4/10
thomas50 2012 dec. 07. - 20:27:55 4/10
(62/122)
Óriási csalódás! Fõleg az elsõ három részhez képest! Elképesztõen vontatott és unalmas!! És a vége... Hát hihetetlen! Nincs is vége! Nem csodálom, hogy Matt Daemon nem vállalta el... 10/4
WayneGace 2012 dec. 07. - 18:20:35
(61/122)
Nem volt rossz film, kategóriájában jónak mondható. Itt egy hozzászólóval ellentétben nekem Matt Damon féle "krav magázás" volt kicsit sok. Mert valakinek háromszor odacsapják a fejét a falhoz és még kicsit megrugdossák, az nem fog utána úgy verekedni, mint ha mi sem történt volna, legyen túl akármilyen kiképzésen. Ebben a filmben szerencsére nem volt ilyen. És szerencsére kerülték a mikróval robbantok és hasonló dolgokat is. Valahogy ezt a filmet jobban elhiszem, mint a korábbi trilógia némely részeit.
offtopic
atka75 2012 dec. 03. - 18:52:07 Előzmény lark
(60/122)
Nekem tetszett ez a film.
A címe miatt fanyaloghatnak páran -talán jogosan-,mert így várják az elõzõ részek folytatását, illetve Matt Damon urat:)Szerintem ha nincs elõítélet a film fõszereplõje iránt,akkor Jeremy Renner játékában sem lehet problémát találni.A film hangulata végig nagyon jó volt. Sok jó filmet láttam,ezért nem ájulok el egy jó akciójelenettõl, de úgy érzem, hogy ebben a filmben nem sablonos akciójeleneteket láttam,sõt...
Nem bántam meg,hogy megnéztem.
8/10
9/10
lark 2012 dec. 03. - 11:55:00 9/10 Előzmény Viktor6665
(59/122)
A film eleje még nem kötött le eléggé, de szerintem Bourne miatt akarták lezárni a programot és az egész cselekmény erre épül. Innen tehát a cím.

Bár lelkesedés nélkül ültem le megnézni a filmet, a manilai üldözéses jelenetek mindenért kárpótoltak. Hibátlan. Azt meg végképp nem értem, hogy sokan miért tekintik befejezetlennek a filmet. 9/10
8/10
Viktor6665 2012 nov. 25. - 01:13:29 8/10
(58/122)
Jó volt, de azért az elõzõ 3-nál nem jobb. Nem kellett volna a filmet Bourne hagyatéknak-nak nevezni, hiszen a fõszereplõnek semmi köze nem volt Bourne-hoz, azon kívül, hogy egy programban szerepeltek.
5/10
lotto 2012 nov. 15. - 20:06:30 5/10
(57/122)
Ez a movie a Bourne trilogia megszégyenítése!
Unalmas és teljesen sablonos sztory. Nem csak Matt Damon hiánya miatt, hanem ez a Jeremy Renner egyáltalán nem tudott azonosulni az általa alakított karakterrel..!! Értem ez alatt a gépies, érzelemmentes de logikus mozgást és a krav-maga feelinges Fülöp-szigeteki közelharci stílust, amit például Damon tökéletesen visszaadott!!
Vegyük itt példának az "Ultimátumból Bourne és Desh harcijelenetét"...
Mumtaz 2012 nov. 11. - 03:55:06 Előzmény Sail
(56/122)
Maximálisan egyetértek veled. Ez a film nem az a film. Bourne, de mégsem. Nem a személy (vagy nem az) áll a történetben, hanem a történet. Ez inkább magyarázza, hogy hogyan is lett Bourne - és a többi "önkéntes" - olyan, amilyen. Mindezt persze egy másik szereplõn bemutatva. Tehát itt nem a miért, hanem a hogyan a lényeg. Az, hogy Matt Damon (Bourne) személyesen nincs a filmben, attól még a szelleme ott van. Az, hogy ebben a filmben más - karakter - játssza a fõszerepet csak megerõsíti magát a háttértörténetet.
10/10
Sail 2012 okt. 21. - 22:48:46 10/10
(55/122)
Szerintem nagyon jó. Azt gondoltam januárban, amikor hallottam, hogy folytatják, hogy rossz lesz Matt Damon nélkül, és nem nézem meg. Aztán mégis megnéztem, és nem bántam meg.
Az a legjobb ha az ember prekoncepciók nélkül ül be egy filmre, és csak hagyja, hogy sodorja magával a vizualitás. Persze ez nem mindig mûködik, olyankor ide kell jönni, és 1 pontot adni a filmre:)
Igen, sokkal több akció volt az elõzõ részekben, de itt volt helyette más, és az is tökéletesre volt kivitelezve. Igen, voltak benne logikai hibák, hihetetlen dolgok, de ez csak így utólag gondolva tûnik fel. Ha ott nem zavar, akkor nem érdekes.
10/10
9/10
bercesnagy 2012 okt. 19. - 22:59:43 9/10
(54/122)
Egész jó kis film, azt nem mondanám, hogy nem láttam ennél jobbat, de szerintem kifejezetten nézhetõ volt, pörgõs, teli akcióval. 9/10
sharky1991 2012 okt. 19. - 00:31:12
(53/122)
Ezzel a sikeres filmem elertek hogy Matt Damon lekopte magat a tukorben!!!
_DanieL 2012 okt. 05. - 19:20:43
(52/122)
KATASZTRÓFA... ilyen vontatott, unalmas filmet ritkán látok... egyszerû mint egy pont...
Semmi sem maradt a korábbi Bourne stílusból.

30 perc után már ki akartam menni a terembõl... ilyen még nem fordult elõ velem soha.
8/10
Zoli9898 2012 okt. 01. - 15:46:03 8/10
(51/122)
Bocsi nem tudjátok, hogy van-e vagy lesz-e szinkronso vetítés ennél vagy az elrabolva2-nél vagy a loopernál? MErt én nem találtam szinkronos vetítést.Elõre is köszi.
5/10
230e 2012 szept. 27. - 10:07:24 5/10 Előzmény Veterano
(50/122)
Egyetértek. Vontatott, befejezetlen, rengeteg üresjárattal.
Veterano 2012 szept. 16. - 19:54:26
(49/122)
Közelében nincs az 1-2-3 résznek... K. hosszú, sok helyen unalmas. Az elõzõ három részben alig voltak unalmas jelenetek. Az üldözés is a végén... 6/10
Seemann 2012 szept. 16. - 11:48:31
(48/122)
Én nem értem a kritikákat... pedig általában a port.hu- s nézõi vélemények adekvátak szoktak lenni, és lehet is rá építeni. Most már én is kétszer meggondolom, hogy beüljek -e egy filmre, de itt a Bourne-nál nem érdekelt az sem ha egy tonnányi szarral is öntik le, mert szeretem a szériát, és kötelezõnek tartottam.

Nos az a helyzet hogy ez a film szerintem kurvajó. Hosszúnak hosszú, néhol lassú, de izgalmas, érdekes, ügyesen kivitelezett. Sokkal jobb mint a harmadik rész, ahol össze-vissza rángatták, már-már idióta módon a kamerát. Itt ezt szerencsére normalizálták. Nekem kifejezetten tetszettek azok a részek, amikor nem face to face akció. Végre nem kapkották el, nyugodtan végigvezették, nyugodtan ábrázolták. Az elõzõ Bourne részekben is szerettem azokat a jeleneteket, amikor pl. utazik, ide-oda megy, útlevelet keres magának, technikai dolgok... ezek hozzátartoznak a történethez. Örülök, hogy nem rontották el, hogy nem csináltak belõle egy segg-akciómozit.

A konkrét akció pedig szinte mindig-mindenhol 5-t érdemel. A végén, /SPOILER/ -az elõzõ Bourne filmeket követve- a nagy motoros, autósüldözõs rész egyszerûen profi. Megkockáztatom, hogy a szériában a legjobb, talán a második rész moszkvai menetével van egy szinten.

És ami nagyon tetszett: realistábbra nem is vehették volna. Kellett ez ennek a mozinak. Hihetetlenül örömmel tölt el, hogy nem adták valami John Woo-féle b kategória rendezõnek a rendezést, hanem megmaradtak az eredeti nyomvonalon.

Summa summarum: NAGYON JÓ FILM, NEKEM NAGYON TETSZETT!!
4/10
Lina5 2012 szept. 15. - 17:33:50 4/10
(47/122)
Hát ez nemtom mi volt...Biztos nagyon ráértek csak úgy leforgatni a filmet, mert h története nem igazán volt az is biztos..legalábbis olyan ami miatt érdemes filmet készíteni. (De hát ez már csak így szokott lenne a x. részeknél). Nem hiszem h holnapután fel fogom tudni idézni a filmet...
6/10
DoctorMorreau 2012 szept. 15. - 17:22:23 6/10
(46/122)
Itt viszont pont az volt a probléma, hogy a filmbõl 40 perc teljesen felesleges és nem is izgalmas.

Teljesen felesleges jelenetekkel van tele a film.
metan 2012 szept. 15. - 01:07:06 Előzmény DoctorMorreau
(45/122)
Ugyan még nem láttam a filmet, de a vágóképekkel más probléma is lehet. A Babylon A.D.-re is panaszkodtak az alkotók, hogy a stúdió folyton beledumált a kivitelezésbe, a rendezõ eredetileg 160 perces filmjét, a producerek végül alig másfél órásra vágták vissza.
2/10
Vad 2012 szept. 11. - 23:06:33 2/10
(44/122)
Sajna minden jonak vege lesz egyszer. Egy jelenetet csinaltak meg benne jol, azt ahol a holgy az asztal alatt kuporog. 2/10 eros joindulattal.
6/10
DoctorMorreau 2012 szept. 11. - 01:24:33 6/10
(43/122)
Nagyon jó minõségû, de rendkívül gyenge film.

A filmbõl 30-40 perc teljesen felesleges, sõt, kifejezetten az érthetõséget zavaró jelenetekkel van telítve.


Érzõdik rajta, hogy sok pénz van benne, igényesen próbálták meg összerakni, de hihetetlen rendezõi hibák vannak benne.
Ha valaki megfigyeli, a filmben 60%-ban (!!!) teljesen felesleges vágóképek vannak, s huszadrangú részeseményeket dolgoz agyon a rendezõ.

Annak ellenére írom ezt, hogy én kifejezetten szeretem a lassú, nyugodt tempót, amikor fel lehet dolgozni az eseményeket.




(Egy példa: (SPOILER)

Amikor új útlevelet dolgoz ki a fõhõs, olyan hihetetlenül unalmasan van részletezve az azt követõ eseménysorozat (repülõtéri ellenõrzések), hogy az valami elképesztõ.)




Sajnos, az utolsó, döntõ akciójelenet sincsen elég jól kidolgozva, igaz, azt már az elõzõ Bourne-filmekbõl is hiányoltam olykor. (pl. a Bourne-rejtélyben a Clive Owennel vívott párharc is kissé túl gyorsan lezajlott).