõsek voltak, James Franco pedig végérvényesen feliratkozott az A-kategóriás színészek listájára.

A vége egyenesen katarzis.

10/10
10/10
Lemmy 2011 márc. 11. - 22:45:50 10/10
(75/302)
Most néztem, meg ezt a filmet, és csak most vettem észre, hogy James Franco milyen egy kib*szott jó színész. Vegyük például ezt a filmet és az ananász expresszt; két teljesen különbözõ karaktert tökéletesen játszik el. A 127 óráról; szerintem hatalmas alkotás, jó az operatõri munka, a színészi játék, a zene, és a többi kiegészítés. nekem ez egy nagyon erõs 10/10.
10/10
caomilla 2011 márc. 11. - 18:51:20 10/10
(74/302)
Nagyon nagyon jó film.
9/10
macie00 2011 márc. 11. - 16:54:07 9/10
(73/302)
Ó én nem értem miért kell egymásnak ugrani. Mindenkinek más az ízlése. Akinek tetszik úgyis pontozni fogja, akinek meg nem az meg mondja a magáét. Teljesen szubjektív ki mennyire fedi le a témát,a színészi teljesítményt és az egyéb filmes nyalánkságokat.
De azt nem szeretem mikor valaki úgy beszél mintha már több tucat Oscar díjas filmet tudhatna maga mögött. Szálljunk le a földre. És aki annyira kritikus szemmel tudja értékelni a filmet annak ajánlom hogy legközelebb forgassa le a saját verzióját!
Mert könnyû leszólni valamit (legtöbbször irigységbõl - ó mindjárt jön a hõbörgés) ha fele ennyire jót sem tudsz kiadni a kezeid közül.
Ennyit akartam csak. Egyébként tetszett a film, hasonló mint az Út a vadonba. Az ilyen filmek láttán mindig túrázni van kedvem. :)
A drogos témáról meg annyit hogy nem kell magunkból kiindulni. Elég elszomorító hogy az emberek egybõl vádaskodnak és ócsárolnak mindent és mindenkit.

Ennyit szerettem volna. Béke!
Egy a sokból.. 2011 márc. 11. - 14:38:18
(72/302)
Elsõsorban kiemelném azt, hogy izgalmas az egész annak ellenére, hogy a nagy részét ugyan azon a ponton forgatták... mikor láttam az elõzetest én arra számítottam, sokkal késõbb fog bele esni a "mélyedésbe." Másodsorban mindenki nézze meg, nekem személy szerint sokkal többet adott mint a Fekete hattyú. S végül egy szubjektív megjegyzés: Hihetetlen, hogy tényleg mire nem képesek az emberek EGYEDÜL / tudom hogy több problémakörrel foglalkozott a film ,de én mindenképp ezt emelném ki / s hogy mennyire nem ismerjük saját határainkat.
offtopic
Siliana 2011 márc. 11. - 08:55:11 Előzmény 3d
(71/302)
OFF
engem meggyõztél.
mondjuk ezen a szituáción kívül nem tudok elképzelni olyan esetet, amikor szükség lehet rá, hogy egy hátizsák pántja kicsatolós legyen

na de leszálltam a témáról
10/10
Mr.Malac 2011 márc. 10. - 16:26:46 10/10 Előzmény 3d
(70/302)
Persze, alap. Van rajta egy bontható heveder... ennyi az trükk . :)
3d 2011 márc. 09. - 18:09:58 Előzmény Siliana
(69/302)
SPOILER:
Sokan kérdezitek hogy vette le a táskát? Valószínû ha a kezét képes volt levágni akkor a táska nem okozott neki nagy gondot fõleg ha volt egy bicskája is :) ez nem egy nagy logikai feladat de ezek szerint már sokan ennél a résznél bajba lettek volna :)
De a legtöbb hátizsáknak simán ki lehet tekerni a szíját ha nem hiszed néz meg a sajátodat otthon vagy ezt :
http://luley.hu/spd/876882/Sport_Arsenal_313_100_vizhatlan_hatizsak

amúgy nagyon jó film ahoz képest hogy a felvételek 80 % egy gödörben van :) A készítõk tökéletesen érzékeltetik min mehetett át lelkileg az akirõl a filmet csinálták.

10/8
Thousand Lakes 2011 márc. 09. - 12:13:23 Előzmény Mr.Malac
(68/302)
Elég a néhány soros hollós részt elolvasni:

"What does the Raven symbolize?

Well, the Raven was interesting. This is quite interesting because it was something we changed because Aron insisted that we change it. In the script, it was a scene late at night in the journey and he was just scared. He senses something behind him in the dark and he uses the camera to see what’s behind him. In the original script, it was that Raven, but a 6-foot Raven. When he flashed the camera it was just there waiting to eat him and, of course, that’s what a Raven would do because that’s nature. Aron said we had to change it because the Raven was something he didn’t want to be portrayed as scary, because it was his friend. It was the only living thing that he had had contact with and it helped him a lot, so we made it Scooby-Doo instead (laughs)."

Lényegében azt írják, amit te, hogy a holló a barátja volt. A Scooby-Doot viszont szerintem kár volt beletenni.
canis minor 2011 márc. 08. - 22:37:08
(67/302)
Ja, vagy úgy.Értem már! Nos, lehet benne valami.
offtopic
lilahagyma 2011 márc. 08. - 20:20:46
(66/302)
10/10
Mr.Malac 2011 márc. 08. - 20:17:54 10/10
(65/302)
Ja és persze Danny Boyle miatt is hiszem ezt. Kösz az interjút, elkezdek bírkózni vele. :)
10/10
Mr.Malac 2011 márc. 08. - 20:13:55 10/10
(64/302)
Nem úgy értem hogy a srác volt drogos, csak párhuzamosan a drogfüggõséget is elmeséli szerintem. Aron rengeteg mozdulata utal erre, meg arckifejezései meg nekem az egész egyébként. :)