rangersanyi 2010 júl. 21. - 21:52:32
(16/36)
Mi tagadás az Amik mindig is szerették fényezni magukat!!!

Werner Pötschke Sturmbannführer a Malmedyt keresztezõ Baugnez felé vezetõ országúton egy kisebb amerikai csoportot ejtett foglyul. A német források 20 a belga szemtanúk 35, az amerikaiak 120 fogolyról beszéltek. Annyi bizonyos, hogy egy közeli ház udvarán terelték össze õket, néhány õr hátrahagyásával, miközben Pötschke elvonult különítményével. A különbözõ elmondásokból kiderült, hogy a foglyok, látva az õrség csekély létszámát, szökésre szánták el magukat. Ekkor egy Georg Fleps nevû romániai német SS-katona, tüzet nyitott a menekülõ amerikaiakra. Amint azok szétszóródtak, a többi õr is tüzelni kezdett, minek következtében több amerikai meghalt. Tizenhárom amerikainak azonban sikerült a szökés, és elérve saját vonalaikat, elõadták a történteket.
sz.kari 2010 júl. 21. - 21:00:38
(15/36)
A Malmedy mészárlás történelmi tény.A filmet nem láttam még ,de remélem jó lesz.
1/10
tomcsi999 2010 júl. 21. - 20:30:27 1/10
(14/36)
Na azért ez a mészárlás még nem egészen bizonyított! Sõt.
Tipikus "amerikai" film! Mi vagyunk a jók,mindenki más rossz! A film jó,a történet tévhiten alapszik!
fordjee 2010 júl. 21. - 11:03:26
(13/36)
Na most már kíváncsi vagyok erre a filmre, ma megnézem, sokan dicséritek.
10/10
Reiko 2009 aug. 12. - 22:35:46 10/10
(12/36)
Az egyik legjobb film, azok közül amit eddig láttam.
Eszméletlen jó sztori, izgalommal tele és ami különösen megfogott hogy, teljesen reál (igaz történet alapján lett csinálva), nagyon tetszett, és nagyon jó a mondani valója: ahogy mosolyog a német tiszt hogy egy amerikai megmenekült, és ellátja az amerikai orvos a német katonát. Ez a film végre elmondja hogy MINDEN ember egyenlõ, mindegy hogy német vagy angol mind az összes nemzet emberekbõl áll. Nagyon megfogott, szégyen, nem szégyen majdnem könnyeztem... Ritkán mondok ilyet: 10/10
Mindenkinek ajánlom!
10/10
nyikes101 2009 jún. 04. - 11:56:02 10/10
(11/36)
megnéztem...legalább annyira megfogott mint az Éjfélre kitisztul,vagy az Elit alakulat.nem nagyon látunk benne látványos csatajeleneteket,de nem is kell hogy minden film olyan legyen.rengeteg pszihológiai alap is lejött nekem belõle. 10/10
10/10
MercieR 2009 ápr. 09. - 21:18:30 10/10
(10/36)
Véletlen akadtam rá a youtube-n . Nekem nagyon tetszett . 20/10 :D Ui: Nem mindig a látvány számít hanem mondanivalója ahogy az már többen mondták , aki letöltötte azt legyen szives adjon egy linket . Elõre is köszi .
10/10
GWI 2009 febr. 14. - 18:46:51 10/10
(9/36)
Megnéztem a filmet és nem bántam meg. Azért nyerte el tetszésemet mert valós eseményt mutatott be, egy olyan esetet amely példát mutatt bátorságra, becsületre és önfeláldozásra és kötelességtudatra. Hasonló film a hart háborúja. Csak az egy fiktív hadifogolytáborba, fiktív személyekkel játszódott. De mindkettõnek közös a mondanivalója.És mindkettõ bemutatja a háború valódi arcát és azt,hogy milyen bajtársi kötelékek fûzik össze a harcoló katonákat. Mindkét film a mondanivalójáért tetszett és nem azért mert tele van látványelemekkel. Én személyszerint ezeket a filmeket többre tartom mint a 100 milló dolláros költségvetésü hollywood-i csúcsfilmeket amik tele vannak látványelemekkel de egyetlen komoly elgondolkodtató mondanivalójuk sincs. Nálam ez a film a tíz pontbol 10 et érdemel
kaloz14 2008 aug. 01. - 01:59:53 Előzmény arnold-ka
(8/36)
Teljesen egyetértek arnold-kával, a film nekem is tetszett, mert valós képet festett az eddig kozmetikázott, elhallgatott esetekrõl ( pl. a "Csuhás" amcsi katona gránát bedobása egy házba, amivel valójában 6 nõt és gyereket ölt meg. Ez a valóságban gyakori eset volt). És mára a történelmi levéltárak titkosított iratait is sorban oldják fel a titkosítás alól, és valóban létezett olyan parancs az Ardenneki harcok idején az amerikai katonák részére, hogy a waffen-SS katonáit ne ejtsék foglyul, hanem lõjjék agyon!
Malmédy "mészárlást" is valósághûen dolgozza fel, szintén az - azóta titkosítás alól feloldott - amcsi katonák eredeti vallomásai alapján.
Érdekes tény még, hogy Malmédynél olyan keveredés volt, hogy a szövetséges légierõ 300 saját, amerikai katonát bombázott halálra több civillel együtt, mert azt hitték németek uralják a települést.
10/10
arnold-ka 2008 júl. 31. - 00:38:12 10/10
(7/36)
Piroe nem a látványelemeket kell nézni,hanem a mondanivalóját a filmnek,és igen van benne bõven...önfeláldozás,bajtársiasság,bátorság,kitartás,haza iránti szeretet,barátság stb..
Pókember(csak egy példa) vagy hasonló filmben semmi ilyen sincs....,az érzelmek és a mondanivalók tesznek tartalmassá és élvezhetõvé egy filmet,legalábbis nekem.

A gyõztesek írják a történelmet,és ez alapján nézzük mi is a valósághoz közelebb álló filmeket is(hála a '60-as,'70-es évek háborús drámájainak),a II. vh-ban német csak idióta balfasz lehetett,és még kegyetlen szadista is,na persze.....

Nekem nagyon tetszett ez a háborús dráma,és igen megérdemelne nagyobb elismerést,akárcsak a Katyn.10/10
Akinek tetszett a film ajánlom a Blood Diamond-ot,bár más a téma,mégis értékes egy film.
Brambilla 2008 jún. 07. - 20:35:08
(6/36)
Egy eléggé elfelejtett film, méltatlanul!
Talán azért, mert az elején nem "amerikai" szempontból ábrázolja a "mészárlást" és ezért a tengerentúlon senki nem nézte meg.
A mai hülye mûsorszerkesztésnek köszönhetõen meg nálunk már nem is vették komolyan a filmet, pedig nem valószínû, hogy megbukott volna.
Malmedy annak idején úgy jelent meg az amerikai sajtóban, hogy 250 részben sebesült hadifoglyot mészároltak le.
Azóta már kiderült, hogy maximum 70-en voltak, és az itteni ábrázolás sokkal közelebb áll a valósághoz.
Nem akarom védeni vagy elítélni egyik oldalt sem, de az is tény, hogy pont az amerikaiak kaptak olyan parancsokat, hogy ne ejtsenek SS hadifoglyokat, csak ezt általában elfelejtik megemlíteni. De ezek a parancsok is "csak" kisebb szinten voltak érvényben, tehát egyes ezredesek, néha tábornokok adták ki a rájuk bízott alakulatoknak, az egész hadseregre nem vonatkozott.
10/10
japmas 2008 jún. 07. - 20:21:24 10/10 Előzmény piroe
(5/36)
Hmmm....
Egyszer egy bölcs ember azt mondta a fronton, amikor egy ellenséges katonán próbált segíteni és a társai kérdõrevonták tettéért..
"A háború az ellenség!"

Nekem nagyon tetszett a film!
Köszönöm!
4/10
piroe 2008 máj. 29. - 19:39:33 4/10
(4/36)
a mészárlás az mészárás, de a film attól még szerintem nem nagy szám! Ne sajnálja aki emarad róla. 4/10
Ericcrawford 2008 ápr. 27. - 17:11:57
(3/36)
Miért is nem lepõdöm meg már ezen sem (?) :-)))
Ericcrawford 2008 ápr. 24. - 20:35:58
(2/36)
A Halál 50 órájában Malmedy valóban szándékos mészárszéknek van ábrázolva, itt viszont egy véletlenül hülyén alakult szituációként volt elõadva, ahol ugye az amerikai hadifogjok azért haltak meg, mert aktuálisan le voltak fegyverezve.

Az igazat feltételezem történelem könyvekbõl tudhatnánk meg(?).
Ericcrawford 2008 ápr. 23. - 18:13:03
(1/36)
A sznészek számomra is ismeretlenek voltak, viszont a film jó. Képi világa, mondanivalója ugyanolyan színvonalas, mint a Band of brothers. 10/10