mikehodges 2007 márc. 23. - 09:23:15
(45/425)
Szerintem ez egy igazán gyönyörûséges film volt.A végén szétbõgtem az agyamat!:)Szívet-lelket melengetõ igazi mese.Habár a valóságos oldalán voltak brutális jelenetek.
Szerintem,ha valaki ír véleményt egy filmrõl,az csakis maximálisan szubjektív lehet(egyértelmû szerintem),hiszen mind különbözõek vagyunk,s amennyien vagyunk annyi reakciót válthat ki belõlünk 1-1 film,s ezek csak kisebb-nagyobb megközelítéssel hasonlítanak egymáshoz,vagy ha nagyon eltérõ a lényünk,akkor persze nem hasonlítanak.,vagy nagyon kicsit:)Így egy idegen számára,aki nem látta a filmet és belép ide,szerintem teljesen lényegtelen,hogy miket olvas itt(most magamról beszélek),ebbõl csak körülbelüli képet fog kapni,hogy mire számíthat.Majd elmegy megnézni,s eldönti érdemes volt-e?
A kritikákkal is ugyanez a helyzet,én nem azok alapján fogom eldönteni,hogy megnézek-e valamit,vagy sem.Sok "ritka szar"film létezik,amikért pl.rajongok!Így számomra a kritikusi szakma is tök fölösleges,hogy létezik.De persze szükség van rá,s vannak kritikák tucatszám,amiket élvezettel lehet olvasni,noha én csak azokat élvezem,melyek dicsérik az olyan filmet,ami tetszett nekem,vagy lehuzzák az olyat,amit utáltam.:)de lefogadok ezzel mindenki hasonlóképpen van.:)
Az ha valaki nem jár egyetemre,szerintem abszolut nem szégyen.én odajárok,de néha környékez olyan gondolat,hogy mért nem mentem inkább szakmunkásnak:Dnagy hiány van belõlük,ott nem halnék éhen az biztos,itt már nem vagyok olyan biztos.:))
chlls 2007 márc. 22. - 13:57:23
(44/425)
Kedves D.Sz.,
örülök hogy ilyen megbocsájtó vagy, de nem tudom miért akadsz ki azon ha van ellenvélemény, elvégre ez egy fórum, ahol egymás írásaira válaszolunk, méghozzá vadidegenekként, én is csak a nickedet látom, ez a fórumok eléggé jellegzetes tulajdonsága, de ha gondolod legközelebb írj rövid önéletrajzot, a többi fórumozó biztos örülni fog neki. Ha ez így neked túl félelmetes akkor nem kell vállalni a véleményedet. És nem tudom a bölcsészkar melyik szakján tanítják az olyan szavakat h ultra-szubjektív meg impresszió, de eléggé magasröptûek, tényleg, nagyon tetszik a stílusod, választékos meg minden.

Azt hogy a film "felnõtt mese" meg pár bekezdéssel lentebb olvastam.

A többiektõl bocs az off-topic kirohanásért.
chlls 2007 márc. 22. - 08:16:52
(43/425)
Kedves D.Sz. testvér,
nemcsak hozzád intéztem a mondandóm, de a te hozzászólásod volt a legtúlzóbb. Filmkritikákat próbálunk írni ha nem tévedek, hogy az idetévedõ valami elõzetes képet kaphasson, illetve mi akik már láttuk érvelünk amellett amit állítunk. Ha számodra ez elintézhetõ anyiban hogy "Nem olvastam a többi kommentet. Hogy õszinte legyek, nem is érdekelnek egy csöppet sem.", akkor az "évszázad filmje" megjelölés tényleg kissé merész és szubjektív, majdnem egyenértékû azzal mintha egyszerûen beírnád h NEKED nagyon-nagyon tetszett, ami nem sokat tesz hozzá építõleg a fórumhoz.
Olvastam az elején h az ilyen filmekre mondják hogy "felnõtt mese", hát nem tudom, számomra ez is elég gyér. Mégis mitõl lesz felnõtteknek szóló egy ilyen jelmezes-vizuális effektekben bõvelkedõ fantasy?! Attól hogy a mese-részeket néha megtörik a trancsírozós-brutális jelenetek, vagy hogy a keretet valami elnagyolt történelmi szál hivatott adni?
chlls 2007 márc. 22. - 00:23:56
(42/425)
Halo emberek,
hát asszem é is eltevedtem kissé itt a vélemények labirintusában, döbbenettel olvasom a sokadik ömlengõ bejegyzést h húú de jhó volt ez a film... Még szerencse h nem moziban néztem, eléggé föl lennék húzva ha kiadtam volna pénzt ezért a hm... nem is tudom milyen jelzõ illik rá, dögunalmas, oltári közhelyekkel jól megfûszerezett, másodkategóriát is alulról közelítõ sz*rért.
Én személy szerint egyáltalán nem értettem mi szükség volt azokra a teljesen öncélú brutális jelenetekre, ilyen arcszétverõs totálplános vérbentocsogást például még csak a Visszafordíthatatlanban (Irréversible) láttam, ott talán elfért, de egy ilyen kislányos-tündérkés-sziporkázós fantasyban teljesen fölösleges. Úgy látom a legújabb tendencia h az ilyen kegyetlen, a húst és vért kellõen naturalisztikusan a nézõ képébe vágó jelenetek kellenek az egyébként olcsó filmekbe hogy a mozilátogatót valahogy a székben tartsák ha már kifogyott a popcorn.
Érdekes milyen végtelenül leegyszrûsített ez a történelmi szál is, del toro bácsi szívének teljes érzületét beleadta a mestermûbe h a Franco-pártiakat igazán gonosznak tüntesse föl, valószínûleg az ez okból kifejtett erõlködése oltárán kellett föláldozni a kislányt is, csak hogy a túlzóan kegyetlen audiovizuális élvezkedése által kiélhesse minden ellenszenvét a csúnya fasiszták ellen a mozivásznon. Köszönjük ezt az újabb csodálatos alkotást neki!
Téyleg nem akarom megsérteni a rajongótábort, de aki olyan commentekkel rontja a fórum színvonalát h "az évszázad filmje" meg hasonlók, az inkább fejlessze még kicsit erõsen csökevényes kritikai érzékét. És ne a szentimentalizmussal próbálja mentei az egyszerû godolkodását!
Five-p 2007 márc. 20. - 00:08:16
(41/425)
Gótikus film...
De nagyon lehangoló.
Hesztia 2007 márc. 19. - 19:57:04
(40/425)
A 'borzalmasan szép' kifejezés valóban nagyon találó rá.
Az utolsó mondatot azért én nem merném leírni, de meg tudom érteni, miért írtad.
9/10
Redfield 2007 márc. 19. - 05:54:07 9/10
(39/425)
Hát ezzel felülmúltad minden képzeletemet. Most akkor vagy te õrültél meg, (biztos mossák az ember agyát film közben, vagy nem tudom...) vagy tényleg olyan film, amirõl itt szó van. De én még olyat nem láttam, amire a magadfajta (megfontoltabb kritika-gyáros) így eldobja magát. :)
slacio 2007 márc. 17. - 10:03:18
(38/425)
segítek megkeresni a "sci-fi" -t a szövegben:

kurtvampire | 2007. március 12. 22:21 (24)

"...eltévedt a film a sci-fi és a mûvészfilm között..."
slacio 2007 márc. 17. - 10:00:54 Előzmény Dors
(37/425)
"Mit vártam a filmtõl, azt kérdezed? Eredetiséget, de csak közhelyeket és brutalitást kaptam."

Sokat lehetne ezen vitázni, onnan kezdve, hogy mit jelent az "eredetiség". :)
Szerintem a film különleges. Nem mondom, hogy fantasztikus fantasy :) de érdekes és lekötötte a figyelmem 2 órára, végig tudtam nézni és jól szórakoztam.
Hesztia 2007 márc. 15. - 18:23:05
(36/425)
Akkor egyet nem értek: ha érted, hogy mi akar elmondani a film, akkor miért jöttél úgy ki a moziból, hogy mi van, ahogy Te fogalmaztál, és miért gondolod azt, hogy a két szál abszolút nem illik össze? Nekem ez azt mutatja, hogy nem jöttél rá, mi akart elmondani és miért volt szükség a fantasy elemekre De javíts ki, ha tévedek!
Az Oscar téma nem tudom miért keltett benned akkora felháborodást. Tán nem vagy elégedett az operatõri munkával, a mûvészeti rendezéssel és a kosztümökkel? Jelzem, h külföldi film kategóriában nem kapott..sajnos. De a német film is elsõrangú, ahogy hallom.
ivory 2007 márc. 15. - 16:00:40
(35/425)
1) Hát ha visszaolvasol az h sci-fi 1x nem szerepelt a szövegben...
2) Nem tudom mit kell kibukni azon ha vkinek nem tetszett egy film és ezt közzé teszi...
3) Attól h nem mindenki vmi elvetelmült mûvész lélek, egy magát meg nem értett zseninek képzelõ vki, még tudhat gondolkodni és lehet olyan véleménye, hogy hát ezt jobbra is csinálhatták volna
4) Képzeld értettem mit akar a film elmondani, de akkoris rém rosszra sikerült
Mind1, lényeg h még Oscart is kapott és lényeg h te ki tudtad tombolni magad h szted mennyi értetlen hülye emberrel vagy körülvéve
De ami a legnagyobb lényeg: SOSEM FOGNAK OLYAN FILMET GYÁRTANI AMI MINDENKINEK TETSZIK Pont ezért vannak ezek a fórumok, h mindenki elmondhassa, h ez bejött neki v sem. És ha nem attól még nem hülye, csupán más izlésû
Wolfy 2007 márc. 15. - 14:19:51 Előzmény kurtvampire
(34/425)
tényleg csak ismételni tudom az elôttem szólókat... Te biztosan a faun labirintusa c. filmet láttad? a fantasy és a sci-fi keveréke? a fantasy-t ugye a szörnyvilágra érted... de hogy a sci-fit honnan szedted, az számomra örök rejtély marad. ha jól emlékszem a filmre, ugyan volt benne kapitány, de nem az Enterprise-é... (sci-fi: science fiction, azaz tudományos fantasztikus., szó szerint tudományos kitaláció. nem tudom, olvastál-e Asimovot vagy néztél-e Star Trek-et, de ha igen akkor valószínûleg nem sci-fizted volna le a filmet)

Ezek szerint vagy a filmet nem láttad, vagy a sci-fi fogalmával nem vagy tisztában...
Wolfy 2007 márc. 15. - 14:07:36 Előzmény Hesztia
(33/425)
Nah... ôszintén örülök, hogy vannak még gondolkodó emberek. Azért megnyugtató, hogy a többség felfogta a lényeget, és csak néhányan fikázzák a filmet.
Hesztia 2007 márc. 14. - 21:38:49
(32/425)
Sajnos ezért tartunk ott manapság, hogy a filmek nagy százaléka már csak képsorok halmaza mindennemû mögöttes tartalom nélkül...mert az emberek képtelenek gondolkodni...
Hesztia 2007 márc. 14. - 21:33:13
(31/425)
Jó ég...mennyire nem értetted a filmet. Két teljesen összeköthetetlen szál??? Elég szomorú, hogy nem láttad az összefüggéseket...:(
ivory 2007 márc. 14. - 21:06:46
(30/425)
hát hm...... tény, hogy az ember sokáig a hatása alatt marad.... én pl még mindig nem tom elhinni h kiadtam rá pénzt
Minta vettem volna két teljesen össze nem illõ szálat és jól összekötöztem volna aztán mindenki szedje szét ahogy tudja. A háborús rész oké, a fantasy lapos és totál nem illenek össze. Mikor kijöttünk szinte mindenkinek az arcán a MIVAAAAN? felirat volt látható. Borzasztó csalódás volt ahhoz képest ahogy beharangozták és felmagasztalták
radám 2007 márc. 14. - 00:40:56
(29/425)
Fantasztikus,nyomasztó, zseniális,felkavaró,
Ronaldo 2007 márc. 13. - 21:04:42
(28/425)
kurtvampire :

"narnia legalább élvezhetõ volt, ez meg 2 óra tömény unalom..."

No comment...Világosan látszik, hogy nálad mi számít szórakoztató filmnek.Ez meg teljesen más mûfaj.Attól még, hogy valaki pl. nem szereti a repülõgép szimulátorokat, attól még nem a repülõgép szimulátor szar.
Narniával összehasonlítani meg hatalmas botorság.Azonkívül, hogy mutatnak benne mesebeli lényeket semmiben nem hasonlít.Sem tartalmilag, sem témában, sem mûfajban.

"Valahol eltévedt a film a sci-fi és a mûvészfilm között"

Egek, biztos, hogy láttad?Ez egy dráma.

"semmi mögöttes dolgot nem fedeztem fel vele, csak hogy milyen szörnyû volt az az idõszak, és hogy az emberek álmokban éltek"

Nem, most már biztos, hogy nem láttad.

"Ennyi, két óra témája..."

Ja, a Narniáé meg annyi, hogy van pár gyerek, akik egy mesevilágban legyõzik az ellenséges állatokat.
Végül is bármit el lehet így bagatelizálni...
Dors 2007 márc. 13. - 11:16:26
(27/425)
Mit vártam a filmtõl, azt kérdezed? Eredetiséget, de csak közhelyeket és brutalitást kaptam.
Blájen 2007 márc. 13. - 08:26:03
(26/425)
Nem tudom, miért hiszik egyesek, hogy akinek nem tetszett ez a film, az nem vágta a "mélyebb értelmét". Jelentem, értettem (ameddig nézni bírtam), csak már nehezebben tolerálom a brutalitást, kegyetlenséget a filmvásznon, valószínûleg azért, mert kéretlenül is ömlik a real world-bõl és mert öregszem.