10/10
chrysale 2008 márc. 16. - 23:21:52 10/10
(33/173)
Az ajánló elolvasása után kicsit kétkedve ültem le megnézni a filmet,
de kellemes meglepetés ért. Nagyszerû a film, igazán elgondolkodtató és megindító. Remekül végigviszi az ötlet megvalósulását, és kitûnõen ábrázolja az akarat, a jóindulat és a segíteni vágyás hihetetlen erejét. Ami a film végét illeti - a ház elõtti óriási tömegtõl eltekintve - szerintem teljesen reális, egyáltalán nem betúlzás. Mert bár én az életet nem nevezném sz.rnak - ahogy az a filmben megtörtént - de igazságtalannak mindenképpen. Ezt a tulajdonságot pedig számomra teljesen sugallja a film: a fiú segít több emberen is, és amit cserébe kap, hát fogalmazzunk úgy, nem teljesen fair. Ahogyan sok esetben az élet sem...
10/10
xlc 2008 márc. 13. - 02:29:53 10/10 Előzmény Neszfor
(32/173)
Légy még egy kicsit kegyetlenebb! Magadhoz. És léci nézd meg mégegyszer.
9/10
Karolka 2008 márc. 04. - 21:18:43 9/10
(31/173)
Nyáltenger?? ez ragadta meg a szemem! :D Nem kéne mindent így felfogni, ha már valamiben kis érzelem van! Egyszerû történet egy gyerek érzéseirõl... nem valami nagy szám, sokan vannak mások is, akik ilyesmit szeretnének elérni-változást a világban...stb!! (csak manapság már nem csinálnak ilyen filmet) Joel miatt érdemes megnézni, Kevin meg alapból hihetetlen színész - (a nyugalom, ami árad belõle)... örülök, hogy megnéztem!
Neszfor 2007 dec. 17. - 09:59:13
(30/173)
Hát nemtom, szerintem ez a film nagy nyáltenger. Egyszer megnéztem,és akkor jólvan. Értem én a szándékot(ami klassz is, mer' lehetne tényleg ez a megkúrt világ jobb is), de nagyon szentimentális a film... olyannyira, hogy másodjára megnézni fizikai fájdalmat okozna. Nagyon kegyetlen vagyok...
10/10
myatom 2007 nov. 28. - 23:20:32 10/10
(29/173)
Káprázatos nagy film.
- Aki jót akar magának, az csak a port.hu-s filmismertetõt olvassa el (filmnézés elött) a filmkritikákat ne, sõt ezt a topicot se! :o)
- Egyetértek Moesko 6.hozzászólásával. Szerintem is szégyelheti magát a port.hu kritikusa Hák István hogy ilyen otrombán keveri a szezont a fazonnal, csak azért, hogy egy jót rughasson bele a rendezõbe. Olyat varr a nyakába, ami nem rajta múlik, hanem a forgatókönyvön.
- Egyetértek Kila37 5.hozzászólásával: akárhányszor nézhetõ, és lehet a filmben elmélyedni, tud a mondanivaló árnyalódni, rengeteg összefüggést és utalást lehet benne felfedezni.
- Bár elsõre meglehetõsen távoli asszociációnak tûnik amenti 16.hozzászólásbeli Straight Story Lynch film felemlegetése, de jobban belegondolva, egyetértek. :o)
- Nagyon egyetértek zszoltan 22.dik hozzászólásával: én is úgy gondolom, hogy valóban egyszerû eszközökkel, hatásos ábrázolással meséli el a film egy egyáltalán nem elképzelhetetlen ötlet elgondolkodtató kifejletét. Szívesen olvastam volna további gondolatait.
- Sajnos a magam részérõl úgy érzem, hogy sem a kritikusok, sem a film végét számon kérõ itteni topicosok nem igazán értették a film egészét/lényegét. Itt sokkal többröl van szó, szerintem, mint happyend vagy nem happyend, mese vagy nem mese. Ez, szvsz, egy _rejtvény_, amit mindenkinek magának kell felfejtenie, továbbgondolnia. A film attól is zseniális, hogy ahányan láttuk, annyiféleképpen tudjuk hitelesen(!) megélni a film végét.
- Természetesen nehéz szavakba önteni a filmvége üzenetét (pláne konstruktívan és pozitívan). Az persze nem kérdés, hogy végtelenül hiteles, és szerves folytatása a film gondolatmenetének. Én talán ott tudnám megragadni a magam számára a lényeget, hogy az 'idealista' ötlet nem elég, a hogyan is fontos, annak feszegetése is fontos, hogy mikor tud mûködni dolog: összhangban Trevor interjújának vonatkozó részével.
- Nekem a filmrõl a Séta a múltba film jutott eszembe (természetesen csak metafizikai síkon, az egy teljesen más történet), ezt az ottani topicban is igyekszem 'visszainvertálni' ;)
- Tökéletes film, rendésileg, filmzeneileg, szinészileg, mindenileg. Én voltam a negyedik 10-es szavazatot leadó. :o)
Erämaa 2007 máj. 05. - 20:49:08
(28/173)
Szeretem ezt a filmet.
Szerintem érdekes, ahogy felépül,és jól kidolgozott.
Haley Joel Osment pedig nagyon jól játszott.
Nos a végét én is kicsit "túlzásnak" éreztem, de utána rájöttem, hogy ez is azt akarta megerõsíteni, hogy ez a film
szól valamirõl. méghozzá arról, hogy a világ tényleg szar és ezt maguk az emberek alkotják.
Nagyon jó film. Érdemes megnézni.
Bov 2007 ápr. 28. - 14:05:12
(27/173)
hmm :(
Nekem a Leharcolt oroszlánok is tetszett.. voltak benne 'gagyi' részek.. de a vége mindenképp jó :)
Hát, remélem azért helyrejön a fiú.. :P
Bov 2007 ápr. 22. - 21:32:39
(26/173)
Nagyon tetszett ez a film, nem gondoltam volna, h ez lesz benne -cím alapján- és ez lesz a vége.. Nagyon szomorú, és én nem éreztem pesszimistának..
A vége talán sztem kicsit túlzás - a ház elõtt a sok ember - de pl a barátnõmnek tetszett... Végülis kellett oda..
kb 2 napja néztem meg, de még picit hatása alatt vagyok..
Az a kissrác tuti oscart fog egyszer kapni :) (úgy tudom, h még nem kapott:P)
zszoltan 2007 márc. 31. - 12:14:00
(25/173)
Úgy tûnik, még szoknom kell a stílusodat, hogy el tudjam dönteni, mit mire értesz. Majd igyekezni fogok...
zszoltan 2007 márc. 30. - 16:50:43
(24/173)
"eleve halott ötlet"?! Amikor chief Brody beszólt, hogy 'a film pesszimista', elgondolkoztam az ellenszegülésen. De hogy még a nagy ötletet is leszóljátok, azt azért nem hagyhatom szó nélkül.
Hogy is írhatnám le ezt spoiler nélkül... Sehogy.

SPOILER! (AKI MÉG NEM LÁTTA, NE OLVASSA EL)

Azt elismerem, hogy a film szomorú hangvételû. De én pesszimistának akkor nevezném, ha az lenne a végkicsengése, hogy hiába próbálkoznak, semmi nem sikerül. Pedig például a terv bejött. Igenis mûködik. Sõt, még a fiú is megtudta, hogy mûködik. Talán kicsit túlreagálta a dolgot...
Amikor Simonet leszaladt a végén az udvarra, már tudtam. Tudta a fiú is. És egyikõnk se volt szomorú. Ennek így kellett véget érnie. Szépen.

END SPOILER!

Pedig most eszembe jutott még vagy fél oldal túlragozás ebbõl a filmbõl. (Szívesen megosztom, ha a leírtakból nem világos, mire akarok rámutatni. Mert nekem az, de nekem könnyû, mert kusza gondolatok formájában a több infó is a fejemben van.)

Írhatnék még oldalakat, de egy kedves ismerõsöm felhívta a figyelmemet rá, hogy ne írjam le más filmek spoilereit egy fórumba. Pedig most kapcsolhatám ide a Ryan közlegényt, ahhoz a Gyûrûk Urát. Meg az Ellenség a kapuknál végét. ...
Newcastle United 2007 márc. 30. - 14:02:45
(23/173)
Nos akkor holnap nemcsak filmekrõl, hanem az élet nagy kérdéseirõl is társalogni fogunk.:)
Newcastle United 2007 márc. 30. - 13:51:13
(22/173)
Ha eljõ a Jeges. Egy kocsmában játszódik az egész két nap leforgása alatt, szétcsúszott alkoholisták a szereplõk benne, de remek gondolataik vannak. Ha nálunk is ilyen filozófusok ülnének az ivókban, én is többet járnék el sörözni.:)
Newcastle United 2007 márc. 30. - 13:36:58
(21/173)
Ez egy "szép" O'Neill idézet volt.:) Nem akarom jobban kifejteni, mert aztán meg azt fogják rám mondani, hogy pesszimista is vagyok.:) A lényeg, hogy neked lejött.
Newcastle United 2007 márc. 30. - 13:19:33
(20/173)
Igen lehet hogy megint erõs voltam, általában akkor esek ebbe a hibába, ha csak pár szóban fogalmazok. Arra gondoltam, hogy eleve halott ötleten rágódott a film. "Kutyasz*rból mit lehet építeni?"
zszoltan 2007 márc. 29. - 12:33:45 Előzmény Newcastle United
(19/173)
Az elõttem szólók már szinte mindent elmondtak róla, amit egyébként én is akartam.

Nekem különösen tetszett az, hogy a történetet nemcsak a fõszereplõ szemszögébõl látjuk - idõben elõrehaladva - fejlõdni, hanem azt is megismerjük, hogy göngyölítette fel - térben visszafelé - sztoriját a riporter.
A másik nagyon szép ábrázolás egy projekt teljes életciklusa volt. A feladat kitûzése, az alapgondolat megszületése, terv kidolgozása papíron, a terv elfogadtatása, gyakorlati megvalósítás, az eredmény értékelése. És még ha az is a végkövetkeztetés, hogy 'a Világ mégiscsak sz*r', akkor sem fejezõdik be azzal, hogy eldobjuk az összegyûrt papírt. A ciklus ugye kör alakú, és - mint ismeretes - az utolsó lépése megegyezik az elsõvel: a terv finomítása a tapasztalatok alapján.

Mire értetted azt, hogy "bárgyúan idealista"? A film? Szerintem éppen azt mutatja be (más egyéb mellett) ez az alkotás, hogy a 'bárgyúan idealista' viselkedés bukásra van ítélve, szemben az 'idealista' viselkedéssel, ami elõremutató.
Vagy a terv maga? Nem hinném. Még a szigorú társadalomismeret-tanár, Mr. Simonet is elismerte, hogy bár kétségkívül idealista elképzelés, de gyakorlati megvalósítása nem kivitelezhetetlen. Persze könnyû kívülrõl jónak minõsíteni egy tervet, és sokkal nehezebb saját életünket átalakítva megvalósítani. De ez nem jelenti azt, hogy meg sem kell próbálni.

Ugyanezt a gondolatot olvastam több helyen is, sokkal mélyebb megfogalmazva, meglett bölcsek tollából. De ezen írások megértése sokszáz oldalas elõtanulmányokat feltételez. Ez a filmdráma vizsont egyszerû szavakkal mondja el mindenkinek azt, hogy tehetjük jobbá világunkat. Mindenkinek ajánlom, akinek számít az, hogy utódainkra egy élhetõ társadalmat hagyjunk örökül.

Forma:2 + Tartalom:5
11/10
laczko02 2007 jan. 04. - 22:24:04 Előzmény Newcastle United
(18/173)
Szerintem nem idealista, de persze voltaképp az idealizmusról szól. A történetet én nem tanmesének fogom fel, hanem mint ami bemutatja az egyéni tettek kiszámíthatatlan következményeit. A tanár nem gondolt rá, hogy valaki komolyan veszi a házifeladatot, a világ pedig arra, hogy egy gyerektõl származó ilyen ötletbõl lehet valami...
laczko02 2007 jan. 04. - 22:22:19
(17/173)
A kritikusokat én sem értem, hiszen mindenki tudja, hogy idealistának lenni manapság veszélyes dolog. Szóval a film vége szerintem nem más, mint valóságos. De ettõl még nem rontja el a filmet.
Petikee 2007 jan. 01. - 18:33:51
(16/173)
Egyszerûen gyönyörû ez a film! Pont ez a lényeg egy filmben, hogy gondolkodásra késztessen, hogy azon gondolkod. Igaz, itt messzirõl elég átlagosnak tûnõ problémák kerülnek elõ, de csodálatos ez a fájdalmasan a valóságra rámutatás - mert lássuk be, nem mindig hepienddel teli az élet, mondhatjuk, hogy ezért van szükség a filmre, de nem csak ettõl szebb az élet, lehet szebb egy ilyen mély tartalmú filmtõl is. Én õszintén szólva arra számítottam, és nagyon megrázó volt a vége de valahogy - ez kicsit hülyén hangzik - tisztábbnak éreztem magam lelikleg utána! A fantasztikus szinészi teljesítményekrõl meg azt hiszem ne is beszéljünk! :)
Csodálatos film, alapmû! Aki nem látta annak hangsúlyozom, h nem csöpögõs!
Ubul 2006 dec. 30. - 23:42:00
(15/173)
engem is teljesen megfogott a vége...én most néztem végig,de huh...teljesen kibuktam,nem ilyen végkifejletre számítottam,ami jó,sõt nagyszerû,de egyúttal szomorú is...
sajnálom hogy nem láthattam hamarabb ezt a nagyszerû filmet...
amenti 2006 dec. 02. - 01:12:52
(14/173)
Kevés jó filmet láttam eddig, de most már ez is köztük van!
Aki látta tudja mirõl van szó, aki nem az gyorsan nézze meg. Két kiváló színész: a mindig bocsánatot kérõ Helen Hunt, és a mindig álmaiban élõ Kevin Spacey. Mindezen túl egy nagyszerû történet.
Akinek tetszett a Straight Story - Az igaz történet, annak ez a film is alapmû lesz. :)
Igaz az eleje kicsit vontatott, de ahogy múlnak a percek úgy lesz egyre többet mondó, a vége pedig...
Jó mozizást!!!
Megéri!!!