pdtdi5 2010 ápr. 30. - 20:12:56
(61/201)
Nem huznak hasznot?!?!??Akkor a MÁV elleni pert is csak megszokásból kezdték,mi?
offtopic
poobie 2010 ápr. 30. - 18:32:38
(60/201)
Csak annyival egészíteném ki egyetértve, hogy nem pár ezer, hanem több millió... És emellett cigányokat, politikaikat, betegeket, "másokat"...

Kellenek ilyen filmek, ha máshogy nem megy...
bogib 2010 ápr. 30. - 18:15:37
(59/201)
A zsidók semmibõl se húznak hasznot a holokauszttal kapcsolatban.
Azért volt régen a zsidó irtás, mert Hitler rossz szemmel nézte, hogy nekik jobban megy a sorsuk. Míg a zsidóknak volt munkájuk, az úgymond ária fajból meg lettek olyanok, akik elvesztették állítólag miattuk a munkájukat.
Több ezer zsidót, fogyatékost és homoszexuálist öltek meg, mert ezek az emberek úgymond csak rosszat tettek az emberiségnek.

És egyet értek az elõttem szólóval, hogy igenis kellenek ilyen filmek, hogy ez ami megtörtént soha se történjen meg még egyszer.
A filmnek igaz vannak hibái, de ennek ellenére nagyon jó, és ajánlom.
1/10
efzoltan 2010 ápr. 30. - 17:37:19 1/10
(58/201)
Egy újabb agitprop film.
Valeboss 2010 ápr. 30. - 14:05:48 Előzmény Hannibal Lecter
(57/201)
És mi a helyzet az SS tisztekkel, akik maguk mondták a háború után, idézem:
"I would like you to believe me. I saw the gas chambers. I saw the crematoria. I saw the open fires. I was on the ramp when the selections took place. I would like you to believe that these atrocities happened because I was there."

Ebben leírja, hogy igenis voltak krematóriumok, és gázkamrák, mert a saját szemével látta, az idézet egy volt SS-Rottenführer-tõl származik, nyilván ez sem 100%-s bizonyítás, de felmerül a kérdés, miért hazudna?

Az érveid és gondolkodásfolyamatod egyébként tetszik, látszik, hogy nem elvakult, de én valahogy nem tudom elfogadni ezeket az indokokat, a Youtubeon más archív felvételek is vannak, például a jenki katonák felvételei miután felszabadítottak egyes táborokat, egyábként jártam személyesen anno Auschwitz-Birkenau és Dachauba is, gázkamrát csak Dachauba láttam, Auschwitz-ba csak a romjait.
Tako1952 2010 ápr. 30. - 13:36:32
(56/201)
Így van! Hannibal mondta meg a tutit!
Dinocska777, te meg csókold meg a zsidókat. Elítélem amit velük tettek, de azt hadd ne hagyjam már, hogy évtizedekkel késõbb is még mindig ebbõl húzzanak hasznot.
Lili02 2010 ápr. 30. - 11:17:42 Előzmény Hannibal Lecter
(55/201)
Milyen érdekes hogy Hannibál megjegyzését nem is kommentálta senki pedig érdemes lenne elolvasni azoknak akik itt habzószájjal elítélnek mindenkit akik kicsit máhogy látják a dolgokat!! Eleve az hogy a holokauszt fogalma összefonódott teljes egészében a 2. VH-val meg a zsidó "népirtássa" már elnézést de ott van pl a kamboddzsai holokauszt vagy az örmény vagy ugye ami minket sokkal inkább érintett, a kommunista "tisztogatás"!! Egyébként érdekes hogy a legtöbb ember aki egy kicsit is jártasabb a történelemben és kicsit többet olvasott a témában és GONDOLKODOTT az mind látja hogy ezek az elméletek több ponton sántítanak. Szóval sztem nem árt kételkedni abban amit a történelem könyvekben olvas az ember. És lehet itt nácizni meg hasonlók de sztem ennek az ideje már kezd lejárni és el lehetne kezdeni objektíven gondolkodni ezekrõl a dolgokról (kinek és milyen haszna származott a 2. VH-ból, német újjáépítés EU alakulása). az éremnek mindíg két oldala van és jahh nem csak a propaganda filmeket kell megnézni meg olvasni a sajtót, hanem olyanokat is amik valamiért el vannak rejtve és csak kalóz módon terjednek.
perry 2010 ápr. 30. - 08:00:05
(54/201)
Bizonyára ki van neki, de érdemesebb efes kritikáját idézni:

Kinek ajánljuk?
- Boncáknak, valamint Boncák barátainak.
- Emberi történeteken megrendülni tudóknak.
- Emberi történeteken megrendülni akaróknak.

Kinek nem?
- Holokauszt-tagadóknak.
- Kikapcsolódni vágyóknak.
- Dühöngeni vágyóknak.
10/10
moncsi.23 2010 ápr. 27. - 10:01:58 10/10 Előzmény Seraphin
(53/201)
Ha ilyen "propaganda" filmekre van szükség ahhoz, hogy a mai ifjúsággal megértessük mi volt a múlt század legborzasztóbb eseménysorozata, akkor igenis megéri az olcsó költségvetés, a speciális effect nélkülözése, a drámaiatlanság (amit jelzem észre sem vennének a filmben és nagyra sem tartanák). A minap hallottam a hírekben, hogy Oroszországban egy a második világháború témájú falinaptárt készítettek (fiatalok) és a "felszabadító" oroszokat összekeverték a német katonákkal, ergo a német katonákat ábrázolták nemzeti hõsnek, az oroszokat meg a náciknak. Mikor kiderült a tévedés, nemes egyszerûséggel azzal védekeztek, hogy túl fiatalok hogy tudják hogyan nézett ki egy német katona a háborúban.
Nos, ha csak azért, hogy megtudják különböztetni az ellenséget és saját nemzetük katonáit, akkor megéri, de legjobban azért, hogy mindig legyenek emberek, akik ezt a "rég" megtörtént és "elcsépelt" dolgot fontosnak tartsák. Mert kitudja mi lesz itt 50-100 év múlva. Lesz egy jó pár idióta, aki azt meri mondani csak propaganda volt 1935-1945-ig, esetleg filmet forgatott Holywood. :) Kit tudja?
Seraphin 2010 ápr. 09. - 23:37:36
(52/201)
Heló.
Én nem fogok belemenni a zsidó konspirációba, ha a film X és Y nemzetrõl szólna, akkor is szar lenne, egy giccshalmaz.
Fiatalokkal lehet ezt nézetni, hogy elszörnyülködjenek azon, milyen szar más embereket politikai okokból fizikailag és lelkileg terrorizálni, de én elvárnék valami egyediséget mondjuk a rendezésben, látványban, ne legyenek fos dialógusok, hiteltelen jelenetek, az erõltetett brutális finálé pedig iszonyatos volt. Vagy inkább nevetséges. Semmi mûvészi érték nincs a filmben, a rendezõ valamit megcsillanthatott volna, mert a feszültség mûködik, viszont így csak egy popcorn mozi. Holokausztdráma a multikban. És igen, nekem is eszembe jutott az, hogy ez a filmtermék is talán politikai propaganda céljából készült el. Vagy mert a téma divatos (volt 10-15 éve), olcsó kivitelezni, támogatás lehet rá kapni, sok országba el lehet adni.
10/10
donbosco 2010 márc. 04. - 21:45:01 10/10
(51/201)
Nagyon szeretem ezt a filmet, sokáig a hatása alatt voltam, mindenképp látni kell!!!
Melange 2010 febr. 21. - 16:12:00 Előzmény timcyykee
(50/201)
Kedves timcyykee!
Kérdezem én, hogy ha a cím ismeretében voltál, akkor mégis minek ültél be erre a filmre? egy plazamoziban ráadásul..?
Úgy gondolom, és véleményem szerint nemcsak én gondolom, hogy a csíkos pizsamához nem egy tinivígjátékot, vagy egy divattal foglalkozó közönségfilmet asszociálunk, hanem egy sokkal mélyebb tartalmat. Emberi intelligencia részét képezi az, hogy a legjellemzõbb jegyeit ismerjük annak a bizonyos borzalmas idõszaknak..
wwxxww 2010 jan. 31. - 14:54:02
(49/201)
nagyon szép film...és nagyon szomorú:(
amúgy szerintem jobb, mint a könyv.
offtopic
ernesztin 2010 jan. 03. - 07:26:26 Előzmény Rahar
(48/201)
"már az a képtelen ötlet is az eszembe jut, hogy részben azért csinálták a 2. világháborút, hogy a késõbbiek során annyi filmet és játékot el lehessen adni." - ez zseniálisan szürreális ötlet :))))))))
csenerezi 2010 jan. 03. - 01:39:35
(47/201)
Remélem nem váltok ki ellenszenvet a hozzászólásommal, de nekem gagyi volt a vége. Eltekintve a tragédiától, szerintem gagyin fejezték be.
6/10
Rahar 2009 dec. 19. - 00:28:15 6/10
(46/201)
Nekem összességében nem tetszik ez a film, az alaptörténet jó, a képi megjelenítés közepes, a színészi játék jó, de az egésznek olyan propaganda szaga van, néha már az a képtelen ötlet is az eszembe jut, hogy részben azért csinálták a 2. világháborút, hogy a késõbbiek során annyi filmet és játékot el lehessen adni. Egyébként osztom az elõttem szóló Hannibal Lecter és YCE fedõnevû kolléga véleményét. Valamint annyit megjegyeznék, hogy bár annyi filmet csinálnának például az amerikai õslakók kiirtásáról, a nagy szent inkvizíció áldásos hatásairól, a jólelkû törökök népirtásáról, stb., szerintem erre a jelenségre tipikusan ráillik az elfogultság kifejezés vagy a pozitív diszkrimináció :)
Künge 2009 okt. 06. - 19:51:16 Előzmény YCE
(45/201)
Akkor gondolom te a magyar területi revízió ellen is vagy?
Künge 2009 okt. 06. - 19:49:44 Előzmény YCE
(44/201)
Akkor gondolom te a magyar területi revízió ellen is vagy?
Hannibal Lecter 2009 szept. 14. - 13:35:43 Előzmény YCE
(43/201)
Félelmetes egyébként, hogy még itt a porton is mûködik gondolatrendõrség, egyszerûen semmit sem lehet leírni, ami az Õ nézõpontjukkal szembemegy, csodálkozok, hogy ezt a véleményt nem törölték még ki. A holocaustal kapcsolatban rengeteg olyan hazugság bukott meg, amelyet a gyõztes hatalmak találtak ki, azt hiszem amerika és a szovjetunió képességét arra, hogy hazudozzon, nem kell vitatnunk ,elég csak azt megkérdezni, hol vannak az Iraki tömegpusztító fegyverek, és jó ideig a Katyni tömegmészárlás is a németek mûve volt nem ruszkiké. Persze nagyon rövid az átlag ember politikai emlékezete, még jó, hogy nem emlékszünk a 60-70 évvel ezelõtti eseményekre. A zsidóság sérthetetlensége és a holocaust akaratlanul is összekapcsolódott az idõk során, amit csak most kezdenek el felfogni az emberek, de ez sem kollektivizálható az összes zsidóra, csak, hogy nem mi vagyunk „többiek” akik mindennél emlékezetesebb és nagyobb tragédiának tartjuk a holocaustot.
A film alap ötlete is önmagában cáfolat a holocaustra, vegyük pl Auschwitzot, amirõl kevesen tudják, hogy lakótelepe volt az Auschwitz melletti Birkenau 1 és 2- es táboroknak, amiken üzemek is voltak, itt dolgoztak a zsidók és Auschwitz táborában laktak, ma ezt láthatja bárki, de ez a sorstalanság filmben is bennevan, ahogy ingáznak a két tábor között. Rengeteg felvételen látni gyerekeket, pl a felszabadítási felvételeken is, de ha a köztudott tény szerint az öregeket és a gyerekeket elgázosították, hogyan élhette túl ezer szám rengeteg gyerek és öreg, ja persze, õk voltak azok akiket nem volt már idõ megölni de akkor, miért halt meg anna frank is tífuszban, nem elgázosították, és sokan mások is gyerekként végig élték a tábort és nem ölték meg õket? A revizionisták, akik nem holocaust tagadók, hanem újra kutatók, újra értelmezõk azt mondják, hogy auschwitzban és a többi táborban nem tömeges mészárlás folyt, hanem munkatáborok voltak, David Cole zsidó történész youtube-on látható filmje pl bemutatja, hogy Auschwitzban a rabokat szolgáló korház, színház, medence stb volt, de ezek ma már nem publikusak. Cole zsidóként közelebb akart kerülni a holocausthoz mert neki is lege lett azokból az égbekiáltó hazugságokból, hogy csecsemõket élve dobtak a tûzbe, emberi zsírból fõztek szappant (micsoda baromság, egyet se találtak egyébként) meg hasonlók, de a baj csak az, hogy ezek alapján emberekre mondtak ki halálos ítéletet. Cole is feltette a kérdést, jó ott a több tonna haj, ruha, szemüveg de ez mit bizonyít? Nem a mai egészségügyi állapotok uralkodtak, a tetû a tífusz és a vérhas valamint az influenza eléggé gyorsan és kíméletlenül terjedt a gyengén táplált emberek között, akik nem ehez voltak szokva. Véleményem szerint ez okozta azt a sok halált, fõként ugye a gyenge gyerekeken és öregeken.
A másik tévedés, hogy azt mondják a wansee konferencián elhatározták a zsidók kiírtását, erre semmi bizonyíték nincs, és az is megdöbbentõ Cole filmjében, hogy az auschwitzi múzeum restaurátora akinek csak képben kellene lennie a gázkamrával kapcsolatban, valamint a túravezetõ és a múzeum igazgatója totál ellentmondanak egymásnak a gázkamrát illetõen, egyre valószínûbb, hogy a mára átépített és romos épület elõször a németeknek szolgáló óvóhely volt, aztán pedig cyklon –b-vel fertõtlenítõ helység, a fertõzések miatt, a cyklon b ugyanis fertõtlenítõ. A németeket el kell ítélni, de AZÉRT amit tettek, nem azért amit közben a gyõztesek, mert ugye mindig azok írják a történelmet, hazudnak. Ma neves történészek ülnek anyagyilkosok között, mert kutatni merték a holocaustot és olyan dolgokra jöttek rá, amik ellene vannak egy bizonyos zsidó réteg szándékainak, ezért nem kollektivizálom, minden zsidóra, de azért valljuk be, egyikünk se, egyik ember sem szar aranyat, köztük is és köztünk magyarok között is vannak akasztani való ganék, a baj csak az, hogy a zsidók ezt nem így vélik többnyire. Amit írtál az tényleg elképesztõ, hogy Izraelt gyakorlatilag erõszakkal hozták létre Palesztinán, ehhez az ENSZ támogatást nyújtott és az az Amerika aki visszafordította az Európából menekülõ zsidókat, valamint 44-ig nem tett semmit az Európában senyvedõ zsidókért, mint az elsõ világháborúban itt is kb 1 évvel a vége elõtt, amikor már biztosra látszott a siker, beszálltak és összefogtak azokkal a szovjetekkel, akik nem hogy lepaktáltak a nácikkal, de embertelen kegyetlenséggel írtották az embereket, már a háború elõtt is és az az amerika aki ledobta az atomot kétszer is és kiírtottak 200 embert drezdában egy menekült városban ahol semmilyen hadászati egység nem volt és mára már az köztudott, hogy tudtak légifelvételek végett a táborokról. Nem is ez lenne a baj, az evolúció az evolúció az erõs gyõzzön de akkor ne oktassanak ki minket, hogy visszaakarunk térni az ezeréves országunkra, amit kb 80-90 éve vettek el és ami az egyetlen ma is életben lévõ I világháborút lezáró diktátum, õk visszatérhettek az õseik földjére de másnak nem lehet és itt fog tele lenni az embereknek a fsza. A mi korunk legjelentõsebb fogalma a kettõs mérce lesz vagy a kettõs jogrend és a zsidók ott hibáznak, hogy folytonosan a holocauszt mögé bújnak. Most amikor a palesztínokat bombázták, rengeteg gyerek és civil halt meg, kórházakat és iskolákat bombáztak, betiltott fegyverekkel, mint a húsletépõ foszfor bomba és a világ elborzadva figyelte az elõkerülõ gyerek cafatokat és miután erõs nyomásra be kellett engedni a segélyszállítmányokat, egyre többen tüntettek ellenük és kiállt az izraeli szóvivõ és azt mondta, ne engedjük már az antiszemitizmust terjedni. Itt a megoldás, aki õket támadja, kritikával illeti és megkérdõjelezi az antiszemita, fajgyülölõ és náci, pedig nincs mégegy faj, etnikum ami ennyire csak a saját fajtáját segítené, mert persze a világi zsidók már rég nem elvakult haszidok vagy askenáziaiak de a világ szégyen röheje, hogy azok csesztetik a nácikat akik a másikat goynak nevezik, árja és goy, ugyanaz az emberi mentalitás. Én remélem egyre jobban szertefoszlik a meg nem fogható, fõként pszichológiai és média módszerekkel uralkodó háttér erõ és kiderül ténylegesen hány ember is halt bele a III birodalom ezen intézkedéseibe, felfogja végre a világ, hogy napi 10.000 embert képtelenség elégetni, és egyre jobban megfogjuk érteni mi volt akkor és ott. Én nem vagyok náci de annak sem vagyok a híve, hogy embereket azért utáljak, amit nem követtek el. Gettóba zárták a zsidókat, elvették mindenüket, korlátozták õket az életben a tanulásban és megkülönböztették õket, rengeteget meg is öltek az einsatzgruppék, de tömeges halálgyárak nem voltak és ezt azok sem tudják bizonyítani, akik pártolják ezt az elképzelést saját mártírizálásuk okából. Arról nem egy felvétel van, ahogy az einsatzgruppék gödörbe lövik a zsidókat, arról is van felvétel, ahogy a kipufogógázas kocsit tesztelik de egy felvétel sincs a gázkamrákról, mindenki nézze meg David Cole filmjét, aki zsidóként akarta megtudni az igazat a youtube-on, azt mondta filmje nem vitaeldöntõ hanem vitaindító és ha már hibáztatások akkor keressük meg a zsidókkal és minden Európaival a II világháborúban történt incidenseknek az igazi, globális felelõseit, akik úgy zárták le az I világháborút, hogy abból gyakorlatilag borítékolva volt a folytatás és kik zárták be Rudolf Hesst 1941 májusától 1945-ig a Nürnbergi perig, ki zárta be Hitler helyettesét aki béketárgyalások végett utazott Nagy Brittaniába, kiknek az érdeke volt,hogy a háború biztos lefusson? Azt javaslom használjuk az agyunkat, mert hülyére vesznek minket.
YCE 2009 szept. 12. - 23:21:12
(42/201)
Sajnálatosan olvasom a hozzászólásokat, mert elszomorít az emberi naívság. A legtöbb ide író ember történelmi tényekrõl beszél, pedig a háború végén kezdõdõ persorozatokat szerintem nem is vizsgálták meg. A Schindler listáját is épp oly dokumentumfilmnek tekintik mint bármelyik másikat, pedig ezek a filmek sajnos sok esetben csúsztatáson alapulnak. Számtalan szemtanú állította, hogy temérdek gyereket vittek oda, és a legtöbbjük hamis tanúzással megdõlt a tárgyalások egyikén. Tény, hogy a bizonyítékokat a szovjetek õrizték és sokáig nem is adták ki. Így eshetett meg, hogy a 6 millió áldozat több lépcsõben végül 1.6 millióra redukálódott. Óriási létszám ez, ezzel senki sem vitatkozik. De a történelem tükrében elenyészó, ha megnézzük, hogy kik is csinálták az elsõ koncentrációs táborokat? Vagy hány millió néger halt meg az amerikai gyarmatosításokkor, amikor a hajóra tett emberek 90% az úton, a megmaradt 10%-ból meg további 90% halt meg mert a szervezetük nem is ismerték az ottani kórokozókat. Vagy beszéljünk a szovjetek által láb alól eltett 200 millió!! - emberrõl, aminek igen magas része a saját országbelijük volt. A legfrisebb felmérés szerint az európai állampolgárok 68%-a (!!!) gondolja úgy, hogy a világ jelenlegi politikai és gazdasági helyzetéért Izrael és Amerika a felelõs. Biztosan tévednek, csak mi magyar honban vagyunk ilyen okosak. A világnak számtalanszor meggyûlt már a baja a zsidókkal, de természetesen itt nem egy átlagos izraeli állampolgárról beszélek. A vallási fanatizmus náluk is dübörög és ezt megvetem mind keresztényeknél, mind zsidóknál. Az ensz által kijelölt terület 3-szorosát(!!!) foglalta el már izrael egy olyan földön ami már réges rég nem az övéké volt. De az Õket féltõ magyar honfitársaimnak is biztos jól esne ha ide jönnének az olaszok, azzal a címszóval, hogy ez régen Itáliai terület volt, húzzunk át mind a Tiszántúlra. De nem az a megoldás, hogy eltiprunk mindenkit aki zsidó. Bõven elég ha az õ általuk oly sokat emlegetett rasszizmust és antiszemitizmust fordítva rájuk olvassuk. Mit csinálnak palesztínában? Mi indokolja a civil lakosság bombázását? Hogyan kerülhet a dohány utcai boltok polcaira továbbra is a talmud, amiben határozottan kijelentik, hogy az Õ fajuk felsõbbrendû? Miért hasonlít ez kísértetiesen a náci verzióra? Persze kemény kérdések ezek, de mielõtt egy remek rendezõ jól össze rakott filmjét az egekig magasztalnánk, nézzünk olyat is, ami száraz tényeken alapul. David Cole dokumentum filmje pont ilyen, mert merész kérdéseket taglal. Jómagam akkor rendültem meg amikor az apósjelöltem az auschvitz-i múzeumban járt és az állítólag halomra mészárolt emberek cipõi közt made in ddr feliratú gyerekcipõket pillantott meg. Ezután kezdett érdekelni a téma és kezdtem kutatni az olyan jellegû információkat melyek elfogulatlanul, tényszerûen vázolják fel a történéseket. Sajnos az internet korszak hajnaláig jó eséllyel üldözték ezen információkat. Ma már könnyebb a helyzet. A "Jútúbon" fellelhetõ David Cole dokumentumfilmje is és még sok más. Mindemellet ezt a filmet is meg fogom nézni, de inkább csak a szereplõk és a rendezõ munkája miatt. Sajnálnám, ha ez is csak egy lenne a sok közül, amely elfogultan azt sugallja, hogy jogos volt kollektíven minden németet büntetni, a mindenki által befizetett adóból a zsidók leszármazottait milliomossá avanzsálni, miközben a tények tükrében az látszik, hogy az egész német államra rákenték amit a 3-as hadosztály mûvelt. Õk nem válogattak, hanem a helyszínen agyonlõtték az embereket. Igen kérem nem utaztatták értelmetlenül több ezer kilométert Õket. Azt kell, hogy mondjam a háborúban is meglátszik a német mentalitás. A német tisztek könyortelenül és kegyetlenül megleckéztették a saját katonáikat akiket nemi erõszakon kaptak. Ezzel szemben a szovjetek "felszabadító" hadserege gyakorlatilag szabadon végig erõszakolta magyarországot is többek közt. S hogy a holokauszt tagadást a törvény bünteti? A történelmet a gyõztesek írják, sose feledjük! Én pedig nem tagadom, csak megkérdõjelezem annak valódi és teljes hitelességét! Filmre fel!