Sirius111 2011 márc. 24. - 19:43:38
(158/438)
Nem feltétlenül! :P
De nem mondom, hogy lehetetlen! Pl kifejlesztettek egy olyan idõgépet, ami bekrepált és a bolygójukon visszafelé kezdett el menni az Idõ! Ez elöl menekülnek az idegenek és jönnek elfoglalni a Földet!!! :)
Ime egy forgatókonyv.... :PPP Semmi sablon benne! :)))
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 24. - 19:35:34 10/10
(157/438)
Ezt azért te sem gondolod komolyan:)
Sirius111 2011 márc. 24. - 19:34:32
(156/438)
Igen, és hamár sci-fi, mondjuk nembiztos, hogy a "földi" evolúció mérvadó lehet a galaxisban....( pl visszafejlõdés??? náluk elõször volt sugárhajtómû, és csak késõbb lett a kõbalta...)
Továbbá a nagy kedvencem a Stargate sorozat...ottsem mindenki feltétlenül humanoid, aki fejlettebb, mint szerény földi civilizációnk....
10/10
miénkittatér 2011 márc. 24. - 19:30:53 10/10
(155/438)
Persze, simán. Sõt az ebben lévõ lényeket is, mert szerintem ezek sem nagyon tudnak egy vödör vízzel egyensúlyozni:)
offtopic
Thousand Lakes 2011 márc. 24. - 19:27:13
(154/438)
Most a Starship Trooperst és az Ender sorozatot a sci-fibõl lazán kizártad.
10/10
miénkittatér 2011 márc. 24. - 19:07:29 10/10 Előzmény Sirius111
(153/438)
Ha az idegenek formáján gondolkodunk, akkor azt is figyelembe kell venni, hogy nekik is el kellett jutni a kõbaltától a sugárhajtómûig. És az elég nehézkes lenne valami furcsa rovar formában.Szóval az evolúciónak ott is valami humanoidhoz hasonlót kell hogy kitermeljen.
Sirius111 2011 márc. 24. - 18:53:31
(152/438)
Szia!
Csak egy dolog helyesbítése:
az idegenek nem "gépfegyverekkel" lövöldöznek!!! Ha jól megnézed valamilyen sugár alapú izé lehet a lövedék, mert lángra kap minden éghetõ dolog amikor belelõnek!
Azzal viszont teljesen egyetértek, hogy miért csak humanoid alienek vannak a világegyetemben???? Az alien-alien legalább rovarszerû....de pl Predator bátyánk már tiszta emberi...láttam már hasonló "arcú" embereket is...( pl Kiszel Tünde smink nélkül...)
4/10
Grizzlymokus 2011 márc. 24. - 18:47:37 4/10
(151/438)
Ennek a filmnek se eleje,se vége. Elõször nem is mutatták mire lõnek,kamerát össze vissza rángatták,majd mikor megláttam az ûrlényeket pff mondom mivan?! Elõször azt hittem vmi robotok. Érdekes kis kullancs fejük van,egészen aranyosak. Egyébként egyszer meg lehet nézni.
1/10
nyenye 2011 márc. 24. - 09:10:36 1/10
(150/438)
Többek között én is úgy álltam neki,hogy megnézek egy nem túl reális de látványos akció filmet nem vártam tõle túl sokat de ez annál is sokkal rosszabb lett mint amire számítottam.
Komolyan mondom a Tom és Jerry-be több realitás van mint ebben a minden ésszerûséget nélkülözõ hulladékban... de még csak nem is lehet látványosnak nevezni ezt kamerarángatós szutykot 2010-ben még a mai játékok is 50x látványosabbak mint ez,ráadásul az 50-es években készült U.F.O.-s filmek messze odaverik ezt a csöpögõs papírmasé drámát.
A film maximálisán nélkülöz minden eredetiséget,egy jól kiszámítható sablonra épül végig amihez párosulnak a nevetségesbe hajló szánalmas párbeszédek mint pl amikor 10 percen át sír az egész a tökös amerikai rohamosztag egyetlenegy civil miatt a romos Los Angeles közepén,annyira szánalmas,annyira giccs,hogy az már röhej.
Leginkább egy Amerikai toborzó reklámra hasonlít a film amit leöntöttek egy nagyadag szappanoperákba illõ rózsaszín cukormázzal majd aztán ebbõl valami szürreális groteszk szatírát gyúrtak volna.
Mindenesetre megjegyeztem a rendezõ és az író nevét nehogy összefussak velük a következõ 50 évben...bár ha van csöpp eszük akkor nem adnak több pénzt ennek a két tehetségtelen és méltán ismeretlen embernek.10/nulla
nagyvixi 2011 márc. 24. - 07:42:17
(149/438)
márc. 21. 21:33 | 137/155
Hát mi most vasárnap néztük meg a westendben a barátnõmmel..nos...A film r*hadt jó izgalmas meg minden lenne,ha nem b*sznák el nevetséges dolgokkal:

-Az ufo hogy néz már ki? Miért nem lehetett mint a függeltenség napjába valami olyasmi de továbbfejlesztettet csinálni amitõl ámul és kész van az ember? Ehelyett nevetséges sugárhajtómûves foszlánygazág mittudomén ufo volt az ufo,röhely,az ufonatuták meg szánalmasak voltak,nekik is van gépfegyverféléjük amivel lõnek mivan?Szétröhögtem magam!

Nagy vékony ufonautához hasonló nagy fej és szemekkel való élõlényeket várt az ember,mint mondjuk az A.I. mesterséges intelligencia filmben...és fejlett emberekre ható telepatikus energia amivel megfájditják a fejünket és módositják tudatunkat/újfajta érdekes fegyvereket láttunk volna,ehelyett...hááát....egy nagy sz*r az egész!
7/10
Gladyator 2011 márc. 24. - 00:42:35 7/10
(148/438)
Ez a idióta kamerarángatás majd teljes sikerrel szétverte a mozit, amúgy egész jó film lenne.
Tizedik sorban ültünk 18 soros teremben és kb a második sorban éreztem magam, ehh
Misel rodrigez karaktere itt amúgy is idegesítõ, ezzel a szinkronhangal meg nyílegyenes katasztrófa.
Egyszer mindeképp ajánlom, a csata jelenetek tetszettek, néha megijedni is szerettem, az elienek is jók..
10/6,5 pont
hernyo05 2011 márc. 23. - 23:21:00
(147/438)
Azt sajnálom, hogy ebbõl egy sokkal jobb film is lehetett volna. Látvány meg a technika ötös, minden más szr (sztori nincs, szereplõk gyengék és klisék, stb.). Kár ezért a sok pénzért, hol vannak ilyenkor a producerek?
1/10
enceladus 2011 márc. 23. - 23:08:06 1/10
(146/438)
Ez a film egy nulla.
8/10
fingjang 2011 márc. 23. - 22:50:51 8/10
(145/438)
Jó film ez. Engem az érdekelne, hogy azoknak akiknek nem tetszett mit vártak egy olyan filmtõl, aminek a mûfaja akció és a címe az, hogy A Föld inváziója - Csata: Los Angeles? Nekem a film címébõl és a bemutatókból teljesen egyértelmû volt mit fogok látni és azt is kaptam.
6/10
tibicamon 2011 márc. 23. - 22:34:44 6/10
(144/438)
Nagyon vártam a filmet, a történet nem volt rossz, de azok a felesleges kamera rángatások, mintha egy kisgyerek kezébe adták volna.
Egy olyan kérdést vetett fel nálam ismét, ami globálisan értendõ ezekre a Hollywood-i ufo filmekre. Egy idegen civilizáció egyedeinek legtöbbször miért van általában két keze, két lába és egy feje? Valahogy annyira emberi vonások ezek. Szerintem egy idegen bolygón amin totál más a légkör, a hõmérséklet stb. tõlünk teljesen eltérõ lények alakulnak ki. Az egészben a legszánalmasabb dolog a fegyverek! :-(
Láthatóan itt is lõpor tartalmú lövedékekkel (és tûzzel) támadtak minket. (A katonákhoz hasonlókat honnan szedtek?) Tényleg lejárt a lézer és sugárfegyverek kora (Star Wars)? Igazi sci-fit már nem is készítenek? A Mátrix is állítólag a jövõben játszódik, mi a francnak benne a rengeteg töltény? Gépek ellen valamiféle elektronikai,-vezérlés bénító vagy energia elszippantó fegyverrel lehetne azonnal védekezni, nem pedig golyókkal!
Ilyen alapon, ha 100 évvel ezelõtt készítenek ilyen filmet akkor abban az ufók vasvillával jönnek meg kisfejszével?
Ne...már... nagyon gagyi, nem reális az idegen fegyverarzenál...
8/10
Edifelson 2011 márc. 23. - 18:46:48 8/10
(143/438)
Teljesen rendben van.A Solyom végveszélyben és a függetlenség napjának a keveréke.
Sirius111 2011 márc. 23. - 16:57:52
(142/438)
Már bocsi, de mi is Sz.r a filmben? Csakmert egy párszor leírod, h sz.r, de érvekkel már nem tudod alátámasztani....sz.r story???? Mi a f.szomról beszélünk? Földnépességkiírtosmegszállósalienes.....ez A SZTORI....mi kell több?
Más: én csak egy szemmel látok sajna, ezért engem nagyon zavar a kamerarángatás ( és még 3D-ben sem láthatok filmet :/ ) de ez a rángatás csak az elején van...késõbb semmi gázos....
Szal komolyan nem értem: mi a sz.r a filmben???
4/10
sixeol 2011 márc. 23. - 14:38:38 4/10
(141/438)
Egyszer meg lehet nézni. Az ötlet nem rossz.
1/10
J:Z 2011 márc. 23. - 03:35:49 1/10
(140/438)
rettenet volt. hosszúra nyújtott blõdli, értelmetlen kamerarángatás, borzalmas szereplõgárda, élén a szerencsétlen fõszereplõvel, meg az egynézéses "miselrodrigezzel", akinek a neve garancia a sz.r minõségre, funkciótlan bridget moynahan, nulla dráma, kliséhalmaz, szem kiszúrva egy se füle se farka baromsággal, életembõl két drága óra el, ennél még a hullagyenge Flashforward sorozatban is több spiritusz volt, pedig ott nem volt pénz parasztvakító csimbumcirkuszra.
BKARESZ_C3PIO 2011 márc. 23. - 01:30:07
(139/438)
Ez vicc

Szomorú vagyok hogy ilyen sz*r lett pedig nagy költségvetésü film.

A jelenetek nagyjábol kidolgozottak csak a sztory nem, a forgatóköny egy szálra épülõ sz*r. Bánom h moziban néztem meg.

? mért kell ennyi szemetet csinálni ha van pénz.
annyi jó scifi irodalom van; azokat kellene megfilmesiteni SZINVONALASAN !!!!!!!!!