merkur66 2007 szept. 08. - 14:44:51
(31/531)
A világ legjobb filmje, legalábbis nekem. A trilógiából ez a rész a legjobb. Az a film , amit nem elég egyszer megnézni. Elõször a látvány ragad meg és csak utána figyelsz fel az igazán értékes mondanivalójára: az igaz szerelemre( Arwen és Aragorn), az igaz barátságra( Frodó és Samu), az emberi gyarlóságára( Boromir, nazgúlok)és a hit erejére ( Aragorn). A könyv nem tetszett, számomra túlságosan terjengõs és sok benne a leírás. De ez csak az én véleményem. Sajnos a vicces részek többségét kivágták a mozifilmbõl, ezért érdemes bõvítve is megnézni
norton15 2007 szept. 08. - 10:09:06 Előzmény Andrew8
(30/531)
Hol lehet megvenni?
nagi 2007 szept. 08. - 08:19:21 Előzmény Andrew8
(29/531)
De jó, hogy említed a Szilmarilokat! Jó régen olvastam a A GYU-t meg ezt is (vagy másfél évtizede). Elõször a GYU-t, nagyon tetszett. Aztán a Szilmarilok jó nehéz olvasmánynak bizonyult számomra, igen lassan haladtam vele. Azért is, mert hihetetlenül szövevényes, szerteágazó és szerettem volna teljesen érteni. Summa summárum, ez is elragadott és lenyûgözve állok Tolkien nagysága elõtt mind a mai napig: egyetlen ember agyából egy teljes világ történelme "pattant ki".
Amúgy a film engem is megfogott, nem elsõsorban az adaptáció miatt, hiszen a történet olyan, hogy lehetetlen néhány órás mozgóképen visszaadni. Fõleg azért tetszett, mert gyönyörûen fényképezték (és én sajnos csak TV-ben láttam). Ez az a film, amit moziban kell megnézni!
10/10
Andrew8 2007 aug. 26. - 20:23:33 10/10
(28/531)
A könyv tényleg jobb mint a film de szerintem még igy is a legtöbbet kihozták a megfilmesitás mûfajából úgymond.

Tehát szerintem is az eddigi legjobb kömyvadaptáció de term.-en ez se 100%osan az sok a kihagyott rész pl öreg erdõ Rohirokat kik segitik a Minas Tirithi csata felé, Megye felszabaditása Szarumántól ( igaz bõvitettben részben benne van csak máshol máshogy kicsit)


A Hobbit (Babó) is jó kkkönyv de inkább gyerekesebb stilús hisz azoknak készült annó kicsit Indiana Jonesosabb kaland :D

2009 ben lesz belõle film. LEhet szintén Jackson rendezi.

A Szilmarilokat nem olvastátok ? 350 oldalas kb de a Gyûrûk Uránál sokalta több évet karol fel egy egész Kort az Elsõ Kort és a világ teremtését az Elsõ legnagyobb Hábórút Melkor (Morgoth, : Balrogjai is vannak ugye bõvitett GYuba már ugy mondják) ellen (Sauron ura). Irodalmibb mû az eleje nehézkes aztán beindul. GYakorlatilag Közéfölde egész történelme benne van. Amin a GYu is alapul.
mezsge 2007 júl. 23. - 10:36:49
(27/531)
A TÖKÉLETES FILM!!! legalábbis nekem :)
zszoltan 2007 júl. 10. - 11:18:22
(26/531)
Igen, de kicsit már késõn. Nekem már kicsit túlzottan gyerekmesének tûnt. De a te korodban szerintem éppen jó.
Amúgy fantasy-ból szerintem még a 'Harry Potter' érdemes (ahogy hallottam, én magam nem olvastam). És esetleg pár év múlva az 'Icewind Dale' trilógia (bár az lehet, hogy inkább fiúknak való). A 'Gyûrûk Ura' nem késik szerintem 20 évesen sem. Vannak benne olyan dolgok, amik felfogásához (és élvezéséhez) kicsit érettebb fej kell. (Én 26 évesen olvastam elõször.)
zszoltan 2007 júl. 08. - 15:54:16
(25/531)
Nem tudom, meddig olvastad a könyvet, de a film meglehetõsen nagy vonalakban követi csak a könyv történéseit. A könyvben egy másik történetbonyolítást olvashatunk, bár ugyanazzal a végeredménnyel. Amennyiben tényleg szereted a fantasy-t, szerintem érdemes elolvasni a könyvet. Nekem nagy élmény volt.
10/10
ezsolty 2007 ápr. 29. - 13:58:09 10/10
(24/531)
Azt nem tudja valaki, mikor játszották elõször, a három részt a TV-ben?
zszoltan 2007 márc. 13. - 19:07:06
(23/531)
Minden hozzászólást el szoktam olvasni, mielõtt írok. A tiédet is olvastam. Köszönöm a kiigazítást és emlékeztetést. Jogos.
A film az látványos kell hogy legyen. Hogy én egyes látványelemeket nem bírok jó szívvel értékelni, az már az én bajom. Úgy tûnik, már nem leszek átlag mozinézõ. Se jó eladó...

Csak az bánt, hogy kicsit furán hangzik egy olyan felszólítás: "Még ha a filmet nem bírtad is végignézni, a könyvet azért olvasd el! Nagyon jó." Pedig velem pont ez történt. A filmet nem bírom, a könyv pedig a fõhelyet kapta a könyvespolcomon.
zszoltan 2007 márc. 13. - 18:32:36
(22/531)
A magyar fordítás tartalmaz pár 'de kár volt ezért' hibát, de hát a fordító is ember, nem találhat mindenre tökéletes megoldást. Aki jól olvasni angolt, javasolnám az eredeti mûvet - is. Bár én abból csak a számomra érthetetlen vagy gyanús részeket néztem meg, talán egyszer még végig is olvasom.

Sajnos a tanulságokból édeskevés szivárgott át a filmbe, legalábbis az elsõ részbe. Viszont annál több hitelességet rontó 'giccsjelenet' volt benne. És - nyilván idõhiány miatt – kimaradtak nagyon jó részek. (Remek példa erre az említett Öreg-erdõ. Bár valaki azt mondta, késõbb visszaemlékezés formájában feltûnt, de kétlem, hogy megfelelõ hangulati hûséggel.) Szóval szívesebben láttam volna egy könyvhöz hívebb filmet, még ha több részt kellett volna is kivágni belõle. Amire azt mondhatnám: "Na látod, ilyen a könyv is! Csak jóval több."

Egy szó, mint száz. A könyvre mondjuk azt: a Könyv. A filmre inkább mondjuk csak azt: "Ümm… Nem láttam."
zszoltan 2007 márc. 13. - 18:18:59
(21/531)
A fantasy nem olyan elérhetetlenül távoli, mint a mesebeli világ értékei, de megfelelõen távol van a valóságtól, hogy könnyen értelmezhetõ legyen a mondanivalója.

Egyébként én magam nem bírtam megnézni a film-trilógiát. Biztosan ezért, mert elõször kétszer végigolvastam a könyvet, és amikor megláttam a Gyûrû Szövetségé-nél, hogy mit csináltak belõle, kiakadtam. De bárkinek tudom ajánlani a könyv végigolvasását, akinek a film tetszett. Nem tudnék olyan 1300 oldalt összeállítani összes eddig olvasmányaimból, ami ennyire szórakoztató és tanulságos lett volna egyszerre.
Vica 2007 márc. 12. - 19:29:06
(20/531)
Ide figyelj. Ha nem szereted a fantasy- t NEM KELL MEGNÉZNED!!! Nyugodtan nézheted a többi kedvenc filmedet!
És ez a világ legjobb meséje. A filmnek igenis sok értelme van, és elég sok (közhely lesz) erkölcsi értéket hordoz magában, úgymint:- bátorság
- kitartás
és ami a legfontosabb:- barátság, és szeretet.

Végre egy film, ami nem egymás elárulásáról szól, meg hogy ki hogy tudja becsapni a másikat (kiv. Gollam), én ezért csípem.

Meg a gyönyörû zenéért. Hát a zenéje valami csodálatos!
A látvány is gyönyörû. a film maga a csoda.
ZsuZs 2006 dec. 24. - 16:41:25 Előzmény Vica
(19/531)
Az biztos hogy sokat számít a sorrend én elöszõr a könyvet olvasstam és a fantáziámra bíztam de mikor filmet is láttam akkor kicsit hiányzott az amit a könyv adott , a fantáziám........de mindenki máshogy van vele
Lois Lane 2006 dec. 07. - 15:48:34
(18/531)
Drágám, én meg azt nem értem, hogy lehet nem szeretni!Ennél tökéletesebb film szinte nincs is!Ja amugy az én izlésem is megegyezik a tiétekkel :)
Vegetable 2006 nov. 08. - 17:35:17
(17/531)
Ugy látom, passzol az izlésünk :-)
Newcastle United 2006 nov. 08. - 08:13:47
(16/531)
Ha alapból nem tetszik, nem köt le a fantasy, mint mûfaj, akkor kár nézned ilyen filmeket. Én mondjuk az Amerikai pite jellegû mocskokat utálom, nem is nézem õket.
Newcastle United 2006 okt. 30. - 12:22:22
(15/531)
Éppen ezért bízom benne, hogy fel tudja támasztani vagy inkább el tudja indítani a mûfajt, mert az eddigi fantasyk valóban nagyon sekélyesek.
willturnerfanlány 2006 okt. 30. - 12:01:10
(14/531)
jaja jó:)
tök jó hogy újra leadják az rtlen
én elõször szarnak tartottam de többször megnézve jó
de a 2. viszi a pálmát: )
x-tro 2006 okt. 29. - 12:03:29
(13/531)
Melyik? Hát a két torony...:P Más filmekkel nemigen lehetne összehasonlítani, maximum mûfajában. Csakhát eddig fantasyban elég nagy gagyik születtek eddig, így itt nincs ellenfél.
Attila1985 2006 okt. 28. - 21:27:17
(12/531)
Akárki akármit mond ez a film sikerfilm és az eggyik legjobb nem tudom, hogy melyik film érhetne a nyomába!!!!