Téma: A 23-as szám

yoda018 2007 nov. 12. - 11:56:35
(56/356)
Hello! Én moziban láttam a filmet még nyár elején, és mit ne mondjak, nagyon tetszett... Nagyon megofogott! Amikor mentünk haza vonattal, 23-kor értünk az állomásra, a vonat 25-kor indult volna, de lekéstük... Vajon ez a 23-as szám miatt van? Ha a nevem betûinek (az angol ABC szerint) összeadom a számait és elosztom 8-cal az 23... Anyu 23 éves volt, amikor megszült. A nagyapám és köztem 46 év van, ami a 23 duplája. Igazából egy hülyeség, de nekem tetszik. A mozi után 1 hétig mindenhol csak a 23-ast láttam. 23:23-kor néztem az órára, és abban a pillanatban szakadt le a polcom... Van ennek valami köze a 23-ashoz?? Szerintem nincs, de mivel nincs más magyarázat, hogy miért szakadt le pont akkor, ezért arra fogtam.
Egy hete pedig megkaptam DVD-n... ma még mdinig a 23 "bûvöletében vagyok", ezért akár mókás, akár nem, ma 11.12.-e van, ami összeadva 23...
Na csak ennyit akartam! Hello.
Vikke 2007 nov. 11. - 17:10:44
(55/356)
Hopp bocsi az utolsó hozzászólást neked címeztem nem magamnak.
Vikke 2007 nov. 11. - 17:09:22 Előzmény Vikke
(54/356)
Igazából sokszor úgy vagyok vele, hogy egyedül csak végigszenvedek egy filmet ami lehet amugy tetszene. Ilyenkor kell egy ember aki nem zavar a megértésében akivel idõnként megbeszélhetsz egy-egy részletet. Nekem bejött, próbáld ki :)
6/10
NADAL14 2007 nov. 10. - 23:22:42 6/10 Előzmény Vikke
(53/356)
Nem tudom de nekem nem jött be.Igaz dvd-n néztem de4szerre tudtam végig nézni elõtte 3 szor elaludtam rajta .Egyre fáradtabbak carrey filmjei nem tud megujulni,mindenesetre ha álmatlanság kinoz beteszem ezt a filmet.
Vikke 2007 nov. 05. - 15:30:00
(52/356)
Témáját tekintve érdekes volt nagyon. Jim Carrey kihozta magából amit lehetett de szerintem ez nemigazán volt elég. Lehet, hogy érdemes többször megnézni az apróságok miatt. Unatkozni nemnagyon lehet rajta.
7/10
10/10
keddie 2007 nov. 04. - 21:03:35 10/10
(51/356)
Egyetértek, jó film, de csak annak, aki megérti, mi az igazi mondanivalója: nincs végzet, hanem mi választunk...
Adott esetben azt is, hogy betegesen ragaszkodunk-e valamihez, pl a 23-as szám kereséséhez...mert ez a fickó ezt csinálta.
Sokmindent felsoroltak, de még a 2001.09.11. dátum számait nem adták össze... :)
atyx88 2007 nov. 02. - 21:41:48
(50/356)
Nem rég láttam ezt a filmet és sztem nem rossz. Bár a komikus Jim Carrey-tõl nem sok ilyen témájú filmet láthattunk, de végülis nem olyan vészes ez. Értékelésem 10/8...
V.ictorius 2007 nov. 02. - 19:58:56 Előzmény wolody
(49/356)
Nos, szerintem nézhetõ film, kis túlzással még jónak is nevezném. Szívbõl utálom Jim Carreyt, a húgyagyú vígjátékaitól én leszek gumiarc: sosem tudok nevetni a poénjain, olyan sekélyesek.

Örültem, hogy ebben a filmben nem hozza a szokott formát. Az csalódik a filmben, aki nem a lényegét látja: a 23-as szám köré szövõdõ paranoiás-skizoid õrületet. A cselekmény abszolút másodlagos a filmben.
wolody 2007 nov. 01. - 17:37:42
(48/356)
Jim az egyetlen jó, habár szerintem sem való thillerbe. Nagyon erõltetett, logikailag sem jó, unalmas. Kevesebb 23assal és a sztorit jól megírva nem lett volna ez olyan rossz mint amilyen lett...sajna
Treph 2007 nov. 01. - 02:48:00
(47/356)
erre elpazarolni másfél órát istenem.. mi lett ezzel a Jim Carreyvel? régen jó filmekben játszott. pff
1/10
Desintegrator 2007 okt. 29. - 17:54:32 1/10 Előzmény Redfield
(46/356)
Megnéztem a filmet, hogy tudjak konkrétumokat is mondani róla.
Nos, kár pazarolni az idõt, hogy sokat írjak róla, úgyhogy csak pár sort:
Bár tudtam nagyjából mirõl szól még mielõtt megnéztem volna, még így is csalódtam...annyira primitív, céltalan, értelmetlen. Mibe õrült bele a fõszereplõ ? Nem tudom mit akartak kihozni belõle. Csomó logikai baki, fantasztikus módon 92/4 az 23, egyszer még az osztást is használták az összeadásokon kívül, de mintha egyszer a falon egy integrál jel is felbukkant volna...biztos csak az összkép kedvéért, hogy jól mutasson.
Kezdek kétségbe esni a mozi jövõjét illetõen, egyre több, és egyre gyengébb filmeket adnak ki. Olyan , mint az élelmiszer: minél többet úgy , hogy minél kevesebb 'anyag' legyen benne, hogy a haszon maximális legyen. Az ínyencek lassan éhen maradnak.
Redfield 2007 okt. 26. - 19:15:40
(45/356)
Van egy olyan idézet, (nem tudom kitõl), hogy: "Azok akik tudják mit akarnak, egyszerûen csak azt akarják, amit tudnak." :) szerintem van benne valami. A mai világban nehéz is jó életet élni, de hát mindenkinek el kell döntenie, hogy mi számára a boldogság, és a legfontosabb, hogy ne bánja meg, hogy soha ne akarja visszacsinálni, még ha lehetne se. Ez is egyfajta fejlõdés, kiteljesedés. A XXI. század lefgõbb ellensége az a temérdek dolog, amibe a pénz megy. Fõleg a média, a fegyver, amirõl sosem tudni, hogy kinek a kezében van. Az Úr hangja. :) Ezernyi okunk lehet arra, hogy megvessük a másikat, meg minden, de azzal nem érünk el semmit. És a tettekkel sem érünk el semmit, mert minden tettünk és gondolatunk, amiben túlságosan elbízzuk magunkat zsákutcába vezet, és csattanunk. Elõbb a nagy csattanást kell elfogadni, aztán már könnyû átértékelni mindent amit tettünk vagy tenni akarunk, amik lettünk, vagy lenni akarunk. Én elég õrült figura vagyok, mert leginkább a szívemet használom, gyakrabban legalábbis mint az eszemet a mindennapos életben. Ezért is nem valószínû, hogy sokáig fogom húzni, de ha ezzel meg tudok békélni, és még emellett is tudok örülni aminek csak lehet, akkor számomra megérte. :)
1/10
Desintegrator 2007 okt. 26. - 19:05:40 1/10
(44/356)
Nagyrészt igazad van :)
Kicsit nehezen tudom elfogadni a mai világot úgy ahogy van. De igyekszem én is nyitott lenni. Nehéz megtalálni a középutat... bár az igazán nagy dolgokra a megszállott emberek képesek, akiknek az életstílusa elborzaszthatja a legtöbb embert. (én nem vagyok az :)
Redfield 2007 okt. 26. - 18:47:11
(43/356)
Szerintem a fejlõdés a legrelatívabb dolgok egyike. A társadalmi, vagy technológiai fejlõdést veszi alapúl mindenki aki valamit elvár a másiktól általában. Engem az szokott idegelni, ha a cigarettára kitalálnak 100 féle variációt, hogy (félreég, megcsalnak, meg ilyenek pl.) és mindíg felemlegetik. Ennek annyi köze van még csak a babonához is, mint a magazinok reklámozó horoszkópjainak az igazi horoszkópokhoz. Manapság bármit be lehet adni az embereknek. Azokkal se vagyok teljesen jóban, akik folyon azzal jönnek, hogy õk realisták, és minden szar úgy, ahogy van. Mindenki menekül valami elõl valamibe. A realizmus leginkább pesszimizmust sugall. Optimista realistákkal még nem nagyon találkoztam, de ez mindenkinek a maga dolga. Szerintem az emberekbõl alapvetõen a nyitottság hiányzik. Mindenre, a minket körülvévõ világra. Csak úgy ismerheti meg magát valaki, ha nem zárkózik el a külsõ világtól, amiben él. Ha mégis így van, akkor pusztán kiragad egy dolgot különbözõ okok miatt, mint pl: a megszállottság, a gyûjtögetési mánia, a sportolás, vagy a fonal felvétele a munkai élet terén ott ahol a családunk letettte. Korai megállapodások ezek. Ha valakinek túl sok baja van másokkal, annak leginkább önmagával van túl sok baja. :) sztem.
1/10
Desintegrator 2007 okt. 26. - 18:36:37 1/10
(42/356)
Ja kell, csak láttam már olyat, aki sose lép csatornafedélre, babonás a fekete macskára, nem megy át kétlábú útjelzõtábla alatt, 20szor lekopogja ha olyat mond , tenyérjóshoz jár... és hát eszméletlenül idegesített, hogy folyton ilyesmivel zaklatott engem is. Jó ha van amiben hisz az ember, de pl. a hittérítõk gyakran annyira erõszakosak, hogy nehéz nem durván reagálni. Ha viszont az ember teljesen elzárkózik a realizmus elõl, és vakon hisz akár butaságokban is, akkor nem fejlõdünk sehová.Nehezen akart bekövetkezni az az ipari forradalom is...
Redfield 2007 okt. 26. - 14:19:16
(41/356)
Az embereknek kell valami, amiben hihetnek, valami misztikum amibõl kivehetik a részüket. Ettõl csak többnek érzik magukat, fõleg hogy bele is lehet képzelni bármit. Kicsit olyan ez, mint az álomvilág kivetítése a valóságra. Egy kiskapu. Nincs ebben semmi rossz, engem is csak akkor idegesít, ha valaki/valakik fanatista módon EGYMÁST MÁSOLVA követik. De manapság mindenbõl divatot lehet ûzni, és minenre rá is fogják, hogy divat, szóval felesleges tépni a számat.
2/10
pacso 2007 okt. 26. - 14:10:45 2/10
(40/356)
Nekem nagyon NEM tetszett, nagyon erõltetett.
Jim Carrey szerintem nem való thrillerbe (bár ahhoz képest nem játszott rosszul). A 23-at meg kb mindenbõl le lehet vezetni...
1/10
Desintegrator 2007 okt. 26. - 14:10:42 1/10
(39/356)
Sokmindenrõl lehet hiedelmet, misztikumot gyártani,mint ahogy tipikusan egy számról is..legyen az a 7-es (pl. az isteni hármas és a földi négyes összegét adó szám, vagy a hétfejû sárkány, a hét törpe, a hét mesterlövész...), a 13-as (pl. sok épületnek nincs 13. emelete, mert hát a 13-as balszerencsét hoz), vagy a 23-as....
Ezeknek általában az az alapjuk, hogy valami szerencsés vagy szerencsétlen véletlen folytán többször is elõkerült az a bizonyos szám, ami aztán kinõtte önmagát, és már magát a számot ruházták fel felsõbbrendû hatalommal, (többnyire) nem a kapcsolatos események híre maradt fenn. Éppen azért, mert ezeknek a számoknak többletjelentésük van, és sok embernek ez jut róluk eszükbe, bizonygatni próbálják magukat az erejük létezésérõl, és ebben segítõ szerepet játszanak a filmkészítõk is,az áltudományok (legalábbis régen tényleg tudománynak nevezték õket) mint pl. a csillagjóslás meg hasonlók. Aztán ezekbõl a dolgokból babonák alakultak ki... na de lehetne a kérdés, hogy miért éppen a 23-as,meg a 7-es... ?
Nem lehetnének-e ezek 'kozmikus' számok ? Miért lennének azok ? Elvonatkoztatott értékek, amiknek semmilyen tudományos jelentõségük nincs, hiszen csak egyszerû számok, önmagukban nem jelentenek semmit. Szóval az eseményeket vizsgáljuk, amikhez kötjük õket. Ezzel kapcsolatban csak megemlíteném, hogy régen sok dolgot , amit nem tudtak megmagyarázni, valamilyen csodának , vagy ördögi jelenségnek tekintettek, aztán késõbb persze kiderült, hogy van rá tudományos magyarázat. Szóval miért pont 23... azon kívül,hogy ez az elsõ olyan prímszám, aminek mindkét számjegye prímszám,de ez kit érdekel ! vagy mert "éppen huszonhármat pislant mindenki a huszonkettedik pillantás után" :)
Vannak események(végtelen sok), melyeknek végtelenül pici a bekövetkezési esélyük, de mégis bármelyik pillanatban megtörténhetnek. Valószínûleg, mivel végtelen sok ilyen eset lehetséges, elég sûrûn megtörténnek, és ha a megfelelõ idõben és helyen, akkor máris kész a csoda. Lehet hogy annak idején a hegyi Jeti minden 23. napon lett szomjas embervérre... Ha mondjuk a hetes szám gyakran kerül elõ kártyázás közben, az egybõl jelenthet szerencsét, egyrészt mert bibliai vonatkozása is van, vagyis "jóságos" :) (és mivel t.f.h. a hetes a játékban is elõnyt ad az illetõnek ) , de ez már a 7-es eredeti 'erejének' mai következménye. Ha túl gyakran teszünk megfigyeléseket, amik ugyanahhoz a számhoz kötõdnek, akkor egybõl a számot mint felsõbbrendût tesszük felelõssé...a 7-es, 13-as ,23-as mind kicsi és diszkrét számok, amiket még régen is azok is ismertek, akik számolni sem tudtak,de anélkül is meg tudták jegyezni és használni õket. Ennyi erõvel lehetne olyan mágikus a pi is,(3,141592...) de abban mi lenne a misztikus... nincs pi fejû sárkány, és pi törpe, a körök maradjanak meg maguknak... Most nem csak a számokra utalva:van akinek csoda, vagy analitikai trükk, és van akinek vagy semmi, vagy statisztikai megfigyelés, vagy még tudományosan le nem írt összefüggés. De persze egyszerûbb mindent az ördögre vagy Fortunára kenni, dobjuk el a matek könyveket, és higgyünk a megváltásban meg Istenben, aki majd megsúgja a megfejtést !

Nem szeretem a misztikus baromságokat, legalábbis mikor direkt így akarják bemutatni õket.A vallásos-babonás , spirituális filmek és társai mehetnek a fenébe.

megj: ezt a filmet még nem néztem meg, csak általánosságban írtam
SailorV 2007 okt. 23. - 17:21:24
(38/356)
Én meg ma, 23.-án néztem meg és nem direkt. Amúgy ötletes filmnek tartom és Jim Carrey is nagyon jót alakított benne! :) A számmisztika pedig igenis létezik és "hiszek" benne. Szal' ki tudja, lehet "valóságalapja"...
9/10
m.melinda 2007 okt. 19. - 19:02:08 9/10
(37/356)
Nekem tetszett, de egy kicsit többet vártam (több ismert 23-at)