csonakos 2011 márc. 20. - 00:10:34
(98/438)
Jobb lett volna ha az emberiség seggének a szétrúgásával van vége.
3/10
Olympos 2011 márc. 20. - 00:04:40 3/10
(97/438)
ok, így már értem.
Jó éjt!
twillight 2011 márc. 19. - 23:59:43
(96/438)
ufo-s, nem ufo-s, szvsz.

Az energiamezõkrõl általánosságban elmondható, hogy energiahullámokat szokásuk kivédeni. A mechanikus felszerelések (értsd: hagyományos golyó) egy energiapajzson úgy szaladnak át, mint kés a vajon.
Tehát ha a technológiád energia-alapú, akkor védtelen lehetsz a szilárd anyag alapú technológiával szemben (mivel általában a saját technológiád ellen fejleszted a védelmedet is) és fordítva.
3/10
Olympos 2011 márc. 19. - 23:43:00 3/10
(95/438)
- A filmben a lényeg az emberek helytállása, nem az ûrlények.
Re: UFO-s filmben nem, második világháborús filmben igen. (Tetszett a District 9, a Világok Harca, a Skyline, Cloverfield, stb., így elhiheted, hogy az emberek helytállását is fontosnak tartom, de azért érdekel az idegen civilizáció megjelenítése is.

- Éles helyzetben lõdözni, és egy röppályát megtervezni két nagyon különbözõ dolog.
Re: OK, de ha a robotrepülõgép a rakéta útjába tudott repülni, akkor legalább a katonáik és azok célzóeszközeik is a toppon lettek volna.

- az energia-alapú technológia védtelenné techet a mechanikus technológiára.
Re: ezt nem értem.
- a bázisukat nem védeni tényleg gáz... Bár én már azt nem értem, minek kell nekik bázis?
Re: jah. Ha meg kell is bázis, miért nem az ûrben maradtak?
twillight 2011 márc. 19. - 23:31:09
(94/438)
- A filmben a lényeg az emberek helytállása, nem az ûrlények.
- Éles helyzetben lõdözni, és egy röppályát megtervezni két nagyon különbözõ dolog.
- az energia-alapú technológia védtelenné techet a mechanikus technológiára.
- a bázisukat nem védeni tényleg gáz... Bár én már azt nem értem, minek kell nekik bázis?
3/10
Olympos 2011 márc. 19. - 23:21:07 3/10
(93/438)
3/10

Rendezés: semmi eredeti, a kamerarángatás nem mindig éri el a hatását; érzelmi kifejezések nem jöttek át.
Történet: elfogadható
Színészi alkotás: "B" kategóriás.

------------------------SPOILER-------------------------
Mivel ez egy akció sci-fi, ezért persze a látvány fontosabb a fentiekhez képest, DE...
- a rohadék ûrlényeket a rendezõ nem mutogatta, még a döglött tetemekben sem lehetett gyönyörködni (pedig pont erre kíváncsi egy nézõ: vajon milyenek az idegenek?)
- másik galaxisból érkeztek, egy meteor sebességével kellett utazniuk (ha nem többel), ügyesen meg kellett találni egy parányi bolygót, ott is a tengerbe landolni, de rohadt szarul céloznak az amerikai katonákra;
- energiafegyverük is van, de a puskaporos alapú fegyvernem kifog rajtuk;
- a rohadt bázisukat basznak rendesen védeni...
- így egy nyomorék lézercélzó és egy 6fõs katonaság megmenti Fosandzseleszt;

Viszont tényleg okosak: benzin helyett vízzel tankolnak, lezúzzák a kikötõvárosokat...a többit majd elintézi a gazdasági válság.

Összefoglalva: nem tudtam kiért és miért izgulni.
csonakos 2011 márc. 19. - 22:54:11
(92/438)
Ajvééé....most jöttünk meg a moziból. Mikor az elsõ képkockáknál nem tudták a kamerát egy helyben tartani, mert ugye rázni kell és kapkodni, tudtam hogy baj lesz, végig olyan is maradt. Na meg a rengeteg nyifinyafi párbeszéd szívfacsaró zenével kísérve, pénzkidobás megnézni.
kybuck 2011 márc. 19. - 22:46:36
(91/438)
Egyszer nézhetõ alkotás egy csapat amcsi katonáról, akik ezúttal nem tálibokkal, meg hasonszõrûekkel, hanem idegenekkel veszik fel a harcot. Nagyjából sejthetõ volt a dramaturgia, hogy mi fog történni, ami miatt ezúttal mégsem vagyok csalódott, az az, hogy ez nem egy más, már ismert, esetleg kultikus franchise-ra épülõ, nem túl sikeres folytatás/feldolgozás (lásd Világok háborúja, Predator, Terminator stb.), hanem egy önálló történet, ami azt szállította amit ígért: csatát Los Angelesben. Én utálom a legjobban, ha nincs ok-okozat egy filmben, pláne ha az egy sci-fi, emiatt is feketelistásak a fentebbi filmek meggyalázásai, de itt valahogy eltelt a mûsoridõ, azt kész!

Az egyetlen zavaró tényezõ talán a közhelyes tappancsnyalás a "hõs amerikai hadseregnek", ott inkább popcorn-vadászatba kezdtem a zacskó alján!:P A többi elment szódával és ennyi! Azért remélem a legközelebbi hasonló filmnél elhagyják a dokumentarista megközelítést, és foglalkoznak az idegenekkel is, elvégre mégiscsak úgy kerek az egész! Mert ha nem azt bizony az ötlettelenség és a kreativitáshiány magyarázza, esetleg a spórolás(?!), de akkor tényleg vége Los Angelesnek, azaz Hollywoodnak, ami az érdekes, izgalmas filmek készítését jelenti, és az szerintem felér egy kulturális világvégével! (Sõt, nem kizárt, hogy ez már be is következett!)
9/10
gabor96 2011 márc. 19. - 14:25:32 9/10
(90/438)
Aki egy rendes akciö/scifi-re vágyik annak ajánlom, hogy nézze meg, mert ez az a javából. A VILÁGOK HARCA után már régóta vágytam valami olyanra, ami a katonák szemszögébõl mutatja be az egész Földi inváziót.

SPOILER VESZÉLY:
A filmben direkt nem bontakoztatják ki teljesen a történetet, hiszen nem az a lényege. A hatások nagyon jók a filmben. Az idegenek pedig tök mindegy hogy néznek ki és milyen az alkatuk, mert egy 100 cm-es vézna törp is lehet veszélyes ránk, ha jó a technikája. Ha csak pusztítgatni akarnának egybõl elpusztították volna az egész bolygót az idegenek, csak hogy nekik a víz kell. Teljesen elgondolkodtató, hogy az idegenek miért ilyen stratégiával dolgoznak. Hát azért, mert ha mindent elpusztítanának nem lenne víz a bolygón ugyebár! Tehát célszerûen jártak el az idegenek. Nekik csak az erõforrások kellenek, mi nem. Azon én is elgondolkoztam a film nézése közben, hogy lehet ilyen könnyedén legyõzni ezeket az idegeneket. És akkor vagy ezernyi dolog ugrott be, hogy miért. Lehet, hogy ez az elsõ bolygó, amit megtámadtak... tapasztalatlanok. Valószínûleg nem is jártasak a katonai stratégiákban. Ha pedig már igáztak le más bolygót, akkor lehet, hogy ott nem találkoztak ilyen erõs és kitartó ellenféllel, mint az emberiség. Ha belegondolunk ez olyan, hogy akármilyen fejlett és ügyes, meg okos vagy, egy farkas falka ellen nem érsz semmit. Az ember mindig is a stratégiai profizmusával gyõzött le mindent és mindig is azzal fog. Sohasem fogunk az erõsségünkkel gyõzni, ezt jobb, ha mindenki megjegyzi.

SPOILER VÉGE

Nekem teljesen megfelelt a film az akció/scifi kategóriában. A hatása alatt voltam. A rángatós kameramozgásokat és a rángatós szuper plánokat abbahagyhatnák már a filmekben, de egyébként nagyon ütõs filmet sikerült összehozniuk a készítõknek. Hiányoltam még félórát a filmbõl, de van egy olyan érzésem, hogy lesz második része. Én egy részben kértem volna tõlük de akkor lehetett volna három órás és a végét normálisan lezárni.
9/10
blowup 2011 márc. 19. - 12:55:40
(89/438)
Pföj, ez egy trágyahányadék mint District9 hálivúdban az utóbbi idõkben nem tudnak egy rendes inváziós ufós filmet csinálni ennél még a Függetlenség napja Randy Quaiddal XD is 1000x jobb.
Rendben hogy nincs tartalom de ezt az erõsen patrióta háborús semmit ekkora marketinggel eladni a nézõk szemenköpése.
Az alienek egy paralízises roki lúzer társaság akik nemhogy városi közelharcra de testfelépítésükbõl adódóan semmilyen harcra nem alkalmasak azt meg már egy elsõs katonai szakközepes is tudja hogy ha csak az anyagi javak kellenek élõerõ nélkül a neutron a leghatékonyabb és nem adunk lehetõséget a bennszülötteknek a jól ismert hazai terepen védekezni.
Ezek a galaxist ezekkel a bontószökevény járgányokkal és ilyen stratégiával? Ne már aki ezt írta min nõtt fel és honnan veszi a bátorságot hogy egy ekkora blõdlit letegyen az asztalra? Ki az aki ezt finanszírozta neki?
Képtelenek egy rendes katonai stratégiai szakértõt alkalmazni persze a hazai cuccok az utolsó szögig hitelesek mert egy corporal advisor ehhez ért a legjobban?
Ezért a fércmûért nem fogok moziban fizetni, és óvva intek mindenkit, aki egy rendes akció/scifire számít.
1/10
4/10
son88 2011 márc. 18. - 23:37:49 4/10
(88/438)
10/4 Nagy csalódás volt számomra a film...
CsomiTheKing 2011 márc. 18. - 20:34:53
(87/438)
A Föld Inváziója Csata: Los Angeles - Film Részlet Videó 1080p HD

http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum
Thousand Lakes 2011 márc. 18. - 20:11:00
(86/438)
Az ember gyermeke c. filmet láttad? Nagyon profi kézikamerás felvételeket tolnak a nézõ arcába.

A loncsos ufók tényleg röhejesek voltak.
Nekem a kedvenc jelenetem amúgy az, amikor a katonákat a civilekkel együtt kimenti a helikopter, aztán kurva hõsiesen meggondolják magukat és csatába mennek.
Bigpapa 2011 márc. 18. - 19:55:26
(85/438)
Nagyon vártam a filmet,de most így utólag örülök,hogy a neten néztem meg és nem moziban.A vicc,hogy a 30. perctõl elkezdtem léptetni a filmet és ilyen 5 perceket húztam a csúszkán.
Nekem a kézi kamerás reality videó kifújt a Ryan közlegény megmentésében.Ott jó is volt.Azóta viszont alkalmazzák ha kell,ha nem.Itt értem,hogy qrvára reálisnak akarta mutatnia csóka,de ahogy elõttem mondták,ebbõl semmi sem derül ki.Kik ezek,mik ezek,honnan jöttek.Az UFO-k úgy néznek ki,mint azok a Fake ufo videók a jutubon :)))Ha ez poén,akkor oké,és haha,de tényleg olyan gagyi ûrhajókat fabrikálnak újabban,hogy ezekhez képest az amcsik ûrhajója a XXV. század technikája.Feltételezzük,hogy a hozzánk eljutó,fényéveket utazó ûrlények ilyen szarokkal eljutnának ide?Nem azt mondom,hogy rajzoljanak egy Voyagert a Star Trekbõl,de nézzenek már ki valahogy a rohadt életbe.Ezek tényleg olyanok,mint az ûr roncsderbi vesztesei :)) Csak a nagy 8-as szám hiányzik róluk.Végig azt a két figurát (Állítólag: Jamie Hyneman
Adam Savage) vártam a Discovery Chanellrõl,akik röhögve elõbújnak az egyik roncs ufo-ból és jön a felirat: MEGCÁFOLVA! :)Ilyen szarral nem lehet inváziózni.
Írták sokan,hogy ez propaganda film.Hát az.Voltam katona,lõttek is rám,de soha sem hallottam,hogy csak elõre megyünk és nem számít más,csak a haza.Elsõ mindig a te épséged.Mert ha kilõnek,akkor baszhatod és baszhatja a haza is.Igen is visszavonulás van,erõk csoportosítása,taktika és újra támadás.Ha pedig megszállás van,akkor jön a gerilla harc.Mint Irakban az arabok.Ezért nem tudtak az amcsik mit kezdeni velük.
Itt mindenki jellegtelen.Senki sem érdekelt.Csak néztem,ahogy hullanak,mint a legyek.Ha a végén az ufo-k gyõznek,az sem zavar,mert azok sem kötöttek le,az emberek sem.
Ami pozitívum,nem mutatták a szabadság szobrot megdõlve,félig a víz alatt,az Empire State Buildinget porig rombolva és az Eiffel tornyot sem Párisra dõlve.Mert az amcsiknak Európa csak az Eiffel torony.

Nagy csalódás.Ilyen sztoriból kevesebb hazafias nyállal jobb filmet csinálhattak volna.
Remélem a Cowboyok és Ûrlények jobb lesz.Mert ha az is ilyen szar,eret vágok magamon.
10/10
Sonic8 2011 márc. 18. - 15:45:25 10/10
(84/438)
Na megnéztem és ledöbbentem milyen jól megvolt csinálva XD egy gond volt hogy a katonák folyamatosan ezt a hazafiasságot adták nekünk ezzel semmi baj nincs de SPOILER: hogy mindig mondták hogy "vissza soha!!!" az már a végére unalmas volt és hogy a fõszereplõ törzs parancsnok végig sorolta a meghalt katonák sorszámát hát az se kellet voolna bele :( SPOILER VÉGE ettõl fuggetlenül humorok voltak (Jók)
nekem nagyon tetszett 10/9:))))
10/10
csere03 2011 márc. 18. - 14:20:41 10/10
(83/438)
Vitathatatlanul olyan egyszerû a története, mint egy faék! Azt kapja a nézõ, amit a film címe is sejtet, csatát Los Angelesben!
Ennek ellenére számomra mindvégig izgalmas és hiteles maradt a film az egész játékidõ alatt! Körülbelül ezt tudtam volna elképzelni egy váratlan ûrtámadás esetén is, amit láttam! A kamera kezelés miatt az embernek olyan érzése támad, mintha maga is részese lenne a filmnek, a katonák képzettek és kemények, mindenre elszántak! Az ûrlények szándékai egyértelmûek, szerintem pont annyi információt kaptunk róluk amennyi realisztikus! Nem volt sok rizsa, ment a harc az életben maradásért! És a látvány sokszor brutális!
Összességében azt amit egy akció filmtõl és sci-fitõl vártam megkaptam! Mivel végig jól szórakoztam a filmen és teljesen kikapcsolt, mindenképp egy 10-es!;)
2/10
Kage 2011 márc. 18. - 09:21:32 2/10
(82/438)
Sokat vártam ettõl a filmtõl, elég nagy csalódás amit kaptam..
A sztori alapján valami izgalmas akció-sci-fit vártam. Amit kaptam, egy már idegesítõ szinten csak lövöldözésrõl és semmi másról nem szóló katyvasz, össze-visszaságokkal, szinte semmi sztorival és háttéreseménnyel. A sztori annyiban kimerül, hogy idegenek jelennek meg LA partjainál (és máshol is, de azokról a 2 óra alatt semmit nem tudunk meg), ellenséges szándékkal, innetõl csak lövöldözünk. Nem tudjuk meg honnan és miért jöttek, nem tudunk meg semmit arról, globálisan mi történik, csak egy maroknyi csapatot követünk végig az egész film alatt, néhol már amolyan ál-dokumentarista, kézikamerás stílusban (amivel még nem is lenne baj, de itt valahogy nem volt jó). A szinkron egy tragédia, ez tipikusan az a film, amit eredeti nyelven kéne nézni, erre pont ezt szinkronizálják le, más filmeket nem. Némely szereplõhöz annyira nem passzol a magyar hang, hogy szörnyû. A film szinte végig lövöldözõs mivolta miatt pedig eleve nem lenne szükség a szinkronra..
Összességében nagy csalódás, szinte semmi történet, rengeteg bárgyú amerikai nyálas maszlag és klisé, kár volt a pénzt kiadni rá.. 2/10.
4/10
alexfe 2011 márc. 18. - 00:04:50 4/10
(81/438)
Moziban ülve azon agyaltam, hogy talán azok a jó emberek Hollywoodban nem is gondolták ezt a filmet komolyan.
10/10
miénkittatér 2011 márc. 17. - 23:44:31 10/10
(80/438)
Én azt hiányolom régóta, pedig ennél a filmnél én is reménykedtem, hogy valami új, jobb koncepció alapján tervezik meg a lények kinézetét. De manapság csak ezek a sáskalábú páncélos idegenek uralják a világegyetemet.
1/10
Mikkamakkamocska 2011 márc. 17. - 23:27:06 1/10
(79/438)
röviden: Ne menj el a moziba megnézni. :D
hosszan: Nagyon vártam ezt a filmet és ismét bebizonyosodott, a jó elõzetes nem jelent feltétlenül jó filmet. Minden "fikázóval" egyet értek, semmi túlzás nincs abban amit írnak. Egy piszok jó filmet vártunk és egy rakás kakát tettek elénk. Nem lepõdnék meg ha sokan letöltenék és belenéznének mielõtt mégis úgy döntenek ( amit majd megbánnak ), hogy moziban nézik meg.
Egy büdös petákot nem ér a film. Kivéve ha az idióta hentelést szereted, mint egy pc játékban ahol ugyan úgy nincs idõd a környezetet nézni mert akció akció után. Itt annyival szarabb, hogy a kameramozgás miatt még az ellent sem látni. :)
Realitás nulla. A sniperek össze vissza kalimpálnak a fegyókkal, többször célozzák a falat mint az ufókat, hát jah rossz helyre sikerült a cgi. Amikor lõni kéne csak a pofázás megy. :) Ha a rendezõnek az a realitás, hogy az ufok miután hazavágtak pár hadihajók a tengerparti fürdõzõket lövik halomra , akkor megnyugodhatunk és sosem kell félnünk az idegenektõl (se hadihajónk se tengerpartunk). :D
Addig reális, hogy a tv-bõl tájékozódnak és becuccolnak a kopterkebe. Innen mindenki kõkemény lesz, és G.I. Joe válik belõle, ahogy beszél, parancsol. Villámló szemek, marcona arcok, ennyi marad meg, semmi más.
Egy propaganda film és nem is akar másnak látszani, abból is a rosszabb fajta.