Pelitas 2013 dec. 30. - 16:42:41
(299/479)
Mesélj számodra mi volt izgalmas rész, ami váratlan volt mondjuk?
ambtari 2013 dec. 30. - 15:38:22
(298/479)
Ja és hamár pénzharácsolás, Lucas Gyuri volt az, aki minden nemû történetet és varázs eldobott a régi trilógiából, hogy az új csak egy üres CGI rettenet legyen. Ezzel mindenki egyetért, laikusoktól kritikusokon át egészen a hard core rajongókig.
ambtari 2013 dec. 30. - 15:35:16
(297/479)
Tényleg nem akarok ilyen dolgokba belefolyni, de Lucas Star Wars I-II-III. trilógiája jobban tetszett mint a Gyûrûk Ura vagy a Hobbit trilógia??? Pedig azok még a legelvetemültebb SW fanok szerint is bûntény volt Lucastól a rajongók ellen, nem véletlenül adta el a jogokat a Disney-nek.
8/10
Voldemort 2013 dec. 30. - 15:25:42 8/10
(296/479)
Nekem 10/8 a film. Lekötött, csak nagyot néztem, amikor hirtelen vége lett a filmnek.
Superalonso 2013 dec. 30. - 14:46:24
(295/479)
Az odáig rendben is van, csak vannak olyan rendezõk és forgatókönyvírók, akik a pénzharácsolás mellett arra is törekszenek, hogy valamifajta "értéket" vagy szép üzenetet, vagy valamit, amin napokig agyal az emberfia is belesûrítsenek az általuk készített filmbe.....a Hobbit és a film rendezõje nem tartozik közéjük
10/10
atlankis 2013 dec. 30. - 14:44:08 10/10
(294/479)
Pontosan!
10/10
atlankis 2013 dec. 30. - 14:41:03 10/10
(293/479)
Végre megtudtam nézni a filmet, és persze nem csalódtam. Ugyanolyan fantasztikus mint a váratlan utazás!
offtopic
Sz Peter 2013 dec. 30. - 14:22:22
(292/479)
Bármilyen filmet is kezdenek Hálivúdban forgatni, az mindig a "pénzkeresésrõl" szól. Ez alól nincs kivétel.
10/10
Semprini 2013 dec. 30. - 13:46:45 10/10
(291/479)
Mondtam én, hogy személyes sértésnek vettem? Olvastam már jó pár fanyalgást, és nem lett tõle semmi bajom, nem tetszik kevésbé a film mint elõtte, nem változott a véleményem. csupán leírtam az ellenérveimet, hogy én miért NEM úgy gondolom. Kétféleképpen lehet leülni a film elé: nyitottan, hogy az ember kb. sejti, hogy nagyjából mire számíthat, hiszen Jackson rendezte ezt is, de elfogadja, hogy ez a rendezõ és stábja ezt hozta ki ebbõl az alapanyagból, hiszen amikor megvette a jegyet a filmre, már TUDTA, hogy trilógia lesz ez is, és úgy is be lehet rá ülni, hogy bármit is mutatnak, úgysem érhet fel a Nagy trilógiához, és csak a hibákat keresem benne és a sárba döngölöm, bármilyen is lesz!
Ez kétféle nézõpont, és aligha kell magyarázni, hogy Jackson és csapata melyik típusú nézõnek szánta a filmet!
Superalonso 2013 dec. 30. - 13:45:29
(290/479)
Maximálisan egyetértek, nekem már az elsõ rész után is voltak aggályaim, de abban bíztam, hogy majd "belelendül" a story; lesz izgalmas, sok szálon futó történet, lesz tétje a cselekménynek......sajnos egyik sem valósult meg, egy agyonmagasztalt hulladék ez a Hobbitka az itt a helyzet kéremszépen....
10/10
Semprini 2013 dec. 30. - 13:30:33 10/10
(289/479)
Abból, hogy szándékosan és következetesen "gyûrûkúrának" írod a trilógia címét (ami ugyebár nem annak, hanem a róla készült idétlen paródiájának volt a címe!), már eleve nyilvánvaló, hogy nem sokra tartod azt sem. Viszont pont ezért még kevésbé értem, hogy akkor minek ültél be erre? Pisztolyt szegeztek a fejedhez? Szerintem senkit nem kényszerítenek, hogy nézze meg akkor is ha nem tetszik neki, pláne ha már a Gyûrûk ura se jött be!
Az oké, hogy saját véleményed van, de ha másnak meg más a véleménye, és ezt ellenérvekkel alá is támasztja, azt is tudomásul kell venni és nem kell vagdalkozni, mert attól nem lesz kisebb a film bevétele, bármennyire is szeretnéd.
10/10
Semprini 2013 dec. 30. - 13:17:27 10/10
(288/479)
"nem értem, hogy most minek húzni ezt, úgy is mindenki tudja mi lesz Smaug vége. Nyilván kicsinálják és Bilbó hazamegy a gyûrûvel."
Mert ugyebár a Gyûrûk uránál nem tudta mindenki elõre, mi lesz a sztori vége igaz?! Hogy megsemmisül az Egy gyûrû és vele Szauron birodalma, majd mindenki épségben hazatér? Persze ezt írhatnánk majdnem az ÖSSZES könyvbõl készült irodalmi adaptációra, amit valaha csináltak (kivéve azt az egy-két szabályerõsítõ kivételt, ahol szándékosan megváltoztatták a sztori végét - pl. Hannibal, Cujo).
Egyszerûen nem értem továbbra se hogy mit kell ezen fanyalogni és értetlenkedni. Azért ilyen hosszú, mert Jacksonék így látták jónak, trilógiának csinálták meg, akinek ez nem tetszik, nem kötelezõ elmenni a moziba, és DVD-n se kell megnézni, aki eleve úgy ül be, hogy "ha a fene fenét eszik is, lefikázom és a földbe döngölöm a filmet, mutathatnak nekem akármit és akárhogy, akkor se lesz elég jó", az tényleg magára vessen és nézzen európai független mûvészfilmeket vagy dél-amerikai szappanoperákat.
A másik, hogy Legolas terminátorként viselkedik - mert ez nem így volt már a Gyûrûk urában is? Amikor a csata közepén egymaga leteríti az olifántot a rajta lévõ kisebb hadosztálynyi emberrel, majd az ormányán leszánkázva elegánsan landol (és akkor még csak el se kezdett vérezni az orra!)
Nem akarok senkit sem meggyõzni, aki fikázni akar az fikázni fog, ezen nem lehet segíteni, mindenben lehet hibát találni, szerintem itt az emberek hozzáállásával van a baj, hogy képtelenek elfogadni az alkotói szabadságot. Amikor Jacksonék kezükbe vették ezt a könyvet, látták õk is nyilván, hogy ez nem egy Gyûrûk ura, de tisztában voltak vele, hogy akik azt szerették, azok kb. mit várnak el ettõl. Ha egy 150 perces filmbe sûrítették volna az egészet, akkor meg az lenne a baj, hogy nem elég epikus és kimarad egy csomó minden. Ha csak két film lenne, akkor miért nem három, ha egyszer a Gyûrûk ura is trilógia volt. Szóval lehet a kákán csomót keresni, de minek?
5/10
antiszudorika 2013 dec. 30. - 13:01:20 5/10
(287/479)
unalmas?mit néztél te?
10/10
Sonic8 2013 dec. 30. - 12:51:42 10/10 Előzmény Kheledlire
(286/479)
Hát remélem Beorn még fog szerepelni a 3. részben, mivel ebben kb szerepelt 8p-et, pedig a könyvben jó pár oldalon említve van... :/
Superalonso 2013 dec. 30. - 12:28:28
(285/479)
Ebbõl a 150 percbõl lehetett volna 50 is.....nem tudom minek kell ezt ennyire nyújtani, ebben a 2. részben sem történt sokkal több minden mint a 1. részben......csalódás számomra.
Pelitas 2013 dec. 30. - 12:01:42
(284/479)
Látványnak jó volt, amúgy elég unalmas és kiszámítható volt, hiszen a legtöbb szereplõrõl tudtuk, hogy nem lesz bajuk. Legolas kicsit túlpörögte magát ebben a részben kinyírt egy halom orkot (ami nem baj, de ahogy az már igen). Egy ork vezetõvel is harcolt, ami vicces volt, hogy a 2x akkora orkot dobálta, de amikor majdnem felálltam és kimentem a moziból az az volt, hogy ennek a harcnak a végén eleredt az orra vére és egy bosszúszomjas nézés következett. Szóval elég nagy vicc volt az egész, arról nem is beszélve, hogy az orkok nagy, erõs félelmetes lények, ehhez képest mindenki könnyedén végez velük, még a fegyvertelen törpék is a hordókban, szóval mega LOL. Számomra semmi újat nem hozott ez a rész, kicsit úgy éreztem, hogy 6-12 éves korosztálynak izgalmas lehet ez a Disney mese. A félelmetes sárkány is vicces volt, hogy egy nyamvadt törpét sem tudott megölni, inkább kirepül a városba otthagyva a kincset, amit úgy véd:)))
Minek ide egy hadsereg, hogy visszaszerezzék a kincset????
Amúgy a sárkánytûz, ami mindent felemészt miért nem olvasztja meg az aranypénzt, az megint más kérdés.
Összefoglalva: unalmas, kiszámítható, Rambo Legolashoz képest sehol sincs. Értékelés: 10/5.
Sajnálom, hogy pénzt adtam ezért a gyenge filmért.
10/10
roland100 2013 dec. 29. - 15:01:34 10/10
(283/479)
ezek jó lett volna ha benne let volna de eleve 3 órs játékidöbe nem fért volna bele.
10/10
Kheledlire 2013 dec. 29. - 02:02:07 10/10
(282/479)
Én régebben hallottam olyan pletykát, hogy a Smaug pusztaságában benne lesz Bombadil Toma és Aranymag a film elején Beorn házában, hogy mit keresnek ily messze, pont ott? Az jó kérdés, de a sztorijuk valami olyasmi lett volna, hogy erre fele "kalandoznak" õk is és ennyivel le is zárták volna. Ugye tudjuk, hogy ez a jelenet nemvolt bent most a filmben, de most kérdés, hogy ez a pletyka igaz és esetleg a bõvitett változatban lesz, vagy tényleg semmi ilyesmirõl nincs szó. Az viszont biztos, hogy Jackson emlitette, hogy sok olyan dolgot betesz a Hobbit filmekbe, amit kihagyott a Gyûrûk urá-ból. Ennek jele, majd a 3. részben lesz látható.
10/10
Semprini 2013 dec. 28. - 17:03:57 10/10
(281/479)
A Harry Potter nagyon jó példa, én nem olvastam egyik könyvet sem, de a filmek alapvetõen tetszettek (bár nekem is feltûnt, hogy az 5. és 6. rész mennyivel gyengébb lett a többihez képest), a könyvek rajongóinak viszont az volt a fõ bajuk ott is, hogy nem eléggé könyvhûek a filmek. Hasonló a helyzet a Hobbit esetében is. Az ortodox Tolkien-hívõk képtelenek felfogni, hogy sosem lesz olyan film, ami mindenkinek egyformán tetszik, ugyanakkor a filmes adaptációra más szabályok vonatkoznak mint a regényre. Egy könyvben nyugodtan elfér 50 vagy akár száz oldalnyi leíró rész is, legfeljebb aki nem akarja, nem olvassa el. A film nem ilyen, annak ritmusa van, ugyanakkor egy 3-4 oldalon leírt csatajelenetet a filmben simán szét lehet húzni akár félórásra is, hiszen az tiszta akció, és leköti a figyelmet mint az hogy percekig svenkel a táj fölött a kamera. Az adaptálók ugyanakkor néha kihagynak szereplõket (a Gyûrû szövetségébõl például kimaradt Bombadil Toma), vagy mint esetünkben, bele is írhatnak olyan szereplõket, akik a könyvben nem szerepeltek - itt Tauriel vagy Azog karaktere ilyen. Jacksonék nyilván pontosan tudták, hogy a filmjük nem fog mindenkinek tetszeni, sokan túl hosszúnak fogják tartani, mások épp a Gyûrûk ura epikusságát kérik majd számon, õk egyszerûen csak filmre vitték, ahogy õk képzelik, legjobb tudásuk szerint, igényesen, szépen, a mai kor technikai szintjéhez mérve rendkívül magas színvonalon. Szerintem ennél nem sikerülhetett volna, mások szerint meg igen. Nem vagyunk egyformák, így kerek a világ. (És mindenki azt hiszi, hogy neki és csakis neki van és lehet igaza ez ügyben.)
9/10
borkasztik 2013 dec. 28. - 15:46:07 9/10
(280/479)
Hagyjátok már ezt hogy mindkibe belekötünk akinek tetszik :D
Valakinek tetszik valakinek nem. De nem kell agyon magyarázni miért. Nem és kész. Nem kell átformálni hogy most csak azért is nektek legyen igazatok. Akinek meg tetszik és látott benne izgalmakat gyermeki fantáziát, nem kell nekik beszólni, nem kell elvenni a kedvüket. Ezek a filmek pont azért készültek hogy jól szórakozzunk rajta. Én akkor is azt mondom nagyon régen nem ládtam már ilyen kidolgozott fantasy-t még a Harry Potter is elbújhat mellette kidolgozttságában. Én élveztem és kész.

Meg mi az hogy 5 percenként CGI ork? :D Elég sok olyan rész volt sokáig amikor felse tûntek csak éppen megint mentek, vagy Tóvárost mutattadtak vagy éppen a tündék világát figyelhedtük meg.