10/10
Deszpina 2010 nov. 16. - 15:37:04 10/10
(11/51)
Szíved joga, hogy silány bestsellerré minõsíts a regényt, az mit sem vona le valós irodalmi értékébõl.
dmeter 2010 nov. 16. - 15:33:52
(10/51)
Lehet,hogy különösebb irodalmi értéke nincs, történelmi meg még kevésbé, de a Három bajtárssal együtt nagyon is olvasható, jó cselekményvezetésû regény, ott a helye a könyvespolcon. Mondjuk Ingrid Bergman után nehezen képzelem el Lesley-Anne Down-t Joan szerepében, viszont Sir Anthony Hopkins remélhetõleg lényegesen jobb lesz Charles Boyer-nál. A másik változatot úgyis régen láttam, a könyvet is rég olvastam, nagy csalódás aligha fog érni.
tscholz 2010 nov. 16. - 15:33:24
(9/51)
Ez is nézõpont kérdése... Egyes vélemények szerint, a Biblia is egy osdi novelásgyûjtemény mely néhol verseket és dalokat is tartalmaz... (Akkor már inkább ajánlom Földes László Rolling Stones könyvét. Jobbak a szövegek!!!) És az író még nyilvános dedikálásra sem volt hajlandó menni...
Pakó Erika 2010 nov. 16. - 13:52:45 Előzmény francika
(8/51)
Ez a könyv egy olcsó bestseller, nincs különösebb irodalmi értéke. Nem tudom, miért vagytok úgy oda érte.
Már kamaszkoromban kinõttem belõle. Most 68 vagyok. Azért a filmet megnézem. márcsak a szereplõk miatt is.
kozmamonika 2010 nov. 16. - 11:28:28 Előzmény frenchbullie
(7/51)
Nem vagy egyedül. Én is imádom e könyvet. Már kívülrõl tudom. Még nagyon régen Bécsen láttam ezt a filmet, kb. 20 éve. Nem sokat értettem belõle (a német miatt).
Ha valaki szereti Remarque mûveit, jó szívvel ajánlom a következõ könyveit:
Három bajtárs
Hiába futsz
Az ígéret földje
Szeresd felebarátodat
A szerelem és halál órája
Magnolia1 2010 nov. 16. - 10:31:21 Előzmény francika
(6/51)
Nagyon szerettem a könyvet, és már a filmet is meg akartam venni, de végül mégsem tettem, mert tartottam tõle, mennyire tudták a regény hangulatát áttenni celluloidra. Ezek szerint érdemes megnézni!
Rahel valószínûleg nem olvasta ezt a remekmûvet, úgyhogy innen javaslom neki, ne hagyja ki.
frenchbullie 2010 nov. 05. - 05:18:09
(5/51)
Üdv! Nekem a "Diadalív árnyékában" a kedvenc regényem Remarque-tól. Nem tudtam, hogy meg is filmesítették. D. Pleasence bizonyára nagyon jó benne, Haake szerepében. Igyekszem megnézni a filmet!!!
10/10
francika 2010 okt. 07. - 08:55:19 10/10 Előzmény Rahel
(4/51)
Nem tudom, neked milyen a "fantáziadús" sztori, de a világirodalom egyik gyöngyszemébõl készült filmet láttad. Az igazán nagy munkák a te fantáziádat mozgatják meg, nem az érzékszerveidet stimulálják dinamikus hangeffektekkel, rángatózó kamerakezeléssel.
Rahel 2009 dec. 28. - 21:27:17
(3/51)
-A story sem túlságosan fantáziadús, és így nem is nagyon kellett erõlködni a színészeknek sem!
Miki1900 2008 júl. 09. - 11:55:35
(2/51)
Láttam, jó film. De eredeti hanggal láttam, a szinkronban Hopkinsnak nem eléggé karakteres a hangja. Hopkinshoz ne illik.

Maga a film meg igényes, bár kevésbé jó a minõség, de ez másodrangú.
Arról szól, h a német sebész 1930-as évek végén elmenekül Németországból a franciákhoz illegálisan. Ott találkozik egy nõvel, de közben próbál bosszútállni egy náci kihallgatótiszten, pribéken. Hamarosan döntés elé kerül és választania kell: a nõ vagy a bosszú.
Miki1900 2008 jún. 10. - 12:45:02
(1/51)
Nagyon érdekelne, h milyen ez a film, mert majdnem megvettem, és kíváncsi vagyok, hogy jó döntés volt-e ott hagyni.