janka2 2009 aug. 28. - 22:09:04
(41/201)
Az nem igaz hogy egy 16 éves nem hallhatott errõl a suliban mert én tanultam 15 évesen. Szerintem nem örülnél neki ha mondjuk valaki azt mondaná h hopp de hülyék a magyarok, írtsuk ki az összeset! Amúgy a holokauszt ugyanolyan történelmi tény mint az hogy 1956-ban forradalom volt vagy volt az 1848-49-es szabadságharc. Ja és a holokauszt tagadást a törvény bûnteti.
nooorcs 2009 aug. 08. - 16:53:22 Előzmény annaud
(40/201)
Én a családommal idén nyáron voltam Lenygelországban nyaralni, és ott volt egy "múzeum" ami pont Auswitz-t mutatta be, csak elég élethûen mert ott is volt egy tábor, de azt formálták át múzeummá. Mi szerencsére nem mentünk el oda, ahhol több ezreket dolgoztattak halálra, és a vonat elé állítottak, mert az elég nyomasztó lett volna a mi korunkba a testvéremmel meg hát szerintem mindnekinek is. Csak képekrõl láttam de az is elég megindító és nyomasztó is volt egyben. Most biztos azt gondoljátok majd h beszélek én itt meg h még gyerek vagyok, de csak el akartam mondani a véleményem ezekrõl a dolgokról.
timcyykee 2009 júl. 06. - 22:44:24
(39/201)
én ezt a filmet úgy néztem meg, hogy b.nõmmel nem tudtuk a tartalmát.
plázáztunk és gondoltunk mozizunk (tetszett a film címe) hát mikor elkezdõdött, és rájöttem, hogy milyen ez a film is valojában.
legszívesebben felálltam volna és kijöttem volna. tudtam, hogy nem kelet volna beülni....
nagyon "megráznak" az ilyen filmek, és iszonyatosan szar volt utána.... :|
annaud 2009 jún. 28. - 18:27:49
(38/201)
Teljesen igazat adok Neked. Aki nem ismeri azt a sötét korszakot, csak az hiheti, hogy meghamisították a történelmet. Ezernyi dokumentum és bizonyíték van, ami a holokauszt
megtörténtét bizonyítja. Az más kérdés, hogy egy játékfilm hogyan dolgozza fel az eseményeket.
Élethûen visszaadni egy koncentrációs tábor történéseit, lehetetlen. Valószínûleg az elõttünk "szóló"
16 éves is másképp beszélne, ha pár napot eltöltött volna mondjuk Auschwitz-ban.
Findel Mundo 2009 jún. 28. - 13:40:47
(37/201)
Te aztán roppant bölcs, és sokat látott embernek hiszed magad a kemény 16 éveddel, igaz? Még csak nem is tanulhattad az iskolában sem ezt a történelmi idõszakot (mivel 12.-es tananyag), honnan gondolod hát, hogy meghamisították a történelmet? Arra még nem gondoltál, hogy ezek a filmek a történelmi tények bemutatásán kívül mást célt is szolgálhatnak? Talán épp arra taníthatják meg a veled egykorúakat, hogy a Holokauszt milyen szörnyû bûne az emberiségnek, és hogy ilyen népirtásnak SOHA többé nem szabad megtörténnie! Szerencsére az értelmesebb emberek ezt felfogják. De mindig vannak és lesznek olyanok is, mint te...Olyanok, akik valóban agymosottak, mert nem látják be az igazságot: egyik nép sem méltóbb az életre vagy a halálra a másiknál!
Csimut 2009 jún. 19. - 12:16:07
(36/201)
Esvan, ez valóban elkeserítõ, hogy egy ilyen film, ennyi tanulás és "hírverés" mellett sem érted a lényeget. Ha egyszer rászánod magad, csak ajánlani tudom neked az Amerikai história X címû filmet. Szomorú, hogy élnek még ilyen emberek, mint te...:(
efilm 2009 jún. 15. - 15:21:15
(35/201)
Rühelled? Szomorú - ezzel a csíkos pizsamás fiút is !
10/10
m.melinda 2009 jún. 07. - 14:24:38 10/10
(34/201)
a két kisfiú hihetetlen volt... remélem hallok még felõlük
mandikaaa 2009 jún. 04. - 18:04:11
(33/201)
Sorry mindenkitõl,csak most néztem, hogy ezt nem kellett volna,de attól még nem kell leugatni...mindenki hibázhat...emberi dolog. szóval nyugodj meg.
mandikaaa 2009 jún. 04. - 17:52:33 Előzmény dreenn
(32/201)
***SPOILER***
Tényleg igazad van...ezt még át sem gondoltam, bár a kisfiút nagyon sajnáltam, szegény azt sem tudta miújság van körülötte és emiatt kellette meghalnia...
10/10
dreenn 2009 jún. 04. - 12:52:35 10/10 Előzmény mandikaaa
(31/201)
Egy valamiben igazad van, tényleg átérezték a fájdalmat, de ha úgy gondolkodsz, hogy ha megdobnak kõvel dobd vissza kõvel alapon, akkor sajnos tényleg erre nem tudok mit mondani... az egy dolog, hogy az apa egy náci tiszt volt és talán emberek ezreit küldte a halálba, de volt ott egy édesanya is, aki hogyha láttad a filmet, tudod, hogy teljesen kiborult mikor megtudta, mit is csinál a férje igazából, és el akarta hagyni, meggyûlölte.
SPOILER
Õ a gyerekét veszítette el. Ha általánosságban a családról beszélsz, akkor ugyanúgy elõítéleteid vannak a német családdal szemben is, pedig csak az apa volt az aki megérdemelte a fájdalmat.
mandikaaa 2009 jún. 01. - 20:06:19 Előzmény Nonamekata
(30/201)
Szerintem a végén a kisfiú családja megérdemelte, amit kapott (persze szegény kisfiú, aki semmirõl sem tehet...), hiszen legalább õk is éreztek valamit abból a fájdalomból, amiben a zsidókat részesítették. A zsidók is ugyanolyan érzõ és értékes emberek voltak, mint bárki más akkoriban. Hihetetlen számomra mennyire buták tudnak lenni az emberek, ilyen alapon bármelyik népet kiirthatták volna.Szánalmas.És egyetértek az elõttem szólóval ez nagymértékû általánosítás és "agymosás", ami sajnos még manapság is létezik.Mindig iszonyat ideges leszek egy ilyen témával foglalkozó film után és az õket degradáló kifejezésektõl is.Röviden ennyi...feleslegesen idegesítem magam.
Nonamekata 2009 máj. 31. - 22:09:24
(29/201)
Engem is rettenetesen megrendített a film és mindig amikor ilyen témájú filmet látok, nagy-nagy szégyent érzek, hogy az embernek mondott faj egyik képviselõje vagyok. Bár mindig megkapom, hogy naív vagyok, de még mindig értetlenül fogadom, hogy az embereket sikerül agyilag annyira deformálni, hogy képesek eltörölni a föld színérõl olyanokat, akikkel még sosem találkoztak, csak általánosítás és ideológiák elhitele alapján gondolkodnak és döntenek a sorsukról. Nagyon-nagyon aktuálisnak érzem manapság ezt a filmet, sajnos közvetlen környezetemben is tapasztalom ezt a befolyásolhatóságot, és az a legszomorúbb, hogy a fiatalok is hajlamosak a másoktól hallott ideológiákat szajkózni, anélkül, hogy életükben beszéltek volna egy olyan emberrel, akire vonatkozik a véleményük.
csenerezi 2009 máj. 29. - 09:56:33 Előzmény kedvenced
(28/201)
nos, alig várom már, hogy én is megnézzem. akkor jobban értem majd mirõl beszéltek.
10/10
kedvenced 2009 máj. 25. - 15:26:01 10/10 Előzmény Andrew8
(27/201)
Andrew8-nak:
Nagyjából jól látod a dolgokat,de azért 1-2 témában vitatkoznék veled. Több helyszínen és több alkalommal statisztaként szerepeltem a filmben,a legtöbbet Fóton,ahol a koncentrációs tábor jeleneteit vettük fel. Több héten át forgattunk ott, s egyáltalán nem volt kevés a statiszta. Persze mint a legtöbb dolog ez is relatív,de mint aktív résztvevõ nem így láttam. A magyar stáb és a film körül segédkezõk kitûnõ munkát végeztek, nem volt egyszerû ennyi "megfelelõ" embert összeszedni és hosszú napokon át foglalkoztatni. Szóval mindenkinek kijár a gratula! A költségvetés meg egy dolog, abba sajnos a magyarok nem szólhatnak bele. David Heyman-aki a Harry Potter filmek producere-úgy látszik nem akart sok pénzt beleinvesztálni ebbe a filmbe, ezért lehetett néhol negatív érzésed.
8/10
Andrew8 2009 máj. 23. - 00:12:58 8/10
(26/201)
A csíkos pizsamás fiú:

Nagyon megható film és fájdalmas. Számomra ez a film sokkalta nagyobb hatást keltett mint a Sorstalansága maga hosszával, erõs naturalizmusával. Rövid de annál velõsebb tartalmú és mondanivalót adó film. A végén én is majdnem sírtam. A zenéje is nagyon érzelmes volt hiába James Horner azért még félig meddig James Horner.(Fel is ismertem egy-két Trója taktust na az mondjuk nem kellett volna ide) A filmet 99%-ban itthon forgatták Fóton, Pesten, a Pillisben, talán Etyeken is, volt is egy két ismerõsnek vélt helyszín. A statiszták csekély száma a táborban és a csekély költségvetés az ami néhol éreztette negatív hatását.
A gyerekszínészeknek hatalmas gratula, nagyon jól hozták a szerepüket és nagyon felnõttesen hatottak olykor.
David Thewlis a Harry Potterek, Mennyei királyság (Lupin prof.) mellett megmutatta milyen egy náci tisztként, negatív szerepben, én nem gondoltam elõször, hogy jól fog állni neki, de hozta amit megkövetelt a szakma.
A kamerázás is nagyon szép , a rendezés ami kicsit vontatott és olyan semmilyen volt a film elsõ 15 percében szerintem.
Nagyon tetszett, hogy más a perspektívája, a nézõpontja a filmnek a Sorstalansághoz képest is hisz ott azért idõsebb érettebb fiúról van szó, nem a németek szemszögébõl és nem oly gyermekien vezetik be a nézõt a Holocaust szörnyû világába. Emellett a sejtetés a naturalizmus felett elv is nagyon jól érvényesült.
Mindenkinek ajánlom aki egy kicsit azért másféle nézõpontú 2 vh.-ús, Holocaustos drámát vár mint az eddigiek. A megható, fájdalmas hatás nem hiszem hogy elmaradna. Mondjuk én az ilyen típusú filmeket beleértve a Schindlert is nem sokszor tudom a témájuk miatt megnézni. Ennek ellenére nagy filmnek tartom a Schindlert és ezt is most már e témában.

84%
8/10
Andrew8 2009 máj. 22. - 18:34:26 8/10
(25/201)
Nagyon megható film, csak s szinkronját cseszték néhol el szerintem. (akik magyar színészek voltak adhatták volna hangjukat a szinkronhoz igaz nem sokat voltak a vásznon jelen, mint pl., Bálint András aki játszott a 92-es nagyszerû szintén Pesten is forgatott Sztálinban Plusz a rendezés volt kicsit furcsa néhol olyan dokumentarista jellegû. Ajánlatos minden 2. vh-ús filmeket kedvelõnek fõleg hogy a téma új megvilágításban került terítékre itt Magyarországon! És még Lupin 'farkasalakulós'(David Thewlis) professzor is remekelhetett a Harry Potter 3-4-5 után mint náci vezír és apa. :)
10/10
dreenn 2009 máj. 16. - 02:17:41 10/10
(24/201)
Még mindig a hatása alatt vagyok, rettenetesen megrendítõ film (persze ha már csak a témáját nézzük), de valahogy nekem azért tetszett, mert nem teljesen a brutális embertelen oldaláról akarta bemutatni a holokausztot a film, hanem a másik oldalról. Az eddigi ilyen filmek majdnem mind a koncentrációs táborokról szóltak, itt pedig pont fordítva, azt mutatta be, hogy egy kívülálló család, konkrétan itt egy 8 éves kisfiú, hogyan is látta a tábort kintrõl. Viszont, ami igazából üt, az a vége... lehet, hogy túl érzékeny vagyok, de nekem patakokban folytak a könnyeim és még mindig nem tudok feleszmélni a döbbenetbõl. Ajánlom mindenkinek!
10/10
luijani 2009 máj. 10. - 13:23:59 10/10
(23/201)
Nagyon jó film!!!Ajánlom mindenkinek!!!
rita_nk 2009 máj. 05. - 11:29:20
(22/201)
Csak véletlenül találtam meg a filmet...
Nagyon megdöbbentõ volt. A film végére patakzott a könnyem!
10/10.
Ajánlom mindenkinek!!!!