Téma: A jogász

Teréz anyu 2014 aug. 22. - 12:37:02
(111/151)
10/2 de csak mert Cameron Diaz szép.

Huhh, iszonyú ostoba film.
Próbáltam bármiféle együttérzést táplálni a jogász iránt, de nem nagyon ment, kibaszott gazdagok még gazdagabbak, akartak lenni, aztán nem jött össze, nagyon nem szólt semmirõl szegény film.
Csak iszonyúan idióta párbeszédekrõl, oda nem illõ faszságokról beszéltek a szereplõk, mintha kibebaszott okosak lennének, közben meg segghülyék. A nagy drogkereskedõ kartelvezér is versben mondja el az élet "nagy igazságait" miközben egy piti kis drogkereskedõ. Ja és rengeteg értelmetlen erõszak.

Emlékezetbõl felidézek egy nagyon intelligens párbeszédet:
SPOILER****
"-...bárcsak elfelejthetném azt a sok dolgot, amit a nõktõl tanultam.
-Miket?
-Nem akarod te azt tudni.
-Jaj, miket, mondd már el!
-Na jó, pl azt, amikor megbaszta a nõm a kocsimat.
-Mi van?
-Levette a bugyiját, felmászott a szélvédõre és spárgában odadörgölte a punciját.
-Jézusom.
-Ja, tök nõgyógyászos volt, vagy mint az algaevõ hal, ami az akvárium szélére van cuppanva.
-Õ tudta mit gondolsz?
-Hát persze, hogy tudta, mindig tudja.
-Minek mesélted el?
-Nem tudom, felejtsd el!
-Mi? Hogy felejtsem el?"

1.Mit tanult ebbõl a csávó a nõktõl?
2.Ha a csaj tudta, hogy ez nem felizgatja a csávót, hanem megundorodik tõle, akkor minek csinálta, mert ugye az történt és a csaj meg állítólag tudja mindig mire gondol a pasi.
3.Minek mesélte el? Minek? Te könyörögtél, hogy mesélje el baszd meg!
4.Idióták, idióták, idióták!

Köszönjük Hollywood!!!! Ezer hála ezért a párbeszédért...
2/10
kleavenae 2014 jún. 21. - 00:42:21 2/10
(110/151)
Egy vállalható filmet nem szoktam 3-4 csillag alatt jutalmazni. De ezt nem ajánlom senkinek. 2*-ot csak azért kapott, mert volt vele munka, van története, és valamilyen szinten látványos.
De sem a történet, sem a látvány, sem a színészi munka (egyik sem kiemelkedõ) nem tudja ellensúlyozni, ha egy koncepció egyszerûen visszataszító. Egy horror film azért brutális, hogy adjon egy kis adrenalint a hétköznapokba. De ez az embertelen brutalitás ami az egész filmen uralkodik semmi célt nem szolgál.
Ha valaki szörnyülködni akar, nézzen horrort, de ne ezt. Ez minõsíthetetlen.
tchabee 2014 jún. 04. - 14:00:50
(109/151)
S P O L E R

Még csak annyi, hogy Bardemet és a jogászt se akarja elõszörre megöletni a kartell.
Talán Õk is kíváncsiak mi a f@sz is történik itt és mivel a jogász életben van (amíg látjuk) nem is mer visszajönni Diaz még a kontinensre sem.

Egyre zseniálisabb, csak még azt a pár kérdést kéne megválaszolni.
tchabee 2014 jún. 04. - 13:40:07
(108/151)
Lehet, hogy csak mivel ritkán jönnek ide azok akiknek elsõre minden lejött a filmmel kapcsolatban ezért nem válaszoltak a motoros szerepét firtató kérdéseimre.
Remélem, ezért nem kaptam választ és nem azért mert tényleg zavaros.
Az elõbbi hozzászólásomat mikor írtam, közben magamat rávezettem a megoldásra, vagyis az egyik lehetségesre, mert a végén kiderül marad még kérdõjel. Hátha közben arra is találok választ.

Szóval a sztori.

S P O I L E R

A kartell Kolumbiából szállítja a drogot egy szart szállító szippantóban Chicagóba.
Ebbe a láncban dolgozik Bardem Pitt duó, hogy mit az mellékes, legális papírt ad a kocsinak, Õrzõ embereket, pihenõt biztosít, tök mindegy. Jól keresnek vele. van egy barátjuk aki talán tényleg is jogász. Neki van egy barátnõje a Cruz kisasszony, akire a világ pénzét is ráköltené, de annyija nincs, ezért kér belépést a duó bulijába. A Bardem jólétét kiszimatoló nemzetközi ribanc, Diaz behálózza Bardemet. Ez a punci nézetés. Azután, hogy Õ veszi -e rá a duót, esetleg triót a drog lenyúlására vagy már csak értesül róla az nem tudom. Szóval a duó tud mindent a szállítmányról, ezért úgy akarják megszerezni, hogy az Õ emberük veszi át vagy fizeti le a sofõröket (erre kellhet a jogász pénze is) és egy futárral elindítják a jeladó/imboliziert a sivatagba. Diaz megtudja az útvonalat, tervet (esetleg Õ sugallja) és azt tudván csak, hogy a kocsi indításához kell a doboz, megszerzi azt.

- No itt vannak kérdéseim még. Diaz, ha tudja, hogy indításgátló a doboz, miért nem profi autótolvajokat bíz meg a kocsi megszerzéséért, minek veszõdni a dobozzal? Hogy is nem gondol rá, hogy az jeladó, ha nekiindulnak vele a sivatagba. Mégis mit gondol minek? Miért nem gondol rá, hogy rögtön viszik a trió emberei a kocsit, mire várnának a depóban, talán Rá?

A kartell követi a jelet és elcsodálkozik, hogy gyorsan megy (esetleg nem arra amerre kell) és hirtelen megfordul. Másnap látják az újságokban, hogy egy fej nélküli motoros fekszik ott ahol visszafordult a jel. A motorost lenyomozva jutnak el a jogászhoz és rajta keresztül Bardem és Pitthez. Ezért kezdik Õket keresni, kinyírni.
Közben a Diaz emberinek nyomára jut a kartell és kinyírva Õket, rendben megérkezik a kocsi Chicagóba.
Ezért Diaz a menekülõ Pitt pénzét szerzi meg, majd áll tovább új palimadarakat keresni.


Azért még maradt egy kis talány.
Hátha valaki azokat is megválaszolja.

Bocs a sok karakterért, de ez már örök mementó marad a net közösségének õrlõdõ gondolataim lenyomataként .:)
tchabee 2014 jún. 04. - 10:51:21
(107/151)
S P O I L E R

Fenn tartom a véleményemet (fikció), hogy mint általában a mai filmek , ez is úgy jött létre, hogy a producer nagyágyúk egy jó kis sütögetõs, lazulós estén a társaságukkal jót szippantva sztorizgattak és ekkor feljött a 3-4 történet mely a film alapjait képezi. Sajnos a cool "állítóóólag" megtörtént események nincsenek teljesen összhangban egymással.
1- Drog szállítás szippantós autóval Columbia Chicago útvonalon
2- Nemzetközi delnõ aki gazdag pasikat foszt ki
3- Autó szélvédõre tapasztott punci
4- Motoros lefejezése drótkötéllel
4+1 a fenti továbbgondolása az automata guillotinenal

E alap sztorik köré kerekítették a filmet, ami kb. errõl szól.
Van a delnõ (Cameron Diaz) aki kiszagolja az amerika déli részén élõ kõgazdag drogcsempészek leggyengébb láncszemét.
Ráhajt, majd háttér mesterkedéssel megpróbálja megkaparintani a szállítmányt.
Van a jogász, aki szintén kõgazdag, de a szerelmére még többet költene, amire már nem telik, ezért beszáll a Pitt-Bardem bizniszébe. Ami valószínûsíthetõ, hogy a kartell része.
Vagy egy már mûködõ dologba vennék be, ami azért lehet, mert többet költenek, mint keresnek, ez lehet egy bibliai utalás a mohóságra.
Vagy le akarják nyúlni a kartell szállítmányát, ez nem derül ki, de ez is mohóság lenne.:)
A jogásznak a pénze kell-e nekik a bizniszhez ez nem nagyon derül ki.
A kartell berág és megöli Bardemet, a jogász nõjét.
Pitt-et Diaz öleti meg.
Ennyi.

A 4. sztori, oké bemutatja, hogy Diaz mennyire elvetemült, õrült, élvhajhász, stb.
Nekem errõl a jelenetrõl mindig egy vicc jut eszembe.
" A rendõr felesége hazamegy az aerobik edzésrõl és elmegy zuhanyozni.Mikor kijön a tusolóból meztelenül mutatja a férjének mit tanultak ma az edzésen.
Lemegy spárgába, de odatapad a járólaphoz a puncijával.
Sehogy sem tudják felsegíteni.
Hívják a nõgyógyászt, ad görcsoldó injekciót, de semmi.
Végsõ elkeseredésben hívják a burkolót, hogy szedje fel a csempét és majd beviszik a kórházba.
Jön a mester, nézi, nézi, beleköp a tenyerébe és elkzedi tekergetni a nõ mellbimbóit.
Erre a férj: -Hé jó ember, mit csinál!?
Burkoló:- Felizgatom és eltolom a falhoz, akkor csak egy sor csempét kel felszednem."

Nem egy akkora geg, hogy ettõl elborzadjak.

Az 5. a motoros meg szerintem csak a dögössége miatt került a filmbe, jól mutat az elõzetesben, mert a motoros szerepére nem találok semmi magyarázatot. Számomra és sztori számári is lényegtelen a bõrruha színe.

Jó legyen a bukósisakjában a hungarocell bélésben egy kialakított üreg amibe belefér a doboz, de mi az.
Jó lehet indításgátló- megkapja az áramot és egyedi rádiójelet bocsát ki és van valahol a kocsiban egy vevõ eldugva, ami veszi ezt a jelet és összekapcsolja a megszakított elektromos kört.
Lehet jeladó is, de ha kiveszik elveszti a funkcióját.

Miért veszik ki a dobozt és hová viszik?

A telepet, nem õrzi senki, pedig ott a szajré,(amíg a dobozzal tökölnek, annyi idõ alatt a nélkül is el lehetne lopni a kocsit, akkor profi autótolvajt bérlek a melóra, ha meg azért kell a doboz, mert tudják, hogy jeladó, akkor azt is tudják nem sokára nyomukban a kartell) ha a kartell figyeli a jeladón keresztül a drogot, akkor miért vetetné ki és vitetné el valahová, ahonnan vissza kéne hozni, hogy a drog folytathassa útját Chicagóba.

Még érdekes, hogy a jogász kihozza a spiritiszta asszony fiát, aki a motor, a sittrõl.
Akkor Õ ezért kellett a buliba?*
A kartellnek nincs más futára aki ide-oda vitetni a dobozt?
Akkor a motoros csak a Pitt-Bardem-jogász trió embere és így(hogy?) akarják lenyúlni a szállítmányt és ezért érzik elbukottnak a bulit
Mondjuk az Õ álemberük veszi át a kocsit és adja át a futárnak a dobozt, aki kivinné a halál f@szára a jeladót átverésbõl, míg õk vinnék a kocsit, de a nõ itt lép közbe és elveszi a dobozt amirõl azt hiszi csak indításgátló.
A kartell a trióra gondol a drog lenyúlásáért és elkezdi kinyírni õket, így a nõnek az egyetlen elmenekült pénzének megszerzése marad.

Na, na végén kiokoskodom.:)

De a trió miért nem lép le rögtön a kocsival?
Ja és a szállítmányt végül is nem bukja a kartell, de a triót még is kinyírja, tehát eleve hülyeség volt belekezdeni.
Ez a mohóság ára.

* - akkor azon buknak, hogy a jogász hozza ki a sittrõl a motorost, mert Õk arról nem tudnak, de a kartell kideríti, + a jeladó útjából , hogy a motoros nyúlta le az árujukat.

Ügyi vagyok?
1/10
bulatova 2014 jún. 03. - 22:07:16 1/10 Előzmény tchabee
(106/151)
Ne szivasd már, a sok mûvészt. Az se tudja mirõl szólt ez a film, aki írta a forgatókönyvet, meg a rendezõ se.
Fingja nincsen senkinek, hogy mi van, én is feltettem már a kérdéseimet, de a Jogász Fán Klubból még nem érkezett megnyugtató válasz, sõt semmi érdemleges magyarázat, csak annyi, hogy nem értem.

Bemásolom a kérdéseimet még egyszer, hátha valaki, akinek ez bejött az válaszol.

Ezek tulajdonképpen mit üzleteltek, azon kívül, hogy nem tortillával kereskedtek?
Annyi biztos hogy kb. 3.5 szereset tudnak majd kaszálni vele Dallas Pitt elmondása alapján.
Lenyúlták a cuccot vagy vették?
A jogász talán, ebbe pénzzel szállt be, mert valami pénzrõl is volt szó?
Esetleg kihozta Sancho Talmácsit?
Mit szedtek ki a csokifagyiárus kocsi motorházából?
Sancho Talmácsi miért volt zöldbe, talán fradista?
tchabee 2014 jún. 02. - 14:29:54
(105/151)
SPOILER

"Szerintem az a kis kütyü egy jeladóval kombinált spéci inditószerkezet volt, így tudták ellenõrizni, hogy hol jár a teherautó és hogy a megfelelõ ember vezeti-e;"

Indító szerkezet nem lehetett, mert
- két kábel közé építik be, akkor azt egy sima csavarhúzóval is rövidre lehet zárni.
Vajon mit csinál az árammal, hogy ha az bejön az egyik oldalon (mondjuk piros kábel) a másik oldalon (mondjuk fekete kábel) kimenve már beindítható a kocsi?
Azt mondom semmi olyat amitõl ne lenne indítható a kocsi, legfeljebb ha távvezérelnék bármi vezeték nélküli dologgal a doboz reléjét, kapcsolóját, de erre nincs is szükség mert a filmben pont a dobozon lévõ kis kapcsoló pöccintésével indul be a kocsi.
-Tehát, akkor lehet jeladó.
De akkor minek viszik el akárhová, ahonnan majd vissza kell hozni a valakinek, ha tovább akarja vinni- már ha indításgátló lenne, de az nem leehet lásd elõbb-?


"a fekália/trutyi/méregezõ valami meg azért volt jó ötlet, hogy csak az út végén lehessen kiszedni a kokót, ne tudják közben megdézsmálni."

Jó legyen, az, hogy szar az, mert a mérgezõ dolgot nem locsolgatnák csak úgy, hogy õk maguk is érintkeznek a dologgal.
Legyen az, hogy átcsempészik többb országon az adott orzág érvényes (hamisított) papírjaival és csak azért nem buknak vele mert büdös.
Zseniális.;)

Ezt a kütyüt vették el furmányosan a motorostól Diaz megbízásából, de a terv meghiúsult, amikor az "álrendõrõk", azaz a maffia emberei, lelõtték õket, valszeg nem tudtak a jeladóról.

?

De, tudtak róla, mert a nélkül nem tudták beindítani a kocsit, akkor csak jeladó lehet, hogy így jutott a kartell = álrendõrök a nyomára a szállítmánynak. Jó, de akkor miért veszik el a motorostól? Csak fontosnak tartották csak arra gondolnak, hogy mégse fontos? :)


" Így a végén kénytelen volt Diaz Pitt pénzét megszerezni."
Az rendben.

"Mit vitt a motoros, miért és hová?"
-Jó legyen jeladó. A jeladó lényege az lenne, hogy jelezze hol van az adott dolog, ha elviszi máshová, akkor az egész értelmetlen.
De , akkor továbbra is talány, miért és hová vitte?

Ráadásul a bukósisakjában egy legalább 10*10 cm-es mûanyag kockát!
zampano 2014 jún. 02. - 12:44:00
(104/151)
SPOILER!!!!! Szerintem az a kis kütyü egy jeladóval kombinált spéci inditószerkezet volt, így tudták ellenõrizni, hogy hol jár a teherautó és hogy a megfelelõ ember vezeti-e; a fekália/trutyi/méregezõ valami meg azért volt jó ötlet, hogy csak az út végén lehessen kiszedni a kokót, ne tudják közben megdézsmálni. Ezt a kütyüt vették el furmányosan a motorostól Diaz megbízásából, de a terv meghiúsult, amikor az "álrendõrõk", azaz a maffia emberei, lelõtték õket, valszeg nem tudtak a jeladóról. Így a végén kénytelen volt Diaz Pitt pénzét megszerezni.
tchabee 2014 jún. 02. - 11:52:36
(103/151)
Á, meg is van az emberem aki meg fogja válaszolni az alábbi kérdéseimet!

Mit vitt a motoros, miért és hová?

3 gyors válasz és mehetsz is.:)
zampano 2014 jún. 02. - 11:17:39
(102/151)
Egészen jó film ez, nem agyatlan makiknak való.
tchabee 2014 jún. 02. - 10:47:13
(101/151)
Tetszett a film, élveztem (nem aludtam el rajta), de a cselekményt elmagyarázná nekem valaki!
Azért mert filozofálgatnak, meg bibliai utalásokat kell megfejtenünk, azért nem ártana, ha a nagy élet bölcsességekhez kerekített sztorinak lenne valami értelmes cselekménye.


SPOILER


Szóval a sztori az lenne, hogy a kolumbiai kartell szippantós tehergépkocsin küldi a drogot Chicagoba.
Hmmm.
Aha életszerû, biztosan örülnek az amcsik a pár köbméter szarnak, tuti minden környezetvédelmi papírja megvan a szippantónak.
Van a jogász akit most beszállna ebbe a drog bizniszbe, mint Vágási Feri az internetbe. Azt nem tudjuk meg hogyan, de belekerül. Pénzt ad-e vagy szállít, vagy kivégez, errõl semmi infónk, csak benne van és bukja az életét.
Szóval a biznisz úgy mûködik, hogy jön a szaros kocsi, amerikában leteszik egy sima drótkerítés mögé, a kocsikísérõ kiveszi a kocsiból ...
A mit?
Egy kb. 10*10 cm-es kocka, kábellel (piros, fekete), kapcsolóval (amit átpöccintve beindul az autó) és a bukósisakba rakva szállítja a motoros futár (biztosan nem kényelmetlen :)).
A sofõrök megkapják a pénzüket, kocsi, áru átadva, kerítésre sima lakat (csak 20 millió dolláról van szó, nem is kell jobban védeni, hisz a "doboz" már nincs benne, így megkaparinthatatlan) és a kifizetõ elviszi a MIT a motorosnak.
Figyelik Õket. Kik?
Motoros megy. Gondoljuk, hogy régóta ezt csinálja, mert van a büntije, ahol sok kp.-val bukott, meg a bemutatott lakása, életvitele.
Hová?
Ha a rendes kerékvágásban megy a dolog akkor valahová viszi ahol ezzel igazolná, hogy az országban van a szajré.
Minek, ha már egyszer kifizették a sofõröket?
Mi az amit visz a motoros futár?
-Ha indításgátló, amit valószínûsítene a sztori, akkor elég a két ott maradt 2 kábelt rövidre zárni, mert a dobozon levõ kapcsoló is valószínûleg ezt csinálja. Tehát ez hülyeség.
-Ha jeladó (GPS ?) azt minek viszi, hisz azzal bizonyítja, hogy már az országban van a cucc.
Erre várnék egy választ.
Ha rendes kerékvágásban megy a dolog, akkor ezt a MIT valahol leadja és valakik újra odamennek vele beindítani a kocsit? Jó messze megy a motoros, hisz már sötétben kapja a kötelet a nyakába. A film szerint órákat megy nyélgázon a motoros (330 km/h-val), azaz kurva messzire megy. Onnan vissza is kell hozni majd a MIT.
Bérgyilkos (kinek az embere?) drótot feszít és vár a motorosra , minimum órákat.
(Szerintem ezt a történetet hallották valahol, azután kiszínezve belerakták random módon a filmbe a készítõk, mert marhára el lehet adni vele az alkotást, ha benne lesz e trailerben.)
Addig senki sem jár arra?
A MIT elveszi a sisakból és új emberek mennek az autóért. Beteszik a MIT , pöccintenek a fifikás kapcsolón, autó beindul és mennek valahova.
(Kis szerelés, a piros a +, a fekete a test jelölése az ilyen régi autókban. Más kábel nincs. Ha csak összezárná, zárlat lenne, vezérelni nem tud, mert nincs több kijövõ kábel. De mit kapcsol a kis kapcsoló, hogy beindul a motor? Indításgátló nem lehet, mert nincs ami vezérelje, motorvezérlõ elektronika kicsit több kábellel dolgozik).

Szóval a rendes kerékvágásba bejön 2 új sofõr, akiket nem sokkal késõbb kinyír az álrendõr és utána leviszi menetrend szerint Chicagóba a szippantót. Gondolom oda, ahová eredetileg is mennie kellet, mert a kolumbiai srácok mindent tudtak róla, rutinból nyitották a hordókat, tehát k a szokásos menetrendet követték. Jött egy kíváncsiskodó valaki, akinek mindent elmutogattak. Hahaha.
A jogászunk meg 2 spanja a motoros halálán beparázott és menekülni kezdett, tehát ez nem volt része az Õ tervüknek, itt bukták el azt.
Akkor a motoros az Õ emberük volt?
Az nem lehet mert úgy néz ki, hogy a kartell által kitalált bejáratott ügymenetet csinálja a motoros.
Õk ölették meg a motorost?
Akkor mit akadtak ki rajta?
Cameron ölette meg a motorost?
Nem lehet, mert a motorost megöletõk igen hamar buknak, mikor az álrendõr lelövi az embereiket és mint tudjuk Cameron a nyertes a végén.

Itt elakadtam.

Kihez és mivel szálltak be drog bizniszbe a jogászék?
Bár úgy tûnt a Bardem és Pitt már benne voltak.
A kartell oldalán? Lehet máshol? Azt nem lehet mert a kartell már rég kinyírta volna Õket.

Cameron, hogyan jutott pénzhez, mikor a kartellhez került a drog, ahová eredetileg is szánva volt?

A jogászt miért hagyták életben?Mert csak kezdõ mohó volt? Ennél kevesebbért sem számított az ember élet.

Szóval örülnék ha valaki levezetné a történetet, hogy tudjam a sok filozofáláson túl mirõl szól a film.
7/10
Deniel Project 2014 jún. 01. - 14:50:33 7/10 Előzmény jockeey
(100/151)
Eléggé le van értékelve a film, talán azért mert egyes embereknek a piff-puff-durr kategória a nyerõ. Nekem átjött, többször is megtudnám nézni! Maffiás szerû történetek közé tartozik, ami mintha azt mondaná: - Rossz helyen volt, rossz idõben!
Egy 10-es skálán egy nagyon erõs 7-est mindenképp megérdemel!
jockeey 2014 máj. 26. - 17:38:35
(99/151)
Én még ilyet nem éreztem film kapcsán, de sajnálom azt a 2 órát az életembõl amit erre elvesztegettem.
Senkinek sem ajánlom!!!
10/10
Beregovo 2014 máj. 18. - 23:04:53 10/10
(98/151)
Most néztem meg a filmet. Engem végig lekötött. Amint vége lett elsõ gondolatom volt, hogy az elmúlt év legjobb filmje. És ekkor beléptem ide és az iMbd-re is benéztem és teljesen le vagyok döbbenve, hogy egy ilyen zseniális filmet így lehúztak. Én bátran ajánlom mindenkinek, aki még eddig nem látta. Ragyogó párbeszédek, fantasztikus alakítások (Diaz, Pitt, Bardem, de a fõszereplõ se volt rossz), a rendezés és forgatókönyv pedig észbomlasztó. Nem értem a lehúzókat, annyi filmszakértõ lett hirtelen a világban, hogy az már fáj. Persze rendezni egyik sem tud, csak szakérteni és filmetlehúzni. Eredetileg nem akartam 10-est adni a filmnek, "csak" 8-ast, de amikor megláttam, hogy a sok szakértõ mennyi 1-est adott, csakazértis 10-est adtam.
zegorias 2014 máj. 18. - 12:47:21
(97/151)
Cormac McCarthy-ra jellemzõ hogy az ember szabadulni szeretne az általa elõidézett végzettõl (brutális végzetrõl van szó) de nem tudja elkerülni, viszont belenyugodni sem tud, menekülni szeretne, de nem tud hová és ez annyira kilátástalan helyzetet teremt elõ, ami mát szinte romantikus. (A film nagyon jó)
1/10
Rahar 2014 máj. 15. - 17:28:24 1/10
(96/151)
Elolvastam az utolsó 15 hozzáírást, majd egy kicsit tartva a döntés helytelenségétõl, megnéztem. A negatív kritikák indoklásainak jelentõs részével nem értek egyet, számomra más nézõpontból gagyi film. Vannak, bár nem gyakoriak azok az alkotások, melyekben a szereplõk motivációi nincsenek megmagyarázva, a film készítõi eme problémát úgy dobták le a vállukról, hogy a nézõ azt projektál bele amit csak akar. Ez még nem is lenne olyan nagy probléma, de a történet és a cselekményvezetés az igen.
***SPOILER***
A filmbõl valamivel kevesebb mint egy egész óra eltelik és nem történt semmi. Majd utána 4 ember nem túl sûrû eseményeit lehet nyomon követni. Ha negatív emberi tulajdonságokat akart a film bemutatni, akkor nagyon gyenge, mert nem jön át az igazi kapzsiság, sem az igaz szeretõ elvesztése miatti fájdalom, sem a vadászat. Sõt a végén lévõ párbeszédben a nagy vadászat kifejezetten primitív. Csak mert ha valakivel elintéztettek valakit az semmilyen szempontból nem tartozik a vadászat kategóriájába.
Az egész cselekményvezetés egyszerûen unalmas, egy kapzsi ügyvéd több pénzt akar, ezért egy szállítmány drogba befektet, ezzel kapcsolatban az egyik nagyon problémás ügyfelének a fiát kihozza a börtönbõl. Ez a motoros személy a drogkartellnek szállított, ráadásul kapott is megbízatást, de hogy mit szállított éppen az nem derül ki, legalábbis én nem jöttem rá. Közben a drogszállítmányt ellopják. Az ügyvédet, az üzletfelét és a közvetítõt mind-mind a Cameron Diaz által alakított karakter csapta be. Jön a könyörtelen drogkartell, mindenki meghal, majd a szereplõnõ vadász félmonológja, ennyi. A majd két órát a tudtommal elõször sikerrel Ponyvaregényben alkalmazott enyhén szürreális beszélgetésekkel próbálták kitölteni. A probléma az, hogy ott anno valóban érdekes és egyedi volt. Itt nem az, sem a szexuális tartalmú szövegelések, sem a felszínes, titokzatoskodó, de alapvetõen haszontalan párbeszédek. Ráadásul az a tipikus írói probléma, hogy elvileg különbözõ helyen felnõtt, egymással rokoni kapcsolatban nem lévõ szereplõk vannak, de a beszédük, a megfogalmazásaik mindnek nagyon hasonló, látszik, hogy csak papíron létezõ, egy ember agyszüleményei. Ergo a gondolataimat ugyanabban a megfogalmazásban különbözõ szereplõk szájába adom. Mondanivalós filmnek rendkívül gyenge, maffiózós filmnek is gyenge, akciófilmnek unalmas, thrillernek meg egyszerûen nem az, mivel végig be van mutatva, hogy a nagy Diaz mit tesz a háttérben.
2/10
komzoz65 2014 máj. 11. - 18:41:54 2/10
(95/151)
Szánalmasra sikerült film. Filmecske. Jó hosszan hintik a port. Nincs azzal baj, ha egy film bonyolult, vagy ha a történet töredékes. Az se gond, ha egy film filozofálni próbál. A mexikói drogkartellrõl is lehet filmet csinálni. És még ezeket lehet keresztezni is, bár ez már veszélyes, de korántsem példa nélküli.

Csakhogy itt nem töredékes a történet, hanem zagyva és bicebóca - finoman fogalmazva. Nem filozófia van elrejtve a jelenetekben, hanem szemérmetlenül üres közhelyek, frázisok, cicomás elõadása, teljesen hiteltelen karakterektõl, amerre éppen a szájuk talál állni - vég nélkül. Mindehhez jó színészek sorát mészárolják le, képletesen - is.

A nyomasztó hangulatból is volt sokkal érdekesebb, töményebb, sõt értelmesebb is mostanában.

Nincs egyetlen érv sem amiért ezt meg szabadna nézni, bár a stáblista szinte ellenállhatatlan, de nem. 2/10
k11zoltan 2014 máj. 04. - 23:15:52
(94/151)
Nem volt rossz, de el kellett olvasnom a leírást, hogy összeálljon minden.
8/10
offtopic
szilvi0000 2014 ápr. 27. - 13:06:44 8/10
(93/151)
Szerintem ülj neki még egyszer és figyelj a párbeszédekre, úgy tûnik, mintha tényleg a haverjaiddal dumcsizgatnál, de ebbõl jön össze a történet.
1/10
gergomiho 2014 ápr. 27. - 05:09:53 1/10
(92/151)
Mûmájer intellektuális gengszterek félmondatos párbeszédei, gyenge színészi alakításokkal ötvözve. A történetnek semmi értelme, mintha a haverjaimnak mesélném el fáradtan egy átlagos hétvégém. Szeretném ha valaki elmagyarázná hogy mi is az alapszituáció, és hogy mi történik a filmben, mert az egész nekem úgy fest mint egy névmásokból és melléknevekbõl álló, nagyon hosszú mondat, amit dadogva, izzadt tenyérrel mondasz életed elsõ szerelmének, és míg a fejedben jónak hangzott a randi elõtt, az elsõ kiejtett szó után viszont már tudod hogy ebbõl jól nem jössz ki.

Nehezemre esett kulturált véleményt alkotni a filmrõl, ugyanis alapvetõen kedvelem a a bennük szereplõ színészeket, illetve a rendezõt is, ezért nagy izgalommal vártam a filmet, így a csalódás is nagy volt.