Téma: 1408

feketevipera 2012 febr. 07. - 21:35:52 Előzmény bástya elvtárs
(297/357)
Akár az is lehet, amit írtál, de nem feltétlenül értek egyet mindezzel.
1. Stephen Kinget ismerve nem ennyire egyszerû a sztori. Mûvei középpontjában általában a Gonosz áll, az arctalan rém, aki mindenütt ott van. Valahogy pont ez teszi igazán félelmetessé a mûveit, hiszen a Gonosztól nincs igazán menekvés, csak látszólagos és átmeneti megszabadulás. Nincs magyarázat, nincs semmi biztos kapaszkodó, nem tudjuk, a Gonosz honnan jött, miért jött, csak van, és lényegében ebben a filmben is érezhetõ valami ilyesmi.
2. Az egész történetet lehet akár szimbolikusan is venni, és a szoba lehet a lelkiismeret, az önmagunkkal való szembenézés szimbóluma is. Fõleg Enslinre áll ez, a szoba korábbi lakóival kapcsolatban nem merném biztosra venni. De bennem erõs volt az az érzés, hogy szimbolikusan is lehet venni az egészet.
3. Most jön a legfõbb ok, amiért nem értek egyet veled.

SPOILER

A film végén ugyanis Enslin bekapcsolja a magnetofont, amin hallható a kislánya hangja is. Vagyis ez szerintem azt sugallja, hogy a fickó tényleg találkozott a lánya szellemével. Mondjuk a történet elég bonyolult, sok csavarral, így nehéz megkülönböztetni a valóságot az "álomtól". Elég sok mindent bele lehet gondolni vagy érezni a sztoriba, nem könnyû kihámozni az "igazságot", de szerintem az is a lényege a filmnek, hogy szándékosan "bizonytalanságban" hagyja a nézõt.
feketevipera 2012 febr. 07. - 21:12:55
(296/357)
Meglehetõsen furcsa film, kommersz, de ugyanakkor elgondolkodtató is, több szempontból; egyrészt nem könnyû összerakni a dolgokat, plusz a vége felé akad benne pár csavar, másrészt meg talán a kedves nézõ is átértékeli magában az életét. Valahol talán ez is a történet - egyik - mondanivalója. Néhány részlet eléggé hátborzongatóra sikerült, nem is elsõsorban pl. a "szellemek" miatt, hanem a nyomasztó hangulatnak és a fajsúlyos kérdéseknek köszönhetõen (bár azért még lehetett volna egyet s mást finomítani a dolgokon). Cusack jól játszott, egészen hihetõen adta elõ a dolgokat, itt is kiderült, hogy jó színész. A pozitívumok ellenére B kategóriásnak tartom a filmet, nehéz összességében értékelni, de érdemes rá idõt szánni, annak ellenére is, hogy a kezdés elég gyengus.
sioux 2012 febr. 06. - 12:19:38 Előzmény pegyor
(295/357)
Ez a film idõkidobás,vagy ha nagyon ráérsz, hát egye fene, de Cussack nagyszerû színész. Számomra ezt a John Bull címû rendkívül jó westernben bizonyította. Ez a western azért nagyon jó, mert nem csak egy eredendõen jó vs gonosz történet, hanem ott vannak a háttérben a történelmi, politikai mozgások, motivációk.
9/10
rafi93dac 2012 febr. 06. - 06:53:37 9/10
(294/357)
Hát szokták volt mondani:
„Kinek a pap kinek a papné” :)
De szerintem az igazán jó húzás volt a készítõktõl ,hogy 2 alternatívát is legyártottak befejezésként nem sok különbséggel ugyan viszont így annak is kedvez aki kicsit a realistább mozizók közé tartozik , és annak is aki a pozitívabb befejezést kedvelõ nézõk táborát erõsíti.
real_madrid 2012 febr. 06. - 00:54:55 Előzmény rafi93dac
(293/357)
nem tudom, de szerintem szakmailag nem túl értékes ez a film. egyszer nézhetõ, de semmi több. nincs benne újdonság, nem hoz extrát a film. nekem nem jött be annyira.
10/10
thomassd 2012 febr. 06. - 00:54:31 10/10
(292/357)
Ennek a filmnek van masik befejezese is !
9/10
bástya elvtárs 2012 febr. 06. - 00:07:20 9/10
(291/357)
Szerintem jó film volt.

SPOILER

Az egészet csak behaluzta a piától. Mindig akkor változott meg durván a környezet, amikor ivott az üvegbõl. Az elején, amikor még valamennyire józan, akkor mondja is, hogy biztos begyógyszerezték valahogyan. Csak késõbb valószínûleg errõl elfeledkezik, mivel nincs már az eszénél.
A film alatt van amikor a fõszereplõ szemszögébõl mutatják, van amikor a valóságot látjuk. Szerintem kifejezetten jól megcsinálták azt, ahogy érzékelhette a világot drog hatása alatt.
Ez az egész lehetett a szálloda igazgató mûve, hogy valami izgalmasat írjon a könyvébe Enslin a hotelrõl.

Szerintem pont ezek a fosatós horrorok, nem azok amikor ostoba szörnyek jönnek, meg csak azért ijedek meg, mert bevágnak valami hirtelen hangot és ijesztõ képet. Egy film az értelemre és érzelemre is hasson, ne pusztán csak az ösztönökre. Itt alig volt ijesztõ kép, mégis izgultam kb. végig. Fõleg tudva azt, hogy ezt tényleg átélheti egy ember, és akkor számára ez teljesen valóságos.
4/10
pegyor 2012 febr. 05. - 19:20:34 4/10
(290/357)
Ez a film méltatlan Cusack-hez.
10/4
Keló Scofield 2012 febr. 05. - 17:10:15
(289/357)
Nem nehéz kiemelni J.Cusack-et ebben a filmban, mivel szinte csak õ szerepel benne:) Szerintem gyenge alakítás az egész, ennél sokkal-sokkal jobb thrillerek vannak. Átlag: 10/8... Egy "Magasfeszültség" c. filmnél meg mondjuk 10/7, érdekes...
10/10
technokrata 2012 febr. 05. - 12:13:20 10/10
(288/357)
Egy igazán jól sikerült paráztatós film. Remek trükkök és látványelemek teszik még hatásosabbá az amúgy is izgalmas kis mozit, amelyhez egy olyan kiemelkedõ alakítás társul, mint amilyet John ad elõ. Eszméletlen a pali. Egy csomó olyan jelenete van, ahol nincs más szereplõ. A legnehezebb úgy alakítani, hogy egyedül õ felel azért, hogy élkvezetes legyen a nézõ számára a mozi. És neki sikerül, a számtalan tökéletesen elõadott monológjáról nem is beszélve. Nagyszerû alakítás volt. (Ilyen kaliberû film a "Legenda vagyok" volt, ahol Will Smithnek kellett úgy elõadnia magát, hogy a nézõnek tetszen amit lát. Neki is sikerült szerintem.)
9/10
rafi93dac 2012 febr. 04. - 04:53:30 9/10
(287/357)
Azta......... ennyit mondanék én elõször 5 éve láttam és akkor nem értettem teljesen , most szántam rá magam h megnézem még egyszer 1.mert nagyon izgi, 2.mert meg akartam érteni . De azzal szembesültem ,h ennek két vége van? Érdekes.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
!SPOILER!

Az egyikben meghal az író a másikban pedig nem fura mindkettõben annak a szénné égett diktafonnak a lejátszásával van vége legalább is amennyire emlékszem az 5 évvel ezelõtti végére . Lényeg ami lényeg nagyon jó a film majd talán egyszer újra megnézem , csak nehogy vmi új vége legyen megint. :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Igazi izgulós gyöngyszem ajánlom mindenkinek ;)
8/10
jonny0762 2012 jan. 27. - 20:11:24 8/10 Előzmény zerrik08
(286/357)
ez 1 jo kis thriller 10/8
9/10
zerrik08 2011 dec. 10. - 14:26:32 9/10
(285/357)
Nekem nagyon tetszett, fõleg, hogy manapság alig készül jó thriller. Nincsenek benne nagy jelenetek, de izgalmas a történet és nem unalmas ahhoz képest, hogy egy hotelszobában játszódik.
3/10
lnsmo 2011 szept. 12. - 21:43:57 3/10
(284/357)
Ez egy kalap kaki!!
Io 2011 júl. 03. - 14:00:01
(283/357)
Igen, engem is nagyon megfogott. Pedig nem szeretem az ilyen filmeket, de ezt végig néztem.
9/10
mpetya92 2011 júl. 03. - 08:48:04 9/10
(282/357)
Nagy film, mégnagyobb színész. Miközben nézi az ember elfeledkezik róla, hogy csak egy film.
Peno 2011 jún. 26. - 10:42:23
(281/357)
Én azt mondom, a horror és a thriller mezsgyéje nagyon vékony...
10/10
duckshoot 2011 febr. 27. - 18:35:32 10/10
(280/357)
Jó film, az egyik legjobb thriller. Cusack szépen visszaadja a szkeptikus megtört apa karakterét.
Az utolsó 30 másodperc pedig egyszerûen fenomenális.
cometzjeah 2010 dec. 26. - 20:07:53
(279/357)
nagyon érdekes film , mindnekinek ajánlom.
nekem elöször nem tetszett ,de aztán belerázodott a történet és a végére nagyon megtetszett. 8/10*
angoltanar 2010 dec. 11. - 21:28:18
(278/357)
Igazatok van, tényleg nem horror. Egyértelmûen thriller.

De itt folyton félrecímkézik a filmeket. Múltkor egy stand-up comedy-ra azt írták vígjáték. Jól meg is keverik ezzel az embereket...arra is az elsõ hozzászólás ennyi volt: "jó kis vígjáték lehet, összesen két szereplõvel". :)

Mellesleg: én ezt a filmet anno moziban láttam, és arra emlékszem, hogy halálra voltam rémülve, pedig egy csepp vér sem folyt. Szóval szerintem nagyon állat a film. De számomra ez a film a "Legenda vagyok" kategória: déli 12 óra után már nem fogok bele...mert rosszakat találok álmodni. :)