sipka 2007 nov. 03. - 13:27:41
(105/425)
Sajnos még nem volt szerencsém megtekinteni a "Faun labirintusa" címû filmet :( Csak gondoltam ez a legalkalmasabb "topic" Guillermo Del Toro következõ filmjének prezentálására!!! A címe: "El Orfanato". Nagyon komálom Guillermo filmjeit, így biztosra veszem, hogy ez is egy hihetetlenül fantasztikus alkotás lesz!!! Már nagyon várom!!!!!!!! :)
8/10
atyx88 2007 nov. 02. - 00:07:18 8/10
(104/425)
Én pont ma néztem meg és sztem elég jó film. Nem igen találtam benne semmi kivetni valót. Egy 10-es skálán kb. 8-at v. 9-et kapna nálam.
Hesztia 2007 nov. 01. - 16:26:22
(103/425)
Látom megint elõkerült pár IQ-harcos.:)
mezsge 2007 nov. 01. - 01:30:54
(102/425)
pfff.. nemazért emberek, de van ám a 'nagyon szar' és a 'zseniális' között átmenet is! meg szerintem elég durva így kijelenti, hogy akinek ez tetszett, az õrült.. már megbocsáss, de én inkább nézek ilyen brutálisan gyönyörû filmeket, mint a 100. ufós vagy katasztrófa filmet. (abból is vannak jók, kivételek mindig vannak) nekem ez a film valami teljesen új élményt nyújtott, a zenéje pedig egyszerûen magával ragadott :)
Sanyi90 2007 okt. 31. - 09:57:09
(101/425)
Nem értem, hogy ilyen sok embernek hogyan tetszhetett ez a borzalom és hogyan nyerhetett ennyi díjjat.
3/10
zee944 2007 okt. 30. - 16:19:31 3/10
(100/425)
Ez egy agyonhype-olt film. A rengeteg ajnár után gigantikusra nõttek az elvárásaim, mielõtt megnéztem. Óriási csalódás volt.

Nem állítom, hogy rossz, mert az túlzás lenne. Ha a végtelen ûr homályából bukkant volna elõ, egész érdekes kis függetlenfilmecske lenne. De az agyonajnározás után kissé bélfertõzéses szaga van a dolognak. Nem értem, miért kell minden átlagos, vagy átlagnál egy hajszállal érdekesebb filmre azonnal a "ZSENIÁLIS", "FILMMÛVÉSZETI MÉRFÖLDKÕ", "KÖTELEZÕ KLASSZIKUS" stb. titulusokat ragasztgatni. Mégegyszer mondom: nem az a bajom, hogy rossz a film. De az utolsó, aminél a "zseniális" szó eszembe jutott, az a "Mások élete" c. film volt. Ami a mélységet illeti, annak a filmnek a Faun labirintusa a cipõfûzõjét nem kötheti meg.
Polett 2007 okt. 29. - 16:49:14
(99/425)
Hát szerintem is elég brutális és nekem egyátalán nem tetszett, szerintem a Híd Terrabithia földjére sokkal jobb, az az egyik kedvenc filmem, ha tudjátok nézzétek meg, nagyon jó.
akos66 2007 okt. 29. - 15:04:29
(98/425)
szerintem egy brutális és gyilkolászós film volt egy nagy sz*r és akinek tetszett az egy õrült
altamyra 2007 okt. 24. - 12:07:42
(97/425)
Brutális és gyönyörû.Ennyi.
Féltem elõször megnézni, mert hogy nagyon meg fog viselni, de nem elvett, hanem adott, érzelmek egész skáláját..Gyûlöltem és ölni kartam a gonoszt, éreztem hogy a kislány milyen elszántsággal szeret minden körülmények között, azt hogy milyen tiszta és romlatlan a lelke, amit nem tud egy szadista õrült sem széttörni.
Visszadta azt, amire én is vágyom, hinni a jóban a szebben, egy másik világ létezében, ahol minden lehetséges...
verdeleth 2007 okt. 24. - 01:09:21
(96/425)
Elõször nagyon nem akartam megnézni, mert túl sokan dicsérték, olyan emberek is akikre egy kiló kenyér kiválasztását sem biznám, de végülis gyõzött a kiváncsiságom Tetszett a mesevilág és háborús dráma keverése, bár elöbbiért nem vagyok oda (ez személyes izlés) de itt jó volt Képileg tényleg lenyûgözõ, néha már túlságosan is.Tudom hogy az ilyentõl ámuldoznak az emberek (én is) de nem kell túlzásokba esni Persze igy sem volt ez rossz de a kevesebb néha több A másik problémám szintén a film technikai kivitelezésével volt Konkrétan az ahogy az egyik beállitást átviszi a másikba Zseniális megoldás, (bár ezt sok helyen látni) de annyiszorr elcsattantja a rendezõ úr hogy még azoknak is feltünik aki nem szokta az ilyent Na ennyi negativum nem von le sokat az értékébõl, mert tényleg nagyon megrázó és felkavaró film gyönyörû képekkel és brutkó jelenetekkel, egyedileg megoldva
Zsozé 2007 okt. 09. - 21:11:34
(95/425)
Tegnap néztem meg a filmet. Cimborám szólt, hogy mit hozzon ki a kölcsönzõbõl, amit akartam az pont nem volt bent és mondta A Faun Labirintusát hozza akkor ki helyette. Na gyorsan meg is néztem itt a neten milyen film is ez(megjegyzem nem szokásom elolvasni a véleményeket a film nézése elõtt), hát amiket írtak róla, meg a hozzászólások, mind csupa szép és csupa jó. Mondom akkor komám rossz filmet már biztosan nem hoztál ki. A lényeg teljesen másra számítottam: keményebb jelenetekre, stb....
De nem csalódtam benne, nagyon jó kis film volt ez. A hozzászólásokat olvasgatva teljesen máshogy látom a filmet, mint egy-két másik emberke, de ez a szép a filmekben, fantasy-ban(bár ez nem tekinthetõ annak)eltérnek a vélemények. Pl. Ott van a Lány a Vízben c. film. Még jó véleményt nem nagyon hallottam róla, de az egyik kedvenc filmem, az újabbak közöl.
under5 2007 szept. 02. - 15:30:19
(94/425)
Elég jó film,kemény,igazi európai cucc.
Bár én kicsit több fantasy elemre vártam,egy más tipusu filmre,de nem csalódtam.
violh 2007 szept. 01. - 23:46:05
(93/425)
Igazi értékeket felmutató, kivételes film! Van benne egy két durva rész, ami a gyengeidegzetûeknek nem ajánlott, de az is biztos, hogy nagy hatással van az emberre. Nagyon szép film!
Sheltem 2007 aug. 29. - 14:29:21 Előzmény pori1981
(92/425)
Megmondom õszintén nem gondoltam, hogy látok idén igazán jó filmet az újak(2006-2007) közül.
Persze vannak aranyos jópofa filmek idén is mint a die hard4 de igazán kiemelkedõ nem tudom menni fog e a moziban.
Aztán tegnap megkaptam a Faunt...Te atyaúristen mekkora film ez...Még mindig a hatása alatt vagyok. Kultuszfilm. Kötelezõ...
Szigorúan 18 éven felülieknek...
pori1981 2007 aug. 26. - 18:18:16
(91/425)
..egyetértek veled :) ...most láttam, nagyon jó volt.
10/10
marlene 2007 aug. 25. - 10:08:36 10/10
(90/425)
húú! kötelezõ!!!
Neszfor 2007 aug. 23. - 12:35:15
(89/425)
Vártam, vártama filmet, de nem tudtam, hogy ILYEN jó lesz. Mert az. Meglepõ, hogy egy rendezõ (na ez rímelt) nem hagyja a látványelemeket így elkanászodni. Az is nagyszerû volt, ahogyan bemutatta a valóság és a képzelet világait... semmi átmenet nélkül. És persze mi jól bekajáltuk, mert az egyébként is meseszerû (azért eléggé sötét egy mese) fényképezés miatt nem sok különbséget láttunk a valódi karik, meg a faun és a nem is tudom mi volt az a szemtelen lény...

De azért tényleg nagyon jó film, ritka jó...
hipnotic 2007 jún. 20. - 11:37:46
(88/425)
A zsebóra nem Ponyvaregényes klisé. Csakúgy, mint Tarantino kliséinek oroszlánrésze egy igazi oroszlántól származik. A neve: Sergio "LEO"ne.
A Tarantino-filmek közül többen nem véletlen szerepel a ma már halott nagymester még élõ iskolatársa-barátja, Ennio Morricone zenéje.
A Faun labirintusa is hordoz ezekbõl a spagettiwestern-es elemekbõl gazdagon, a környezet és a figurák mások, a karakterek nem. Leone filmjeivel ellentétben Del Toro nem a realításból teremt mítoszt, hanem a mítoszból realítást.
És ez ugyanolyan korszakalkotó, mint 1968-ban a Volt egyszer egy vadnyugat. Már csak azért is, mert hasonlóképp, mesterien közérthetõen játszik a lélek húrjain, mint Leone...
Az utóbbi idõk egyik legnagyobb mozija. Kötelezõ anyag!
10/10
fc.kenyér 2007 máj. 02. - 18:55:05 10/10 Előzmény Noncsa
(87/425)
az nyugtató volt. én inkább azt nem értem, miért nem ölte meg a szolgálólány a kapitányt, amikor megtehette volna. elég elszántnak tûnt, bátornak hozzá.
tündemamusz 2007 máj. 01. - 15:22:41
(86/425)
Ne egy thrillert várjatok.
Gyönyörûek a képek, a színek. A tér és idõ keveredése, továbbá az ezek közötti átlós, párhuzamos kapcsolat észveszejtõen jó. A félelem és a remény a szimbólumok párhuzamjában teljesedik ki.
Aki teheti, nézze meg a filmet és ne veszítse el az álmait soha!