3/10
movie3d 2010 szept. 20. - 15:39:57 3/10
(38/58)
Egyetértünk abban, hogy szerintem óriási teljesítmény valakitõl egy ilyen film elkészítése, technikailag. Mert ehhez nem csupán érdeklõdés, és egy ötlet kell, hanem rengeteg idõ, energia. Ez a dícsérendõ, és tiszteletre méltó része.

Az ötlet kidolgozásánál azonban csak egyik felét adja a technika. A film elsõ részében van 3D valóban, a második fele imitál egy térbeli mozgást, háttérként vetített képek elõtti mozgással. Ez már olyan, ami meggondolandó lenne.

A Naprendszer áttekintése az elején, érthetetlenül megszakad a Föld-nél, miközben elõtte a Vénuszról alig volt valami, majd a Marsról is. Ugyanakkor, belekezd ürkutatási dolgokba, meg részletekbe, de egy Google Earth zoom érthetetlen egy kicsit itt. Az óriásbolygókkal folytatódik, ahol azok holdjainál példák vannak.

Egy logikus vonal lehetne a teljes Naprendszer áttekintése a bolygókkal, majd a holdjaik. Ezután át lehetne térni az ürkutatásra is, amirõl az exobolygókra akár.

A Nap az elején minden összekötõ kapocs nélkül áll, pedig innen lehetne átugrani más csillagokra, az eltérõ fejlõdési utakra, kialakulásukra, az intersztelláris felhõkre (melyik csillagkeletkezési, és melyik ledobott maradvány).

Én arra szeretném biztatni a film készítõjét, hogy vonjon be valakit, aki tudja a szakmai részleteket, és valakit, mindennek a képi megjelenítében tervezés szintjén hozzá tudja tenni, ami most hiányzik. Ehhez tudja a technikai hátteret feljavítva hozzátenni, amibõl aztán lehet egy valóban profi, és tényleg izgalmas film.

A kritikám ezért írtam csak le, mert úgy hiszem, minden eszköz megvan ehhez, de ez a film még nem az. A készülõ emberi testrõl szólónál például mindenképpen így kellene már csinálni, hogy elsõre igazán jó legyen, mert ugyanilyen rettentõen izgalmas dolog, és jó lenne. Biztatnám tehát a továbblépésre, de a profizmus irányába, amit persze remélhetõleg az üzleti siker is elõmozdíthat.
10/10
ebegab92 2010 szept. 20. - 14:13:55 10/10
(37/58)
Azonban azt is figyelembe kell venni - ahogy olvastam,hogy az egész filmet Gráner József készítette - hogy ez az elsõ filmje Gráner Józsefnek. Tavaly én is készítettem egy paródiát (de ez csak iskolai dolgozat volt médiaórára), bár ez minõségben és kivitelezésben elég távol van, én is azon vettem észre magam, hogy gyakorlatilag én készítettem az egész kisfilmet (11 perc). Lehetett volna sokkal viccesebb, ha az osztálytársaim adtak volna ötleteket.

És szerintem abban igazad van, hogy lehet, hogy vannak benne tárgyi hiányosságok, ezért tényleg kell(het) legalább egy "csapattag" felvétele. De az optimális az, ha van egy kreatív személy, egy szakmai személy és, aki rendelkezik a megfelelõ technikával a film elkészítéséhez.
3/10
movie3d 2010 szept. 20. - 13:30:05 3/10
(36/58)
Tegnap megnéztem a filmet a Duna Plazaban. (A technikai körülmények nem tudom másutt milyenek, itt jónak tûntek.)

A film ötlete remek szerintem, és a technikai kivitelezés - a lehetõségekhez képest - szerintem jó. Ebben nem vár el senki remélhetõleg egy Avatarhoz hasonló technikai háttérbõl könnyen kiszedhetõ eredményt.

A gond nem ez, hanem az, hogy tartalmilag igyekszik egy lexikonhoz hasonló lenni, és ezzel szakmailag korrekt, de ez lesz a hátránya. Nincs egy forgatókönyv, vagy egy gondolati fonal, amin végigvezetné a nézõt, hanem egybehordja mindazt, ami elérhetõ volt képi anyagban. A narrátor olyan csacskaságokat olvas be, mint "idõ elõtt", ami valószínûleg "idõszámítás elõtt" akart lenni. Ez egy moziban vetített filmnél nem megengedhetõ. Az összeállítás második része azután pár szép kép a háttérben, koncepció nélkül, ami elõtt bevetített elõtér csillagokat mozgatva próbál film hatást elérni. Hol egy extragalaxis van, hol egy planetáris köd, hol egy csillagkeletkezési terület.

A szándék jó, de a megvalósításhoz ez kevés! Azt javaslom a készítõnek, hogy konzultáljon valakikkel, és készítsenek egy forgatókönyvet, majd ez alapján vágják össze újra az elsõ részt, a második felét pedig írják újra, és ha képek, akkor legalább valami összekötõ láncszemek legyenek benne.

Az emberi testrõl szóló elõzetest látva, úgy tûnik, ez üzletileg jó vállalkozás lehet, de tartalmilag hiányzik a szakmai tudás sajnos. Elnézést, hogy elmondtam egyenesen a véleményem, de úgy hiszem ez fontos. Ha beül valaki a gyerekeivel egy ilyen filmre, majd egy kusza valami után elmegy a kedvük az egésztõl, mert nem volt érthetõ, akkor pont ellentétes hatást ér el vele a szerzõ, mint amit eredetileg akart volna.

Én õszintén sok sikert kívánok ugyanakkor az erõfeszítéséhez, és remélem, egy jól megírt forgatókönyvvel, valamikor egy sokkal jobb és kidolgozottabb formában még látni fogjuk, és akkor csak gratulálni lehet majd.
tombenko 2010 szept. 20. - 13:23:19
(35/58)
Szerintem a zene stílusára gondolt. Bár nem tudom, sajnos még ne láttam a filmet.
matuschkapista 2010 szept. 20. - 13:20:10
(34/58)
Meg kell szoknod, hogy van az a fajta embertípus, aki a kvalitásait abban látja és éli ki, hogy ha kell, ha nem kritizálja mások munkáit. valamit megdicsérni, elismerni az olyan snassz.
9/10
graner 2010 szept. 20. - 13:15:04 9/10 Előzmény csabss
(33/58)
Nem értem, hogy egy 5.1-es zene, miért tükrözi a nyolcvanas évek technológiáját?
2/10
csabss 2010 szept. 20. - 10:17:37 2/10
(32/58)
Sziasztok!

a film alapötlete nem rossz, de a kivitelezés minõsége narráció és a zene számomra a 80' évek technologiáját tükrözi.
Én figyelmemet sajnos nem tudta lekötni, az objektív tények ma már sajnos nem elég a nézõ figyelmének lekötésére...

Ezt a kritikát annak fényében irom, hogy elfogult vagyok a magyar termékekkel kapcsolatban, pozitiv értelemben.
ginacska12 2010 szept. 20. - 02:01:34
(31/58)
A Palace Mozinapokon láttuk az elõzetesét. Nagggggyon jónak igérkezik, viszem rá a gyerkõceimet.
9/10
graner 2010 szept. 19. - 22:06:46 9/10
(30/58)
Ez nem anaglif technikával készült.
A szemüveg a mozi függvénye.
-aktív LCD
-polarizációs Palace
-DOLBY /fény hullámhossz szerinti szûrés/ Corvin, Uránia
9/10
graner 2010 szept. 19. - 21:59:37 9/10
(29/58)
Igen. A következõ film az emberi testrõl fog szólni.
10/10
ebegab92 2010 szept. 19. - 21:11:14 10/10
(28/58)
Ez a film olyan,mint azok az új típusú 3D-s filmek,ahol polarizációs szemüveget kell viselni?Vagy a cián-piros lencsés szemüveget?
10/10
ebegab92 2010 szept. 19. - 21:07:06 10/10
(27/58)
Hát az nagyon soká lesz még.

Imádom az ilyen csillagászatos filmeket!!!De 3D-ben még egyet sem láttam!Lesz majd még a csillagászos filmen túl más témakörben is?
9/10
graner 2010 szept. 19. - 17:53:06 9/10
(26/58)
Lent már írva vagyon, október elsõ fele.
10/10
ebegab92 2010 szept. 19. - 17:50:36 10/10 Előzmény graner
(25/58)
Nagyon kíváncsi vagyok a filmre!Csak az a baj,hogy szegedi vagyok.Szegeden is lesz vetítve?Ha igen,mettõl meddig és hol?
offtopic
tombenko 2010 szept. 19. - 12:16:16 Előzmény graner
(24/58)
A jobb oldali windows, a középsõ MacOSX, a jobb oldalit nem tudom, remélem, Linux, hogy az is képviseltetve legyen. :)
9/10
graner 2010 szept. 19. - 11:30:22 9/10
(23/58)
Tömörítettem a képet, hátha így felmegy.
9/10
graner 2010 szept. 19. - 11:22:14 9/10
(22/58)
Minden véleményt megszívlelek............
Egy kép ahol készült.
10/10
maaagic 2010 szept. 19. - 09:20:58 10/10
(21/58)
Sziasztok!
Több mint 20 éve ismerem a film készítõjét, de ha valaki rákeres a nevére a neten - igaz most az elsõ 20 találat a filmrõl szól - sok mindent meg tudhat róla Õ is.
Azon kevesek közé tartozom akik láthatták a "nulladik verziót" is. Ez vagy három éve volt. Jobban mondva Avatar elõtt 2 évvel :)
...és nagyon nagyon büszke vagyok!
Büszke vagyok a filmre, "Az elsõ Magyarországon készült 3 dimenziós mozifilm"-re, arra hogy írhatok egy fórumra, (amit bevallom életemben elõször csinálok) ahol a barátom alkotása a fõoldalon van, (a Vin Diesel alatt :)) de leginkább a barátomra vagyok büszke!
Nem értékelném most a filmet, mert elfogult vagyok, de mindenkinek tiszta szívembõl ajánlom, hogy bátran nézze meg, megéri...
Üdv: Maaagic Ice
9/10
graner 2010 szept. 18. - 23:27:22 9/10
(20/58)
Nem IMAX technikával készült, hanem IMAX filmek stílusában. Sok téma azért maradt ki, mert nem akartam átlépni az 50 perces mûsoridõt. Így is egy holdra 40 másodperc idõ jutott. Lehetne még látványosabb filmet készíteni, megfelelõ technikai háttérrel. Az AVATAR renderelését 20000 processzor végezte. Nálam ez a szám 2. Egyébként a szellemkép attól függ, hogy melyik moziban lett megnézve. " A DOLBY szemüveg szellemképesebb."
matuschkapista 2010 szept. 18. - 22:32:05
(19/58)
Én odavagyok a csodálkozástól, hogy a multiplexek mûsorra tûztek egy ilyen típusú filmet. Kellemes meglepetés . Ha IMaX technikával készült, akkor nem az Arénaplázában lévõ IMAX moziban lenne igazán élvezhetõ?