_vigo 2010 szept. 18. - 22:25:52
(18/58)
Kedves Keszito!
Epp ma este neztem meg a filmjet, es megragadnam az alkalmat hogy segitsegere legyek a velemenyemmel. Amit irok azt oszinten es segito szandekkal irom, epito jellegu kritikanak szanom melyet ugy hasznosit ahogy ohajt.

Kezdenem ott, hogy a vilagon semmivel nem tudtak volna lebeszelni arrol hogy megnezzem a filmjet. Igy utolag is azt mondom, hogy mindenkeppen elmentem volna ra. A tema miatt, es mert magyar.
Nem mondom hogy csalodtam, de szerintem ezt sokkal jobban is meg lehettet volna csinalni.
Persze ezen kijelentesemhez ertsuk hozza hogy ".. ha sem ido- sem penzkorlatot nem tekintjuk."
De nyilvan ezekrol nem lehet tudomasom (csak azt tudom hogy leteznek, mindig leteznek).

Szoval:

1. Technika: leszogezem, hogy lehet hogy a vetitogep vagy a kapott igenymentes szemuveg hibaja, de... idokent totagast allt szoba, ha nem pont kozepre fokuszaltam, torzitott a kep, sok esetben
nem volt 3D hatas csak homalyos maszatok tomege. Lehetetlenseg volt befokuszalni a neznivalot.
Nehany kep annyira rossz volt, hogy szemuveg nelkul neztem (ugy nagyjabol latszott). Sokszor
szellemkepes volt (mar a felirat is az elejen).

2. Tartalom: nem tudom minek lett szanva, de nem sikerult beloni a szintet. Ugyanis, ha olyanoknak szantuk, akik melyebben elmerultek a temaban, akkor rengeteg minden hianyzott belole (fekete lyukak, neutronbolygok, pulzarok, kvazarok, egy normalis csillag eletciklus, a terbeli tavolsagok athidalasanak alternativ lehetosegei, hiresebb urszondak stb. stb.), ha viszont alapszintu tajekoztatas akart lenni, akkor szerintem feleslges olyasmiket beletenni hogy "masodik legexcentrikusabb keringesi palya" meg hasonlok...

3. Otlet (ez mar nem kritika, inkabb otlet a reszemrol): ami nekem a leginkabb hianyzott, az az, hogy a vilagon _semmi_nem_tortent_. Volt szo a szupernovarol, de adva van egy 3D film, meg a DDDigital mozi, ugyan mar miert nem robbant a nezok arcaba, hogy aterezzek micsoda esemenyrol van szo? Hogy erezzuk micsoda elkepzelhetetlenul monumentalis meretekrol, mennyisegekrol beszelunk? Vagy egy szemleletes pelda, hogy pl ha az alpha centauri szupernova lenne /jolvan tudom hogy nem eleg nagy hozza/ akkor majdnem annyi fenyt es meleget adna mint a nap (par honapig)...pedig nem nyolc fenypercre van...
A jupiter holdak resz unalmas volt, pedig maguk a holdak nem azok! Szo nem volt arrol hogy pl. az Io-t ugy gyurogatja a Jupiter gravitacios ereje mint a kisgyerek egy marek gyurmat, ezert allandoak a vulkankitoresek, es ezert alig van rajta krater... Vagy hogy a venuszon kensavfelhok vannak, meg 100 km atmeroju vulkanok, meg 600 fok hoingadozas...

Nekem a narracio sem tetszett meg a zene sem, en sokkal inkabb csipem a David Attenborough-fele stilust, vagy hogy ket utazo parbeszede mutatja be a mondanivalot, de ezek mondjuk izles dolgai.

Remelem nem veszi zokon a kritikat, de azt gondolom hogy aki torekszik a jobbra, az
ezt tudja leginkabb hasznositani. Az ajnarozastol nem csinal jobb filmet senki.
Ha pedig nemhinnem hogy On ilyen, nem vettem volna a faradsagot hogy mindezt leirjam.
A kovetkezo filmjet (emberi test) pedig mindenkeppen megnezem! De szep is lenne ha a
mozikba visszaternenek az ilyen muvek, a sok lila takony helyett!

Maradok a legkivalobb tisztelettel, sok sikert kivanva a tovabbiakban is!

M.V.
9/10
graner 2010 szept. 18. - 22:24:59 9/10
(17/58)
Nagykanizsán nyáron, amikor elkészült a film, egy hétig vetítettük a moziban és pozitív volt a véleménye azoknak, akik megnézték. Ezért mertem elhozni Budapestre a filmet. Mindig lesznek akiknek nem tetszik, mert biztos egy akciódús sci-fi-re számítanak. Ez nem az. Ez egy IMAX stílusban készült természetfilm. Egy technikai érdekesség: a film képeinek adatmennyisége 830 GB.
Ha van kérdésük a filmmel kapcsolatban, szívesen válaszolok.
tombenko 2010 szept. 18. - 22:10:40 Előzmény Darabos Zsuzsa
(16/58)
Én meg kettõt nem.
Köszönjük tartalmas kritikádat, ami olimposzi magasságokba emelte a lakonikus nihilizmust! Ezért kár volt regisztrálnod.
tombenko 2010 szept. 18. - 22:09:12 Előzmény Sonic8
(15/58)
Köszönjük, Emese.
matuschkapista 2010 szept. 18. - 20:08:22
(14/58)
Én is Lipusz Zsolt ismertetõjét olvastam és így értesültem a film bemutatásáról. Ma már lekéstem, mert csak korai elõadásokon vetítik, de okvetlenül megnézem. A 3D ugye nem egyenlõ az IMAX- szel? Kissé felbosszantott a primitív hozzászólás. Egy Die hard 15-féle zs kategóriás akciófilmre lehet esetleg 4 betûs sommás ítéletet mondani, de egy ismeretterjesztõ filmet, azért más szemmel kellene nézni.
9/10
graner 2010 szept. 18. - 19:47:52 9/10
(13/58)
Van akitõl más véleményt kapok. Íme egy. Mint készítõ én a filmemre adnék egy gyenge négyest. Már készítem azokat a részeket amiket lecserélek a filmben. Sose lesz tökéletes de állandóan bele fogok javítani. A mozivetítés után a Planetáriumba kerül bemutatásra a film. Eredetileg oda is készült. Csak úgy éreztem, hogy moziban is levetíthetõ. Az eddigi visszajelzések alapján a nézõk többségének azért tetszik.

Tisztelt Gráner József!

Elõre is elnézését kérem, hogy ismeretlenül Önre török, ennek mindössze annyi a magyarázata, hogy Ön filmre vitte a csodát. Ez úton is fogadja hálás köszönetemet érte. Most láttam csodálatos filmjét, amely teljesen elbûvölt, s újra tudatosította azt az évtizedes meggyõzõdésemet, hogy igen, ezt a technikai áldást, amely a kezünkben van, nem holmi bugyuta történetek életre keltésére kellene felhasználnunk, hanem olyasfélékre, melyre Ön is alkalmazta. Igaz, a magamfajta bölcsész számára voltak bizonyos szövegrészletek, amelyek "kínaiul" hangzottak, de ez nyilván nem az Ön hibája, hanem az én mûveltségbeli hiányosságaimat tükrözi. Egyszóval: filmje nyelvi eszközökkel adekvát módon le nem írhatóan csodálatos. Ismételten: hálás köszönet érte.

Nagyrabecsüléssel:
Lipusz Zsolt
Nyíregyháza
matuschkapista 2010 szept. 18. - 19:20:33 Előzmény Sonic8
(12/58)
menj el nézd meg a "Nicsak ki beszél még 5." filmalkotást! Az való neked. Ha pedig egy film nem nyerte el a tetszésedet, szabadon elmondhatod, mi volt a bajod vele. Ha képes lennél megfogalmazni, amit erõsen kétlek. A hozzászólásodat kinek diktáltad, ki az írástudó a környezetedben?
1/10
Darabos Zsuzsa 2010 szept. 18. - 06:26:34 1/10 Előzmény Sonic8
(11/58)
Egyet értek!
9/10
graner 2010 szept. 18. - 00:12:56 9/10 Előzmény Jennyfer18
(10/58)
Szegeden október elején kerül vetítésre.
Sonic8 2010 szept. 17. - 15:38:14
(9/58)
EZ EGY NAGY NAGY SZAR
Jennyfer18 2010 szept. 17. - 11:52:59
(8/58)
Engem is nagyon érdekel a film, úgy hallottam, hogy minden nagyobb városban leadják majd, de a film készítõje személyesen járja be az országot saját vetítõ készülékével. Nem tudja valaki, hogy mikor lesz Szegeden?
9/10
graner 2010 szept. 16. - 23:50:50 9/10 Előzmény anachronoxdj
(7/58)
Mivel rövidebb a film, ezért olcsóbb a mozijegy ára. A filmnapok alatt 790 Ft.
Várom mindenkinek a véleményét, mert akarok még javítani rajta.
anachronoxdj 2010 szept. 16. - 14:21:04
(6/58)
Még nem láttam az alkotást, de mindenképpen meg szeretném nézni, már csak azért is, mert csodálatos lehet ahogyan elénk tárul az univerzum 3D-ben. Csak annyi a bajom az egésszel, hogy mire elég ez a 47 perc? Egy ilyen téma kibontására sokkal több idõ kell, ha valami alapot is akarunk neki adni. Ez csak az én meglátásom, nem bírálni akarok. Ott van pl. az Utazás az univerzum peremére címû dokumentumfilm, ami másfél órás, és egyáltalán nem érezzük soknak. Vajon megéri a 47 perc egy mozijegy árát?
kanibasami 2010 szept. 16. - 11:27:26 Előzmény graner
(5/58)
Tisztelt Graner!

Hallgattam a rádióban a beszélgetést Önnel. Nagyon szimpatikus volt a riport! Várom a filmet, és majd megírom milyennek találtam! Sok sikert és nézõt kívánok! Hajrá magyarok!
Keep the Faith 2010 szept. 07. - 14:15:43 Előzmény graner
(4/58)
Minden mozi adni fogja? Már nagyon várom!
Nagyon régóta vágyom egy ilyen filmre. És mi más is lehetne az aláfestõ zene mint JMJ? :)))),
tombenko 2010 szept. 03. - 20:27:10
(3/58)
Univerzum bolygóinak rendszere?! Biztos, hogy az ismertetõt jól írta, aki írta? Egyébként kíváncsi vagyok rá, mikor láthatom?
9/10
graner 2010 szept. 03. - 20:10:43 9/10 Előzmény peejay
(2/58)
A film készítõje vagyok. Remélem nagy durranás lesz. www.3d-film.hu
peejay 2010 aug. 18. - 16:47:03
(1/58)
már nagyon várom :)