10/10
bürgönye 2008 febr. 10. - 21:12:53 10/10 Előzmény Édesangyal
(145/425)
Igen, rám is hasonlóképpen hatott...
Nem bántam meg, hogy megnéztem, de nagyon nyomasztó és szomorú film. Fantasynak egyáltalán nem szokványos (ezzel egyébként vitába szállnék, mert a "fantasy" szó legtöbbünkben talán a Narniát és más hasonlókat idézi föl, amelyek meg sem közelítik ezt a darabot, sem szépség, sem hitelesség tekintetében).
NMreKa 2008 febr. 06. - 12:09:23
(144/425)
Nekem a film nagyon tetszett. Egy kicsit tényleg brutális, de fele valóság. Nem szeretem a horrort, mert az a lényege, hogy minél jobban megijedj, a sötétbõl kiugró vámpír láttán. Ez a film más. Félelmetes, durva, de mégis oltári jó. Ennek a filmnek van tartalma, komoly, de mégis nem csak gyerekfilm, csak mert faun, és varázslatos lények vannak benne. Nagyon sokoldalú, és többször is élvezni lehet. Nem hiába kapott 3 Oscar-t. A látvány és a maszk szuper. Olyan jelenetek vannak, hogy csak bámultam. A véres jelenetek olyan látvánnyal vannak ellátva, hogy nekem úgy tünt, tényleg mindjárt elvérzik a másik. Az egész film tele van fordulatokkal, ötletes és a zenéje szuper. 10/10 :D (kár hogy nincs 13-as) :P
Édesangyal 2008 febr. 01. - 09:51:02
(143/425)
Rendkívül kegyetlen és számomra sokkoló volt a film.
Napokig nyomasztott és bánom, hogy megnéztem. Talán túlságosan gyenge idegzetû vagyok vagy nagyon tudom sajnálni az embereket,mindenesetre gyomor kell hozzá.
Sajnos nem tudok jókedvû lenni egy ilyen film után....csalódtam de csak azért mert senki sem figyelmeztetett, hogy ennyire brutális lesz a film.
9/10
Mákostonhal 2008 jan. 13. - 17:44:08 9/10
(142/425)
Almadóvar óta tudom, hogy a spanyol filmgyártásnak biztos jövõje van. Néhány nappal ezelõtt újabb élõ példára bukkantam, ennek tárgya a Faun labirintusa. A közhiedelemmel ellentétben, ez a film nem is igazán fantasy, sokkal inkább háborús film, vagy fõleg dráma. Guillermo Del Toro remek választás volt, a díszletek és az atmoszféra teremtés mestere a Penge 2 és a Pokolfajzat után még sokkal, de sokkal jobban megállja a helyét egy olyan koncepcióban, ami nem mentes a buktatóktól, és valószínûleg rengeteg apróságba kúszhatott volna valami ordenáré hiba, a film azonban csodával határos módon elkerüli ezeket úgy, hogy hatásaiban, és energetikailag semmi köze a Gyûrûk urá-hoz, és ráadásul rengeteg sõtét tónusú árnyalat marad a palettán amik kissé sem hatnak elcsépeltnek. A történet vonalát a háborús események viszik elõre, amik nagyon kellemes, izgalmas percekkel ajándékoznak meg bennünket, noha a fõszereplõ kislány képzeletvilágának bemutatása is nagyon színdús, a dramaturgia pedig mindkét oldalon ki van egyenlítve, ezzel tökéletes elegyet alkotva. A címhez híven a fantáziavilág nagy szerepet kap a filmben, mivel ide menekül a hõsnõ a világ bajai elõl, és itt ismerhetjük meg a címszereplõt is, a faun-t. Sok hasonló mûfajú filmmel ellentétben a szereplõk nem vesznek el a háttérben a gigantikus díszletek között, ez köszönhetõ az ugyan nem a legeredetibb, de részletes karaktereknek, akiket az összes színész, de fõleg Sergi López alakít bámulatosan. Ez utóbbi úriember valahogy olyan szintre emelkedik, hogy õ válik az izgalom, vagy akár a félelem robosztus kovácsává a nézõk szemében, és néhol a látvány csupán "kötelezõ kiegészítés"-nek hathat mellette. Kijelentésemben azt is megkockáztatom, hogy Vidal kapitány-ként egy "Piszkos Harry" vagy "Taxisofõr" jellegû alkotásban ez a figura igazi etalonná válhatott volna, így, mellékszereplõként azonban a történet alakítja cselekedeteit, és nem fordítva, mint ahogy az ilyen fõhõsközpontú alkotásokban lenni szokott. A fõszereplõ, Ivana Baguero kivételes abban, hogy habár naív, nem olyan idegesítõen, mint sok korábbi elõdje. Neki abban is nagy szerepe van, mint minden nõi szereplõnek, hogy általuk az érzelmek nem felszínes, és még kevésbé limonádé módon jutnak el a hozzánk. Vannak olyan tényezõk is, amiket nem mindenki tud majd könnyen kezelni, esetleg kilóghat az a bizarr "kéz-szemû" szörnyeteges jelenet, vagy egyesek talán nem találják majd olyan szimpatikusnak a Faun figuráját, és ott van még a brutalitást rejtõ 16-os karika, és az egyik útolsó, picit ordenáré és túlszépelgett jelenet is. A majdnem tökéletesen megalkotott atmoszféra, aminek egyik legízletesebb szeletét képezi Guillermo Del Toro rendezése, sokáig fogva tarthatja a nézõt. Azonkívül, hogy a filmben majdnem minden jó, a rendezés, fényképezés, vágás, effektusok, színészek, mondanivaló, valami mégis hiányzik. Hogy mi az? Nem tudnám megmondani. Mindenesetre a film egy csöndesebbet dobbantó, azonban gyönyörû mestermû, amit nem szabad ki hagyni. 87%
harisnyáspippi 2008 jan. 08. - 21:55:47
(141/425)
Remélem egy tájékozatlan szülõ sem vitte el rá a csemetéjét!!
Értékelés: Szerintem érzelmes ám erõs idegzetû felnõttek számára jó film, én nem tartozom közéjük.. talán ha nem lenne ennyire naturalista
Alternat 2008 jan. 06. - 18:22:08
(140/425)
Érdekes volt látni ezt a filmet. Néha nem tudtam eldönteni, hogy egy kegyetlen horroban vagyok, vagy pedig egy családi fantázia filmben. Végig lekötött és a film vége elgondolkodtatott, hogy tulajdonképpen mit is láttam.
Mindekinek ajánlom! Érdemes volt megnézni.
jelisarose 2008 jan. 06. - 12:29:33
(139/425)
Annnyira nagyonnagyon jóó film lett!! Hát ez nagy hozzászólás volt...xD de legalább itt van még valaki akinek tetszik:D
molnibalage 2008 jan. 04. - 12:40:26
(138/425)
Kiváló alkotás, a kiscsaj (remélem látjuk még késõbb más filmekben is) és a fõszereplõk mind jó színészek.
Mese92 2007 dec. 26. - 19:12:47
(137/425)
OMG! :D Az elõzõ bejegyzésen még mindig nevetek. Igazad van, tényleg poénos lett volna :D A filmet kb. egy hónappal ezelõtt sikerült megnéznem és utána meg is vettem DVD-n. Amikor elõször megláttam a plakátját én egy szimpla Fantasynak képzeltem el, de miután láttam az elõzetesét is nagyon megörültem, hogy itt többrõl van szó. Az elõttem szólók már mind leírták, hogy mitõl fantasztikus ez a film, úgyhogy én sem mondhatok többet, mint hogy tényleg jó. Nem tudom eldönteni, hogy az egész Ofelia képzeletében létezett, vagy tényleg megtörtént. Azt hiszem mind a kettõt gondolom, egyszerre :)
sipka 2007 dec. 26. - 14:23:32
(136/425)
Már régóta megakartam nézni ezt a filmet, de csak mostanra sikerült megvalósitanom eme vágyamat. Már korábban is megnézhettem volna, de úgy gondoltam, hogy érdemesebb egy olyan napon megtekintenem, amikor szép csöndesen eltudok helyezkedni a fotelomba, és az összes zavaró körülményt kizárva csakis a "Faun labirintusá"-ra koncentrálhattok minden kis idegszálammal. S el kell mondanom, hogy nekem nagyon tetszet!!! :) Bár voltak benne véres jelenetek, amelyektõl piciny kis lelkem sérülést szenvedett, de az alkotás egészét nézve megállapítható: hogy egy kiválóan összerakott "movie"-ról van szó :)
De el kell mondanom, hogy amikor megtudtam, hogy készülõben van a "Faun labirintusa" címû alkotás, én nem igazán foglalkoztam vele... Mivel akkor még fogalmam sem volt róla, hogy ki rendezi ezt a dráma-fantasy-t...
ÉN GUILLERMO DEL TORO MIATT NÉZTEM MEG!!!! Nagyon bírom a filmjeit!!! (Igen, még a "Mimic" is jó volt!!! :DD

Amúgy csak 3 rendezõt ismerek el szakmailag: Guillermo Del Toro, Christopher Nolan, és Clint Eastwood. (Oké.. Tudom, hogy még van pár hihetetlenül tehetséges rendezõ, akiket szintén nagyrabecsülök, és elismerek, de nekem akkor is az elõbb felsorolt rendezõk a favoritom.. Ez van... Mondjuk ha valamelyik egy "Teletubbies" filmet akarna létrehozni, én még azt is megnézném, mivel tudom, hogy szuper lesz :DDD

De most visszatérve a filmre... Volt néhány momentuma az alkotásnak, amin majdnem elröhögtem magam :) S ez végsõsoron nem a film hibája, hanem az én hülye agyam kreált egy csomó marhasságot :DD Például ott van az a jelenet amikor Ofélia a plafonra próbál ajtót rajzolni azon okból, hogy megmeneküljön attól a gyermekevõ szörnyetegtõl.. Hát nem lett volna poénos, ha a kislányra rázuhant volna az ajtó? :DDD Mivel a plafonra rajzolta, és úgy gondolom, hogy a gravitációnak köszönhetõen ráeshetett volna :DDD Meg az is tetszett, hogy a kislánynak szinte már mindent elmond a "Faun" nevezetû lény, egy-egy feladat elvégzése elõtt... (például ne egyél a gyümölcsökbõl stb.) Én meg azt gondoltam: "Bakker!! Olyan egyszerûek a feladatok, hogy akár én is lehetnék a hercegnõ!!!" :DD Khm-khm (köhög) Vagyis herceg... Nem hercegnõ!!!! :)
Szóval egyszer tényleg érdemes lenne megnézni, mivel senki sem tudhatja igazán, hogy mit is válthat ki belõle eme alkotás :)
10/10
Zajac 2007 dec. 23. - 13:50:49 10/10
(135/425)
Közelsem ezt vártam viszont amit láttam az tetszett...
10/10
Squito 2007 dec. 19. - 15:03:14 10/10 Előzmény mirmilla
(134/425)
+++++++++++++++SPOILER (gyanús tartalom)+++++++++++++++

@mirmilla: a film igazán csodálatos része az, hogy te döntöd el, amit látsz az mese vagy valóság. Ez egy mese felnõtteknek. Aki racionálisan gondolkodik, az megtalálja azokat a finom utalásokat arra, hogy a mesés része csupán mese és nem valóság, de aki akarja ezek ellenére nyugodtan elhiheti, hogy amit lát az a valóság.
mirmilla 2007 dec. 15. - 13:14:19
(133/425)
Nos, nekem elegge tetszett a film. Szerintem meg is ertettem, es elveztem vegig. De nem fogom kijelenteni, hogy nagy kedvemcem lesz, mert annyira nem nagy szam. Egyszerüen a "jo film" megnevezes illik ra.

***SPOILER***
A masik, na igen, megertessel kapcsolatos spoiler dolog. Ugyebar amikor a Hauptmann (nemetül lattam, nem tudom, hogy hivjak magyarul, de a fönök) Ofelia utan megy, es meglatja a lejaronal, nyilvanvalova valik, hogy csak a kislany kepzeleteben letezik a faun, es meghal, mert hat megölik. De aztan ott abban a masik birodalomban, a hallottaknal mit keres ott a kisbaba az anya karjaban? -.-" Mert ha kitalalcioja volt a Ofelianak, es valoban meghalt es nem hercegnö lett vagy mi, akkor a kisbaba meg az elök vilagaban van, nem? Ehh... Eeti valaki a problemam? :)
9/10
Redfield 2007 dec. 07. - 22:35:06 9/10
(132/425)
AZ ELÕZÕ HOZZÁSZÓLÁS SPOILER!!!! CSAK AZ OLVASSA, AKI MÁR LÁTTA, VAGY AKINEK ÚGYIS TÖKMINDEGY, HOGY ELÕRE LE VAN LÕVE A FILM VÉGE!!!!!!

Ez is kicsit SPOILER:

reagálva: a próbatételek mind az igazi értékek / erények vizsgái voltak. A félelem, a kísértések, és az önzés legyõzéseire irányultak.

Buddhát sem láttam még ilyen érdekes külsõben. :)
diabonik 2007 dec. 07. - 22:08:12
(131/425)
Sziasztok!
Végignéztem a filmet, és hát nagyon megdöbbentem. Persze én is arra számítottam, h látok majd egy fantasyt, eleinte kicsit csalódott is voltam. Megkell mondjam már sok-sok filmet végignéztem de már régóta nem hatott rám ennyire film. A látvány nagyon durva/gondolok itt arra, mikor üveggel püföli össze a fõgonosz egy szerencsétlen falusi arcát/ és gondolok arra h a fantasy jelenetek is nagyon /durvajól/ kivannak dolgozva,komolyan néha nem mertem odanézni, annyira valóságszerû volt(pl.:szemetlen zombi).
***SPOILER***
Egy kislány szemszögébõl láthatjuk a polgárháborús szörnyûségeket,hisz azért menekül a Faun birodalmába, mert már nem bírja a nyomasztó életet, egyébként nem is találhattak volna ki jobb keveréket(fantasy+polgárháborús dráma)mert ez a kislány fejében születik-fantáziájában-a történtekre reagálva.
Nagyon hatásos az emberi gyarlóság szembeállítása(szõlõevés) a finisben lévõ önfeláldozással-.
Valóban nem lett sablonos a befejezés,sõt szívszorító is volt.A kislány föláldozta az életét a babáért, pedig az a kapitánynak a gyereke volt és tul.képpen miatta halt meg az annyuk is, a feltétlen szeretet példája. És ráadásul nagyon jól lett megoldva a vége, bár meghalt, a lelke visszatért a szüleihez a birodalmukba.
Szerintem egy nagyon jó film és örülök h viszonylag sokan látták a reklámok miatt,pedig nem tömegfilm hanem egy valódi,idõtlen mondanivalókat magábafoglaló mû.Szerintem rendkívül izgalmas és taltalmas film. Remélem ezután a kicsit hosszúra nyúlt hozzászólás után kedvet kap a film megnézéséhez aki még nem látta.
Üdv
9/10
Redfield 2007 nov. 23. - 12:05:59 9/10
(130/425)
ez inkább dráma, mint háborús film. a polgárháború csak egy kissebb része a történetnek, és inkább az emberi természet mûködésének és helyzetének van jelen. A dráma meg teljességgel keverhetõ a fantasy-val, fõleg, ha kellõen sötét tónust kap mindkettõ. A Tideland is dráma bizonyos színten, de a folyamatosan elferdült valóság mégis valami különlegessé teszi. teljesen összehangolható megfelelõ kezekben.
1/10
franszoá81 2007 nov. 23. - 12:00:12 1/10 Előzmény Hesztia
(129/425)
nézd... a baj nem azzal van, hogy összekevertek két mûfajt, hanem azzal hogy két teljesen más, össze nem egyeztethetõ mûfajjal csinálták meg ezt. és ez az ami nekem abszolut nem tetszik. amugy gyanitom, hogy sokakat pont ez a fajta összemosódás fogott meg...

az is lehet, hogy csak azért nem éreztem rá a témára, mert a fantasy beetetés áldozata lettem, de az is lehet, hogy csak annyi volt a baj, hogy nem nagyon készitettek még ilyen filmet és ez által abszolut nincs viszonyítasi alapom...
9/10
Redfield 2007 nov. 23. - 08:02:56 9/10 Előzmény franszoá81
(128/425)
Ha akarod, fogd fel a polgárháborút is jelképes dolognak, mint a feladatokat, amiket végre kellett hajtania. Nincs azzal semmi baj, ha a két "világ" összemosódik egy filmben, fõleg nem, ha ilyen jól. Én személy szerint az olyan fatasy-kat nem szeretem, amiknek vajmi kevés köze van a valósághoz. Amikben se valós helyszínek, se valós élõlények nem tûnnek fel, max: pár növényt leszámítva. Ez persze jóval inkább meg tudja gyõzni az embert az ártatlanság valódi értékérõl, mint a Tideland, és örülök is. Az idei év egyik legjobbja lett, de sajnos amikor azt mondom: idei év, tavalyra gondolok. A tényleges 2007-nek sajnos még nem volt olyan termése (pontosítok: nem láttam olyan termését) aminek szívesen szurkolnék az Oscar-gálán.
Hesztia 2007 nov. 17. - 15:52:06
(127/425)
Kérlek magyarázd meg nekem, hogy miért baj az, ha keveredik a két mûfaj? Mitõl lett volna jobb, ha teljesen fantasy az egész? Pusztán a lényeg veszett volna el.
1/10
franszoá81 2007 nov. 17. - 10:36:48 1/10
(126/425)
ebben a filmben összekeverték a feketetét és a fehéret ami által lett egy nagy szürkeség.

bár mivel én nem irom, hogy tízpertíz meg hu de az évezred filmje biztos hulye vagyok és csak a terminátor jön be.

vagy lett volna belole egy polgarhaborus film, vagy egy fantasy...na de így...