bottom30 2012 jún. 02. - 10:19:42
(186/326)
Sziasztok!

Mivel olvastam régen az összes könyvet, valamint a sorozatot is követem, úgy gondoltam írok pár sort ide.
A könyv: 11 részt olvastam eddig, az hogy itthon a könyveket szétbontották több kötetre kizárólag pénzszerzés céljából történt. Az egész történet varázslatosan lebilincselt. Remekül épülnek egymásra a könyvek. A 11-ik könyv végen zseniálisnak tartom a lezárást. 50 oldal alatt sikerül minden szálat tökéletesen elvarrnia.
A filmsorozat: Terry Goodking irányításával dolgozták át a karaktereket és a történetet TV-re, ezért szerepel sok harcolós jelenet a részekben. Mindenki ráismerhet a karakterek a könyvbõl, mégis másként kell figyelni, mert ez TV, nem pedig könyv. Itt 40-42 perc van egy történetre, amit megfelelõen el kell indítani, s be is kell fejezni. Természetesen rengeteg dolog van ami eltért a könyvtõl.

A könyvek egy teljes történetet mesélnek el, míg filmsorozatban sok apró történet szerepel, míg a háttérben egy fõtörténet végkifejletéhez közeledünk. Ki szeretne egy olyan tvsorozatot, aminek epizódjai végén nem lenne megfelelõ lezárás.

Én a könyvben úgy értelmeztem, hogy a Mord-Sith-ek újraélesztési technikája a sima mesterséges lélegeztetés. Míg a tv-ben egyértelmû varázslat. De kinek-kinek ízlése szerint.

A nemi erõszak egyértelmûen bomlott elmékben/gonoszokban fogalmazódnak meg a könyvekben. (Ahogy a pedofília is)

Richardnak a könyvekben gyakran fájdalmas úton kell rájönnie, hogyan kerülhet ki egy csapdából. És már az elsõ könyv végén is Kahlan iránti szerelmének teljes elfogadása húzza ki a slamasztikából.

A könyv szereplõi közül Verna és Nathan a kedvencem.
9/10
Cukormókus117 2012 máj. 29. - 11:29:35 9/10
(185/326)
nekem nem a hajával van gondom, én is jobban preferálom a hosszabb hajat. hanem azzal, h nem áll jól neki ez a borosta, bajusz :/ bár késõbbi részekben mintha mérséklõdne majd a mértéke :)
Ezüstliliom 2012 máj. 29. - 10:22:21 Előzmény Cukormókus117
(184/326)
Nekem tetszik az új külseje. Nem szeretem a centis hajú vagy kopasz pasikat.
gyuszi0525 2012 máj. 29. - 01:59:31 Előzmény Ezüstliliom
(183/326)
Majd pár rész múlva szó lesz róla, hogy mért a testvére, de így nem lövöm le, akkor majd 1-2 résznek így lesz értelme....valamennyire... De ha ezen kiakadtál, akkor nagyon hosszadalmas évad elé nézelXDXD
Ezüstliliom 2012 máj. 29. - 00:06:05 Előzmény Sousuke
(182/326)
Hát számomra nem.:)

Jesszus! Mi ez a kép?
9/10
Cukormókus117 2012 máj. 28. - 19:47:30 9/10
(181/326)
Én is nagyon sajnáltam Darken Rahl hangját. :/
Richard új kinézetérõl meg ugyanez volt a véleményem, mikor még feliratosan néztem és elõször megláttam. :D Biztos nagyon megviselte õt az 1. évad utolsó részének eseményei és azért nem foglalkozott a külsejével. Vagy lehet, hogy rájött, hogy vannak fontosabb dolgok is az életben. :D Viszont így elég szembetûnõ a változás, mikor az intróban meg az elsõ évadból lévõ Richardot mutatják rövid hajjal, borosta nélkül. :)
9/10
Saphir 2012 máj. 28. - 14:58:47 9/10
(180/326)
Elkezdõdött a második évad szinkronosan is. Egyetlen apróság, ami sajnálatos, hogy Darken Rahl hangja már nem Welker Gábor. Furcsa lesz Széles Tamással, de majd csak megszokom.
Richard 'új' külseje nagyon nem jön be, tisztára mint egy homeless...
10/10
Sousuke 2012 máj. 28. - 08:19:23 10/10
(179/326)
[Star Wars]... na az indokolja! x'Ð
Ezüstliliom 2012 máj. 27. - 23:04:32
(178/326)
Ma megint kiakadtam. Mi indokolja, hogy

SPOILER
Darken Rahlt Richard fivérének írják át, pedig a könyvben az apja???
Ezüstliliom 2012 máj. 26. - 02:02:10
(177/326)
Szerintem pedig nincs benne sok nemi erõszak.


"a Richardot meg azért emeltem ki, mert mintha az menne végig..."
Te Gyuszi! Fogalmazásgátlót szedtél be?:) Megint nem értelek.


Richard nyilván nem tartja be a kisebb erejû mágusok szabályait. Ez egyrészt a hatalmas tehetségével jár, másrészt meg az önfejû, öntörvényû személyiségével.:)

Oké, várom, hogy megkeresd az élet lehelletérõl szóló részt.:)
Ezüstliliom 2012 máj. 26. - 01:55:59
(176/326)
Ez már csak így van. Az írók nem gépek, hogy egy ültõ helyükben megírjanak tizenvalahány könyvet. A rajongóik meg addig tûkön ülnek.:)
gyuszi0525 2012 máj. 25. - 22:28:35 Előzmény Ezüstliliom
(175/326)
Nem, nincsenek benne a mókusok, kihagyták belõle, pedig az is komoly.
a jogost arra írtam, hogy igaza van, többször van benne 1-2 helyen mint kellene:)
a Richardot meg azért emeltem ki, mert mintha az menne végig...
Ha a szabályokra gondolt, akkor max ezekre a alkotó/pusztító mágiás ellentétekre mondhatta, és ott mondanak 1 csomó kikötést stb., de természetesen Richard 1iket se tartja be. Ha a nagy szabályokra gondolt, akkor meg tudhatja, hogy egyik se szabály, hanem inkább tanács:)
Jah, a tehetségét Niccinek átadja.... aztán meg megpróbálják Nicci erejét elzárni a nyakörvvel:)XD azt már nemtudom elsõ vagy 2. évad.
énnekem meg pont az jutott eszembe, amikor vkit fel kellett támasztania, és az 1ik mord-sith mondta neki, hogy megtanulta dennától, majd ha nagyon unatkozok megkeresem, hogy holXD

Sousuke, bár nem akkortól olvasom, sztem 3assával adta, mert mindig csak a nagyfejezet végén van a köv megjelenési dátuma
10/10
Sousuke 2012 máj. 25. - 21:24:14 10/10
(174/326)
A Falka Vére - 3. A Varázslók Tornyát olvasgatva felmerült bennem: hogy a rákba lehet az, hogy a sztori egyre bonyolódik, a könyvek meg egyre rövidebbek? 74 oldal?! Ez max egy vékonyabb havilap oldalszáma XD A bácsi hármasával adta ki ezeket annak idején, vagy évente írt egy ilyen könyvet? Utóbbi esetben az olvasói megõrülhettek a várakozástól :D
Ezüstliliom 2012 máj. 25. - 02:34:09 Előzmény gyuszi0525
(173/326)
A mókusos jelenetek nekem is a kedvenceim.:) A sorozatban is benne lesznek?

"Nemi erõszak a mániája... ez néhány esetben nagyon is jogos, de ott sem Richard erõszakol."

Hogy érted azt, hogy jogos? És miért érv az, hogy nem Richard erõszakol? Naná, hogy nem, de ezt miért emelted ki?

"Varázslat szabályai. Ha olvastad, sokszor simán keresztül mennek rajta, míg mások képtelenek, és a szabályok nem a korlátozásról szólnak, inkább tanácsok/útmutatások (kezdve az elsõtõl a sokadik szabályig)"

Mi az, hogy keresztül mennek rajta? Min?

"Richard nem tudja használni a varázserejét, hanem csak úgy jön. A sorozatban nincs is neki, hiszen átadja."

Átadja? Erre nem is emlékszem a sorozatból.

" "A Mord-Sithek Breath of Life-ja a sorozatban feltámasztja a nem túl rég halott embereket, ez csak mesterséges lélegeztetés volt a könyvekben, túl erõs, bármikor lehet kiskapu." errõl meg csak annyit, hogy fogalmam nincs melyik könyvben de pont az van, hogy ezt megtanulta Dennától, hogy nem egyszerû mesterséges lélegeztetés, ahogy te írtad."

Érdekes. Bennem úgy maradt meg, hogy igenis egyszerû mesterséges lélegeztetés a könyvben...
gyuszi0525 2012 máj. 22. - 11:00:58 Előzmény Necros
(172/326)
nah azt hiszem ebbe beszállok énis...
Csak Lili kedvéért: 1-2 helyen:

SPOILER XDXD


azt mondod a 9.et olvasod angolul, a Szelek temploma 1. fejezetét vagy a 9. nagy könyvet?
nah de mind1, kezdjük az elejérõl.
a sorozat jobb.... rengeteg helyen semmi összefüggés 2 rész között (nekem volt olyan, hogy elkezdtem nézni a köv részt, majd visszamentem az elözõre, mert kimaradt vmi, és nem találtam), sok dolog nincs elmagyarázva. igazából én a szereplõk nevét meg 1-2 részt leszámítva semmiben nem tudnám összehasonlítani a könyvet.
félre ne érts, én elöször a sorozat 2 évadát néztem végig, és utána olvastam a könyvet, és ilyen szemszögbõl nézem.
következõ, ahogy Lili is írta, nem feltétlen kell minden embernek teljesen jónak vagy gonosznak lenni. Amúgy meg Richardnak kell is 1-2 idegesítõ tulajdonság, sztem az emberek nagy része ugyanezt csinálja, ha olyannal kerül szembe, amivel nem ért egyet, és szerinte nem úgy van. Aztán persze az esetek nagy részében pofára is esik...
karakterfejlõdés: vehetjük a mord sitheket alapul, ha nemis az összeset, de jópárat, hogy honnan hova jutottak. (Máig a kedvenceim a mókusos jelenetek XD)
és akkor Niccirõl nem beszéltünk, ha te ezt nem mondod karakter fejlõdésnek, akkor nemtudom mit értesz ezalatt...
a sorozatról meg csak annyit, hogy teljesen félbe van hagyva-feltéve ha láttad mindkét évadot, és remélem azalapján ítélsz, mert a másodiknak mégkevesebb köze a könyvhöz (ezért kezdtem el olvasni, máskor ha le van zárva 1 történet, nem nyúlok hozzá), erre a legjobb példa az általad említett Farscape, ott normálisan le van zárva a történet (a nagyfilmmel a végén) így nem is kerestem sehol folytatást (Boston Legalt nem láttam még, bár semmi bajom a felírattal vagy eredeti angol szöveggel)
Ismételgetés: igen, két nagykönyv között kb az x100 oldalból mondjuk 20 oldalt tudnék felhozni, ha kiírnánk, és azt is ált. az elsõ könyvben írja, ha vki onnan kezdené, és nem az elejérõl. Sztem ez pozitívum, miután nem egyszerre jött ki az összes könyv.
Nemi erõszak a mániája... ez néhny esetben nagyon is jogos, de ott sem Richard erõszakol.
Amit a "néha nem csak a gonoszokat, de a saját hõseit is ostobának állítja be"-rõl írtál. Szerintem ez így helyes, ha azt nézed, hogy Richard egy számára teljesen ismeretlen világból csöppent oda, így persze, hogy mindent el kell magyarázni.
Varázslat szabályai. Ha olvastad, sokszor simán keresztül mennek rajta, míg mások képtelenek, és a szabályok nem a korlátozásról szólnak, inkább tanácsok/útmutatások (kezdve az elsõtõl a sokadik szabályig)
Richard nem tudja használni a varázserejét, hanem csak úgy jön. A sorozatban nincs is neki, hiszen átadja. úgyhogy ezt a részt sztem ugorjuk is
"A Mord-Sithek Breath of Life-ja a sorozatban feltámasztja a nem túl rég halott embereket, ez csak mesterséges lélegeztetés volt a könyvekben, túl erõs, bármikor lehet kiskapu." errõl meg csak annyit, hogy fogalmam nincs melyik könyvben de pont az van, hogy ezt megtanulta Dennától, hogy nem egyszerû mesterséges lélegeztetés, ahogy te írtad. Nah meg a visszahozatalról: ahogy látom még nem tartasz ott, de Niccit és Carát pl nem ezzel húzza vissza, ami jobban meg van oldva.
Amúgy amit a könyv olvasása után hiányoltam leginkább a sorozatból, az a közben csatlakozott szereplõk háttere (pl Richard húga, az álomhozó, és még lehetne sorolni) Nah meg amit már korábban is boncolgattunk, a sáremberek, ami a könyvben elég fontos szerepet tölt be, a sorozatban is elfért volna...

Asszem ennyi, remélem nem hagytam ki semmit, ha igen, szólj, és meglátjuk mire jutunk.
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 18:08:07 Előzmény Necros
(171/326)
Aha. Cara. Van egy összetettebb személyiség az egész sorozatban. Nem túl nagy arány.

Én nem emlékszem a könyvbõl olyanra, hogy Richard igazságtalan vagy lekezelõ lett volna. Verna nõvérrel talán mogorvább hangot ütött meg, de arra igen jó oka volt: úgy érezte, rabszolgaként hurcolja magával, és úgy bánik vele, ahogy a gyerekkorú tanítványaival. Amit meg a lovakról tanított neki, az bizony nagyon jogos volt. Legtöbbször épp az önuralmán csodálkozom, mert én már rég kiosztottam volna egyes embereket, amikor õ még mindig türelmes velük.

Én még csak az elsõ évadot láttam, ott tartok a sorozatban, ahol a Cool TV, ezért csak errõl tudok véleményt mondani. Nagyon nem értek egyet Veled. Már a gárokkal kapcsolatban sem. A böglyöket a sorozatban az emberek eregetik ki egy dobozból. Minek? Ha nem a gárokon vannak, ettõl miért vennék észre a prédájukat?
A sorozatban Richard minden részben vív és öldököl. Persze tudom, hogy azért tették bele, hogy népszerûbb legyen a sorozat, mert sokan csak erre kíváncsiak, de akkor sem tetszik. Szerintem a történetnek ez a része, a kard mágiájának mûködése igen fontos. Akármilyen kevés idejük is van, erre szorítani kellett volna. Ez különböztetné meg ezt a történetet a sok népbutító "kardozós" filmtõl.
És csak nézem részrõl részre, ahogy kifacsarják, megerõszakolják az eredeti történetet. Ma pl. idõutazással mutatták be, milyen egy férfi inkvizítor. Nagyon erõltetettnek érzem. Aztán amit Richard anyjáról kavartak: rátalál az anyjára, aztán mégsem õ az, hol él, hol mégsem...

"A Mord-Sithek Breath of Life-ja a sorozatban feltámasztja a nem túl rég halott embereket, ez csak mesterséges lélegeztetés volt a könyvekben, túl erõs, bármikor lehet kiskapu."

Goodkind sok dolgot a való életbõl vett, így az élet lehelletét is, és ez nekem nagyon szimpatikus volt. (Tulajdonképp a varázslók törvényei is érvényesek a mi életünkre is. Szerintem nagyon ütnek.) Valóban nevetségesnek érzem, ahogy a sorozatban átalakították az élet lehelletének mibenlétét. Azt viszont teljesen helyénvalónak, hogy egy olyan varázslóról szól a könyv, aki csak nagyon lassan ébred rá a képességeire. Ettõl lesz izgalmas (ettõl is), és teljesen hihetõ. Hogy kiskapu? Sokszor használod ezt a kifejezést. Lehet, hogy az, de beleillik a történetbe.
Ott még nem tartok a sorozatban, ahol felbukkannak a fény nõvérei, és a többi is mind a második évadban lehet, így passz. De ahogy olvaslak, úgy látom, ezek alapján egyik sem jobb a másiknál, hisz mindig párhuzamba tudtad állítani a könyvet és a sorozatot. Nekem ezzel az adaptációval is csak annyi a bajom, mint sok másikkal, hogy ok nélkül variálják át sokszor az eredeti, jól megírt történetet, és legtöbbször silányabb, összecsapottabb az eredmény.

A Csillagközi szökevényt láttam, tényleg nem rossz, de szerintem a Deep Space 9-t meg sem közelíti. Már azért sem nagyon értelek, miért tetszik Neked jobban ez a sorozat a könyvnél, mert a DS9 szerintem sokkal igényesebben megalkotott mû. Melyikkel találkoztál hamarabb? A könyvvel vagy a sorozattal? Mert lehet, hogy az az oka, hogy elõször a sorozatot láttad.

Számomra pedig Richard és a többiek személyisége is sokkal jobban szerethetõ és sokkal árnyaltabb a könyvben, mint a sorozatban.


Egy tanács: hamarabb észreveszem, hogy válaszoltál, ha máskor a "válasz"-ra kattintva küldöd el a hozzászólást.
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 15:37:02
(170/326)
Ejha! Ez a sasból átváltozás hatásos trükk volt.:)
10/10
Necros 2012 máj. 19. - 08:50:32 10/10
(169/326)
"És miért pontoztad fel?"

Mert sokan csak megnézik, hány ponton áll valami, és ha az túl alacsony, akkor mennek is tovább. Meg feltételeztem, hogy lesz több olyan ember is, aki jóval alacsonyabb pontszámokat fog adni, de nem bánom hogy a többségnek ennyire tetszik. :)

"Szerintem viszont a könyvben sokkal árnyaltabb a szereplõk személyisége. Miért is gond az, hogy egy szereplõ nem egyértelmûen jó?"

Azzal semmi gond. Sõt, pont ezért kedvelem jobban a sorozat második évadát, mert Cara csatlakozásával lett egy ilyen árnyalt karakter is a csapatban. Az pedig nem meglepõ, hogy Carát kivéve a többiek valamennyivel összetettebbek a könyvekben, köszönhetõen a sorozat formátumának is.

"Bár szerintem Richardnak nem sok ellenszenves tulajdonsága van, csak épp olykor hibázik, mint minden ember. Meg tudnád mondani, Neked mitõl ellenszenves a könyvben?"

Például arrogáns, lekezelõ, sokszor egyenesen bunkó, nem egyszer igazságtalan, többször egy kalap alá vesz mindenkit... Nem mindig viselkedik így, vannak nagyszerû pillanatai is, de a negatívumok mélyebb nyomot hagytak bennem. Bõvebb "elemzést" most nem akarok tartani, ahhoz idézgetni is kellene, elég sokat.

"A nemi erõszak lenne az író mániája? Nem hinném. De az igaz, hogy a Könnyek kövében tényleg elég részletesen írja le, hogyan kínozza Denna Richardot. Az nekem is túlzásnak tûnt."

Szinte mindegyik könyvben van néhány ilyen jelenet, vagy újra és újra emlegetik a szereplõk. Engem annyira nagyon nem zavar, de sokakat igen, illetve hatásosabb lenne ilyen dolgokat kevesebbszer elsütni.

"Ráadásul a sorozat nagyon lebutítja a történetet, elvész az igazi mondanivaló."

A lényeg ugyanúgy megvan. A gároknak nincs sok köze a mondanivalóhoz. a karddal pedig a második évadban foglalkoznak egy epizódban. És ahogy említettem korábban, a sorozat formátuma miatt ezt le kellett egyszerûsíteni. A könyvekben ugye nem eszik húst az öldöklés miatt, és a 8. könyvben a kard mágiája ezért kezdi cserben hagyni. Ennek például mi értelme van? Miért várt a kard több, mint egy évet ezzel? Ennek a megoldása is olyan hasraütésszerû volt, a kecskés dologról meg a mérgezésrõl nem is beszélve. Már fogtam a fejem, hogy ezt komolyan gondolta...
A logika sem szenved csorbát. Eleve úgy kezdte Richard, hogy õ senkit nem fog megölni. Ez akkor fordult át, mikor a nevelõapját megölték. A könyvben sem öl ártatlan embereket Richard, csak azt, aki megérdemli. Belemehettek volna alaposabban is, de a formátum itt sem ad nagy mozgásteret. Bár, az egyik elsõ évados részben foglalkoztak például azzal, hogy nem minden katona gonosz. És a második évadban a második epizódban és Kahlan apjánál is visszatértek erre.
A sorozatban is ugyanaz a legyek szerepe, mondták is az elsõ részben. Késõbb meg a hatás kedvéért is csinálták úgy.

Raoul Renierrõl én nem hallottam korábban, nem is tudtam, hogy magyar, de megláttam egy könyvet a boltban, az egyik Sötét Mersant regény volt az, megtetszett, utána olvastam még pár dolgot tõle. Álnevet pedig sokan használnak, egyrészt ez jobban is hangzik, mint a valódi neve, másrészt olvastam róla, hogy a magyarok a szórakoztató mûfajú könyvekbõl (sci-fi, fantasy, horror, stb) szívesebben veszik a külföldi nevû szerzõk írásait.

"Mondanál példákat?"

Az elõzõ hozzászólásban is volt. :) Ugye a varázslásról is mondták, hogy a sorozat írói mindig új dolgokkal jönnek elõ. A könyvekben dettó. A Mord-Sithek Breath of Life-ja a sorozatban feltámasztja a nem túl rég halott embereket, ez csak mesterséges lélegeztetés volt a könyvekben, túl erõs, bármikor lehet kiskapu. A könyvekben vistont Richard nem tudja irányítani a varázserejét, mindig azt csinálja, amire szüksége van. Ennél nincs nagyobb kiskapu. Vagy emlegették, hogy túl sok a Sister of the Light és Dark (a fény és a sötétség nõvérei a magyar változatban? bocs, nem tudom, hogy fordították, angolul olvasom a könyveket és nézem a sorozatot). Amit egyrészt semmire nem tudnak alapozni, másrészt a könyvekben is legalább néhány száz volt belõlük, külön megemlítette valaki (talán Verna?) a hatodik könyvben, azt hiszem.
Vagy azt is mondták, Cara túl korán nevetett a második évadban (9. epizód). Azt persze elfelejtik, hogy ilyesmi sokkal kevesebb idõ után fordult elõ a harmadik könyvben, nem is egyszer... Vagy a kapcsolata Leo-val. Pedig a könyvben Ben még kevesebbet tesz azért, hogy elnyerje a szívét. Vannak jópofa, aranyos csipkelõdéseik, de nagyrészt úgy kerülnek közelebb egymáshoz, hogy mi nem tudjuk, mi is történt. Leo legalább próbálkozik és elég sok idõt töltenek együtt.
Vagy a 8. könyvben, mikor a két mentõcsapat egyszerre ér oda Zeddhez, az is elég röhejes, a sorozatban meg panaszkodnak, hogy minden épp pont olyan közel, hogy idõben odaérjenek. Aha, Chase-t hogy találta meg a másik fickó? Fogalma sem lehetett, hogy hol van, és persze rövid idõ alatt mindent kiderített és valahogy sikerült ugyanakkor megérkezni a varázslóhoz, mint a többieknek... Hogy csak egy ilyen esetet említsek.
Így reggel hirtelen ennyi jutott eszembe.

"Az általad említett két sorozatot nem ismerem. Talán mert csak a magyar címét ismerem, az angolt nem. Vagy itt még nem is adták õket?"

A Farscape magyarul Csillagközi Szökevények címen futott. http://www.youtube.com/watch?v=OmTfS1RkAa8
A Boston Legal sajnos nem ment még nálunk... Pár videó:
http://www.youtube.com/watch?v=4la8Izrwea8
http://www.youtube.com/watch?v=54SNRbmfeSc
http://www.youtube.com/watch?v=WGWZcJrAw-I
http://www.youtube.com/watch?v=YNnX2sOzoOE
https://vimeo.com/32554324
https://vimeo.com/18184303
Ezüstliliom 2012 máj. 19. - 02:11:16 Előzmény Necros
(168/326)
"A sorozatot csak felpontoztam egy kicsit..."

Kicsit???:D Én csak a legnagyobb kedvenceimenk adok 10 pontot. És miért pontoztad fel?


Szerintem viszont a könyvben sokkal árnyaltabb a szereplõk személyisége. Miért is gond az, hogy egy szereplõ nem egyértelmûen jó? Az életben sincs ez így. Bár szerintem Richardnak nem sok ellenszenves tulajdonsága van, csak épp olykor hibázik, mint minden ember. Meg tudnád mondani, Neked mitõl ellenszenves a könyvben?
Ha a könyvben a varázslás minden szabályát ismernénk az elején, az nem lenne túl izgalmas szerintem. Nekem így tetszik, hogy mindig van benne valami új ebbõl a szempontból is.
A nemi erõszak lenne az író mániája? Nem hinném. De az igaz, hogy a Könnyek kövében tényleg elég részletesen írja le, hogyan kínozza Denna Richardot. Az nekem is túlzásnak tûnt.
Ráadásul a sorozat nagyon lebutítja a történetet, elvész az igazi mondanivaló. Kezdve a kard használatával, amit idéztem is a könyvbõl régebben. A sorozatban Richard úgy aprítja az ellendséget, mint a répát, minden gond nélkül. Ez csak azoknak a kedvéért van, akiknek csak az a jó történet, ahol minden öt percben csihi-puhi van. A dolgok logikája szenved csorbát azzal, ahogy a sorozat átalakítja õket. Minek engednek ki pl. legyeket az áldozatokra, mikor a gároknak felkínálják õket? Így ennek semmi értelme. Úgy viszont, ahogy a könyvben van, hogy a legyek találnak rá az áldozatra, és ezért részt kapnak a zsákmányból, úgy már igen.

Raoul Reniert még nem olvastam, így nem tudok róla véleményt mondani, csak azt, hogy miért nem olvastam még. Egyrészt túl divatos, mindenki róla áradozik, és ez taszít, másrészt ha magyar, miért nem vállalja a nevét íróként?

"sorozatot fikázó könyvrajongóknak pedig elég sok dologban nincs igazuk, illetve a panaszok nagy részt el lehetne mondani a könyvekrõl is, sõt, nem egy esetben ott még rosszabb a helyzet."

Mondanál példákat?

Az általad említett két sorozatot nem ismerem. Talán mert csak a magyar címét ismerem, az angolt nem. Vagy itt még nem is adták õket?
10/10
Necros 2012 máj. 18. - 05:24:54 10/10
(167/326)
Most látom, a DS9-t te is kedveled, azt is említhettem volna a két másik sorozat mellett, nekem is az a kedvenc Star Trek sorozatom.