10/10
szpeterek 2008 máj. 12. - 10:59:21 10/10
(9/49)
Véletlenül kapcsolódtam be az elsõ tiz perc körül, nem is tudtam mit nézek, de rögtön éreztem, hogy nem a szokásos gagyival van dolgom. Kezdetben azért én is fanyalogtam, úgy éreztem amatõr színjátszókör gyenge próbábálkozása, bezzeg a hollywoodiak micsoda westernt tudnának rittyenteni ezen a csodálatos napfényes tájon. Az elsõ rész után majdnem elkapcsoltam másik csatornára, de rájöttem hogy úgysem találok máshol sem értékesebb mûsort. Aztán a harmadik részben végül megértettem, hogy milyen jó, hogy nem alkalmaztak hollywoodi sémákat, és nem baj hogy a világ más részein estleg meg sem értik, mirõl is van itt szó, mert ez a film nekünk szól, rólunk szól. És egyszercsak elkezdett borsódzni a hátam, aztán a könnyem is kicsordult és végül sírtam mint egy taknyos kölyök.
eugénia22 2008 máj. 12. - 06:28:49
(8/49)
Az elején iszonyú gagyi volt,és azon törtem a fejemet,hogy ennyi nagy és jó színész miért válalta el... De a közepe, meg a vége, nem volt olyan rossz.Csányi borzasztó volt.Eperjes,nem volt olyan élénk.Szarvas József volt talán a legjobb.Pokorny Lia rossz volt,pedig nem unszimpatikus...
Szirtes Ági szinte végig jó volt.
Amíg még, nem tetszett, azon is gondolkoztam,hogy vajon Kálomista Gábor hogy adhatott erre pénzt,mi után kedett tetszeni,még akkor se értettem...
Volt olyan jelenet amin valamiért, még nevettem is,de azok a jelenetek, jók voltak.
Ez a hortobágylegendája, meg a halott férfi másik férfivá változik, és kibékül a feleségével,vagy bemegy lóval a mulatóba,nem érettem.Bár a legjobb jelenet, amikor bemegy lóval a kocsmába.
Ez tvjáték? Magyar tvjátéknak,ilyen sok jó és nagy színésszel,elmegy.
Nálam:5/10.
10/10
kaloz14 2008 máj. 12. - 05:40:21 10/10
(7/49)
A film 3 külön, kis történetbõl áll. Az elsõ részben Varga Gáspárnak (Eperjes)állítanak emléket, aki 7 magyar katonát bújtat, és öltöztet át (Csányi a vezetõjük), akik a debreceni csata megfáradt, demolarizált túlélõi. A tanyavilág elzárt világának e titka azonban a fehérnép elkottyantása miatt nem marad titok, amely Gáspár életébe kerül.
A második részben Fekete Mihály lovas gulyáslegénynek állítanak emléket, aki ördögien ügyesen kezeli ostorát, s azzal kikergeti a kommunistákat és ruszki katonákat egy mulatságból. Ez a legendás mutatvány kishíján az életébe kerül, de megússza börtönbüntetéssel. Szabadulása után évekkel meghal, de a gyûlölettel teli helyi fõkomcsi (Szarvas) nem engedi a helyi plébánosnak (Reviczky) megtartatni a halotti misét. A pap megijed a zsarolástól, s ekkor csoda történik, Fekete Mihály szelleme lesújt!
A harmadik epizódban Erszény András (Eperjes ismét) esetét, a nyakas, büszke tanyasi ember zord világát tárja elénk. 34 év hallgatás után fény derül a titokra, arra amiért nem szóltak egymáshoz a nejével. Kései megbocsátás egy félreértés miatt, aminek a dacos büszkeség az oka. A dráma itt sem marad el.
Nekem tetszett, igazi gyöngyszeme a magyar filmiparnak.
2/10
vino-et-veritas 2008 márc. 09. - 21:21:04 2/10
(6/49)
Bocsánat, de melyik színészi játék volt kiváló?

Azért mert Eperjes és/vagy Csányi szerepel egy filmben, az nem garancia rá, hogy jól játszanak és a film is az.

Ami a képi megjelenítést illeti, minden tûéles, szinte valószínûtlen színekben "pompázott", mindenki és minden hófehér és patyolattiszta volt (pl. szovjet katonák, stb.). Még a véres jelenetek is "sterilek" voltak! Ezzel a képi világgal a paraszti életforma hiteles bemutatása nemigen sikerülhetett...

Hamár Móricz és "betyárok", akkor ebben a témában szerintem a legjobb feldolgozás eddig talán a Barbárok volt (Görbe János, György László, Horváth Teri, Kovács Károly).
4/10
zaker 2008 márc. 09. - 09:26:53 4/10
(5/49)
A film nézése közben egyre roszabb érzések kerítettek hatalmukba! Ez a Hortobágy? Ezek a pásztoremberek? Tényleg bamba díszletként ültek a csárdában? Elfelejtették a világon egyedül általuk használt csikós priccset / csikós nyereg / ... vagy a legendás csikósunk nem tud priccsben lovagolni? Meg lehet tanulni, de addig nem kell filmet csinálni!
Mû világ ... mû emberek ... mû érzések ... olcsó díszletek...igénytelenül kezelt statisztéria!
Emberek! NEM EZ HORTOBÁGY!!!
oxyura 2008 márc. 09. - 01:26:26
(4/49)
Ma nekem is volt szerencsém megnézni a filmet.
Barátaimmal bõvebben beszélünk róla a ***moderálva*** oldalon.
2/10
vino-et-veritas 2008 márc. 08. - 21:56:34 2/10
(3/49)
Meglehetõs várakozással ültem le a filmet megnézni, de sajnos csalódtam, mert nagyon nem tetszett.

Furcsa film ez: "betyárlegendák" a szocializmus hajnaláról Móricz novellájával a végén. Becsülendõ az alkotók szándéka, de az egészre egyfajta komorság, mûpátosz és mûromantika nyomja rá a bélyegét (v.ö.: Sobri Jóska-film)...

Arra emlékeztet, amikor gyerekkoromban ilyen típusú filmek meg tévéjátékok mentek, csak fordított elõjellel - a kommunistákat verték és nem õk vertek...

Kivétel a Móricz-novella, ami elválik az egésztõl és valóban "átjön" az írótól valami. De mi köze Móricznak a "hortobágyi kommunisták" tetteihez?
janokal 2008 márc. 08. - 19:31:16
(2/49)
20:05 A Hortobágy legendája
Forrás:
http://www.dunatv.hu/felsomenu/musorujsag
5/10
alex4427 2008 márc. 08. - 19:20:14 5/10
(1/49)
Az RTV részletes szerint 22.10, a PORT.HU szerint 20.05 - ma este a Duna tévén!