efes 2007 nov. 13. - 12:57:41
(125/425)
szimpatikus az éttermi hasonlat, mint ahogy az is, hogy a pénzéhes fogalmazók IS ludasok abban, hogy néhányan étverve érzik magukat. pedig nincsenek, de ezt még nem tudják...:)
hipnotic 2007 nov. 13. - 12:23:58
(124/425)
A hazai forgalmazók elkövették azt az óriási hibát, hogy -tudatosan, vagy tudattalanul- kategóriába (ráadásul rossz kategóriába) helyezték a filmet.
A napjainkban igencsak felkapott "fantasy" mûfajába való besorolást, ha meggyõzõdéssel tették "szakembereink" , az óriási szakmai dilettantizmusra vall, ha viszont ez tudatos marketingfogás eredménye lett, akkor hitetlenségbõl származó óriási tévedés.
Hitetlenség, mert ez a film önmagát is képes eladni, és tévedés, mert bármelyik értékes filmnek a nézõi elvárás kifejezetten rosszat tesz. És ezt a filmet lehet gyûlölni, vagy szeretni, érteni, vagy nem érteni, ha valaki elvárások nélkül ül le elé, és csak hagyja magát sodorni az eseményekkel, akkor kinyitja a lelkét, és érezni fogja. Az pedig, hogy ki-mit érez, megnyugvást, dühöt, fájdalmat, vagy döbbenetet vált ki benne, mindenkinek a magánügye. Különbözõek vagyunk, ez így van rendjén. A lényeg maga az érzés átélése, a magunkba- és a világba tekintés, amit a legtöbb film nem vált ki. A filmek nagy része jól kinézõ, ám ízetlen termék, mint egy gyorséttermi menü.
Az emberek nagyrésze lustaságból gyorsétterembe mégis sûrûbben jár, mint egy hagulatos kisvendéglõbe, ahol pont az a jó, hogy nem olyan szabályosak a sültkrumplik...
A remekmûvek sohasem férnek bele egyetlen kategóriába sem, mert túlmutatnak az idõn.
A remekmûvek nem láttatnak, hanem látni engednek.
A remekmûvek mindig erõsen megosztják a véleményeket.
Hány film van itt, aminél 134 hozzászólás olvasható?
A helyzet az, hogy nagyritkán a tömegek is látnak...
Hesztia 2007 nov. 11. - 11:36:39
(123/425)
"minimum azt vártam volna, hogy a szörny megtalálja a krétát és elõjön és kinyírja a kapitányt vagy ki az..."

Mikor mindez a kislány képzeletében játszódott? Felettébb érdekes lett volna...
10/10
fc.kenyér 2007 nov. 10. - 17:40:40 10/10 Előzmény Semprini
(122/425)
Teljesem igazad van, egyetértek veled.
Csak az a baj, hogy ilyen elõkészítés nélkül nem nézte volna meg a kutya se.
4/10
Semprini 2007 nov. 07. - 22:42:51 4/10
(121/425)
Megszólítva érzem magam, úgyhogy muszáj reflektálnom. Én nem "egyetlen plakátot" láttam a filmrõl, hanem egy csomó beharangozó cikket, képriportot (Vox és Cinema), valamint egy werkfilmet, és ezekben ugyancsak a fantasy-jelleg volt kidomborítva, a trükkökre és a mesevilágra fókuszáltak. (Ehhez képest a filmnek legfeljebb egyhatoda játszódott a fantázia birodalmában, a többi egy háborús dráma volt, márpedig a képek egy jó kis fantasyt sejtettek. Pont. És nem azt kaptam. Nagyon nem. Pont.
10/10
fc.kenyér 2007 nov. 07. - 20:25:20 10/10
(120/425)
Még mindig érdekes olvasgatni ezzel a filmmel kapcsolatban a hozzászólásokat. Annyira vicces, ahogy egyesek egy plakát alapján átverve érzik magukat, mondván, nem ezt várták(:
Én központilag (mondjuk a Kult- és Okt. Min keretében indítanék ilyen átverõkampányokat, akár eu-s pénzbõl is!!!)

A másik (tartalmi, és komoly kérdés), ahogy eldumáltok egymás mellett, arról, vajon brutális volt-e vagy bájos.
A mellettem ülõ barátnõm a felét nem látta, mert nem mert odanézni, majd a végén azt mondta szó szerint: "szép film volt". Azt hiszem, ahhoz hogy szép lehessen, egyszerre kell bájosnak és néha brutálisnak lennie. A kislány ártatlansága valószínûleg közhelyesnek hatott volna - legalábbis nekem - ha a "sötét" oldal nem olyan, mint amilyennek ábrázolták. Ha ez nem így lett volna, csak sajnálatot éreztem volna a fõhõs iránt, ami nem valami sok egy filmtõl.
Hesztia 2007 nov. 05. - 22:05:25
(119/425)
Minden bizonnyal azért szerepel ez a jelenet a filmben, mert a rendezõ egy perverz állat..legalábbis a te magyarázatod szerint. Könyörgöm, láss már tovább az orrodnál!
Sanyi90 2007 nov. 05. - 18:02:56
(118/425)
az asztán angyalian bájos volt, ahogy szétverték egy bottal az ember fejét!!!!!!!!!!!!
efes 2007 nov. 04. - 11:47:43
(117/425)
mint ez a topic is bizonyítja, egyáltalán nem "nyalta be a plebsz" ezt a filmet, mert legalább annyi fikázó poszt van, mint ajnár.

alapból gyanús, ami mindenkinek tetszik, mint ahogy az is, amely csupán egy-két embernek.

a faun... annyival több egy akármilyen fantasytól, hogy mintegy mellesleg, pontos képet fest a spanyol fasizmus hétköznapjairól, nekem fõleg ezért tetszett. plusz még a fantasy-vonal angyali bája miatt, amit viszont patikamérlegen egyensúlyozott ki a rendezõ az erõszakos jelenetek adagolásával.

elég régi divat önmagunk "egyéniségét" avval bizonygatni, hogy csakazértis ellentmondunk. ez mûködik egy darabig, de mély meggyõzõdés és alapos belsõ építkezés híján az eredmény a teljes összeomlás lesz.
Hesztia 2007 nov. 04. - 11:17:09
(116/425)
Jó, akkor a "szinte mindenki"-be igyekszem nem beleérteni magamat.
3/10
zee944 2007 nov. 04. - 01:09:27 3/10
(115/425)
Azt vedd észre, hogy:
1. Nem azt mondtam, hogy mindenki majmol, akinek tetszik.
2. Az elõítéletektõl elvonatkoztatva mondtam (sõt, mondtuk), hogy közepes, vagy annál kicsivel jobb. Ha nem vonatkoztattam volna el, azt mondanám, rég láttam ilyen sz@r filmet. Na, ez lenne az elõítéletes vélemény, ezt joggal kifogásolhatnád.
Hesztia 2007 nov. 03. - 23:29:22
(114/425)
Én elfogadom, hogy neked nem tetszett, de ha én vmit látok benne, akkor ne halljam azt, hogy csak beleképzelem.
Hesztia 2007 nov. 03. - 23:27:38
(113/425)
Mert az nem demagóg szöveg, hogy ha vkinek tetszik, akkor az csak azért van, mert majmolja a többi embert.
3/10
zee944 2007 nov. 03. - 22:29:48 3/10
(112/425)
Ez demagóg szöveg. Nem meghallgatás kérdése. Ha bármit is olvasol filmtémában, elõbb-utóbb elérnek a hírek, ha akarod, ha nem. Néha még anélkül is, mert a munkahelyeden vagy suliban valaki beszél róla. Az meg nekem természetes, hogy mielõtt filmet nézek, próbálok tájékozódni, mit érdemes, de gondolom, te nálam sokkal okosabb vagy.
Hesztia 2007 nov. 03. - 22:11:50
(111/425)
Tökéletesen egyetértek! Ne a nézõ elvárása legyen már a kiindulópont...
Hesztia 2007 nov. 03. - 22:10:59
(110/425)
Akkor minek hallgatod meg mások vélemenyét ahelyett, hogy saját magad döntenéd el, tetszik-e egy film v. sem?
3/10
zee944 2007 nov. 03. - 20:30:54 3/10
(109/425)
Nem a film hibája, de mégis rossz szájíz marad az emberben. Igazából a plebsz mozijáró közönség a hülye, akik piedesztálra emelik. Divatmajmolás. Néhányan elkezdik dícsérni, és szinte mindenki csatlakozik, mert divat belemagyarázni az ilyen "kategorizálhatatlan" filmekbe azt is, ami sosem volt benne.
efes 2007 nov. 03. - 16:43:26
(108/425)
tanulság: elõítéletekel ne ülj be többet a moziba! nehogy már a film hibája legyen, ha te mást vársz tõle, és persze hogy nem kapod meg?!

én asszem a franco-korszakról még soha nem készült ilyen hajszálpontos keresztmetszet.
4/10
Semprini 2007 nov. 03. - 15:35:39 4/10
(107/425)
A negatív véleményekkel értek egyet, szerintem is remndkívül agyondícsért, érdemein felül túlértékelt filmrõl van szó.
Az elõzetes beharangozások, képek alapján egy háborús milliõbe ágyazott fantasy-törtéenetet vártam, olyasmit, mint a Narnia krónikái, csak sokkal jobbat. Hát, ehelyett kaptam egy háborús drámát, mondhetni: mûvészfilmet, amelyet idõnként a fõszereplõ kislány által elképzelt mesevilágban játszódó jelenetek szakítanak meg. Ezen jelenetek összideje azonban a film hosszához képest igen csekély, nem saccolom többre 20 percnél, és ebbõl a fõ attrakcióként beharangozott, (a legtöbb képen szereplõ) emberevõ, kézszemû szörny jó ha három.négy percet kapott). Ez pedig világcsalás! Nem ezt vártam, nagyon nem!

Guilermo Del Torót remek rendezõnek tartom: már tíz évvel ezelõtti debütálása, a Mimic a Júdás-faj is jól sikerült, de nem volt rossz az Ördöggerinc sem, a kedvencem azonban tõle a Hellboy, amit az egyik legjobb képregényadaptációnak tartok.
Ezek után elég magas elvárásokkal ültem be a Faun labirintusára, és eléggé keserû szájízzel távoztam.
Persze nem mondom, hogy rossz fim, sõt megérdemelten kapta a három Oscart (operatõr, maszk, látvány), de az összhatás valahogy mégis felemás. Hozzáteszem: nem csak a film tehet errõl: mivel kevés volt a fantasy-vonal, ebbõl következik, hogy a valós, háborús részek domináltak. Márpedig én nagyon nem kedvelem a háborús filmeket.
sipka 2007 nov. 03. - 13:29:49
(106/425)
S itt van még egy plakát a filmrõl!!!!