gyuszi0525 2012 dec. 09. - 21:07:24
(286/326)
védtelen birodalomról írtál utoljára, utána meg félreolvastamXD
am én is tervezem, hogy újra kiolvasom, jövõ héten vége a sulinak, vizsgaidõszak, akk talán lesz rá idõmXD
de én is ki voltam akadva, jópárszáz oldalon keresztül, hogy mit hagytam ki...
és miután senki nem tudott semmi érdemlegeset mondani, szimplán továbbolvastam, amíg ki nem derült minden^^
ercypici 2012 dec. 09. - 13:39:52 Előzmény gyuszi0525
(285/326)
Látom,nem olvastad el az összes hozzászólásom, amin nem is csodálkozom mert sikerült egy kisebb novellát összehoznom ide:)
De..én már végeztem a könyvekkel, már újra olvasom õket, most a könnyek kövének végénél vagyok megint!:) (am uccsó hozzászólásom végén összegeztem a véleményem mindegyik könyvrõl)Szeretem elolvasni újra a könyveket,úgy ,hogy már tudom a végét:)
Amúgy én végig szenvedtem a Tûz lelkét, nem ugrottam át az Andériaiak történetét sem, csak mikor elkezdte részletezni,mondjuk,hogy néz ki a palota,vagy ,hogy hányféle kaját szolgáltak föl,a két fejezente megrendezett fogadásokon,azokat átugrottam... de Fitch összes kis gondolatát olvastam:P
Amúgy azt is írtam,hogy nekem összességében végül minden könyv tetszett! A futótûz és a Fantom meg -SPOILER- nagyon idegesített Kahlen miatt...-SPOILER VÉGE-
De ha érdekel a véleményem,mondom, az uccsó kisregényem, tartalmazza a véleményem a kötetekrõl:)
És köszi a cím magyarázatot! Én is arra gondoltam,hogy Altur'Rang népe a bukottak, mikor ott a szobrot istenítették:)
gyuszi0525 2012 dec. 07. - 22:58:56 Előzmény ercypici
(284/326)
Hi.
Bukottak hite max azért lehetett, mert ott vannak az óbirodalomban, mindenkire rákényszerítve az akarat (gondolom õk a bukottak) és fellázadnak:)
ahogy nézem majd most kezded a futótüzet.
megnyugtatlak, nem fogod érteni, hogy mi van, ha elöször olvasodXDXD
és az elözõ fejezetekben ne is próbáld visszakeresni, vagy 1 órám ment el arra, hogy megkeressem a "hiányzó" kötetet, ami nincs^^
jótanácsként csak olvasd és képbe kerülsz, de idegesítõ lesz nagyonXD
Neaira 2012 dec. 07. - 22:57:58
(283/326)
Hát ige, megijedtem akkor, de kitartottam, s már a Védtelen Birodalom végén járok. De jó tudni, h nem csak én akadtam ki ezeknél a részeknél, hanem elég sokan.
gyuszi0525 2012 dec. 07. - 22:39:29 Előzmény Neaira
(282/326)
mindenesetre megnyugtatlak, én se olvastam el, csak bele-beleolvastam aztán folytattam a köv könyvvel:)
úgyhogy nem tudok sokat mondani róla, de nagyjából képbe kerülsz a Bukottak hite alatt
gyuszi0525 2012 dec. 07. - 22:37:46 Előzmény Neaira
(281/326)
sorry, hogy csak most írok.
a tûz lelkének majd csak akkor lesz értelme, ha kiolvastad, és olvasod a bukottak hitét.
az egy másik szál, és a köv könyvben találkozik a 2
ercypici 2012 dec. 04. - 14:53:06
(280/326)
Ha gondolod akkor kiírhatjuk ,hogy OFF: de szerintem azért kapcsolódik a témához:P elõre szólok,hogy hosszú lesz,boccsi:)
Meg persze még mindig SPOILER!!!
Úgy átlagban válaszolva, leszögezem,hogy nem a véleményem akartam rád erõltetni,természetes ,hogy mindenkire más-más benyomást tesz a könyv! :)
Sok-sok dologban igazad van, nekem azért lesz a könyv mindig "+ pontos", mert a legszarabb rész is a végére annyira izgi lett,hogy ha visszagondolok rá összességében tetszett! Emlékszem,hogy a Tûz lelkénél teljesen ki voltam ,hogy ki a kukit érdekel az 5. könyvnél fúl ismeretlen szereplõk sorsa??? Ráadásul mindegyik totál unszimpatikus.... én a fõszereplõkre voltam kíváncsi! Ugyan úgy gondolom,ahogy te is, hogy jó,hogy beakarja mutatni,de ne 300 oldalon keresztül...
Persze értem én,hogy ez a birodalmi rend felvezetése... és ha emlékeztem volna rá ,hogy mi mikor történt a könyvben,leírtam volna neked,de elfelejtettem,csak a lényeg maradt meg:)
Cara története tetszett a legjobban ,a Tûz lelkében,sajnáltam,hogy az író szerint csak két fejezetre volt érdemes...
Ebben a kö9tetben jöttem rá,hogy a Prelátus mennyire idegesítõ...:P Amúgy pont ebben a kötetben,azért elég szar történik Kahlennel..elveszti a gyerekét,és majdnem agyonverik...:P
A Teremtés oszlopai ugyan úgy felbosszantott engem is, itt háborogtam,hogy ki a szart érdekel,Jennsen még elment, tényleg ott voltak is jó részek, imádtam amikor Sebastian szerelmet vallott neki:)DE Oba!? Mért kellett annyit szerepeltetni,azt a beképzelt marhát??? Ráadásul egy az egyben Drefán jutott eszembe... és én itt rá is térnék a könyv szerintem legnagyobb hibájára,ami feltûnt,hogy az 5. kötettõl sok ismétlõdés van a könyvben..mármint a történetben.. Örültem h. a bukottak hitében,végre nem azt kellett helyrehozni Richardnak és Kahlennek,amit õk csesztek el.. A legrosszabb dolog, mindig a megerõszakolás a könyvben, minden Férfinak az a gonoszság,hogy megerõszakol nõket... Richardot és Kahlent majdnem mindig szétválasztják! stb-stb-stb...
Arra ,hogy nem történt velük rossz,értem mit mondasz, de a legtöbb dolog ami történt velük,szerintem lelkileg elég megterhelõ volt! Lehet ,hogy nem haltak meg "úgy" ismerõseik(persze ott van Warren,akit nagyon sajnáltam,és Raina),de úgy kezdik a sztorit,hogy Richardnak meghalt az apja,anyja, Kahlennek a "testvére",anyja ,apja...
És én nagyon beletudtam,magam élni,mikor a gondolataikat olvastam! Sokat szenvedtek szegények,és ezek a lelki gyötrõdések,fõleg mikor külön voltak, szerintem nagyon rosszak lehetnek(már persze ha igazi lenne)..:)(Gondolok,itt a Drefan Kahlen sztorira,mikor Nicci elvisz Richardot, mikor Kahlen kényszeríti,Richardot ,hogy nyakörvet hordjon..és az uccsó 3 kötetben lesz még..:P)
Amúgy a Tûz lelkénél tanultam meg én is a "gyorsolvasást"!:) a leíró részeket úgy, ahogy volt átugrottam- perbeszédeket,meg a gondolatokat, olvastam!:) Utána is ,pl a Bukottak hitében, a szoborkészítést átugrottam ahogy volt...:P
amúgy már írtam,hogy nekem is Chandelen a egyik kedvencem! Meg Kahlen egyébként nagyon jól sikerült szerintem,jobban élveztem,amikor az õ szemszögébõl láttunk mindent,ezért is bosszantott az uccsó három könyv nagyon...(majd szólj ha elolvastad:)) Meg persze a Morth Sithek:)Mindegyikük,nagyon jó de persze Cara a legjobb:)

Engem nem zavar a Birodalmi Rend szerepe,sõt mikor a halálbüntetésrõl van szó,én rendesen el is gondolkodtam:)
Sok jó gondolata van az írónak amúgy:)(szerintem)
Egyébéknt szerintem Cara és Cahndelen csak azért nem lett volna jó párosítás,mert Cara mint sárasszony???:P az az életmód fura lenne neki... Chandelen meg szerintem nem hagyná el a népét!

Már úgy is sokat írtam megint úgyhogy össszegezném kicsit a véleményem a könyvekrõl:P kíváncsi lennék majd a tiédre is:)

Elsõ szabály: Ezt ezelõtti hozzászólásaiban kifejtettem:P Az igazság keresõje nem annyira tetszett, a népek palotája nagyon jó volt:)

Könnyek köve:Az egyik kedvenc részem a sorozatból,nagyon jó izgalmas,félelmetes, izgulós, és letehetetlen volt. Chandelent és Vernát imádom!

Falka vére: a Verna - Warren szál nagyon tetszett, de összességében nem tett nagy benyomást a könyv rám,mert alig emlékszem mi volt benne:P

A szelek temploma: Richard számomra a döntéseivel, kicsit idegesítõ volt néha,de a végére megint megmutatta mit tud, ez a könyv is az egyik kedvencem!

A tûz lelke: errõl eleget írtam:P De azért annak örültem,hogy Richard végre csinált vmit amibõl látszik,hogy tényleg olyan nagy varázsló mint ahogy állítják:)

A bukottak hite: õszintén.... lehet hülye vagyok, de nem értem a címet:P Amúgy abszolút number one :) Végig izgultam,aggódtam,drukkoltam, és szomorkodtam én is a szereplõkkel,és persze mikor lehetett együtt is örültem!
Nicci karaktere nagyon jól ki lett találva, a harcok nagyon jók! Warrent nagyon sajnáltam, de sejtettem,hogy vmi ilyesmi történik! A kõfarágás,hosszú leírásait untam kicsit,de ezeken kívül faltam a könyve(ke)t,nem bírtam ki vajon mikor lesznek ismét együtt Richardék! Mellesleg Kahlen részei is megint nagyon jók voltak!

Teremtés oszlopai:nem értékelem,ha huzamosabb ideig nem hallok a fõszereplõkrõl,Jennsen szál tetszett,néha untam, oldalakat ugrottam át,csak a lényeget olvasva, de maga a lány szimpi volt Szebasztiánnal együtt!jó volt bepillantani azért a másik oldalba is.(birodalmi Rend,Jagang). Az Aydindrilli „csata” nagyon jó volt,Zedd végre jól megmutatta,hogy õ az elsõ varázsló:)) Sajnáltam, ami Szebasztiánnal történt,örültem volna ha megtérítik,mert szerintem kedves volt Jennsennel!Persze megbocsáthatatlan bûnöket követet el, de szerintem õszintén szerette Jennsent. Nekem jobban tetszett volna, ha jó lesz belõle… az elsõ együttlétük leírása nagyon tetszett.(Na meg sokkal hihetõbb,és intimebb kapcsolat volt köztük,mint Tommal...) Az ,hogy sokáig húztuk a sztorit és az uccsó 3 fejezetben meg hirtelen Richard pik pakk kinyír egy egész sereget, hát kicsit összecsapottnak éreztem, nem volt eléggé kidolgozva!

A védtelen Birodalom: fellendülés volt az elõzõhöz képest, tetszett,izgi volt vártam mi lesz! Zeddék részei most nagyon jók lettek szerintem, és sokkal több párbeszéd és akció volt benne mint leíró rész. Tetszett a rész,de a könnyek kövénél,vagy a bukottak hiténél nem jobb:)
Csak azt éreztem végig,hogy Richard végre igazán tisztába jöhetne a tehetségével,kicsit unom már ,hogy õ a legnagyobb ,de még csak egy lángot se tud megidézni,legalább elkezdhetne tanulni:P
Nagyon örültem Rachelnek és Chasenek:)

A többirõl meg ha elolvastad:P
Neaira 2012 dec. 02. - 00:11:53 Előzmény ercypici
(279/326)
És úgy látszik nem tudom abbahagyni.... :D
Ezt a "nem történik velük semmi rossz" dolgot én írtam. És már többen döbbenten állnak, h dehát dehát dehogynem. Na akkor leszögezem, h nem úúúgy értettem. Persze, h történik velük rossz, minden részben, hiszen, akkor mirõl szólna a könyv. DEEE!!! Úgy értettem, h az nem rossz, h bajba kerülnek, de aztán megmenekülnek. Igazi veszteség nem érte még õket. IGAZI! Pl. Kahlent még egyszer sem erõszakolták meg, pedig pár esély lehetett volna. Raina meghalt ugyan, de lássuk be Berdinen kívül nem sokakat érdekelt. Kb úgy kezelte, mint egy bármely más pestisben meghaltat. Zedd sem hal meg, Richardal sem történik semmi KOMOLYabb baj. persze nem azt akarom, h a könyv végén egy megnyomorított, eltorzult, minden rokonától megfosztott szereplõgárda sajnálkozzon. Csak valahogy nincsenek igazi veszteségek. Kalandok vannak, de lelki sérülések, testi sérülések és miegymás nincs. Hát nem életszerû ez az egész, látszik azért.
Neaira 2012 dec. 02. - 00:02:05
(278/326)
Juj és egy utolsó, talán fölösleges megjegyzés:
Cara - aki tartja a frontot, még mindig az egyik legnormálisabb szereplõ, ha már nem egy másik mord-sith-tel jön össze, akkor az egyetlen és egyértelmû párja csakis, kizárólag Chandalen lehet. Õk úgy összeillenek, h csak na!! Rettentõen reménykedtem, amíg ez a szerencsétlen, egyszerû katonácska feltûnt a színen. Benjamin..., áh...

Chandalen rocks!!!!!!!!!
Neaira 2012 dec. 01. - 23:52:30
(277/326)
Ja a férfisovinizmusra: ezt inkább az elején tapasztaltam, fel is vázoltam pontosan mit értek alatta, ez most is ugyanúgy van. valóban, a könyv vége felé erõsödnek a nõk!! Így igaz. Úh ezzel kivárom a végét, és akkor majd újra írok ezzel kapcsolatban.
Neaira 2012 dec. 01. - 23:49:13 Előzmény ercypici
(276/326)
Na, örülök, h van még valaki, aki hasonló cipõben jár mint én! Én is nagy "rajongó" vagyok, és nem tudom mással ezt megbeszélni, mert senki sem olvasta a környezetembõl. És akkor feltûnhet, h miért raktam a Rajongó szót idézõjelbe. Hát azért, mert ez a könyv nekem 50%-osan tetszik. Egyrészrõl 100%-osan, nagyon jó, élvezem, másrészrõl - bocsánat a szóért - egy nagy szar.
Már írtam, h a film éretlen 15 éveseknek való, fölötte lévõ korosztály inkább kerülje... De most - bár ez filmes fórum, tudom -, a könyvrõl szólok. :)Nem is hasonlítgatom, mert fölösleges.
Õszintén szólva a Szelek templomáig eléggé tetszett, leszámítva azokat a hibákat, amiket már 100x leírtam. De onnantól fogva nagyon megdühödtem a könyvre. Nagyjából csak szkennelve olvasom. Pár napra el is akadtam a Tûz lelkénél. Nem lett volna rossz, az alap történet, Anderia népével kapcsolatban, tetszett. Illetve tetszett volna, ha mondjuk az egészet letudja egy fejezetben. A könyv felénél (mármint az egész nagy sorozatot nézve) már egyszerûen nem érdekelnek más szereplõk. Elképesztõen untam, azoknak az ott élõknek a történetét. Végig az lobogott a szemem elõtt, h de el kell olvasnom, mert különben nem fogom érteni a többi részt. Na, hát ez az elmélet megdõlt, amikor az a Fitch és a nyomorult barátai meghaltak. Nagyon dühbe gurultam, h az unalmas, semmitérõ, fölösleges történetüket végigolvastam a semmiért.
De belejöttem a gyorsolvasásba, a könyv felét kihagytam és csodák csodájára eddig még nem éreztem kárát. (A védtelen birodalomnál tartok).
A bukottak hite nem volt rossz. És nagyon örültem, h Richard óvilági barátainak történetét nem kellett egyenesen a fogantatás pillanatától végigolvasni. Így kell csinálni. Új szereplõk, közepesen fontosak, és a minimálisat tudjuk rólunk. De legalább nincs külön történetük.
Richard testvérei közül is a Szelek templomában - bár gondoltam, h a gyilkos Drefan lesz - normálisan írt az író. Drefan elõéletét elintézte kb. egy oldallal és ez bõven kielégítõ volt. Értem, h Jennsen fontosabb, mint Drefan, ettõl függetlenül rettenetesen untam a Teremtés oszlopait. Azt hittem sosem lesz vége, úgy h a könyv 2/3-át kihagytam.
Egyszerûen nem kéne ennyire elhúznia. Fele ennyi könyvbõl is meg lehetett volna írni.

És akkor a karakterek: Már mindent megírtam ezzel kapcsolatban nem változik a véleményem, ahogy haladok a könyvvel. Annyi talán, h megszoktam már Richardot és a makulátlan jóságát. Nem zavar annyira, mint az elején. de hangsúlyozom: megszoktam, nem pedig megértem.
Ami viszont még mindig zavar, az a Jagang=Sztálin és Altur’Rang=Sztálinváros, Óvilág=Szovjetunió párhuzam. Na, hát ennél a komcsis beütésnél eredetibbet is kitalálhatott volna. Tényleg ezek az amerikaiak úgy félnek a kommunizmustól, mint a tûztõl, pedig még sosem volt ilyen náluk. (Juj, visszaolvasva, amit írtam, magam is félreértem: a kommunizmus undorító, nem azért írtam mintha bármennyire is szimpatizálnék vele, csak sztem banális a párhuzam egy fantasy!!! könyvben lévõ fejezet és a kommunizmus között.)

Szívesen cserélnék még rengeteg eszmét errõl, mert bármennyire is szidom, valami "groteszk"?? módon még mindig olvasom a könyvet és úgymond tetszik. De már megint bõ lére eresztetem, és ez nem ez a fórum. (Csak sajnos nem találom azt, ahol a könyvrõl beszélgetnek csak.)
ercypici 2012 nov. 28. - 20:30:31 Előzmény boom46
(275/326)
jam boccsi,most látom mit írtam helyesbítek:
* az igazság keresõje nekem nagyon vontatott volt,és a népek palotája már nagyon tetszett,ami az elsõ szabály két kötetre bontott magyar címei...:) boccsi
ercypici 2012 nov. 28. - 20:28:12 Előzmény boom46
(274/326)
tudom,hogy a második fele,de nekem az már jobban tetszett!
Tudom,hogy a szereplõk kinézete a legkevesebb,csak leírtam,hogy szerintem kik,hogy néznek ki,és szerintem elég sokukat eltaláltak! Csak érdekesnek tartom,hogy mikor elkezdtem olvasni mindenki úgy nézet ki a fejemben mint a soriban(mert ugye azzal kezdtem) és a közben mennyien átalakultak,mert nem olyanok a könyvben,és ez nekem leginkább Richard ban van meg ,hogy abszolút nem ilyen,de pozitívumnak oda írtam,hogy a sorozatban amúgy nagyon jól hozza a szerepet,amit írtak neki,fõleg a második szériában...:)
ercypici 2012 nov. 28. - 20:22:04
(273/326)
boccsánat h. megtoldom a kisregényem:de elõször is sok helyen olvastam,h. 32 kötet meg 19. kötet.... lehet így számolni de ezek csak a sóher magyarok:D alapvetõen 11 kötet és mindegyiket 3kötetre bontották a magyar(!!!) kiadásban...

Most olvastam végig a hozászolásokat,és akik negatívat írtak a könyvrõl azoknak szeretnék válaszolni:
Az elsõ szabály valóban unalmas, majdnem két hónapig állt és csak akkor olvastam ha nagyon unatkoztam,vagy utazás közben ilyesmi...aztán nagy nehezen elolvastam,és a népek palotája nekem már nagyon tetszett! Az az érzésem amúgy,hogy a magyar kiadásnak ilyen a nyelvezete.... nagyon rossza kiadás! de mind1,meg lehet szokna,
abban is igazat adok ,hogy rengeteg az ismétlés... amit feleslegesnek tartok,ha vki nem olvasta az elejétõl így járt, ez fõleg a birodalmi rendel kapcsolatban lesz így spoiler: pl mikor Richard,vagy Kahlen vagy Nicci , amikor a birodalmi rend tanairól,hibáiról beszél/gondolkodik, ugyan azt írják le folyton,önmagukat ismételve,de van ,hogy egy oldalon hatszor ugyan azt mondják el! Ennyire nem kell szájba rágni! és ez nem a sztori meg ismétlése,hanem tényleg ugyan azt mondják oldalakon keresztül. de ezen túllépve jó volt végig!

Nekem ez a néha sok leíró és unalmas(nekem mondom fõleg a tûz lelke és a teremtés oszlopai) rész azért volt megbocsátható,mert minden könyv vége nagyon jó lett,és csavaros tetszett. én a szereplõket szeretem,szerintem pont h. a sorozatban lát Richard mindent feketén vagy fehéren,nincs közép út. Itt sokat hibáznak,és általában meg is kapják érte a "büntetést" és sokszor a jók is cselekednek rosszat, sõt erre Shota a legjobb példa ,hogy igazából nem tudod eldönteni,hogy jó vagy rossz,vagy csak önzõ vagy segíteni akar...
Amikor azt olvastam valakitõl,hogy nem történik velük rossz ??? hát szerencsétleneket állandó jelleggel szívatják :P
fõleg a végén!
Erre a hímsovinizmusra meg elkel mondanom,hogy lehet ,hogy a pasik a legerõsebbek, de kezdjük csak Kahlennel... õ az inkvizítor anya! középföld vezetõje,ahogy Richard mondja : királyok és királynõk hajolnak meg elõtte!
Verna (majd késõbb)egy egész háború vezetõje lesz! És Kahlen nem egyszer masírozik be a csatatérre és menti meg a vezetõ pasik "seggét"... A fény nõvérei a varázslók felett állnak szinte végig, de a sötétség nõvérei lazán erõsebbek majdnem bárkinél egyedül Jagangnál nem,de azt meg Nicci irányítja végig! Nicci a leghatalmasabb varázsló nõ erõsebb bárkinél akit ismerünk,és igen Richard a "leghatalmasabb",de sokat nem ér vele,mert senki nem tudja megtanítani... amúgy meg neki engedjük már meg ha már õ a fõszereplõ... de Kahlen,Nicci és Verna is mind sokkal dominánsabbak és irányítóbbak, meg több problémát oldanak meg mint bárki a történet alatt... nem egyszer menti meg Kahlen egyedül õket....
Szóval,ha nem a magyar fordítás hibáit nézed(szerintem ultra gagyi),meg ,hogy néhol vontatott,a végére szerintem mindig nagyon jó sül ki, és az ,hogy nem mindegyik szereplõ szimpi ez pont jó... SPOILER nekem Sebastian(a teremtés oszlopaiban) pl igen szimpatikus volt pedig gonosz!Spoiler vége abban totálisan egyetértek,hogy nagyon sok az ismétlés,de azokat átugrom!!!! szerintem amúgy humor is van benne,ami talán jobb lenne,ha a magyar fordítás nem lenne ilyen nyers...
Na mindegy én még új vagyok a könyv olvasásban fõleg a fantazykban,de átlagban én azt olvastam h. az elsõ 10fantasyban ez mindenkinél benne van... én ezelõtt csak Harry Pottert meg Eragont olvastam fantasyt,na azoknál sokkal jobb:) de tervezem a trónok harcát,meg az idõ kerekét, az lehet ,hogy ennél is jobban fog tetszeni:P nem lehet tudni:)
na ismét terjengõs lettem,szóval szerintem senki nem fog elolvasni...boccsi!!!!:P
pussza
boom46 2012 nov. 28. - 19:03:52
(272/326)
A Népek Palotája az Elsõ szabály c. kötet második fele.

Az hogy hogy néz ki egy szereplõ a könyv szerint, hát marhára lényegtelen mikor filmváltozatot készítenek. Lényeg hogy hozza a színész a karaktert. Amihez nem véletlen kap újrahangszerelést minden újabb platformon.

Én amúgy a Népek Palotáján bealudtam.

És a szerepeltetett lényekhez is láttam már számos hasonlót...
ercypici 2012 nov. 28. - 17:25:35
(271/326)
Sziasztok!
elkezdtem olvasni a hozzáoszlásokat,de sok van és nem bírtam ki h. ne szóljak hozzá:)
Én elõbb láttam a sorozatot,és utána kezdtem el olvasni nem rég, gyorsan elolvastam én is, mert egyszerûen letehetetlen,:) aki elkezdi annak csak azt tudom javasolni ,hogy ne adja fel az elsõ kötettel mert az az elején kicsit uncsi,vontatott,meg a fordító sem jött még bele annyira(na meg ,hogy ne lepõdjön meg a rengetek elíráson, helyesírási hibán a magyar kiadásba ami mellesleg szerintem felháborító és helyenként zavaró... pl. mikor Rikka nevezetû hölgy helyett Ritka lesz..stb..)de megéri tovább olvasni mer már az elsõ szabály vége is izgi,és a népek palotája meg csúcs.... én is nehezen olvastam el az elsõ szabályt,de mindenhol írták h. érdemes tovább! A könnyek kövét én imádta, meg a szelek templomát és a bukottak hitét. A vége trilógia,az meg nagyon nagyon bosszantó volt,de emellett olyan izgi ,hogy tényleg nem bírtam letenni,annyira kíváncsi voltam mi lesz már a végén:)(egyébként miután kiolvastam elkezdtem az egészet elõröl:))

No visszatérve a sorozathoz,nekem a könyv nélkül is kezdett unalmas lenni a második éved,volt kb 2 kiemelkedõ rész de alapjáraton gagyibb lett,bár Carát már ott megimádtam:)
a továbbiakban összehasonlítanám egy kicsit úgy h. mindenképp SPOILER veszély:):

Alapjáraton megállapítanám,mert ezt már más könyvadoptációknál is olvastam,hogy mért akad ki rajta aki olvasta ,hogy nem ugyanaz...stb.... MERT: tudnám hasonlítani egy remakehez ,ha gagyibb mint az eredeti az bosszantó!De számomra leginkább azért, mert egyszerûen annyival jobb,értelmesebb,logikusabb stb..hogy sajnálom,hogy filmre csak meg se próbálják azt a hangulatot átvetíteni,és azokat a csavarokat és érzelmeket beletenni, amik a könyvbe voltak,így nem élheti át a nézõ kicsit sem ,hogy a könyv közben mit élsz át!:)

A hõs legendáját én alapból külön választom a könyvtõl,átvették a neveket helyszíneket tárgyakat,de a történetbõl abszolút semmit, így összehasonlíthatatlan! Egyre több dolgot fedezek fel a könyvben amit láttam a sorozatban én így utólag vagy véletlen jövök rá ,hogy a könyvben van az alapja de a sorozatban már teljesen elferdítették.Pl az elsõ évad összefoglaló részéhez a futótûz adta szerintem az alapötletet. De sok más mágikus tárgyat átvettek és másképpen használják:) ott van pl. a festõ aki befesti õket a saját világába na akik olvastak,azok tudják,hogy az a festõ nem épp ilyen volt és elég komoly következményei voltak ha megfestett vkit. De akár abban a részben a másik megszámlált árnyékok könyve is a könyvben az utolsó részek adják az alap ötletet. A szereplõk akik jók a sorozatban itt gonoszak lesznek(pl Giller, Annalina vagy komplexebb de Nicci) akik gonoszak azok jók (pl. Michael) Annen aki a sorozatban Richard régi szerelme azt hiszem Nadine szerepének felel meg aki megkapta a prelátus nevét akit a sorozatban egyszerûen csak prelátusnak neveznek. Nem tartottak fontos szereplõnek egy Chandalent(akit én imádtam) vagy egy Sámuelt, vagy Warrent, Nathent vagy akár Pahsát de kitalált szereplõk akik még visszatérõ szereplõk is lettek ennyire fontosak voltak... vegyük csak Thadiccust,vagy a Herkulesbõl való árust,vagy a látó kisfiút.

Alapvetõen az elsõ szériában,azon kívül,hogy csak felhasználták a neveket, nem voltak olyan orbitálisan nagy baromságok. Élvezhetõ volt a harcjelenetekkel, meg akár logikus is lehet.Amit talán felemlíthetünk, az az ,hogy a kard mágiája milyen,szóval nem öldösünk lépten- nyomon D'Haraiakat,mert Richard nem ilyen meg a kard sem. Meg azt ,hogy amit még a elsõ két részben figyelembe vettek de aztán nem,hogy Kahlen nem tud mindig mindenkit csak úgy megérinteni,fõleg nem harc közben aztán tovább verekedni,mert elgyengül tõle,és min,két óra kell ,hogy megtegye és mekkora lelki gyötrõdést okozott ez neki. De a soriban sokkal hálásabb feladat volt inkvizítornak lenni mint a könyvekben:)
De a szériában egyszerûen olyan dolgokat csináltak ami már mondhatni felháborító. Richard lepasszolja a tehetségét??? Zedd új keresõt nevez ki? A sötétség nõvérei meg csak Dacrákat tudnak hajigálni. A prófáciák meg a falakon teremnek csak úgy... És azért az is kicsit abszurd mint Cara a kiközösített mord sith akinek rövidre vágják a haját. És akkor még nem beszélve arról,hogy Richard lemond D'Haráról....
Szóval Ha fojtatták volna se tudom hogyan tették volna ennyi baromság után,mert ezek lesznek a következõ 9 könyv alapjai!(a harmadik évdra gondolok)

A szereplõket én nem így képzelem el:
Kezdem azért azokkal akik jóók lettek szerintem:
Kahlan- szerintem jól el lett találva, én így képzelem el mikor olvasok,Bridget Ragen tényleg nagyon szép( és ellehet tekinteni attól,hogy a könyvben barna hajú és zöld szemû,mert nekem sötét hajjal jobban tetszik,a szeme pedig szép és ez a lényeg a könyvben nem pedig a színe:))
Zedd- szerintem õ is jó lett, a sorozatbeli szerepében is hozza a Zedd féle humort,és a kinézete is jó szerintem.
Cara- Cara szerepe is nagyon jó lett, leszámítva ,hogy nem hordja lófarokba a haját,szép a nõ, a jelmez is jó,és a személyiség is elvan találva.
Verna: na õt is nagyon jól választották,szerintem tényleg így nézhet ki és szintén jó a személyiség is! Meg találták azt nem fiatal,de azért szép nõt akit Goodkind leírt.
Denna: a színésznõ remekül hozta a könyvbeli Dennát az elsõ évadban engem meggyõzött:)
Rachel: nem lehet nehéz egy kislányt találni,de a szinészlány jól oldotta meg nekem átjött a könyvbeli karaktere.
Miléna és Violet is jók lettek.
és nekem Chase is tetszett.

Na a negatív:
Hát Darken Rahl: ugye abszolút nem így néz ki,viszont Craig Parker a szerepet jól hozta.
Prelátus: na õt úgy ahogy van elcseszték,nem is pazarlok rá szót:P
Nicci: elsõ verziója abszolút nem,sem a kinézete szem a szerepe. a Második verziójában már egész eltalálták a kinézetét,fõleg az uccsó részben,de amilyen magasztosan szépnek mondták a könyvben a színésznõ annyira nem volt szép,a szerepe meg hát egyáltalán nem ilyen.
Richard: egyáltalán nem ilyen, a kinézet egyáltalán nem jó, a szerepe meg hát csak a közelében tapogatózik. Ettõl függetlenül Craig Horner a második évadra már egészen érezte a szerepet,és a sorozatba beleillik,ez a Richard, de a könyvben sokkal másabb és persze jobb.
Jennsen: na hát õ sem így néz ki,és nem is ilyen szerencsétlen szerintem:P
Michael: hát õ kinézetre még el is mehetne,de neeeeem...nem ez a szerepe,itt jók is mártír lett:)
Adie: Hát nem egy statiszta öregasszony. Nagyon fontos szereplõ,és írják ,hogy idõs de ettõl függetlenül jól néz ki,magas hosszú fekete hajú...stb
Shota: a kinézet egész jó,de hát sokkal fiatalabbnak és szebbnek írják,de Shota ennél sokkal keményebb mint egy kis bajkeverõ jós....:)
Du Chaillu: na hát kicsit összekavarták a sáremberekkel,de tökmind1...azon a ponton már minden mind1 volt a könyvbõl, a kinézete az egész meggyõzõ lenne....
Giller: elve jó volt... persze bakizott egyett,de pont h. Rahl ellen volt..és nem is így néz ki..:P
és akkor egyperces felsorolás a kihagyottak kedvéért akiket nagyon elrontottak:P:(persze csak az elsõ két könyvbõl):
Sár emberek( Chandelen!!!! a madarak atyja, Salvidlin , Siddin , Weselan, esetleg Tossidin és Prindin )
Sámuel, Connstans, Borphy, Scarlett, Warren, Trimack(mert h. a 2 perces jelenet után halál nem szereplés) bár akkor Adie is idejöhet, Phasa, Ulicia, Merissa, Lilliana, Nathen, Gratch, Jedidiah...stb ennyi jutott eszembe most:)
Egybéként a sorozat külön eltekintve a könyvtõl nagyon jó lett, több több több fantasy sorozat kéne,mert ilyen fajta szerintem kevés van,az elsõ évad nagyon tetszett, a másodikban kicsit már elkalandoztak... a könyvet meg mindenkinek ajánlom... az a legzseniálisabb ,hogy a könyv bármennyire is "uncsi" a vége mindig annyira jó ,hogy még is imádom(persze ez számomra, csak a teremtés oszlopai és a tûz lelkére vonatkozik mert a többi nagyon jóóóóóóóóóó):)
Amit imádok benne ,hogy olyan lényeket sikerült kitalálni akik máshol nincsenek(inkvizítor,mord sith, férclény, harmóniák, álomjáró, árny,sliph , Garok, Namble,Screeling, Mriswith,szívkopók, ..stb) és egy férclény vagy shadrin vagy Gar, vagy bármi sokkal jobb a könyvben mint itt...:)


Spoiler vége
Bocsánat ha sokat írtam,de a környezetembe senkit nem tudok rávenni ,hogy olvassa el, és ez már annyira kikívánkozott belõlem mert senkivel nem lehet megbeszélni....szóval bocsi a kisregényért...remélem azért lesz aki elolvassa és reagál:$:)
Búcsúzom egy képpel a könyvbõl:)
Neaira 2012 nov. 14. - 21:27:29 Előzmény gyuszi0525
(270/326)
Valaki össze tudja nekem foglalni (akár privátban) h mi történt a Tûz lelke 1. részének a Mágia tolvajainak a második felében?
PROILER
Odáig jutottam, h Kahlen, Richard és Cara elindulnak vissza Aydindrilbe, de nem tudnak a Sliph-fel utazni. Eddig nagyon nagyon érdekelt, faltam, de hirtelen megszakadt a fonal és vmi ismeretlenekrõl lett szó. Finch, meg Roberta meg miegymás. Ez a rész rettentõen nem érdekel és folytatni akarom ott, ahol abbamaradt.
Spoiler vége
Hátralapoztam és a kötet további részében csak õk szerepelnek. ezért kéne vki, h összefoglalja, a lehetõ legkevesebb részletel. Csak ami nagyon nagyon fontos, az számít.

Tudom, h irtó fura kérés.
Azért köszi elõre is ha vki teljesítené.
gyuszi0525 2012 nov. 12. - 21:10:00 Előzmény Ivy66
(269/326)
ha azt részletesnek találod, akk a szelek templomában ne olvasd el a megcsalás jelenetet, nah az ezeknél sokkal meredekebb:)
Ivy66 2012 nov. 05. - 14:44:53 Előzmény Neaira
(268/326)
Azért a gyilkosságokat ritkán írják le ennyire részletesen és hosszadalmasan, mint ebben a könyvben a kínzásokat. ;)
Érdekes fordulat volt, hogy az inkvizítor ereje mindenkibõl rabszolgát csinál, és hopp, Richard ez alól kivétel, mivel már amúgy is szereti Kahlant. Kicsit sántított nekem ez a dolog. Ahogy az is, hogy Richard könnyedén eltitkolja Danken Rahl elõl a Megszámlált Árnyékok Könyvének egy részletét, így becsapva õt. Ennél egy kicsit furfangosabb megoldásra számítottam.
Kíváncsi vagyok a továbbiakra azért, de most egy kis szünetet tartok.
Neaira 2012 nov. 01. - 22:33:47
(267/326)
Ja és kifelejtettem, h a film egyetlen pozitívuma a könyvel szemben, h a könyv TELJES MÉRTÉKBEN NÉLKÜLÖZ MINDENFAJTA HUMORT. Megereszt egy-egy poént ókor-ókor, de azon inkább sírok kínomban, mint nevetek. A filmben legalább nagyritkán mondtak vmi vicceset, és az akkor az is volt. (Fõleg mondjuk Cara.)