1/10
sawyerx 2022 nov. 12. - 13:58:33 1/10 Előzmény Sz. Péter
(42/62)
Miért kellene megmagyaráznom? Nem esszét írni jövök ide, csak rövvéleményt és pontot, hogy rápillantva másoknak legyen fogalmuk, mit várhatnak, ha úgy gondolják. Te megkérdezed, hogy bővebben miért gondolom így? Nem. De akkor kicsit bővebben belemegyek.
Az tudom, hogy miből dolgozhattak a készítők, pont ezért is bosszantó, hogy ezt az ótvar semmit hozták ki, mikor lényegében szabad kezük volt, csak a korábbi filmek vagy a józan ész által lefektetett szabályokat kellett volna betartani. De ha még a filmekhez nem is hasonlítom, egyszerűen egy kidolgozatlan, középszerű látványfilm. És a látványa is ronda, mű. A karakterek klisések, sokszor saját maguknak mondanak ellent, legtöbbjük tehetségtelen színész, akik nem is illenek ebbe a világba, tiszta cosplay beütés. Azt hozzáteszem, hogy egy tehetségtelen színészből is lehet klasszikust alkotni, ha a rendező tudja, hogy mit lehet belőle kihozni - erre a legjobb példa Svarci, aki színészkedésben nulla, de a terminátor tökéletesen ráillett, de sok ilyen színész tudnék mondani példával együtt.
Engem személy szerint nem zavart volna a vegyes etnikum, bőrszíntől függetlenül majdnem mindenki faék karakter volt, a legtöbbjük úgy alakított, mint egy iskolai színdarab. Ez a nyálas, cukis, negédes stílus irritáló volt, főleg a gyapjlábúaknál és tündék-törpök viszonyánál, ráadásul a sorozat nem is tudta belőni a saját stílusát: egyszer megy a dedó, másszor kitört kéz és égő lovak, hullák...
A sorozat már a legelejétől pátoszi magasságokba erőltette saját magát, amivel a fő gond, hogy végig ezt nyomatták a nyekegős kóruszenékkel, de amikor valóban jött volna egy epic jelenet, nem volt meg a hatás. Dramaturgia nagyon gyenge, a karakterek közti kapcsolatok szintén, a csaták unalmasak, a lassítások röhejesek, a történetvezetés bortányos.
De hogy pozitívat is mondjak: Nori aranyos és karakteres volt.

Szóval engem nem az zavart, hogy nem volt hű egy függelékhez, vagy hogy több évszázadot vagy évezredet gyúrt össze öncélúan, hanem a KIVITELEZÉS. Amiben valóban igazad van, egyéni probléma, hogy nem tetszik, de én nem ilyen alja munkákhoz vagyok szokva, főleg nem egy LotR cím esetében. Meg ugye vicces, hogy eltelt 21 év az első film óta, és a sorozat még a lábnyomába sem ér :D
Sz. Péter 2022 nov. 06. - 09:58:55 Előzmény sawyerx
(41/62)
Semmivel nem magyaráztad meg mitől lenne "hányadék munka", csak ideírtad a tipikus forogasírjában-klisét.

Akik ezt a sztorit készítették, egy olyan időszakot mutattak be ami a könyvben még véletlenül sincs kidolgozva a-tól z-ig (ez mondjuk nyilvánvaló, hisz nem kapták meg a Szilmarilok jogait).
Thangorodrim (illetve Andband) ostroma és Númenor végromlása között pl. semmit nem lehet tudni Sauronról amíg az vissza nem tér és összeáll Ar-Pharazonnal.

Ha olvastad a Szilmarilokat, akkor azt is tudhatnád, hogy ott a karakterek sincsenek kidolgozva a-tól z-ig úgy, mint ebben a sorozatban. Az meg, hogy neked személy szerint nem tetszett sem a történet, sem a színészek, sem a látvány, az már egyéni probléma.
1/10
sawyerx 2022 nov. 01. - 13:09:19 1/10 Előzmény Sz. Péter
(40/62)
Jaj, ne értetlenkedj, ezzel kezdtem : "Sejtem, hogy ha a fickó az egész életét arra szentelte, hogy komplexen kitalált egy világot saját nyelvekkel, kidolgozta a-tól z-ig az egészet, akkor egy ilyen hányadék munka nem tetszene neki."
De gyere még olyan okos kérdésekkel, hogy "Te talán tudod, hogy mit szólna hozzá ha látta volna a sorozatot?", mert nyilván az öreg rég meghalt, az örökösöket pedig kiegészítésnek írtam. Dekódold az üzenetet, aztán inkább írj saját véleményt a sorozatról, abból talán még egy normális érvelős vita ki is alakulhat.
4/10
TheOldMan 2022 nov. 01. - 13:05:48 4/10
(39/62)
Ja...és a 350 millió dollár???? Tudom 20 év alatt semmit sem fejlődött a technika, de azért..... Nem várat ostromolnak emitt, csak egy kocsmát, 35 darab ork, ( természetesen töksötétben - a 7ik rész egy sötét folt az egész, vicc!!), amit gyerkek és falusi amazonok védenek, plussz 1 db tündeférfi, aki legalább afro!
4/10
TheOldMan 2022 nov. 01. - 13:01:59 4/10
(38/62)
A pol.korrekt jegyében : négertünde, négertörp, négerhobbit és persze a régens királynő is néger, fittyet hányva arra h apja hófehér!! Az első békát lenyelted, jön a következő : a női forgatókönyv, női látásmód!! Istenem! Én elhiszem , hogy szegény megkeseredett hölgyek életét mi tuskó egyszerűségű férfiak tönkre vágjuk, de e miatt egész életükben nem találkoztam még egy erős, karizmatikus férfival, aki még akár rendes is! Neeem ! Itt a nyúlfogú tündecsaj úgy dobálja a férfiakat, mint sértődött Disney-hercegnő a levetett cuccait, az ostoba hobbitok között csak egy ifjú hölgy nyitott ( de még a megértő barátja is nő ), a törpök között a legnyugodtabb, legokosabb egy nő, az emberek világában egy kocsmárosnő pattan a pódiumra szónokolni ( aki, amúgy a színészet megcsúfolása ) nos, ebben a világban a férfiak vagy gyerekek, vagy eső-kelő, szerencsétlenkedő barmok. ( Még az emberek király is egy tökfej, aki a nő nélkül semmit sem ér ! ) Hiteltelen, ostoba fércmű! 4/10.
Sz. Péter 2022 nov. 01. - 10:07:48 Előzmény sawyerx
(37/62)
Én nem az örökösökről beszéltem (és először te sem) hanem Tolkien-ről. :)
1/10
sawyerx 2022 okt. 31. - 19:36:03 1/10 Előzmény Sz. Péter
(36/62)
Sejtem, hogy ha a fickó az egész életét arra szentelte, hogy komplexen kitalált egy világot saját nyelvekkel, kidolgozta a-tól z-ig az egészet, akkor egy ilyen hányadék munka nem tetszene neki. De elég összehasonlítani az eredeti trilógiával. Tolkien örökösei is részét képezik a munkásságának, szóval ha nekik az eredeti trilógia nem tetszett, vajon most mit szóltak ehhez?
Sz. Péter 2022 okt. 30. - 19:37:37 Előzmény sawyerx
(35/62)
Miért forogna? Te talán tudod, hogy mit szólna hozzá ha látta volna a sorozatot?
1/10
sawyerx 2022 okt. 30. - 15:59:52 1/10
(34/62)
Kínkeserves fos, gyötrelem volt végigkínlódni, inkompetens az összes, akinek ebben a keze benne volt, kezdve a castingosoktól az írókon és színészeken át a látványosokig. Egy videojátéknak jobb az átvezetője, mint ennek a steril képi világú szarnak. Tolkien forog a sírjában.
1/10
1/10
Acela 2022 okt. 25. - 21:12:15 1/10
(33/62)
Részemről nem borúlátás vagy negatív attitűd amiért lepontoztam...

(senkinek nem szeretném elvenni a szája ízét a sorozattól így azt ajánlom az első pár részt nézd meg és utána magad is látni fogod hogy mégis mit "alkottak" valamint minimális spoiler is van így ha még nem láttad inkább ne olvasd tovább! )

Nagyon gyenge a sorozat a CGI nélkül végig se lehetne nézni az utolsó részben rájöttek, hogy valami csontot azért mégis csak kéne dobni, hogy a mazoisták tovább nézzék az összegányolt sorozatukat...
A sorozat 3 részétől-7dik végéig nem történik semmi csak picsogás a színészek harmat gyengék, a párbeszédszövegek kritikán aluliak
a tündéket kihagyták, illetve megszégyenítették a ronda fejű szereplőkkel. Tulajdonképpen egy faluban laknak kemény 60-an és semmilyen grandiózus építményük nincs... Numenor szép lett a CGI dolgozott, de ha megnézitek bármelyik párbeszédet egy sikátorban játszódik, és harmat gyengén van megírva... Van egy "epikus" csata, amit megvívnak

egy faluért...


Szerintem gyenge a csata nyomik az orkok mint mindig. de most még degeneráltabbak, mint valaha. Sztori tulajdonképpen nincsen, ami van az egy az egyben a Gyűrűk Ura sztori koppintása, a végén lévő pár csavartól eltekintve. A meleg szálakat kihagyták és ezért már hálásnak kell lenni? Attól, hogy benne van vagy nincs benne nem lesz jó egy sorozat. Az afroamerikai tünde gáz, de a kutyát nem érdekelné, ha jó színész lenne értelmes párbeszédekkel.
8/10
lancze 2022 okt. 15. - 16:42:43 8/10
(32/62)
Vannak gyenge pontjai, a végén már azt hittem a kis gyapjas hobbitról is kiderül, hogy ő is sauron titokban. Másrészt valami ott csúszott el, hogy csak 8 részes volt az évad, túl sok mellékszál volt itt ahhoz, hogy ezeket épeszű ütem mellett ki lehessen bontani. Pörgős akciófilm sorozatoknak való a 8 rész, ezt a maga dinamikájában kb 16 rész alatt lehetett volna végigjátszani. Ugyanakkor vannak határozottan erős pillanatai is, és rengeteg minden máson akár sokkal jobban is elcsúszhatott volna az egész. Alapozó sorozat, ezt a célt viszont kiválóan teljesítette.
10/10
Erawinny 2022 okt. 15. - 16:22:41 10/10
(31/62)
Nagyon jó, szuper sorozat! Csak ajánlani tudom azoknak akik szerették a Gyűrűk Urát és a Hobbitot, nem fognak csalódni. Nem marad el ezektől színvonalban es élményben :-)! 10/10 (akik lehúzták, biztos eleve nem szeretik az ilyen filmeket, nincs igazuk :-)!) Ez az - egyelőre jelenleg - 5,3-as értékelés igen méltatlan, és nem tükrözi a valóságot.
9/10
catherina 2022 okt. 15. - 12:39:33 9/10
(30/62)
Jól lehúzták itt sokan ezt a szegény sorozatot. Mint az élet sok területén ez is “ízlések és pofonok”!
Imádom a Gyűrűk ura filmeket, és a Hobbitot is, és nekem hatalmas élményt adott újra ebbe a mitológiai világba csöppenni. Vannak gyengeségei, vannak hiányosságai, vannak unalmas részek igen. De ha valaki csak az alapján hagyná ki, mert itt összehordtak róla mindent és lehúzták, NE tegye!
Ha a sok kötözködő komment és bugyutábbnál bugyutább kritikákra hallgattam volna, egy nagyon jó filmes élménytől fosztottam volna meg magam.
Látványvilág, izgalom, meglepetések: 9/10.
10/10
ArvenRing 2022 okt. 09. - 11:58:33 10/10 Előzmény Igazság Hangja
(29/62)
Fogadjunk te nem láttad a Gyűrűk Urát, azt se tudod miről szól a sorozat! :)
10/10
ArvenRing 2022 okt. 09. - 11:56:46 10/10
(28/62)
Ez a legjobb sorozat amit egy Gyűrűk Ura rajongó csak kívánhat! Minden perce műalkotás! 10 évad is kevés lenne! Aki nem látta a Gyűrűk Ura-t az ne nézze meg ezt a sorozatot mert nem fog belőle érteni semmit, lásd azokat akik 1-est adtak! :) 100/100
1/10
Igazság Hangja 2022 okt. 09. - 00:12:52 1/10
(27/62)
Egy északi mitológiára alapozott történetben mit keresnek amerikai gettókat idéző afrikai arcok? Egy szélsőbaloldali (blackwashing, anti-white woke attitűd, feminizmus) propagandasorozatról van szó unalmas történettel, rossz színészekkel. Egyedül a számítógépes grafika értékelhető pozitívan, de amiatt meg ugye nem fog az ember végignézni egy sorozatot.
1/10
bangladesimagus 2022 okt. 01. - 13:52:45 1/10
(26/62)
Inkább nézem a falat
1/10
Acela 2022 okt. 01. - 13:38:21 1/10
(25/62)
Természetfilmnek elmegy
10/10
tibike99 2022 szept. 30. - 11:40:05 10/10
(24/62)
Na a 6. rész már szerintem elég rendesen jó volt. Legalábbis nálam.
Sz. Péter 2022 szept. 25. - 17:16:31 Előzmény István Pityu Herczeg
(23/62)
Az 1-es a reális értékelése?!
Ne röhögtess már!
Sokan kizárólag lehúzásból adtak rá egyest úgy, hogy nem is látták a részeket.