Téma: A kaptár

Ricsa'rd 2008 ápr. 21. - 22:52:19
(45/145)
Véleményem szerint Hollywood képtelen kiemelkedõ könyv-vagy játékalapból élvezhetõ filmet készíteni. Adott egy kiváló történet, a forgtókönyvíróknak meg sem kellene erõltetniük magukat, és mégis el van szúrva csaknem az összes ilyen film. Nem azt mondom hogy selejtes az összes, vagy netán nézhetetlen, de ahhoz képest amit ki lehetett volna hozni belõle az eredmény egy jobb esetben közepes "alkotás". Ilyen a Hitman, a Resident sorozat, a Mátrix 2-3 és még sorolhatnám. A pókemberrõl már nem is beszélek /önmagát minõsíti/. Akiknek ezek a filmek bejönnek, merem állítani hogy nem volt közük a játékhoz, könyvhöz vagy képregényhez. Minden ilyen film egy tüske a szívbe, "megint nem sikerült" érzéssel. Remélem eljön az idõ hogy minõségi adaptációkat fognak készíteni.

Ámen.
3/10
tombenko 2008 ápr. 21. - 21:04:43 3/10
(44/145)
Láttam. Megnéztem volna másodszor is, de felénél eluntam. Nem egy nagy szám, de legalább a végén láthattam Milla Jovovichot meztelenül. A többi nem negy durranás, fõleg a hírveréshez képest.
tobywong 2008 ápr. 18. - 20:32:04
(43/145)
JÉZUSOM!!! Olvastam az elõzõ hozzászólásokat. Ilyen kérdést feltenni, hogy mi az a KAPTÁR?
HÁT EZEN SZAKADTAM!!! Nem csak nézni kéne a filmet, hanem látni is. ESZMÉLETLEN!!!
sandros5000 2008 ápr. 16. - 19:09:15
(42/145)
Egyszer nézhetõ film. Én ugyan nem játszottam a játékkal de engem így sem fogott meg. Kiszámítható, a történet szerintem gyenge lábakon állt, nem is volt teljesen kiforrott, fordulat szerintem nem volt benne. Többet vártam.
Miért kell kritizálni...mert különbõzõek vagyunk, mindenkinek megvan a saját véleménye (többnyire, általánosságban), az okos ember meg elfogadja a másikét mégha nem is ért vele egyet...

Egy korábbi felvetésre, hogy miért nem sikerülnek a játékadaptációk, én sem tudom, lehet hogy túl sokat várunk tõle, magasan van a léc, amit általában még leverni sem tudnak a rendezõk...

Ja az AVP annyirra gyenge hogy szót sem érdemel...
A Doom-al játszottam és áttértem 386-ról 486-ra, régi szép idõk...Ma már kevesebbet játszom és öregebb vagyok.
9/10
Dr.Genya 2008 ápr. 16. - 14:30:33 9/10
(41/145)
A kategóriájában nagyon ott van mind a 3 része.
Nyilván nem egy 8 Oskar-t nyert múvészfilmel kell összevetni.
Tenebra Mors 2008 febr. 29. - 12:10:07 Előzmény Agent Spender
(40/145)
OFF:
Én tiszteletben tartom, hogy, ha valaki manapság inkább a kinézetre, látványra megy, mintsem a játékélményre. De azért megmosolyogtató, hogy a Doom, a CoD 2, és a S.T.A.L.K.E.R. ilyen szempontból egy kategóriába van sorolva XD. Csak egy évtized választja el az említett játékokat egymástól, semmi több. A Doom nélkül nem lenne sem Far Cry, sem CoD2, de még S.T.A.L.K.E.R. sem. A Doom és az id csapata teremtette meg a mûfajt, és õket kezdték el másolni a különféle kiadók/fejlesztõk. Doom-klón - így hívták kb. 1998-ig az FPS-eket (FPS = first person shooter - elsõ személyû lövöldözõs játék).
Mellesleg én választ adok a magam részérõl, miért tetszenek jobban a régi játékok: számomra nagyobb varázsuk volt, és az újabbakban már csak azt látom, hogy ezen kiválóságok legjobb momentumait ismétlik. Én 1989 körül kezdtem játszani (4-5 éves koromban), s ilyen Doom, Half Life, vagy Quake esetében az állam esett le, miket lehet csinálni bennük. A Far Cry-jal játszva már csak azt tudtam konstatálni, hogy tele van Half Life és Doom-ot utánzó elemekkel. A sztori, már bocsánat, de enyhén röhejes volt, szóval a látványon kívül nem tudott újat mutatni.
A S.T.A.L.K.E.R. még határeset, mert egészen új ízt hozott az FPS-ek világába, de azért nekem pl. az sem tudott újat mutatni...
A mai játékok meg abszolút nevetségesek: látvánnyal akarják kiszúrni a szememet. Meg akarnak vetetni velem egy újabb "Half Life-ot", vagy "Doom"-ot, csak más címmel, kicsit feltupírozva.
Vagy ott a CS-s példád is. Miért szeretik jobban az 1.5-öt? Mert kiforrottabb. A Source szerintem is bugos, és pofátlan módon a grafikai tuningtól eltekintve sokmindent nem újítottak benne, amitõl mondjuk át kellene térni a régebbi verziókról az újabbakra.

Félreértés ne essék: a Far Cry, a S.T.A.L.K.E.R. és a Half Life 2 is kedvenc játékok, tehát szeretem õket. Viszont a mai FPS-ek nagy részét nevetséges marketingfogásnak, pofátlan pénzszerzési módszernek tartom.

ON:

A kaptár szerintem is tûrhetõ még. Bár elsõre nézve elég baromságnak tartottam, és nagyon "Uwe Boll"-utánérzet kapott el. De többször nézve rájöttem, hogy ez a film nem is olyan rossz. A játékkal elég sok ponton érintkezik, habár nem mellõzi a szentségtöréseket ez sem. Meg nem is játszottam olyan sokat a RE-vel, hogy észrevegyem az ilyen igazán pofátlan változtatásokat.

Nem valami eredeti a sztori, de jó kis akció az egész, megfelelõen parás a hangulat, és sötét az atmoszféra.

A szereplõk rettenetesen ripacsok, és szerintem egyik sem játszik jól, de Mila Jovovich és Michelle Rodriguez kinézete miatt ezt megbocsátottam valamelyest XD.

A vége nagyon tetszett, több szempontból is. Rendkívül beteg volt egyfelõl, másfelõl pedig Mila Jovovich nemesebbik része is látszódott egy villanásnyit LOL.

7/10.
8/10
intovon 2008 febr. 29. - 09:43:05 8/10 Előzmény Agent Spender
(39/145)
Tudom, hogy ez a téma nagyon nem ide tartozik (asszem offtopicnak szokták mondani), de azért tetszik a Doom3, mert egyszerûen nincs még egy játék, aminek olyan hangulata lenne. Én horrormániás vagyok és szerintem a Far Cry szörnyei elég gagyira sikerültek és még ha hirtelen jelenik is meg, inkább vicces, mint félelmetes. A COD2 meg szerintem nem ide tartozik (azt is végigvittem), mert teljesen más játék, a maga nemében a legjobb. Az új CS, meg tényleg sz.r, 1.6os a király belõle:)
Na akkor itt vége az offtopicnak...
A filmrõl még mindig ugyanaz a véleményem, hogy jó film, 8/10
ludanyi77 2008 febr. 24. - 20:15:09
(38/145)
A kaptár egy jó film.Sajnos egy jó film elsõ részét nehéz felülmúlni,és ez ebben az esetben is igaz.A második,és a harmadik rész is gyengébre sikeredett mint amire számítottam.De mindegyik epizód nézhetõ.Milla pedig egy angyal.Vigyori arc...
10/10
fighter111 2008 febr. 21. - 20:49:23 10/10
(37/145)
Szerintem iszonyatosan jó film.
Mind a három.
Nem értem másoknak mért kell cikizni.
Mintha valami kényszer lenne...
Agent Spender 2008 febr. 19. - 18:11:12 Előzmény intovon
(36/145)
Szia! Sohasem értettem, hogy még ma is hogyan tetszhet embereknek a Doom amikor ott a Far Cry, vagy Cod 2 vagy Stalker...
A haverjaim szerint a Diablo 1 sokkal jobb mint a kettõ...Én vagyok a hülye, vagy a vacak grafika és egyszerübb történet jobban leköti az embereket? Ja van még a CS:Source, a társaim szerint persze egy szar, és az 1.5-el jönnek... Nem értem na.
bujka 2008 febr. 09. - 00:42:41 Előzmény rozalia000
(35/145)
Én németül láttam felirat nélkül és nem tudok rendesen németül, de így is lejött naggyából a a sztori. Nincsen benne semmi bonyolult. A fõszereplõnõ, pedig hatalmasat alakított. A többi részt még nem láttam, de be van tervezve...:D
10/7
rozalia000 2008 febr. 05. - 14:08:32 Előzmény -The Corrs-
(34/145)
NEKEM IS EGYEK KEDVENC FILMEM ES MELLESLEG AZUTAN KOMMENTALOK EGY FILMET MIUTAN TISZTABAN VAGYOK HOGY MIROL IS SZOL...MINDHAROM RESZT LATTAM, ES TOKELETESEN EGYETERTEK AZZAL, HOGY FANTAZIADUS...ES MEGMOZGASSA A KEPZELOEROT...
8/10
intovon 2008 jan. 09. - 23:20:54 8/10
(33/145)
Nézem itt a hozzászólásokat és van akinek tetszik és van akinek nem. Szerintem a jó film kategóriába tartozik, a nézhetõnél sokkal jobb. És azt meg nem értem, hogy hogy nem lehet fölfogni a történetét. Hiszen elmondják a filmben...:) A játékkal még nem játszottam, de lehet, hogy be fogom szerezni... De annyit még hozzátennék, hogy egyedül a Doom az, amibõl játszottam a játékkal (szerintem a mai napig a legjobb játék) és láttam a filmet is, ami meg egy szutyok. De tényleg. Ezt a filmet nem is lehet ahhoz hasonlítani... 8/10
vanessa 2008 jan. 06. - 02:29:47
(32/145)
Köszönöm szépen,hogy ilyen sokan segitségemre voltatok!!!:)
vanessa 2008 jan. 06. - 02:28:36 Előzmény pite40
(31/145)
:)
sksporky 2008 jan. 03. - 17:51:29 Előzmény vanessa
(30/145)
A kaptár a földalatti hely alakjára utal, a film elõbb volt játék,Resident Evil és ezért ilyen zombis film.
pite40 2008 jan. 03. - 12:58:04 Előzmény vanessa
(29/145)
Figyusz vanessa -És a NAGY kérdés:A FILMBEN MI AZ A KAPTÁR?????-
Na a kaptár az az a hely ahova az ilyen szép és okosokat be kellene zárni.Vagy legalább is Gyõzikét nézetni vele napi 3 000 órában.
vanessa 2007 nov. 15. - 03:06:28
(28/145)
:))Kössz a felvilágositást,komolyan mondom,hogy ejtésem nem volt,hogy mi az a kaptár,de igy már ok!!!!!
Filmnézés közben probáltam a filmre koncetrálni,de ez a kaptár dolog bezavart!!!!:))
7/10
t.zoli 2007 okt. 12. - 21:45:06 7/10
(27/145)
Nagyon jó film P.W.S.Anderson-nak jók a filmjei pld AVP is jó film.
norton15 2007 szept. 17. - 06:48:42
(26/145)
Tudom, hogy Resident Evil, magam is nyomtam vele évekig...:) És tényleg, ez még a legjobb...:D