Téma: A hívás

1/10
topik1960@gmail.com máj. 22. 10:54:08 1/10
(131/131)
Aki jót akar magának az NEM nézi meg!
Péterrrrrr máj. 21. 21:50:23 Előzmény kiskadar69
(130/131)
Ki az, akinél nincs mobil manapság? Erről szól a film, a 911-es hívószámnak nagy szerepe van benne.-
1/10
deadscott márc. 09. 22:06:43 1/10
(129/131)
FIGYELEM! FIGYELEM! FIGYELEM!
FIGYELEM! FIGYELEM! FIGYELEM!
FIGYELEM! FIGYELEM! FIGYELEM!

Rossz besorolás.
NEM
thriller,
hanem egy hányadék horror.
6/10
Pál Ferencné 2023 márc. 02. - 14:27:21 6/10
(128/131)
Egyszer max. másodszor még nézhető. Így tettem én is!
1/10
Hatpöttyös 2022 nov. 04. - 20:30:12 1/10
(127/131)
Hát ez a film nekem nem jött be. Túlpontozott. Tele van horrorisztikus elemekkel. És szerintem a horor nem film hanem valami teljesen más, nagyon nem szeretem, nem is nézek soha hororfilmet. Nem érdemes erre a filmre időt pocsékolni, szerencsére rengeteg jó film van azt kell nézni.
buncow 2022 nov. 03. - 22:54:08
(126/131)
A vége

elég hollywoodos, meg néhány szokásos hülyeség, de alapvetően kellemesen csalódtam, baromi izgalmas volt,főleg úgy, hogy nem tudtam róla semmit. De nem gondolnám, hogy a bosszún járna az agya egy élve skalpolás elől pár másodperce kiszabaditott tini lánynak.


kiskadar69 2022 nov. 03. - 21:51:26
(125/131)
Csak addig néztem, amíg a foglyul ejtett lány elő nem vett egy mobiltelefont. Ezt a baromságot..
6/10
kettyo 2022 aug. 24. - 19:13:40 6/10
(124/131)
Nem volt ez rossz. Feszültség az volt bőven.

De a csávó azért extrém módon beteg volt. Ha jól értettem akkor

szőke tinédzser lányokat skalpolt meg élve hogy a "bioparókákat" a hasonló korban rákban elhunyt, a kemoterápiától megkopaszodott szintén szőke nővérének ajándékozza, akibe szerelmes volt :O És valamiért lelkiismeret furdalàsa volt a halála miatt (de a többi lányért nem kár, ők ugye pótolhatóak...). Most nem tudom, ki is ásta olyankor a holttestet, és rátette a "parókát"???


Akárhogy is, ez nagyon zárt osztályos figura. Az ilyennek hogy lehet rendes középosztálybeli családja, munkája stb? Itt nekem nagyon inog a sztori.

Viszont az előttem szólók többségével abszolút nem értek egyet a befejezést illetően, szerintem frappáns és a részt vevők karakteréhez teljesen jól passzol.

Jobb nem kockáztatni más ártatlanok életét, teljesen jól tették amit tettek. És miért nem jó a faszit ott hagyni megkötözve a senki által nem ismert óvóhelyen, hogy a szomjúság és az éhség végezzen vele? Kegyetlen? Az, de hát az Isten szerelmére, a faszi élve skalpolt meg lánykákat, pont ő nem hiszem hogy panaszkodhat, azért az egy "kicsit" még kegyetlenebb...


9/10
Jeanny0418 2022 márc. 27. - 14:19:52 9/10
(123/131)
Olvasgatom a kommemteket, hipotéziseket:)
1) az elrabolt lány szinkronhangja,
2) miért nem szökött meg akkor meg, mikor lapàttal a férfit kalapálta el a gonosz,
3) a gyilkos miért csak a férfi hangjàt hallja a csomagtartóból...a lány 'idegesìtő' hangját pedig nem
4) Halle Berry miért mert lemenni a mobiljàért..
Miért nem ment vissza, ahol térerő van...miért nem volt pisztoly nàla rendőr létére....stb...:)

Nos...bármilyen fura, ez egy film:) a forg.könyvìró ìgy gondolta el...Ha vkinek nem tetszik, ne nézze meg, vagy ìrjon jobbat...(Ha a làny megszökik a film felénél...akkor mi lesz?..kiìrjàk: vége??:))

Szerintem rohadt jó thriller...izgalmas, végig feszültségkeltő. Ott van A hetedik, A fogsàgban c. filmek utàn jelentősen minőségben. Többször nézős.

A làny szinkronhangjának "idegesìtő" volta fel sem tűnt...csak itt olvastam a kommentekben..
.(sztem kb.mindenki ìgy sikoltozna...elrabolnak, agyonver, leszúr, felgyújt szemem làttàra az elrablóm embereket...egy holttest mellett fekszek, benyúlni zsebébe...ááhh)

Furcsálltàk sokan a végét. Szerintem teljesen fasza és korrekt megoldás volt, bárcsak minden gyilkos ezt kaphatná.

Némi párhuzamot vélek felfedezni a Tökéletes màsolat filmhez kapcsolódóan. Ott is két nő győzte le az elmebeteg sorozatgyilkost, és nem csináltak belől erkölcsi-moràlfilozófiai vitát arról, hogy a végén sz.rrá lőjjük -e a tagot...?:)

unwissend 2021 ápr. 14. - 23:12:50 Előzmény Királyné Guzina Erika
(122/131)
Na, ne tessék mondani ! .... alig különbek ?
Nem tudom , volt -e már része hasonló èlményben , de jó lenne , ha átgondolná mégegyszer , mit ír.
Kicsit megpróbálkozhatna megérteni ,
mit élt át a làny ès a segélyhívó munkatársa is.
8/10
Minniemousee 2021 márc. 10. - 21:45:47 8/10
(121/131)
Jó kis film, végig tartja a feszültséget, egy percig se unatkoztam rajta, igaz nagyon irritált engem is ahogy a kiscsaj nyávogott egész film alatt, a vége jó volt szerintem, csak kicsit össze csapott, lehetett volna kicsit többet is bele vinni a dologba, de az alap ötlet szerintem jó.
Pár dolgot azért nem értek, mert ugye a végére gyorsan be akarták fejezni a filmet.
Egyébként Halle Berry egy nagyon szép nőnek van elkönyvelve a sztár világban, szerintem ebben a filmben abszolút nem volt az, sőt mintha direkt elcsúfították volna.

SPOILER!!
-Amikor a férfi elkezd verekedni a fekete autós férfivel, akkor el fordul és lehetne lehetősége a lánynak kiszállni a csomagtartóból, és elfutni, de nem teszi, miért??
-Az indíték pedig az volt, hogy hajat akart készíteni az elhunyt rák beteg húgának?
-A feleség semmit se tudott az egészről?
Zahire 2020 ápr. 14. - 21:59:24
(120/131)
Na ez nem az én filmem !
8/10
AttilaG. 2018 nov. 16. - 19:42:17 8/10 Előzmény Királyné Guzina Erika
(119/131)
SPOILER.
Szerintem Te nem értetted a végét.
Vegyük végig a lehetőségeket:
1) Hívják a rendőrséget. A csávó az igazságszolgáltatás bugyrait kihasználva pikkpakk kiszabadul, és folytatja másokon a kegyetlenkedését.
2) Megölik. Ez a Te meglátásod szerint helytelen. Talán az enyém szerint is.
3) Bezárják, s amennyire tudják, elérik, hogy ne tudjon megszökni, s másokon folytatni a kegyetlenkedést.

Na tessék, akkor kíváncsi vagyok, hogy Te hogyan fejezted volna be.
6/10
Királyné Guzina Erika 2018 júl. 30. - 15:37:20 6/10
(118/131)
Izgalmas volt, de elég egyszer végignézni. Csodálom az olyan embereket, akiknek olyan idegrendszerük van, hogy képesek ilyen helyen - segélyhívó központban - dolgozni. A film jól bemutatja a megterhelő munkájukat, végig fenntartja az izgalmat.
Spoiler.
A vége viszont csapnivaló. Menet közben is van egy halom hiba, de a végétől úgy vártam volna, hogy kitűnjön a különbség a jó és rossz között, mutatkozzék meg, hogy a jó másképpen viselkedik! Márpedig a főhős meg az áldozat is a bosszúval azt bizonyították, hogy alig különbek...
Spoiler vége
6/10.
7/10
tamas patkos 2018 jún. 12. - 21:53:18 7/10
(117/131)
Édes Halle, ez a frizura iszonyat, reméljük többször nem látjuk, előnytelen, slampos, borzalom! A kiscsaj vinnyogása tényleg idegesítő, de a filmből még lehet valami...
sexykex 2018 ápr. 10. - 13:11:34
(116/131)
Az elrabolt lány nyavalygása annyira idegesített, hogy kétségeim támadtak a film hitelességével kapcsolatban. Van, amikor minden be van kamerázva, itt viszont semmi. A titkosszolgálatoknál HD-ban nézik az eseményeket, itt nem képesek órák alatt bemérni egy mobilt. Amerikában mindenki fegyvert hord magával, de itt a benzinkutasnak csak egy sniccerre telik. A zsaruk többnyire rém pengék, itt eléggé balfékek. Ha az ember ennyire be van tojva, ráadásul enyhén szedált is, akkor képtelen normális cselekvésre. Tehát ez a film látszólag mesterien adagolja a feszültséget, de ésszerűtlenül kiagyalt, sőt sokszor ostoba is.
luci87 2018 febr. 09. - 07:46:58 Előzmény Csonger
(115/131)
Most olvasom vissza a velemenyeket,engem is pont ez idegesitett mint teged.
luci87 2018 febr. 09. - 07:43:29
(114/131)
Jo film.volt,de engem marhara idegesitett a kislany szinkronhangja.Folyamatosan hisztive sikitozott,nekem nagyon etoltetett tuljatszott volt,le is halkitottam azoknal a jeleneteknel.En elhiszem,hogy felt panikban volt,de ez a folyamatos nyuszitve beszelese nagyon irtitalt.
szookedorina 2018 jan. 30. - 21:39:54
(113/131)
spoiler
Itt Budapesten csak a rendõrség miatt nem találnák meg sec-perc alatt.
szookedorina 2018 jan. 30. - 21:25:35 Előzmény Jenõ bácsi
(112/131)
Vannak dolgok amik nem nyerik el az ember tetszését, azt a legokosabb nem csinálni, abbahagyni, befejezni.
Szerintem nem kötelezõ végig nézni. Elvégre szórakoztató iparág, ezen belül ismeretterjesztõ, oktató jellegû is lehet.