axis85 2016 aug. 07. - 23:13:17
(14/34)
Nem vártam sokat ettõl a filmtõl, de végig lekötött. A karakterek szerethetõek, a látvány remek. Maugli a rajzfimben sokkal önfejûbb,ami miatt nekem nem volt a legszimpibb(bár a korának megfelelõ viselkedés, az tény), itt viszont kicsit érettebb, kedveltem kezdettõl. Bagira a kedvencem volt mindig is, és Sir Ben Kingsley, nagyon jó választás volt szinkronnak. Raksha karakterét eddig semelyik feldolgozásban nem emelték így ki, ami nagyon tetszett. Még Balu dala sem lógott ki a storyból ellenben Lajcsiéval. Na az egyáltalán nem illet be. Groteszk lett tõle a jelenet. Én Kaa karakterét még
kicsivel tovább szerepeltettem volna, lehetett volna valamivel még hátborzongatóbb. Viszont örültem,hogy nem kezdett el õ is énekelni, hiába volt remek a rajzfilmben és a musicalben is a dala. A végével megleptek, mert az teljes ellentéte a rajzfilmbelinek. Összességében örülök, hogy megnéztem, jó kis csaldi film.
9/10
Semprini 2016 júl. 25. - 14:29:57 9/10
(13/34)
Ez is azok közé a filmek közé tartozik, amit mindenképp moziban érdemes elõször látni. A látványvilága leírhatatlanul pazar, demonstrálni lehet rajta, hol is tart ma a számítógépes animáció. A filmben ugyanis gyakorlatilag a Mauglit játszó gyerekszínészen kívül minden CGI. Szinte hihetetlen, micsoda élethû dzsungelt és vadállatokat lehet már kreálni, és mindezt úgy összemontírozni az élõ szereplõvel, hogy az illúzió abszolút tökéletes.
Mivel ez már többedik feldolgozása a sztorinak, újdonságot, eredetiséget nem igazán várhatunk tõle, bár itt-ott azért igyekeztek eltérni az ismert fordulatoktól. Alapvetõen a Disney-féle rajzfilmváltozatot követik, de annak viccességét szinte teljesen mellõzve. Ez egy sokkal komorabb, életszerûbb, valóságosabb film, ezért sem egészen értem, mit keresnek benne a Disney-változat dalai. Persze nem mindet vették át, csupán hármat, azok közül is Ká "Bízz bennem" c. dala már a stáblista alatt szól Scarlett Johansson elõadásában, viszont Balú és Lajcsi király dala egy az egyben benne van a filmben, és meglehetõsen fura hatást kelt. Nekem kifejezetten tetszik a rajzfilm zenéje, ott abszolút helyénvalónak találom a dalokat, de ebbe a változatba valahogy kevésbé passzolnak. Zárójelben jegyezném meg, hogy a szinkron sajnos Lajcsi király esetében nagyon félrement, a máskor kiváló Balázs Péter itt bizony enervált, egyáltalán nincs elemében, letudja a kötelezõ penzumot, de ettõl azért jobbat vártam. Dörner György azonban remekül hozza Balú hangját, persze egész más, mint Csákányi László a rajzfilmben.
Remek, többször nézõs mozi lett ez, várom a Blu Ray-megjelenést!
8,5/10
6/10
Xxy92 2016 júl. 13. - 00:10:05 6/10
(12/34)
4D-ben néztem, másképp nem adtam volna érte pénzt. Ráadásul ez volt az elsõ ilyen élményem, így külön tetszett.
Maga a film elég vegyes érzéseket váltott ki belõlem. Nagyon szép a látvány, és hûen ábrázolja az egyes vadállatok jellemét, odafigyelve mind a pozitív, mind a negatív tulajdonságaira. A majmos rész viszont szerintem nagyon el lett laposítva, az kifejezetten nem tetszett.

Nekem nem adott túl sokat ez a film, de õszintén szólva nem is vártam. Szerintem ez a történet gyerekeknek íródott, és igen, gyerekként imádtam. Rojtosra néztem a kazettát. Mert akkoriban még kazetta volt, hát igen...



10/6
goodboy 2016 máj. 07. - 09:57:22
(11/34)
Végre sikerült sort kerítenem rá és megnéztem moziban. Mióta megtudtam hogy leforgatják és láttam az elsõ elõzeteseket vártam ezt a filmet. Szenzációs volt igaz 2d-ben néztem mert a 3d-nek nemm vagyok a híve. Ilyen téren konzervatív nézeteket vallok, de akkor is lenyûgözõ volt a látvány meg a film is. Voltak benne apró hibák, de ennek ellenére nekem tetszett úgy bámultam a vásznet mint egy gyerek. Másfél órára újra az kis, naiv kisfiú voltam mint anno. Egy dolog ami zavart és az is a magyar szinkronnak róható fel Sir Kán magyar hangja. Galambos Péter abszolút nem illett hozzá. Kissé erõltet volt a hangjátéka. Emlékszem a rajzfilm magyar változatában Tolnai Miklós volt neki- Isten nyugosztalja- és nagyon jó volt. Most is egy hasonló, idõsebb nagyobb nevet vártam volna hozzá. Jobban illet volna hozzá. De ettõl eltekintve csodálatos élmény volt ajánlom mindenkinek. Tíz év és valószínû klasszikussá nemesedik ez a film.
9/10
Cinematic 2016 máj. 05. - 09:06:17 9/10
(10/34)
Az Aréna IMAX-ében néztem meg, a film csodálatos volt, elvileg a látvány is az lett volna a 24x18m-es vásznon IMAX 3D-ben, amit nagyon élveztem még az Avatar idején, de most...
A kép minden gyors mozgásnál elmosódott, amivel gyakorlatilag teli van a film, ez nagyon lerontotta a valóság érzetét. Ez azt mutatja, hogy nem elégséges a képfrissítés az IMAX 3D-ben.
A másik zavaró tény a pixelesedés volt. Igaz, az 5. sorban ültem -szeretek elõl ülni, mert így szinte az egész látómezõmben a film van hasonlóan a valósághoz, s nem a moziterem falai - , s élesen látok, de hogy ennyire látni a pixeleket, azt nem gondoltam volna. Ezek szerint az Aréna IMAX 3D-je még mindig nem állt át a 4K-s vetítésre.
Nem emlékszem rá, hogy annak idején az Avatar-ral ilyen gond lett volna, az szó szerint lenyûgözött, s gyanítom, hogy az még 70 mm-es filmen lett levetítve 2010 januárjában, aminek a felbontása óriási.
3/10
azem 2016 máj. 03. - 21:12:40 3/10
(9/34)
Nagyon mûvi ahogy az állatok embereket imitálóan gesztikulálnak...nem a beszéddel van a bajom, az elmegy, bár így nagyon modorosnak hat, hanem ahogy Bagira (tudom nem így írják) int a fejével, vagy Sir Kán nevet egyszerûen erõltetett. Talán ha a szájmozgás utánzása helyett, a gondolataikat mondták volna fel a színészek, és a szájukból csak állati hangok jöttek volna ki, úgy jobb lett volna (ki tudja).

Azt értem, hogy a rendezõ gyermekkori nagy kedvence volt a '67-es rajzfilm, de sok jelenetet szerintem az eredeti könyvbõl kellett volna beemelni a sztoriba, mert ami elmegy egy rajzfilmnél indokolható, az itt infantilis. A legnagyobb problémám az Ká. Elfogadom, hogy a Disney szerint a gyerekek a kígyót anno csak gonoszként tudták elfogadni, de a mostani verzió nem gyerekfilm. Ká szerintem nagyon izgalmas, a könyvben is inkább bérgyilkosként mûködik, amikor elõször találkozunk vele: felajánlják neki a majomcsorda megevését, ha segít, de el is menekülnek mikor enni kezd, mert ha hipnotizál, akkor nem szelektálja, hogy ki sétál be a szájába.

További problémáim: nincs benne humor, Balu inkább ciki, nem vicces és CGI szempontból is a legbénább teremtmény. Az állatok súlya sem jött át nekem igazán, Ká-t könnyen leszerelték, Balu tömege is irdatlan lehet, de ezt sem lehet érezni.

SPOILER

nem vártam vérfürdõt, de azt hiszem, h ez a mû sokkal drámaibb és tragikusabb annál, hogy csak két fontos szereplõ halálának legyünk tanúi. Favreu eldöntötte, hogy csont nélküli happy endet akar és beáldozta az életszerûséget a szépelgés oltárán.

Nagyon szeretnék látni egy Kipling- és nem Disney-adaptációt. Tudtommal hamarosan be is mutatnak egy ilyet...
9/10
bt23 2016 ápr. 24. - 18:27:32 9/10
(8/34)
Szeretem az eredeti mesét, szerintem egy nagyon szép történet. A film nagyon tetszett, gyönyörû képi megjelenítés, nem mûviek az állatok, nagyon jó a történetvezetés, köszönhetõen a jó irodalmi alapanyagnak. Szóval egy nagyon szép, megható filmet láttam.
Talán kisebb negatívum, hogy lehetett volna komolyabb szinkronhangokat választani, pl. Sirkánnak.
Nekem 10/9 és csak ajánlani tudom.
10/10
nmikimouse 2016 ápr. 23. - 15:47:18 10/10
(7/34)
film nagyon jó... rajzfilmen szocializálódtam, és örömömre szolgált film nem szégyenítette meg, sõt...

Aki rajfilm miatt fél, hogy ez csak egy mezei utánérzése a nagy klasszikusnak - annak nem kell tartania
10/10
bodism 2016 ápr. 22. - 06:54:16 10/10
(6/34)
Hi! Nyertem családi (4 fõs) mozijegyet a film vasárnap (április 24.) 10:00 órai vetítésére Budapesten. Sajnos mi nem tudunk menni, így elpasszolnám másoknak. Ha összejöttök hárman vagy négyen, akkor már megérte. Akit érdekel, írjon rám - bodism@vipmail.hu.
Megegyezeünk valami jelképes összegben és küldöm is részleteket a bejutáshoz! Tuti nagy élmény a családnak.
8/10
fanaf1@vipmail.hu 2016 ápr. 21. - 09:02:38 8/10
(5/34)
Nagyon szép kis film. Rég láttam a Mauglis rajzfilmet, nem emlékeztem a történetre pontosan, izgalmas volt, a képi világ is gyönyörû. Jó érzéssel jöttem ki a moziból.
Törolt Felhasznaló 2016 ápr. 18. - 17:08:02 Előzmény filmimádóó
(4/34)
Az a gond, hogy már megint csak egy mozi-filmet csináltak.
Ha már élõ-szereplõs, akkor legyen sorozat. Abba legalább minden beleférne, a teljes sztori.
cellasto 2016 ápr. 18. - 14:29:14
(3/34)
hát nem tom...

ez alapján egy cgi orgánumot kapunk:

https://www.youtube.com/watch?v=EN8b51IKUGA

maradok ennél,azt hiszem:

https://www.youtube.com/watch?v=VTMjwcuF2xE
1/10
pufinlekvar37@gmail.com 2016 ápr. 04. - 13:05:27 1/10
(2/34)
filmimádóó 2015 jún. 15. - 17:28:34
(1/34)
Egy újabb Dzsungel könyve film? Hm...hát nem is tudom. Mondjuk Scarlett Johansson jó színésznõ és Jon Favreau is jó rendezõ + színész. Majd kiderül... :)