1/10
Abonya 2011 márc. 17. - 22:07:49 1/10
(78/438)
SENKI NE VEGYEN RÁ JEGYET!!!!

Ha feltétlen kínozni akarja valaki magát, akkor inkább töltse le.

Az amcsi lobogó lobog, a katonák hõsök, kivétel nélkül mind egyenes jellemûek, az amerikai nép kiválóságai, mind-mind önfeláldozók, és nincs személyiségük.
Komolyan azon gondolkodtam, hogy vajon a US Army támogatásával készült-e a film, akkora propaganda az egész.
A kézi kamera hihetetlen zavaró, aki ûrlényeket akarna látni, ne is reménykedjen, mert annyira kapkodják a kamerát, hogy az amúgy remek CGIbõl nem látni semmit.
A film aláfestõ zenéje egy az egyben a Dicsõség zászlaját idézte meg bennem.
A civilek szerepe annyira nincs árnyalva, hogy izgulni értük sem lehet, mint ahogy a katonákért sem, mert nem tudni róluk semmit, nincs elmesélve a történetük, bevezetés, felvezetés, elõkészítés semmi. Hullanak, mint a legyek, dehát hulljanak, kit izgat?? Még a fõhõs halálát se könnyeztem volna meg.


1/10, az az 1 pont a CGIre jár.
Meggyfavesszo 2011 márc. 17. - 22:04:51
(77/438)
Kb 1 órája láttam a filmet.
Most, hogy kicsit ülepedett minden:

Meg ne nézd moziban! Ki ne adj ezért a szarért 1 Ft-ot se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4 ezrem bánja ezt a ganyét! És 3 órát vett el az életembõl!(utazással, sorban állással, stb-vel együtt)

Egy idióta, primitív, retardált a forgatókönyvírója. Olyan szövegeket engednek meg a filmben, hogy sírni tudnál kínodban. A farokcsontomat elültem, mert ledermedtem az idióta párbeszédektõl!

Erre mondják, hogy realisztikus??????????????
Pl.: buszból menekülni kell, mert jönnek idegenek, erre buszból kiszálló kissrác CIPÕFÛZÕJÉT ELKEZDNI BEKÖTNI az osztag vezetõje, és vígasztalgatja, MIKÖZBEN SZÉTLÕNEK MINDENKIT és 4 másik túsz várja a halált!
CIPÕT KÖT és megy harcolni!!!!!!!!!!!!!!!
BESZARSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha jót akarsz magadnak, erre egy Ft-ot nem költesz.....
10/10
Sonic8 2011 márc. 17. - 21:10:12 10/10
(76/438)
Hát a Rango az nem gyerek film az tény de amúgy jó, a battle-t még nem láttam szóval kritikát nem írok rá remélem jó lesz. :D
CsomiTheKing 2011 márc. 17. - 20:06:17
(75/438)
Emberek!
Olyan nagy felháborodás van, hogy ilyen szar meg olyan szar. Ez a film nem egy Függetlenség napja, nem arra törekedtek, hogy mutogassanak ilyen védõpajzsokat meg lézerfegyvereket, 5 km es hajót halálsugárral. Ez a film a realitásra törekszik, hogy mi történne, ha mondjuk a jövõhéten jönének az UFO-k, mit tenne a hadsereg, stb. Ez a film más szemszögbõl mutatja be nekünk ezt. Nem Spielberg meg Lucas féle elképzelt sci-fi dolgokat, cska mai ember már alapnak gondolja a lézerfegyvert meg ezeket...

NEkem a film nagyon tetszett, pont egy iylet szerettem volna látni. Elsõ 15 perc az tényleeg nem érdekes, de utána szuper, nagyon jó, ízig vérig akció a köbön!
Nem egy hõs történetet akartak mutatni, hogy 2 ember elpusztít mindent xD
A szereplõk is jól beváltak, nem kel ahoz nemtom milyen híreségnek lennie a gárdának.

10/9 - Ennyit megér simán. befejezésrõl meg annyit, hogy sztem nagyon jól meghagyták úgy, nem túlozták el. Amit meg akartak mutatni azt megmutatták.
5/10
Horcsogg 2011 márc. 17. - 19:37:47 5/10
(74/438)
Mit nézzek meg, a Rangot vagy ezt?
3d 2011 márc. 17. - 06:13:30
(73/438)
A legeleje kivételével az elsõ 15 perc dög unalom, szerencsére utána azért bepörög és onnantól már tartja is az izgalmat a nézõben folyamatosan.
Gyakorlatilag olyan a film hangulata mint ha a Világok harcát és az Õrület határán filmet össze gyúrták volna a medal of honor és a Crysis 2 játékkal. Végeredmény egyszer nézhetõ kategória lett belõle de a játékokkal jobban jársz.

Azoknak ajánlom csak akik szeretik a kézi kamerával követõs, golyók füled mellett süvítõs, olyan mint ha ott lennél a csata mezõn típusú szitukat. Kb ez megy végig úgy hogy aki ezt szereti az örülhet aki pedig nem az csalódhat.
Összességében izgalmas lett a film de valamiért még sem tudtam annyira elájulni tõle:

6/10
10/10
miénkittatér 2011 márc. 16. - 23:45:51 10/10
(72/438)
Én úgy írnám le ezt a filmet, annak aki nem látta, hogy olyan, mintha a Világok Harca mozinak azt a részét kibõvítenék, ahol a katonák aprítják a lényeket. Se eleje, se vége csak a nettó harc.
A kamera mozgás az tényleg az a tipikus háborús film kameramozgás, mintha mi is ott futnánk a fõhõs mellett.

Viszont kiemelném a filmbõl, hogy végre nem mond benne elnöki beszédet Morgan Freeman. És nincsen benne mindent elpusztító halálsugár.És szerencsére a lények nem azért adják fel a harcot ,mert kiderül, hogy érzékenyek a lábgombára:)

A látvány az pazar én amiatt adtam neki Michelin csillagjaimat.De ilyen megapusztítós jelenetek szerencsére nincsenek benne.

Ami számomra furcsa, hogy mostanában az idegenek ûrhajóit valahogy olyanra csinálják, mintha a roncsteleprõl guberálnák össze a hozzávalókat:))De lehet az idegenek nagyon fejlettek az újrahasznosításban:)
És az idegenek sem jönnek be nekem igazán, ebben a filmben sem, mint eddig semelyikben sem, mert valahogy nem tudom ezekrõl a figurákról elképzelni, hogy a kõeszközöktõl eljutottak a vaskályhán át az ûrutazásig.

Klisékkel kapcsolatban csak annyit írnék, hogy mint minden tömegfilm ez is klisékbõl épül fel, ezen nem nagyon kell meglepõdni.
3/10
jacsita 2011 márc. 16. - 22:51:36 3/10 Előzmény borkasztik
(71/438)
Sziasztok. Megnéztük. Borzalmas.
Külön fáj, hogy mennyire klassz anyagot baxtak el.
Szinte mintha egy klisé tankönyvet vettek volna végig.
És ez a kameramozgás. Vagy félreértették a hatáskeltés
kamerával leckét, vagy a paralisis csoportból válogattak kameramannokat.
A 116 percbõl min. 30 rosszul ütemezett, indokolatlan nyáladzás.
A hadügy pénze keményen látszik, hisz az összes huá,kitartunk, rajtunk múlik a világ sorsa benne van.
Én nagyon szeretem a sci-fi feelinget, de ez bántóan buta munka.
Nem vagyok sem filmes,sem kritikus, pusztán szeretem ha úgy csapnak be, h élvezzem.
Ezt nem élveztem...
Kár
borkasztik 2011 márc. 15. - 09:47:25
(70/438)
Ja de jó végre elment :D:D:D:D:D:D

Nem tudom én azért "pár sor írásból" a filmmel kapcsolatban nem tudom megállapítani hogy jó e film vagy se ,pláne hogy azért nem mindent szoktam elhinni amit a kritikusok írnak, mert nagyon sokszor elõfordult már olyan, film kapcsán(is), hogy a kritikusok lehúzták a közönségnek meg tetszett vagy fordítva :) Végül is az is csak egy látásmódok amit valakik megtapasztaltak a LÁTOTTAK alapján :D
-------------------------------------------------------
Na sajnálattal hallom akik már látták hogy nem lett nagy szám, sõt kifejezetten még unalmasnak is mondták egy két helyen, pedig a bemutató alapján teljesen ütõsnek tûnt(na íme még egy példa miért nem szabad már elõre látatlanból csak pusztán a bemutatók meg az írások alapján még a film megnézése elõtt pontozni valamire xD )

Biztos hogy megnézem azért, de ha tényleg ilyen sokan mondják azok akik már tényleg láttak hogy rossz akkor inkább majd csak késõbb letöltés útján nézem meg és nem költök a mozira :D Köszönöm már azoknak is akik már válaszoltak nekem és mondták a látottak alapján a véleményt :D
Joe Hallenbeck 2011 márc. 15. - 08:58:35 Előzmény jean sol partre
(69/438)
Te már láttad a filmet,azért írsz ilyeneket ?
lacee83 2011 márc. 14. - 22:52:43
(68/438)
A filmrõl is írnak kritikát/véleményt vagy csak egymásról? Beleolvastam az utolsó hozzászólásokba hátha kapok infót h érdemes e megnézni moziban mert szeretném :-(
Eléggé offtopic így.
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 14. - 21:06:51 10/10
(67/438)
Csak nem bírja abba hagyni:)))))
offtopic
sanjust 2011 márc. 14. - 21:03:12
(66/438)
Még utoljára búcsuzóul ,hogy egyébként ki a "marha": "Inváziós scifi" mûfaj nem létezik csak scifi.Ezért aztán a scifinek nem analógiája a holokauszt film,pláne nem ilyen kontextusban,csakis azoknál ,akik szeretik fikázni a holokauszt filmeket :,hogy õk mennyire unják ,és ha meglátják ,hogy egy film pl izraeli, megnézés nélkül lepontozzák.ilyen vagy Te pl,és felvilágosítlak ,hogy van olyan ember ,aki egy pár sorból meg tud ítélni egy filmet,és azt is ,hogy õ ezt nem fogja megnézni .Erre találták ki a filmrezümét.Az se zavarjon ,hogy egyre inkább beigazolódik a film szar volta más vélemények alapján is.Úgyhogy nem kérte senki ,hogy te véleményt irkálj másoknak ,hohgy ki mikor mit írhat.Elhiszem egyébként, hogy frusztrál téged ,hogy ilyen dedós az izlésed.
És hogy lásd kivel van dolgod ezt a bucsúlevelet Offban küldöm:)
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 14. - 20:51:32 10/10
(65/438)
Végre... magunkra maradtunk. Folytathatjuk a filmekrõl a diskurzust.
sanjust 2011 márc. 14. - 20:50:01
(64/438)
Te nagyon khmm ... vagy :D De nem tehetsz róla ,mert így születtél,és most már ne is írj nekem ,mert egy bizonyos szint alatt már nem szoktam vitázni.Pá ,te kis zseni.
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 14. - 20:48:37 10/10
(63/438)
És milyen furcsa, hogy egy rossz szót sem kapnak azok , akik látták a filmet és úgy fikázzák.Érdekes mi??? De te még ezt sem érted.
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 14. - 20:46:37 10/10
(62/438)
Jaj te, még jó , hogy nem a krimivel jöttem, mert akkor krimináci lennék. Vagy ha vígjátékkal jövök akkor vígjáték náci.
Csak egyet nem értesz meg , amin látszik filmes szakértelmed. Hogy a holokauszt példának pont az a lényege, hogy ott a filmek jellegüknél fogva mind arról szólnak. Érted??? Krimi , vígjáték vagy a dráma története bármi lehet. De inváziós sci-finek csak invázió lehet a témája , erre volt példa a holokauszt film, ami szintin szabott témájú dolog.
De te ezt képtelen vagy felfogni. És itt jössz a nácizásoddal te marha.
sanjust 2011 márc. 14. - 20:39:22 Előzmény miénkittatér
(61/438)
Kétségtelen ,hogy nem egyedül vagy ezen a szinten,és ráadásul a holokausztozó brancsban sem .Vannak még hasonló észkombájnok.Mert ugye lényegi különbség van kettõtök között ,hiszen Te szó szerint ezt írtad: "ott vannak pl a holokauszt filmek.Azokat is így ragozzák:)))" ezer más példát hozhatott volna bárki ,aki erre a filmre koncentrál ezzel keres analógiát ,akár a krimiket ,akár a drámákat v. vígjátékokat említhetettél volna.De nem Te teljesen véletlenül hoztad fel a holokauszt filmeket és a világért sem azért ,mert zsigerbõl tartod nyilván ezeket ,és ugyanúgy szajkózod a jól ismert nótát mint az aki azt írta ,amit Te nem is :)
De ne is haragudj mikor aztán valaki az off gombbal jön meg az helyesírási elütésekkel,azzal én nem foglalkozom tovább.A lényeg mellesleg az ,hogy a mellékvágányos szövegeddel is felsültél ,mindenki láthatja ,hohgy holokausztozó vagy ,de ami az alapkérdést illeti remélem látod ,hogy fényesen igazolódtam ,és aki eddig megnézte ezt a gagyit ,mind szapulja.Úgyhogy jó szórakozást a filmhez ,neked való:)
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 14. - 18:19:34 10/10
(60/438)
A másik fele, ami így ki vagy akadva, azt ne is én írtam neked:))))))))))))))

"azzal vágsz vissza ,hogy "akkor nézd a holokauszt filmeket!" "


De gondolom mindegy én akkor is náci vagyok...
pfffffff
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 14. - 18:08:56 10/10
(59/438)
Minek vagyok a tagja? Burkoltan zsidózó csoportnak:)))) Te magadnál vagy:)))) Ez már tényleg fárasztó, beteges vagy mindenkiben az antiszemitát látod:))

Szóljál már rá Presser Gáborra is, hogy õ se hirdesse dalában az Élettér elméletét. Pffff. Haver ha már ekkora barom vagy, akkor legalább offtopikba nyomjad.

Sõt jó lenne,mivel a filmes kérdést már kitárgyaltuk és csak nácizni akarsz engem, arra inkább használd a privát levelezést.