8/10
afcajax 2012 ápr. 15. - 13:26:20 8/10
(56/136)
Szerintem ez kicsit már csak bele magyarázása a dolgoknak,
-SPOILER-
mert a vonatos rész elõtt pont azt próbálták éreztetni h a fekete ruhás nõ sosem bocsájt meg. Ráadásul honnan tudhatta volna, hogy az apa pont idõben utána fog tudni ugrani a gyereknek vonat elé és nem úgy jár mint a többi szülõ, akik csak tehetetlen szemlélõi voltak a gyerekek elvesztésének. Persze mindenki úgy értelmezi ahogy szeretné.
8/10
Tinababa 2012 ápr. 14. - 23:26:57 8/10
(55/136)
Nekem tetszett, de a végét én másképp értelmezem, mert szerintem tekinthetjük akár happyendnek is.

***SPOILER***

Mindkét szereplõ elveszített egy "kincset": Artur Kipps a feleségét, a fekete ruhás nõ a gyermekét. Kipps visszaadta a nõnek a gyermekét, a nõ visszaadta Kipps feleségét. A hogyan egy másik kérdés. Az végig érezhetõ volt, hogy a fiatalember nem tudja feldolgozni a felesége halálát, de talán a fiára való tekintettel nem választotta az öngyilkosságot. De a fekete ruhás nõ megoldotta ezt a problémát, mert tudta, hogy egy szülõ gondolkodás nélkül kész meghalni a gyermekéért. És akkor a pályaudvaron utoljára tette meg, hogy egy gyermeket a halálba szólított. Az apa pedig mentette volna a gyermekét. Együtt haltak meg, majd találkoztak az elveszített, szeretett feleséggel-anyával. Ez volt a fekete ruhás nõ "köszönete": újra összehozta a családot a maga módján. Ha így nézzük, akkor happyend, mert a fekete ruhás nõ visszakapta a fiát, megnyugodott a lelke, nem volt több kísértés és Kipps is visszakapta a feleségét és újra együtt volt a családja.
Mike088 2012 ápr. 12. - 03:24:56 Előzmény pillangókisasszony
(54/136)
Akkor már ketten vagyunk.
A helyszínek szépek, a történet pedig nem indul rosszul, de aztán kiszámíthatóvá és vontatottá válik. Félni meg... Én meg se rezzentem egy jelenetet leszámítva.
3/10
pillangókisasszony 2012 ápr. 11. - 05:35:46 3/10
(53/136)
Nem tetszett!

***spoiler***

Maga a történet rém gagyi.Néhány feles után pár jóbarát segítségével cifrább,eredetibb sztorit fabrikálnék egy nap alatt.Olyan érzése van az embernek közben,mintha már látta volna a filmet,annyira elcsépelt a történet.Aki szokott szellemtörténetes thrillert nézni,biztos tudja mirõl beszélek.A jó öreg fehér bõrû fekete szemû-hajú,tátott szájú kislány itt sem maradhatott el.Felsorakozik persze a többi amcsihorror klisé is a filmben.A kedvenceim az ijesztõ arcú ronda zenélõ játékok.A frászt hozták rám.
A film elképesztõen unalmas,végig kiszámítható.Tele van szó nélküli,csendes,vontatott jelenetekkel.
Hogy megijedtem e?Igen.Elvégre ahogy már elõttem is írták,minden ember megijed ha a csendet megtörve hirtelen valaki ráüvölt.Nem kell ehhez sorvadtfejû fekete ruhás asszonynak lenni.

Az egyetlen váratlan fordulat a filmben számomra a vége.Teljesen logikátlan.Persze most biztos a nem happy end a menõ,nincs is ezzel baj,de attól még hogy a nõ nem bocsájt meg nincs abban értelem hogy Redcliffe gyerekét megölje.
***spoiler vége***
Mindegy.Megnéztem,el is fogom felejteni holnaputánra.Nem bántam meg,mert érdekelt.Danielnek nagyon jól játszott,pedig a HPban kimondottam utáltam és rossz színésznek tartottam.Sikerült elvetkõznie a varázslóköpenyet úgy vélem.(Láttam már Rupert Grintet is egyéb szerepekben,és teljesen jól hozta a figurát.Jó esélyük vagy nagy színésszé avanzsálni ha tudnak bánni az eléjük táruló lehetõségekkel.)

10/3 pontra tudom értékelni.
Mike088 2012 ápr. 11. - 02:24:45
(52/136)
Na kíváncsi leszek mit alkot a Potter gyerek, szerintem jónak ígérkezik:))
nicole94 2012 ápr. 10. - 20:45:04
(51/136)
nekem tetszett=)) néhány jeleetnél akkorát sikítottam hogy csoda hogy nem küldtek ki..voltak eléggé parás részek..:DD vizont a történet nem nagy szám. A házat, a falut nagyon jól megcsinálták, tényleg olyan mintha az ember maga is ott lenne Radcliffel..
10/8
5/10
emheni 2012 ápr. 09. - 20:42:41 5/10
(50/136)
Háááát......... Khm. Féltem, az tuti, de ennyi. A történet nem fogott meg és a végkifejlet sem. A kommentek alapján sokkal jobbra számítottam. Sok-sok uncsi néma jelenet... Az biztos, hogy meg kell nézni, hogy ítélkezni tudj, de egyszer nézhetõ számomra az biztos!!
Viharmadár76 2012 ápr. 08. - 20:57:40
(49/136)
Számomra a döbbenetes jelenet rögtön az elsõ percekben játszódik. Három kislány babázik egy szobában, majd felfigyelnek "valakire", aztán merev mozdulattal az ablak felé fordulnak, elindulnak felé és - miután végig taposnak mindent, ami útjukba akad -, kiugranak rajta. Szóval gyerekekkel egy ablakból kiugrósdit, öngyilkosságot eljátszatni.
De több szót nem is szeretnék erre a filmre vesztegetni... :(
MILLA13 2012 ápr. 04. - 20:52:46
(48/136)
az imént láttam, rosszra számítottam de én is kellemeset csalódtam.. a képi világa hangulata nagyon átható, a díszletek különösen a régi játékok nagyon tetszettek, szeretem a horrort márpedig az akkor jó ha beleborzong az ember és nemegyszer majdnem el kellett takarnom a szemem annyira parás volt.( ilyen volt még anno a Más világ is)
én sokkal többre értékelem az ilyen szintû horrort mint a fûrész, motel és társai..
(amúgy az Eden Lakeet is láttam és az is szuper, ez a rendezõ nagyon ért ehhez a mûfajhoz)
a film abszolút 10/10
10/10
offtopic
blackcinderella 2012 ápr. 04. - 02:38:18 10/10
(47/136)
levegõt, amit *

értelemszeren nem amiket. csak fáradtan írtam. a többi hibáért utólag is elnézést.
10/10
blackcinderella 2012 ápr. 04. - 02:37:09 10/10
(46/136)
A maximális pontot adtam a filmre, mert amit elvártam tõle, azt hozta. Régimódi, ijesztgetõs, díszlettel + zenével lúdbõröztetõs szellemtörténetre számítottam, és ezt meg is kaptam. A ház, amelyben a történet játszódik, már önmagában is rémisztõ, nyomott, nehéz, szinte lehet érezni a porral teli poshadt levegõt, amiket ki sem lehet szellõztetni a szobákból. A láp is nyomasztó, de fõleg a köd, és az alattomosan közeledõ sötétség. Ha nem lenne a fekete ruhás nõ szelleme, akkor sem mernék egy ilyen berendezésû vidéki kúriában egyedül egy percet sem eltölteni. Talán még egy kutya is kevés lenne társaságnak. Sõt, ha a horrorfilmes kliséket alapul véve elvinném 10-12 barátomat, de nem lenne térerõ, és nem tudnék telefonálni, akkor is belém hasítana a félelem. Egyszerûen a környezet olyan, hogy szinte azonnal eret akar vágni magán az ember, vagy legalábbis kézbe akarja kapni a baltát, mert sosem tudhatja mi közeledik felé a meg-megreccsenõ parkettán.
Nagyon rég nem láttam ennyire jól eltalált horrorfilmet, amiben se vér, se darabolás, se hosszú fekete hajú fehérre mázolt japán gyerekek nincsenek, mégis fenn tudja tartani a feszültséget csupán azzal, hogy percekig nézhetem D. R. elképesztõen kék szemét, amit még élénkebbé varázsol a rettegés, miközben a folyosó valamelyik végéhez közeledik.
Abszolút elhittem Daniel Radcliffe-rõl, hogy fiatal, húszas évei elején járó szerencsétlenül megözvegyült férfi, aki képtelen meglelni az útját, talán mert túl korán házasodott, talán mert túl korán szembesült az élet kegyetlenségeivel. Vele együtt izgultam, vele együtt féltem, vele együtt reménykedtem az utolsó pillanatig, hogy sikerül valóban megfejtenie a fekete ruhás nõ titkát, és sikerül valóban békét adnia az elhunyt lelkének. Ahogy többen már írták korábban, egyáltalán nem érzõdött Radcliffe-en, hogy korábban õ volt Harry Potter, teljesen más volt a mimikája, még a mozdulatai is. A sokat emlegetett vonatos jeletnél sem éreztem úgy, hogy Potter tartana a Roxfort felé az utolsó tanévre, melyet Voldemort miatt egy évvel késõbbre volt kénytelen csúsztatni. Eszembe sem jutott, hogy láttam más szerepben, mert annyira átlényegült. Arthur volt, csak Arthur, egy bizonytalan, emlékek terhe alatt rogyadozó, a saját józan eszében sem hívõ férfi. Remek párost alkotott a Mr. Daily-t alakító Ciarán Hinds-szel. Sõt, ha jól meggondolom, le is játszotta a vászonról a nála jóval tapasztaltabb színészt.
Aki hentelést vár egy horrorfilmtõl, biztosan csalódni fog, de aki valami "tradicionálisabbra" vágyik, annak szerintem ideális választás.
Edkó 2012 ápr. 03. - 21:00:40
(45/136)
sziasztok! hát én is megnéztem...mert épp ez ment a moziban, amikor a környékén voltam, és hallottam hogy Daniel Radcliffe játszik benne, és hogy elvileg jó, bár mikor utoljára ide néztem a fórumra (akkor még) 6,7 volt a pontozása...ehhez képest abszolút pozitív meglepetés volt. ahogy az elõttem szólók is elmondták, nagyon megkapó a "díszlet", a táj, a hangulat, valóban beszippant. az is igaz, h lassú a történet folyása, de kibírható, mondjuk úgy "felépítik" a katarzishoz vezetõ utat... tényleg vannak benne megijesztõ jelenetek, én is nagyon féltettem a kutyát :D, õ volt a legbátrabb :)). a vége sem klisé... elgondolkoztató h ezek után a helyiekkel mi lesz...? jól játszotta Radcliffe a szerepet, abszolút bele illik a történetbe, a képbe karaktere, arcra... úgy látszik a Harry Potter után is van élet(e)... én összeségében egy 7-es adnék rá.
és sokadjára gondolkoztam el azon, hogy mi a jó fenének ülök be ilyen filmekre... :P kell is ez a lelkivilágomnak...hogy ilyeneken gondolkozok, megijedjek?!
és még mindig nem tudok azon túljutni, hogy hogy engedik a szülõk a kisgyerekeiket ilyen filmekben játszani??? (még ha a film elkészítése után "nem engedik meg nekik, h a filmet megnézzék"... gerr...)
9/10
Marv4848 2012 ápr. 02. - 14:09:25 9/10
(44/136)
Helló mindenkinek! Komoly kétségekkel ültem be a moziba a hozzászólások alapján, de hatalmas pozitív csalódás volt a film! Sokan a lassúságát kritizálták, és unalmasnak titulálták.. Nos, valóban roppant lassan hömpölygõ sztorit kapunk, és gyakorlatilag nulla akció van a filmben, (leginkább a Másvilághoz tudnám hasonlítani) viszont a borzongató, sötét atnoszféra abszolút beszippantott, és nemegyszer igencsak meg-meg szorítottam a szék karfáját a film nézése közben! A hangulat nagyon el lett találva, és ami még kellemes meglepetés volt, az nem más, mint Daniel Radcliffe! Túlzás lenne állítani, hogy Oscarra jelölt alakítást nyújt, de a szerepet teljes egészében a magáévá tette, mintha csak rá öntötték volna ezt a karaktert! Kíváncsian várom a további szerepekben, és az Eden Lake-et is jegyzõ James Watkins nevét mostantól megjegyzem! Összességében remek moziélmény a kellemesen borzongani vágyóknak, egy 10/9-es régi vágású kísértet horror!
Niszike 2012 ápr. 01. - 23:31:28
(43/136)
Szerintem nagyon jó film! Igazi borzongatos! végre nem csak a tancsir pancsirról szólt! 10/10!
7/10
gery003 2012 ápr. 01. - 14:41:38 7/10
(42/136)
Jó volt szerintem , voltak benne egész ijesztõ részek !! Sokkal rosszabbra számítottam az elõzõ kommentek alapján. 7/10
10/10
kristalyj 2012 márc. 31. - 18:36:10 10/10
(41/136)
Szerintem is izgalmas jó film, meglepõ kicsit könnyeztetõ befejezéssel, mindenképpen érdemes megnézni.
Neaira 2012 márc. 31. - 16:06:32
(40/136)
Na, ez a film is tipikusan nem félelmetes, hanem ijesztgetõs. Minden klisét felhasználtak, amit csak a horror kategóriában valaha használtak. Semmi de semmi eredeti nincs benne, már már unalmas. Ha hirtelen rámordítanak 1 cm-rõl, akkor ugyan az a hatás, mint ebben a filmben: megijedek.
Csattanóra, vagy fordulatra senki se számítson, mert egy csöpp sincs benne. Buta, elcsépelt történet, ijesztgetésekkel. Sajnos abszolult kiszámítható volt, minden lépést lehetett tudni elõre.
***SPOILER***
Különben a kastélyban töltött idõszak alatt azért sem lehetett félni, mert tudhattuk, h a fõszereplõ nem halhat meg, legalábbis az elején semmiképp. Különben is csak gyerekekre ment a nyanya, ez már kiderült az elejébõl. Én végig a kutyáért izgultam!! :)
Illetve ami nagyon zavart,az nem az, h a végén meghaltak, hanem ahogy meghaltak. Amíg csak haza nem értek volna, nem kellet volna elengednie a gyerek kezét. Fõleg nem egy vasútállomáson. Még akkor sem, ha szellemek nincsenek is. Megölhették volna úgy is a kisfiút, h ne legyen ilyen fájdalmasan béna.
***SPOILER VÉGE***
A színészek rendben voltak, Herry Potter eszembe se jutott, szerintem ** jól játszott, kilépett a varázslószerepbõl. A látvány szintén tetszett, a jelmezek és a díszlet jó. Itt számomra csak a történettel van baj, mert az unalmas. Meg sem közelíti a Más világot, vagy a Kört.
Összességében: 4/10
10/10
SouthBronx 2012 márc. 31. - 13:51:03 10/10
(39/136)
Régi vágású horror film, az elsõ perctõl az utolsóig lekötött, nagyon jó film. Aki CGI trancsírozós véres B-filmre számít az kerülje.
8/10
Andrew8 2012 márc. 30. - 11:50:10 8/10
(38/136)
A fekete ruhás nõ:

Tényleg iszonyatosan jól hozza a régi Hammer horrorok hangulatát csak mai köntösben. Hatásosan használják a zörejeket, és a félelemkeltõ zenét, az amúgy is horrorisztikus falu, kúria és környéke erre pedig csak rásegít. Erre az angol területre nem sokan mennének el a film megtekintése után azt hiszem. :)
A zseniális Tim Burton féle Álmosvölgy legendája és a 2002-es A Kör is hasonlóan inkább a 'pszicho-horrorok' sorát gyarapította semmint a belezõs, vérengzõs gore fajtákat.
Ciarán Hinds-et már láthattuk Radcliffe mellett az utolsó Potter részben is, mint Aberforth Dumbledore, de itt több tere volt nagyobb szerepe, jól kiegészítette az amúgy egyébkét ijedésben és szorongásban jártas Radcliffe-t. Sajnos az érzelmi részek még mindig nem mûködnek száz százalékban. (Pl a drámai szomorú események során). Azért Radcliffe-n egyre jobban látszik, hogy próbál fejlõdni színészet terén. Megemlíteném a hangulatot erõsítõ olyan apróságokat is mint a szél süvítése, a gyermekdalokat játszó állatjátékok jelenléte, a a kihalt hall a kúriában, a sok régi papíros és ládikó, a Kippset az ablakokból figyelõ gyermekek. Egyébként fokozatosan vetül ránk a horror a filmben, ezt jól felépítették, az ijesztgetések kb a film felére erõsödnek csak fel igazán, addig kis dózisokban kapjuk, leginkább a jól kitalált egyéb karakterek és a titokzatos, misztikusan ködös falu és a kúria és környéke által. Tehát a filmben nem csak a szimpla ijesztgetésekkel operálnak, hanem vannak úgymond mellékszálak is, amik a fõszálhoz kapcsolódnak. (Falu lakosai és drámáik, Kipps tragikus múltja stb)

2 hibát éreztem csak a filmben. A film rövid, hisz 87 perces körülbelül az eredeti film, mint láttam is 101 perces volt és szerintem még többet kihozhattak volna, az amúgy jól felépített történetbõl. Emiatt pl keveset lehet megtudni a fekete ruhás nõ és a hozzá kapcsolódó személyek múltjából. A másik bajom, hogy a sztori eleme ismerõs más filmekbõl. Hogy miért kísért igazából a fekete ruhás nõ. A Körnél láthattuk ezt fordítottan pl. De sok más filmben is pl Az Árvaház, Ördöggerinc. A horror sztorikra ilyen téren ráférne az eredetiség néha szerintem. De mivel az alap sztori köré szõtt körítés szuper, ezért nem fájó annyira a dolog.
Érdekes egyébként, hogy mennyire érzõdött a Potter széria árnya a filmen. (Vasútállomásos részek, vonatozás, sötét hangulat, komor és korom sötét jelenetek). :)
Szóval egy horrorisztikus hangulatbombával állunk szemben, a film vége, legalábbis ahogy itt megoldották, pedig sokszor még a horror filmekben se menõ manapság. Pedig ütõs volt ez a zárás is. Illett a film hangulatába.
Sokan várták, vajon Radcliffe ki tud e lépni Harry Potter szereplõrébõl, jelentem, ha jó rendezõ alá dolgozik, sikerülhet neki, mint most is.
Az idei év elsõ nagy pozitív meglepetése ezen alkotás. Az Eden Lake-t a rendezõtõl sajnos még nem láttam, de sürgõsen pótolni kell úgy vélem. :)

80%



Sokan csattanót, fordulatokat várnak mint látom a fórumokon és unalmasnak bélyegzik a filmet. Kérdem én, egy klasszikus horrorban mióta kellenek krimi elemek és csavaros nagy csattanós fordulatok, robbanások vagy lövöldözések? Ez nem egy thriller vagy krimi vagy akciófilm. Itt bizony a HANGULAT megléte fontos és a színészi játék, no meg a fényképezés és a hatásos zene és a sejtelmes, misztikus történet.

Az Ördögûzõben se volt e filmben látottakhoz képest hatalmas csattanó, ha valaki már látta a trailerét vagy a Kör esetében is mondhatjuk ezt. S sorolhatnánk.
Duccs 2012 márc. 29. - 15:32:56 Előzmény nara72
(37/136)
Ez tényleg egy unalmas film ezért ne adjatok pénzt. Szinte semmi izgalmas nem történik a filmben szó szerint fos :D