2/10
Nathrasel 2011 jún. 02. - 10:24:07 2/10
(278/438)
Tegnap este kitaláltuk a haverokkal hogy megnézzük ezt a "csodálatos" filmet, mivel mind nagy Sci-fi rajongók vagyunk.
Bár igaz nem 1 negatív kritikát kapott a film, mégis azért bevállaltuk.
Hát,hárman néztük és a végére egyedül maradtam mert a többiek bealudtak rajta.
Öhm, Ez a Film egy rakás Szar.
Fel nem tudom fogni hogy hogyan képzelték hogy ez kasszasiker lesz...
Komolyan mondom NEM HISZEM EL.Ha filmeket keresünk Mindig megnézzük a Port-ot és az Imdb-t hogy mire tartják.
És õszintén én csodálkozom hogy itt 6-ot, ott meg 5 pontot kapott...sokallom!
De rendben, nézzük a Tényeket:

Sztori: 0
Karakterek: unalmasak,érdektelenek
Látványvilág: egy vicc( szóval akik szeretik az idegeneket azok ne számítsanak arra hogy Ténylegesen látnak v.mit )
javarészt a katonákat mutogatják...
Dialógusok: Hát ezeken jókat kacagtunk
[SPOILER]
Epic jelenet:
Lelövik a szállítóhelikoptert. Erre az egyik katona megszólal:
"légi erejük is van, leszedték a helikoptert- ennyit a légi fölényrõl"...
Végülis Mire számítottak? - Az ûrbõl jöttek. xD - Komolyan egy vicc.

Egy napon nem lehet említeni ezt a filmet a "Függetlenség Napjával" vagy egy "District 9"-al.
Szvsz egy vasárnap este a Film+-on szívesen leadnám.

10/2
Uff 2011 máj. 31. - 21:15:45
(277/438)
Sokféle kritikát olvastam itt a filmrõl többen feszegették a stori vonalat , kivitelezést egyebeket.
Más oldalról szeretném megközelíteni a filmet.
Amerikának mostanában egyre több "jó" barátja van akik szívesen elpukkantanának egy petárdád a jólét birodalmában, de õróluk azért nehéz filmet csinálni mert visszaszólnak ezért maradjunk az Ufóknál õk még talán ezidáig nem reklamáltak.
Akkor emeljük ki az Amerikai katona hõs a hazáért bármikor és soha nem adja fel, ezt kell az ottani fiatalok fejébe belesulykolni, mivel szerintem ezt a filmet inkább csak Amerikának szánták nem a nemzetközi porondra, edzeni kell az amerikai embereket a látványhoz a veszteségekhez és ha véletlen igaziból is becsap a ménkõ pszichésen könnyebb elviselni valamelyest.
Ez a film ha innen nézem oktató film a nehéz helyzetekre.
7/10
Henci8 2011 máj. 27. - 12:02:29 7/10
(276/438)
Kicsit SPOILERes

Nem volt ez olyan rossz film. Vagy, ha rossz volt, akkor nem igazán találok jelzõt az Utazóra, a Bombák földjénre vagy a Largo Winch-re, csak hogy akció mozikat említsek.
Persze azt sem mondom, hogy olyan nagyon jó volt. Ennek az oka elsõsorban a gyenge ürlények és a tényleg felesleges drámai szál. Felesleges - és erre nem tudom miért nem jönnek rá Hollywoodban - vegyíteni az igazi golyózáporos, végtagleszakadós, kommandózós filmet a drámával. Teljesen életszerûtlen, hogy lelállnak lelkizni apját elvesztõ fiúval, meg katonatestvérét elvesztõ katonával, miközben a picsa tudja honnan jött ufók éppen szarrrá lövik az egész emberiséget. Ez nem jön át.
Viszont a látvány (úrlényeket leszámítva) és az akció teljesen rendben volt. Ellõttek vagy 6 pótnyi lõszert és hullott is rendesen ürlény is meg ember is. Ez egy ilyen filmben oké. A végkifejlet meg még mindig jobb mint a Világok harcában. Sokkal eredetibb, hogy megtalálják a vezérhajót és kilövik rakátával, mint hogy évmilliók óta ittlévõ E.T-iket letüsszögjük és ettõl bekrepálnak.
Ami még nekem nem tetszett, de ebbe is kezdek már belenyugodni, mert az összes ilyen filmnél sajnos ez van, hogy nincs háttéranyag. Idejöttek valószínú a vízért és ennyit tudunk róluk. Én egyszer úgy megnéznék már valami olyan ürlényes filmet, ahol egy kicsit elmagyarázzák, hogy honnan, meg miért, meg miként döntöttek úgy, hogy ide eszi õket a fene. Valószínú a Distict 9 ezért is tetszett nekem nagyon, mert ott azért beleláttunk egy kicsit a másik fajtába.
Szóval a lényeg, hogy nem kell ettõl a filmtõl megijedni, meg kell nézni és úgy kell leülni elé, hogy az ami. Nem kell nagy dolgokat várni, csak lövés, meg vérzést, meg halált, meg megint lövést. Finito

10/7
slacio 2011 máj. 27. - 11:47:29
(275/438)
nagyon elcseszett egy film, ha kicsit rövidebbre fogják a lelkizéseket és több idõt szánnak a sztorira akkor jó is lehetett volna, de így elég sokat röhögtem rajta
7/10
Henci8 2011 máj. 25. - 07:48:09 7/10
(274/438)
Régen röhögtem ilyen jót filmkritikán mint amit itt olvastam a Port-on: "Jonathan Liebesman, ezek után furcsa, hogy ezt írom, de itt-ott olyan látványt tett le a vászonra, hogy lepetéznek tõle az elevenszülõ ûrlények is. A forgatókönyvíróját, a vágóját és a színészeit valószínûleg két éves eltiltással kellene sújtani, de õ maga az enyhítõ körülmények miatt megúszhatja egy írásbeli megrovással."
Nem tudom ki ez a Hanula Zsolt, de kur.@ jól nyomja =) meg kell nézenem ezt a filmet...
JetiRulez 2011 máj. 24. - 13:18:38
(273/438)
Voltak itt haverok ezzel a filmmel. Elkezdtük nézni és folyamatosan jöttek a kérdések: -Mi ez? -Ez most komoly? -Ne röhögtess! -Ne már! -Vedd ki! -Mi ez a trágya? Így néztük végig az elsõ tíz percet, majd folytattuk az estét a Rémségek Cirkuszával és az este meg volt mentve.
5/10
Sasha Wins 2011 máj. 22. - 20:21:13 5/10
(272/438)
De most tényleg, amíg tartott a popcorn addig valahogy türtõztettem magam, de utána már minden bajom volt. Amúgy is már ez volt a második film az évben, amiben az eredet tipikus zenéjének dallamai csengenek fel, ez meg csak pénzhajhászás, hatásvadászat, nagyon zavar az ilyen. A lények meg tényleg inkognitóban vannak, de olyan szinten, hogy szinte nem is lehet õket kivenni, hogy hogy néznek ki, erre már úgy látszik nem tellett. Legtöbbször vaktában lövöldöznek, a film nézõ meg gondolja úgyis azokra lõnek, magyarul terelik az embert. A vége meg egyébként egy vicc, úgymond egy másfajta happy end, a becsületes és a hazájához hû katonák egy gyõztesnek mondott csata után még mennek tovább, hihetõ, csak kit érdekel, a lényeg már megvolt.
idõjós1010 2011 máj. 21. - 22:59:37
(271/438)
Még nem néztem végig, de amit eddig láttam belõle az lesújtó élmény volt.
Grafika PL egy nagy nulla, B kategória.
Némiképp olyan érzésem volt egyébként a film közben szinte végig, míg néztem mintha valamiféle paródiát néznék.
Jankaou 2011 máj. 21. - 12:16:11
(270/438)
Egyszer megnézhetõs film. Ami tetszett benne, hogy realisztikus -már amennyire egy sci-fitõl elvárható- szal nincsenek benne olyan képtelen, gyermeteg hülyeségek, mint a Függetlenség napjában, ami egyébként mûfajban a filmhez legközelebb áll. Az ellenség itt végig inkognitóban van, és nem tudunk meg róluk semmit, ami fenntartja az izgalmat, misztikusságot. A banánhéj, amin elcsúszott a film -szokás szerint- a gyatra történet. 2 órányi törés-zúzás, megyünk elõre, és szétlõjük ami mozog típusú sablon, ami egy idõ után uncsi. A végefelé, mikor nagy nehezen feljutottak a helikopterre, és repülés alatt átmenetileg beszart a helikopter elektronikája, fájdalmasan sóhajtottam fel, nyúltam a távkapcsoló gombjához. Ha ezek lezuhannak, és megint gyalog folytatják a városból kijutást, én nem nézem tovább! 90 percnyi puskaropogás után, a f*szom se kiváncsi erre a kinlódásra. Aztán hálisten nem ez történt. A befejezés olyan semmilyen. Nagyon egysíkú gyatra történet. Látványmovie. Aki szereti a pure 100% akciót, annak tetszeni fog, aki csavarokat, fordulatokat is szeretne látni az csalódni fog. 5/10
5/10
Sasha Wins 2011 máj. 20. - 23:22:08 5/10
(269/438)
Szépen összeválogattak minden rétegbõl színészeket, egy nagyjából befutott, egy kemény jó csaj, egy top sorozat színész stb.. a karakterek is szépen ábrázolják az emberi rétegeket, van itt minden, a hétköznapi hõstõl a fanatikus katonáig. Maga a film olyan amilyen, egy végig szenvedõs sablonos közepes, erre rá jön ez a pocsék zene, ami néhol az eredetbõl koppintott és így lesz egy 5/10
Dj.Salm0n 2011 máj. 18. - 19:21:21
(268/438)
Most kezdem el nézni viszont elõször én is 5 perc után kinyomtam a filmet. Vagyis azt hittem hgoy ez a film az pedig nem: Van egy hasonló címû (rosszab mint egy youtube sororzat) film.
Arról a filmrõl még annyit hogy már az elején leesett az állam az efektektõl (a felhõkarcolók ugy néznek ki mint a kartonpapírházak és még sorolhatnám).
Szval senkit ne tévesszen meg ha elõször egy nagyon szar filmet lát.
10/10
ami4 2011 máj. 16. - 17:58:23 10/10
(267/438)
Király film volt az év legjobb háborús sci fi je semmi mese szerû akár még igaz is lehetne aki csak 5 percet nézett belõle az meg is érdemli és nézzen inkább hiradót. Aki nem látta és szereti a sci fit az feltétlenül nézze meg.
8/10
Senhora 2011 máj. 16. - 07:52:46 8/10
(266/438)
Ez sz*r? Érdekelne, hogy nektek mi a jó...vagyis inkább nem érdekel.
1/10
kyokushinkai 2011 máj. 15. - 18:00:36 1/10
(265/438)
Nagyon sz*r! Elkezdtem nézni, de kb. az 5. perc után kinyomtam, olyan gagyi.
odi1984 2011 máj. 15. - 11:55:12
(264/438)
Szerintem ritka szar egy film, felesleges idõpocsékolás megnézni. Aki eddig nem látta, az nem vesztett 116 percet az életébõl. Ha lehetne mínusz értékelést adni, akkor tõlem azt kapna.
10/10
knight0919 2011 máj. 14. - 18:04:40 10/10
(263/438)
Én most néztem meg, és nekem nagyon is tetszett!! Szerintem egy jó film!!
Sirius111 2011 máj. 14. - 14:11:50
(262/438)
Bocs, hogy beleszólok, most nem a Föld invázióját védem ( mert nekem igenis teccett ) hanem nyomatékosan megkérnélek arra, hogy ne szidd a Csillagkapu sorozatot, mert az a valaha készített legjobb sorozat ( mondjuk talán a mostani Trónok harca veri )
Köcc....
r0t0 2011 máj. 14. - 11:27:23
(261/438)
Figyelem, az Asylum Studio-féle ugyanilyen címû, 90 perces, kb. Csillagkapu tv sorozat szintû (vagy attól is rosszabb) filmje nem keverendõ össze ezzel! Témabeli mozifilm a maga nemében tûrhetõ, bár ha a picit hasonló témájú 9es körzet vagy mondjuk a Világok harca ha mondjuk 10 pontos, akkor ennek max. 5öt adnék.
Az Asylum féle film meg simán értékelhetetlen, csak negatívban. Bár én mondjuk betegre röhögtem magam rajta. Van benne legalább 50 olyan jelent ahol már a falat kapartam a fájdalomtól amit a film okoz, ha tehetitek azért nézzétek meg azt is... :D
MAXGOLD 2011 máj. 14. - 07:52:24
(260/438)
A végére elfogyott a tinta.:)
reptilian.bastards 2011 máj. 14. - 02:23:43 Előzmény MAXGOLD
(259/438)
Úgy érted, büntetni kellene?