10/10
Necros 2010 jan. 18. - 08:24:43 10/10 Előzmény khata76
(6/326)
Remélem, elfelejtem, amit megláttam a hozzászólásodban, mikor beleolvastam... A francért nem lehet kiírni, hogy SPOILER? :(

A harcjelenetek nekem az elejétõl fogva tetszettek, nincs problémám a lassításokkal. :)
A szinkron pedig biztos sokat fog rontani a sorozaton, mint mindig, de azért jó lenne, ha szélesebb körben lenne itthon is ismert ez a nagyszerû sorozat.
10/10
robicsek2 2009 nov. 28. - 23:29:22 10/10 Előzmény khata76
(5/326)
Köszi most tudom hogy mi fog történi a jövõben :( :))
Még csak a 2. évadnál tart, én meg az elsõnél.
khata76 2009 nov. 28. - 08:58:03
(4/326)
***SPOILER PÓTOLVA***

Azt tudjátok, hogy ez a sorozat, már régesrég megjelent könyvben magyarul?
Én az elsõ négy részt vettem meg anno
Az elsõ szabály
ez két köny
A Falka Vére
ez 3
A Könnyek Köve
ez is 3
és a
Szelek Teploma
ez is 3 vastag könyv.
Nem tudom, a sorozat hol tart, de még egy rakár könyv jelent meg ezeken felül is, de azt már nem vettem meg, mert kezdett a történet átmenni 18 éven felülieknek sem való, kemény szexrõl szóló sztoriba...
mindenesetre a Szelek Teplomában Richard már az egész birodalom teljhatalmú uralkodója volt, olyan erõteljes harci mágus, ami évezredek óta nem született, Kahlant végre elvette feleségül és jól alá is tekert:P le van írva részletesen az elsõ éjszakájuk...
10/10
robicsek2 2009 nov. 25. - 09:36:11 10/10 Előzmény Necros
(3/326)
Én most tartok az 5. résznél Hát azért annyiban vitatkoznék hogy azért a Kardpárbajok azért néha már nagyon unalmasak, mert nem látni mást csak hogy minden egyes kardcsapást belasitanak , meg lenne még egy két kritikám a sorozattal szemben, de azért szeretem:)
10/10
robicsek2 2009 nov. 24. - 01:35:34 10/10 Előzmény Necros
(2/326)
Remélem egyszer talán ehez is készül szinkron, bár én nem elenzem a feliratos sorozatokat sem :)
10/10
Necros 2009 nov. 09. - 07:48:11 10/10
(1/326)
A történet dióhéjban, minimális spoilerekkel: Richard Cypher nyugodtan él Hartlandben, míg egy nap meglátja, hogy egy fehér ruhát viselõ nõt üldöznek fegyveres katonák. Miután segít neki elmenekülni, rosszul lesz és a falu bolondjáról hamarosan kiderül, hogy õ igazából egy hatalmas mágus, a nõ, akit megmentett, egy Confesser, Richard pedig a próféciában megjövendölt hõs, akinek végzete elpusztítani a gonosz Darken Rahlt. Azt hiszem, ennél többet nem is mondok. A sorozat Terry Goodkind könyvsorozatát dolgozza fel.

Gyorstalpaló az alapfogalmakhoz:
- Seeker: a teljes meghatározása a "Seeker of Truth", azaz az igazság kutatója, a hõs, akinek feladata a gonosz legyõzése, már évezredek óta. Mágikus fegyvere a "Sword of Truth", az igazság kardja.
- Confesser: õk csak nõk lehetnek és két képességük van. Az egyik az, hogy meg tudják mondani, valaki hazudik-e vagy sem, a másik sokkal komolyabb. Ha megérintenek valakit, akkor át tudják venni a hatalmat az elméje felett és csak a Confesser halálával törhetõ meg ez a varázslat.

Új-Zélandon forgatják a sorozatot, ami azt jelenti, hogy gyönyörû helyszíneket láthatunk és szerencsére a díszletek, valamint a kosztümök is minõségiek és ez sokat segít a hitelességben. Az effektekre sem lehet egy rossz szavam sem, a zene nagyon szép, nem véletlen, hogy az Emmy díjat is elnyerték vele, a kardpárbajok látványosak és élvezetesek, nem lehet megunni õket. A történet és a párbeszédek igényesen meg vannak írva, a színészek pedig nagyszerû alakítást nyújtanak. Bridget Regan gyönyörû, de rajta kívül is vannak szép számmal szemrevaló hölgyek. :) De a gyengébbik nemre is gondoltak azért. :D Ja, és itt tényleg varázsolnak, nem szúrják ki a szemünket néhány gagyi trükkel, mint a Gyûrûk Urában vagy a Harry Potterben. Zed > Gandalf/HP.

A minap indult a második évad, aki eddig kihagyta, pótolja, mert ez egy nagyszerû sorozat!

És jó lenne, ha valaki javítaná Darken Rahl nevét!