gross76 2007 ápr. 07. - 06:32:36
(65/425)
Véletlenül került a kezembe a film, ha nem is az évszázad filmje, de mindenképpen az utóbbi 10 év egyik meghatározó alkotása. Azt hiszem a gond talán ott lehet, hogy beült egy csomó Narniás nézõ a Multiplexekbe és nem azt kapta a pénzéért, ami a szokásos. Mindenesetre hülye besorolású, az tény... Minden, csak nem mai értelemben használatos fantasy. Én inkább barokkos szürrealista alkotásnak nevezném. Szépek a képek, szépek a színek, jók a szereplõk, a történet ha nem is nagyon eredeti, a cselekményvezetés mindenképpen az. Régebbi Greenaway filmek, Goya polgárháborús festményei peregtek elõttem folyamatosan, talán egy kis Dalí is. Bravo, megnézem moziban is. 10/10
10/10
fc.kenyér 2007 ápr. 06. - 20:16:04 10/10 Előzmény zseko
(64/425)
Az volt a gond szerintem, hogy úgy mentél be rá, mint egy fantasyra. A film után megnéztem az elõzetesét. Nos, az alapján egy horror-fantasy-s-hiperkaland jellegû filmnek tûnne, ha már nem láttam volna egyszer. Nem tudom, hogy mi a mûfaja, de a fantasy-hoz egészen biztosan semmi köze sincsen.
zseko 2007 ápr. 06. - 07:29:34
(63/425)
Megnéztem a filmet, és háát, nem vagyok annyira oda érte. Ahhoz képet, amennyire mondták, én többet vártam a filmtõl. A háborús részt reálisnak tartom, igaz brutális helyenként, de nem volt vele gondom. Viszont a fantasy rész nem annyira jött be, annak ellenére, hogy kedvelem az ilyeneket. A végével még nem is lenne különösebb bajom, ha a film közben mutatják be, hogy a kislány álomvilágba menekül, de a kezdõ képsorok után nem azt kapja az ember, amire számít ezek után. Én több fantasyt vártam, és hát nem kaptam meg. Összességében nem volt rossz film, de nekem csalódást okozott.
borisz007 2007 ápr. 05. - 12:31:23
(62/425)
már két hete láttam, és sajnos elkerülte a figyelmemet a fórum. ám még mindig a hatása alatt vagyok. ugyanis ennyire érzelemgazdag, mélyértelmû fantasy-t még az életben nem láttam, és van egy olyan érzésem, hogy továbbra sem lesz sok ehhez hasonló élményem. számomra is meghatározó filmnek számít, s szerintem a brutalitás is helyén való, hiszen tudjuk, hogy a spanyol polgárháború Európa egyik legkegyetlenebb eseménysorozata volt, s talán kötelességnek is mondható, hogy az utókor emberének valamilyen módon megmutassák, ami ott, akkor végbement

köszönöm, hogy láthattam, s hogy még a jövõben is látni fogom
Charmmy 2007 ápr. 04. - 19:24:24 Előzmény kurtvampire
(61/425)
jézusom....kicsit ledöbbentem a hozzászólásod olvasása közben...ehhez a filmhez még véletlenül se hasonlítsd a narniát...egész más téma, mûfaj és (szerintem) színvonal is. a narnia más korosztálynak szól, (ezt a filmet viszont nem ajánlanám kisgyerekeknek), nincs is ilyen jellegû mondanivalója mint ennek a filmnek, maximum az izgalmak élvezhetõek benne, ez pedig egész máshogy izgalmas, nincsenek benne túl nagy terek, vagy cselekmények, mégsem unalmas, nem a számítógépes technika a lenyûgözõ benne(mint a narniában, bár azt sem lenyûgözõ), hanem a film minden része.lehet hogy neked nem tetszett de ne hasonlíts össze két olyan filmet ami mindenben ellentéte egymásnak....
Charmmy 2007 ápr. 04. - 19:04:38 Előzmény Dors
(60/425)
Szerintem nem volt közhelyes a film, emberi dolgok voltak benne, maximum emilyatt tûnhetett közhelyesnek.A brutalitásról meg annyit hogy ettõl volt reális a film, és sokkal jobban átélhetõ ha mutatják a véres részleteket.
Szerintem jó film, nem kell azon gondolkodni hogy fantasy filmnek sorolták be pedig inkább a polgárháborúról szól, egyszerûen csak meg kell nézni és hagyni hogy legyen rád valamilyen hatással.Ha neked nem tetszett, akkor sincs semmi, van ilyen, mindenkit más fog meg egy filmben. Mindenesetre a vége szerintem gyönyörû volt, és már csak ez is eredetivé tette, részben jó részben rossz vége lett...
kmelanie 2007 ápr. 04. - 15:53:49
(59/425)
Sziasztok! Nem tudom, hogy mennyien vannak ezzel úgy, hogy elõször megnéznek valamit, direkt úgy ülnek be a moziba, hogy semmit az égvilágon nem tudnak a filmrõl (gondolok itt arra, hogy nem olvasnak kritikát), megnézik, emésztik, majd mikor már túl vannak az (jobb esetben) élményen, akkor kíváncsiak a többiek véleményére. Na, én ilyen vagyok. Hagytam magamban leülepedni a faun labirintusát...és most kíváncsian olvastam a ti soraitokat, hogy vajon nektek is annyira tetszett-e, mint a páromnak és nekem...Nagy szavak, de az egyik legmeghatározóbb film az életemben (nem sok van, viszont már rengeteget láttam.)..
Dors 2007 márc. 30. - 13:14:52 Előzmény pattycica
(58/425)
"Gondoljatok csak arra, hogy a süket nem hall semmit. Minõ süketség lehet hát az, amely mindannyiunkat sújt? Milyen érzékünk hiányzik, hogy nem halljuk, nem látjuk a másik világot, mely körülvesz minket."
10/10
fc.kenyér 2007 márc. 29. - 20:29:57 10/10
(57/425)
ÓÓÓ. Teljesen felesleges azon vitatkozni, hogy itt mi volt a valóság és mi a képzelet(: Minden, ami a filmvásznon történt az a valóság, az utolsó filmkockáig, maga a kislány, minden, amit látunk õ maga. Ezért teljesen lényegtelen, ha azzal hozakodunk elõ, hogy elnagyolt a történelemábrázolás (ami esetleg nem is igaz - azért a fasiszta utódvédharcok elég hírhedettek), ez mind nem FONTOS. A kislány életébe berobban a brutalitás, ezt másképp ábrázolni, mint brutálisan nem nagyon lehet. Ezt a filmet nem érdekli a materiális valóság, a rendezõt teljesen hidegen hagyja a mindennapi logika, köp a rációra. Érzelmeken keresztül és KIZÁRÓLAG azok által mond el gondolatokat, ezt pedig nagyon magas fokon teszi.
A többit már érezze meg mindenki saját maga(:
taki0618 2007 márc. 29. - 20:17:36 Előzmény Gilluindil
(56/425)
Töltsétek le ingyen az Online Film Adazbázisról <a target="_blank" href="http://www.onfa.extra.hu" title="www.onfa.extra.hu">www.onfa.extra.hu</a>, találtok itt még új filmeket, kritikákat, ismertetõket, feliratokat!
Gilluindil 2007 márc. 29. - 12:51:50
(55/425)
***SPOILER***

Én kicsit több "faunt" és kevesebb öldöklést vártam... De ha túlteszem magam ezen, akkor tulajdonképpen jó film volt. Elgondolkodtató, hogy képzelte-e az egészet a kislány, de végülis mindegy. Az igazi lényeg a mosoly az arcán mikor meghal. Mindegy, hogy csak képzelte a tündérmesét, hogy elmeneküljön az új "apja" brutalitásától és a világ kegyetlenségétõl, attól, hogy tulajdonképpen teljesen egyedül maradt az édesapja elvesztésének fájdalmával... De szerintem mindannyiunknak jobb, ha a mese igaz. Senkinek sem ártunk azzal, ha elhisszük, hogy vannak csodák. :)
Zogmund 2007 márc. 29. - 09:41:41
(54/425)
Húha... Jó nagy vihart kavart ez a film:) Sztem a film alapötlete nagyon jó (én nagyon szeretem az olyan filmeket, amikben a valóság, és a képzelet keveredik:) Igazából talán az az egy hibája, hogy egy olyan ember rendezte, aki nem tud meglenni a brutalitás nélkül...:( Nem kellett volna enyi (és ennyire naturális) brutalitást beletenni. Bár tény, hogy a világunk sajnos ilyen, sõt még talán rondább is.
Mindenesetre a képi és zenei világa szinte tökéletes (amikor meghallottam a zenéjét, akkor döntöttem el, hogy mindenképp meg kell néznem ezt e filemt:).
^PsychoDad^ 2007 márc. 28. - 22:32:39
(53/425)
Segítek Pattycica! :)

Az itt a szitu, hogy mint a Mátrixban, fel kell hogy ébressze benned a bizonytalanságot!
Azonosul kicsiny lelked a kislány lelkével! Innentõl jó 1film!

De megsúgom csendben, hogy ne hallja más!
1ik sem igaz!!! :)
Ronaldo 2007 márc. 28. - 19:16:36
(52/425)
Azzal sosincs baj, hogy ha valaki ellenkezõ álláspontom van.Ha érvel.Ha mondjuk azt írja, hogy nekem nem tetszett ezért és ezért.De aki mindenféle érv nélkül, kerekperec kijelenti, hogy "akinek ez a film tetszett, az hülye", az ne várjon vállveregetést.
Üvegbúra 2007 márc. 28. - 11:57:28
(51/425)
Imádom a filmeket. Errõl a mûrõl nem sokat tudtam, mondjuk csak annyit, amennyi az elõzetesben volt. Megnéztem. Nem tûnt fel, hogy 2 órás. Végig a filmben éreztem magam. A végén annyit mondtam: szép ez a kislány. Aztán hazaértem és másnap nem bírtam bemenni dolgozni. Olyan fájdalom volt bennem, amit nehezen bírtam lekezelni. Másnap beszéltem azzal, akivel együtt néztük meg. Õ hazaért és úgy zokogott, mint egy gyerek. És egyész este rajzolt. Hát ennyi. Õ kirajzolta magából a fájdalmat, én magamban tartom azóta is. Nekem így hatott ez a film.
pattycica 2007 márc. 27. - 12:26:26
(50/425)
nnna, egyszer már leírtam, hogy imádtam, de még valamit muszáj hozzátennem.
most akkor képzelte a kislány az egészet vagy valódi volt? mindenkitõl azt hallom, hogy csak képzelõdött, de még senki sem tudott meggyõzni errõl
*megmagyarázom: kiegyezhetünk abban, hogy képzelte, ha valaki megmondja nekem, hogy hogyan szökött ki a szobájából, mikor az öccséért ment? (mert hát az ajtó be volt zárva, nem? az egyetlen kiút pedig a krétával a falra rajzolt ajtó...)
chlls 2007 márc. 27. - 09:03:57 Előzmény Ronaldo
(49/425)
Ronaldo:
Nem erzem magam mindenek felett allonak, de az ilyen szintu velemennyilvanitas mellett nem tudok elmenni szo nelkul. eleg oreg roka vagyok a forumozasban, es sok ilyen forgatokoyvet lattam: x beir valami esetlen rajongast (az evszazad filmje...), aztan jon valaki aki leosztja, erre elokerulek azok az arcok akik elarasztjak a forumot az ilyen beszolasokkal mint a tied, hivatkozva a toleranciara, a velemeny szabadsagara, stb. de nem ervekkel elnek, es meg csak nem is stilusosak. a dolog elmergesedik, anyazassa fajul, hat kabe ez a flame-eles.
az "oncelu" szot teljesen tutadosan irtam, vallalom es tartom most is. ez nem egy haborus film, mellesleg a jobbfajta haborus filmekben a haboru borzalmait sokkal hatasosabban is vissza tudtak mar adni. a faun labirintusa nem a haborurol szol.
Ronaldo 2007 márc. 24. - 10:16:49
(48/425)
"Téyleg nem akarom megsérteni a rajongótábort, de aki olyan commentekkel rontja a fórum színvonalát h "az évszázad filmje" meg hasonlók, az inkább fejlessze még kicsit erõsen csökevényes kritikai érzékét"

És te vajon miért érzed magad mindenki felett állónak?Miért gondolod, hogy a te véleményed a normális, az egymillióé meg egy kapitális tévedés.
Mellesleg szerintem nem is vagy tisztában az "öncélú" szó értelmével.Egy háború erõszakosságát, értelmetlenségét erõsen naturális képsorokkal bemutatni és/vagy sokkolni a nézõt miért öncélú?
magnoka 2007 márc. 23. - 20:41:16
(47/425)
Nekem is nagyon tetszett a film. Habár már december vége óta vártam rá, és egy kicsit többet vártam tõle. Engem valahogy nem tudott meghatni, pedig azt hittem egy kicsit együtt tudok érezni Oféliával, mert én is hajlamos vagyok a "képzeletembe menekülni". Lehet hogy csak rossz passzba voltam.
Hellnight 2007 márc. 23. - 10:06:19
(46/425)
Én úgy vélem a brutális jelenetek azért kellett a filmbe, mert így a film végén Ofelia-val együtt tud érezni a nézõ, hogy jól döntött arról, hogy nem áldozza fel saját öccsét, hanem magát. Ezáltal ebbõl a kegyetlen világból kiszabadul egy általa is nagyra tartott mesevilágba. És sikerült is neki.
Del Toro ezokkal a brutális jelenetekkel véleményem szerint azt akarta bemutatni, milyen kegyetlen is a mai világ. És hát nem is áll messze a valóságtól, mert tényleg ilyenek vagyunk. A kislány egy általa megalkotott világban van (ugye Faun, mandragóragyökér).
Ezeket a lényeket csakis Õ látja. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a film végén amikor Vidal megérkezik Ofelia-hoz és nem látja a Faunt.
És amint írásodból kiderült, Te is fõként a brutális jeleneteket láttad meg a filmben, a mondanivalót már nem.
Azért lesz*rozni nem volt szép. Az, hogy neked nem tetszik még nem jogosít fel arra, hogy lesz*rozd. De égülis ízlések és pofonok.