lalala 2006 jún. 04. - 15:09:17
(114/434)
Állítólag Leonardo azért festte anno olyanra az alakot Az Utolsó Vacsorán, h. idegestse az egyházat. Ez is egy ugyanolyan lehetséges és talán hihetõbb magyarázat...
Timke 2006 jún. 04. - 10:48:56
(113/434)
Végre én is megnéztem. De talán nem kellett volna. Nekem nagyon tetszett a könyv, tényleg nem lehetett letenni, viszont a filmen -szó szerint- elaludtam. Nem tudott úgy lekötni, mint a könyv. Mindez ugye abból fakadt, hogy tudtam, mikor mi fog történni, de más filmnél azért ez még nem fordult elõ velem, hogy ennyire egysíkú legyen, s simán elaludjak rajta. Sajnálom..
lujzi 2006 máj. 27. - 11:01:18
(112/434)
szia. szívesen átadom a hozzászólások jogát, hisz Te mindent jobban tudsz...és igen, eredetileg a könyv és a film volt a téma, és a róluk való vélemények, bocsánat ha "csak féligazságokat" irtam, elnézésedet kérem, ugyis szeretsz kijavítani mindent, minek is ide akárki aki a véleményét leirja? elismerem, nem vagyok vallástörténész, se kutató, csak egy mezei ember akinek véelménye van, nem kötekedve , csak az érzéseim szerinti véelményem irtam le, nem értem ebbe miért kell belekötni? lehet nem fogalmazunk ugy ahogy mindenkinek tessék, de sajnos ez van ha külömbözõ emberek "beszélgetnek"

sajnálom ha bárkibõl is ellenérzést váltott ki pár hozzászólásom, nem fordul elõ többet:)))))
sziasztok, további kellemes eszmecserét és javítgatást.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 25. - 21:45:37
(111/434)
wow...ezt mondom én is csak bonyolultabban, tudod, csak kevés embernek adatott meg az értelmes fogalmazás adománya :)))

csak egy kicsit térek el a véleményedtõl...én két dolgot különböztetek meg: egyház, mint intézmény és egyház, mint hívõ emberek gyülekezete. Az intézményesült egyházat lehet kritizálni. Amint azt már régebben írtam, minden, ami intézmenyesül az korrumpálódik is. Az egyháznak (mint intézménynek) voltak "csúnya" dolgai, de azok nagy részét beismerték és bocsánatot kértek (pl. II. János Pál) és vannak még dolgok amikért nem...bizonyára.

Amúgy olvasta valaki a Vox-ban a cikket a filmrõl (és az egész Da Vinci Kódról)?


U.i.: áá...értem :))
lalala 2006 máj. 25. - 21:17:32
(110/434)
Persze, minden rendszernek vannak hibái. Csak az a baj, h. vannak, akik az egyházat nem intézménynek v. rendszernek tekintik, amelynek vannak hiányosságai (sõt az egyház maga sem hajlandó ezt beismerni), itt van a nagy hiba. Én csak azt mondom, h. egy ilyen rendszernek a cselekedeteire nem lehet folyamatosan hivatkozni, nem lehet ezekkel védekezni, az egyház tettei senki számára nem adhatnak felmentést. (ha jól tudom, itt vmelyik kolléga épp Vatikánra és könyvégetésre hivatkozott)

Ui: Azért mondtam, h. eltávolódtunk a témától, mert el kezdett arról szólni a dolog, h. ki mennyit tud a történelemrõl (és az igazságról).
Facing.the.Plastic 2006 máj. 25. - 21:04:27
(109/434)
Nem tudom, hogy mennyire távolodtunk el a témától...a könyv arról szól, hogy a katolikus egyház titkolja Jézus "valódi" életét...
a film meg tudjuk mirõl...a könyvrõl...ha mi a hitrõl, az egyházról és annak dolgairól folytatunk eszmecserét az nem távoli a témától nem?

Ami emberi az nem tökéletes, ha nem is minden nap, de rendszeresen hozunk rossz döntéseket, ha nem is minden nap, de felfedezzük magunkban a vágyat, hogy elnyomjuk a másikat. A papok is csak emberek, akik hozhatnak rossz döntéseket, de ha megfigyeled, mindig volt valaki, aki tudta mi a helyes (Husz, Luther, Kálvin csak a legnevesebbek a hihetetlenül sok reformátor közül).

Az inkvizició kezdetben nem az ölésrõl és a kínzásokról szólt, de szerintem, nagyon eldurvult. Amint mondtam, nem védeni akarom az invizitorokat....mégcsak nem is vagyok katolikus...
lalala 2006 máj. 25. - 20:24:11
(108/434)
Nagyon eltávolódtunk a témától.

Nem az igazságról beszélünk (most nem kezdek bele filozófiai értekezésbe, h. mi az igazság, h. van-e igazság, h. szubjektív v. objektív-e stb. stb.), hanem tényekrõl. Akkor említsünk meg még egypár tényt. Galileivel visszavonatták a nézeteit, ezért nem halt meg. Mikor rehabilitálta a katolikus egyház Galileit? A huszadik században, annak is a végefelé...
Facing.the.Plastic 2006 máj. 25. - 18:20:35
(107/434)
bocsi..kötelezõ tudatlanság...erõs egy kicsit....Luther pl ez ellen harcolt, azzal, hogy lefordította a Bibliát németre....
Facing.the.Plastic 2006 máj. 25. - 18:19:23
(106/434)
és azt tudod, hogy galileit megkínozták, de kiengedték és nem máglyán halt meg??? tanítványai körében, 1642. január
8-án halt meg.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 25. - 18:17:39
(105/434)
tudod hány áldozata volt az inviziciónak? tudod mikor kezdõdött? Ha igen akkor nem értem miért megint csak féligazságokat mondasz :S

persze, megégették G.Brunot..és a többit is...mikor is??? õk a kivételek...akik a zsarnokság miatt haltak meg..de hogy védem az inkviziciót..sõt...de lécci, ne féligazságokat...
lujzi 2006 máj. 25. - 18:10:19
(104/434)
szia. bocs ha okoskodónak tüntem, nem állt szándékomban, de azt hiszem arról beszéltem ami után utána néztem, és amit történelembõl tanultunk.....haladó gondolkodás: amit másképp látsz mint a szabályok által elõirtak, vagy olyasmit teszel ami szokatlan, és akortól eltérõ...lásd : Giordano Brunó, vagy Galilei...vagy a bábaasszonyok és a füves asszonyok....másképp gondolkodtak mint a közönséges emberek, valamirõl többet tudtak és alkalmazták azokat, és ez veszélyes volt az akkori egyházra.....mert megvolt a tudásuk hogy kitörjenek a kötelezõ tudatlanságból: és mint tudjuk, a tudás hatalom.....ezt sokat és soxor elmondták már és mindig beigazolódik......ugyhogy lehet szerinted ez csak duma, de igy gondolom.
Sam Spade 2006 máj. 25. - 10:22:48
(103/434)
A könyv megjelenése óta egy egész iparág nõtt a Da Vinci-kód köré. Többszáz könyv, utazási ajánlat, játékok és filmek. Én megszámoltam és leírtam itt:

<a target="_blank" href="http://oldtimes.blogter.hu/?post_id=46657" title="http://oldtimes.blogter.hu/?post_id=46657">oldtimes.blogter.hu</a>
lalala 2006 máj. 23. - 21:19:15
(102/434)
Inkább ne kezdjünk bele az inkvizició történetébe, mert senkinek nem az a dolga, hogy történelemórát tartson itt. Én csak azt mondom, hogy nem az egyház a mérce, tehát az ember nem hivatkozhat úton-útfélen arra, mit tesznek a Vatikánban. Tisztelem azokat, akik mindenenk ellenére tud hinni az egyház intézményében, azonban a többség nem így vélekedik. Az egyház nem adhat felmentést (és a tanácsodat elfogadva nem kezdek bele most abba, hogy anno ki, mennyiert, hogyan és kitõl vásárolt bûnbocsánatot).

És még mielõtt vki felháborodna, hogy milyen nézeteim vannak a keresztény hitrõl: én az egyházról mint intézményrõl beszéltem végig. Tudom, közhelyesen hangzik, de válassszuk szét a hitet és az egyházat.
James 2006 máj. 23. - 19:58:37
(101/434)
Még mindig megy a Dan Brown rajongói oldal, ha kiváncsi vagy minden infóra, látogass el hozzánk!
<a target="_blank" href="http://danbrown.extra.hu" title="http://danbrown.extra.hu">danbrown.extra.hu</a>
total.sec 2006 máj. 23. - 18:20:24
(100/434)
Én ma láttam a filmet,pedig a barátaim le akartak beszélni róla,szerintük irtó rossz volt.Én nem olvastam a könyvet így nincs viszonyítási alapom mennyire tér el a könyvtõl.Bár lehet hogy így jobban jártam mert nem bosszankodok hogy mennyi mindent hagytak ki vagy írtak át.
Véleményem szerint egy estére jó volt a film bár többször már nem nézném meg.Elég sok uncsi dolog volt benne.Silas volt a kedvencem,kár hogy meghalt a végén.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 23. - 18:06:01
(99/434)
azért ez nem igaz így pontasan, hogy bárkit aki haladó gondolkodású volt...az inkviziciónak voltak szakaszai, s kezdetben nem is jezsuiták kezében volt....de mindegy......nézzetek utána inkább valaminek, mielõtt kimondanátok, de tom ez nehéz, me én sem teszem mindig...jaj...vizet prédikáltam most..bocsi, szval ezzel nem az volt a célom, hogy a fejedre koppintsak, hiszen én sem vok tökéletes, s tudásom is igen hiányos...de azért lécci, ne fogalmazzunk az "igazságot mondom,mert teljesen mindent tudok" stílusban..és ezt magamnak is mondom....

és én sem értek egyet a könyvégetéssel, és a film elleni protestálásokkal...ezzel pont az ellenkezõ hatást váltják ki....mert senki sem azon fog gondolkodni, hogy ez a film/könyv lehet hogy csak fikció és megalázza a kereszténységet, mint intézményt (minden ami intézményesül, az egyben korrumpálodik is, s az a baj, hogy az emberek többsége a kereszténységre és az egyházra úgy tekint, mint intézmény, ami csak félig igaz), hanem azon fog tûnõdni, hogy akkor biztos titkolnak vmit, ami nem lenne jó ha kitudódna...
lujzi 2006 máj. 23. - 16:55:51
(98/434)
szia.

egy apró dolgot elfelejtettél...a könyv és a film nem Isten és a benne való hitet kérdõjelezi meg, hanem az egyház önkényes és politikai döntéseit.....ami, legyünk õszinték, néhol nevetségesek, a tipikus vizet prédikál, bort iszik. néhol pedig indokolatlanul szigorú...kiket égettek meg az inkvizíció alatt? bárkit aki haladó gondolkodású vagy szabad felfogású volt. ha ma is ezt tennénk, nem lenne gond a túlnépesedéssel:))
lalala 2006 máj. 23. - 11:25:26
(97/434)
Szóval a Vatikán a mérce? Hozzuk vissza az inkvíziciót. Sõt, ne csak könyveket égessünk, hanem boszorkányokat, kuruzslókat, és Giordano Brunókat!

Ui.: Sztm a zsidózás nem stilisztikai/stílusbeli probléma.
borisz007 2006 máj. 23. - 11:09:51
(96/434)
a manipulálhatóság oké, de a rasszizmus már nem. amúgy A Da Vinci-kód elõtt az utóbbi harminc évben rengeteg ilyen mû született, némelyik talán merészebb is volt. ha az egyház nem reagál rá, akkor valószínûleg a kutya se nézi meg... meg nem is olvassa el (az egész tulajdonképpen csak azon múlt, hogy "van valóságalapja").

a könyvégetéssel meg jobban kellene vigyázni... ha olasz példát akarok felhozni, akkor Savanarolát említeném az egyik leghíresebbként, és azt hiszem, õ nem sorolható viselkedés szempontjából a követendõ példák közé (végül is a máglyát is visszahozhatnánk:D)
lacibaa 2006 máj. 23. - 10:33:38
(95/434)
Szia!

ezt írod!

"azért nem egy rossz film, fõleg a helyszínek tetszettek (csak ne akarjuk a könyvhöz hasonlítani :-))."

Jól megértetted a film lényegét!!
Köszönjük, hogy így egyetértesz a film mondanivalójával, jól meg is hoztad bizonyára sok ember kedvét a (tájképek kedvelõinek.) film megnézéséhez.

A könyv meg a film alapja, hát már miért ne hasonlítanánk vele össze?

üdv lacibá