ranagore 2010 szept. 05. - 10:05:20
(42/162)
Nemtom kinek esett le, hogy a cím megegyezik egy 1984-es film címéval, namost aki látta azt az észrevehette, hogy a story szinte 100% megegyezik, ebbõl következõleg sztem szinte szánalmasan rosszra sikerült...
néhány példa:
1984: az öreg miagi az elején pálcikával próbálja elkapni a legyeket
2010: chan az elején ugyanezt megpróbálja csak a végén inkább lecsapja egy légycsapóval
1984: az öreg miagi megvédi a daniel amikor a srácok a suliból este meg akarják verni és akkor jön rá, hogy az öreg tud bunyózni, késõbb elmennek megbeszélni az edzõvel, hogy a srácok addig ne bántsák míg el nem jön a karate verseny
2010: nappal chan megvédi a kissrácot, az rájön, hogy nem csak egy szimpla gondnok és utána elmennek megbeszélni az edzõvel, hogy a srácok ne bántsák a kisgyereket a bajnokságon
1984: daniel az elején csak fest és padlót csiszol és már nagyon unja mikor miagi megmutatja, hogy ezek a mozdulatok már mind karate
2010: a kissrác már hosszú ideje csak a kabátját teszi fel meg le, és amikor nagyon unja, chan megmutatja, hogy ezek már mind kung-fu mozdulatok
1984: miagi egyszer berug, mert elvesztette a családját
2010: chan egyszer berug, mert elvesztette a családját
1984: a versenyen daniel megsérül, mert a "rosszak" közül egy srác szabálytalanul megveri és ezért azt ki is zárják a versenybõl, de miagi az öltözõben ilyen spéci gyógymóddal meggyógyítja és ezért nem a fõgonosz lesz a bajnok
2010: a versenyen dre megsérül, mert a "rosszak" közül egy srác szabálytalanul megveri és ezért azt ki is zárják a versenybõl, de chan az öltözõben egy spéci gyógymóddal meggyógyítja és ezért nem a fõgonosz kissrác lesz a bajnok
1984:miagi elmondja, hogy a srácok nem hibásak, a mesterük neveli õket bunkónak
2010: chan elmondja a kissrácnak, hogy a srácok a suliból nem bunkók, a mesterük neveli õket rosszul
mindkettõben megvan a szerelmi szál
mindkettõ végén a döntõben a gonosz srác megpróbálja megrugni a fõhõs sérült lábát, aki a végén mégis feláll és vmi messzirõl látott mozdulattal végzetes és gyõztes csapást mér a gonosz srácra
...ha nem vettem volna észre ennyi azonosságot még talán el is ismerném,hogy jó film.
9/10
M4RT!N! 2010 szept. 04. - 23:58:37 9/10
(41/162)
Nah megnéztem,jó film volt,Jackie Chan hozta a régi formáját,Jaden Smith meg egy felcseperedõ színészpalánta!:D
Csak egy kicsit a végét elbaszarintották mert túl hamar jement a bajnokság.
Petterson 2010 szept. 04. - 20:05:39
(40/162)
Oké, el van nézve, semmi gond, csak azt hittem hogy valami szöveget rosszul értelmeztél.
6/10
GéPLovaG X 2010 szept. 04. - 20:00:32 6/10
(39/162)
Teljesen mind1 melyik forrás vagy történet szerint nézzük én csak arra próbáltam kilyukadni, hogy Kung Fu vagy Karate teljesen mind1 mivel elég erõs közük van egymáshoz ill. elég felszínesen érinti ezeket a film és nem tartom túl reálisnak ilyen téren. Emiatt felesleges ezen lovagolni. Amúgy csak a fogalmazással voltak gondjaim, mert hajnali 3kor kelés és 10óra munka után nehezen teker az agyam, de ezt próbáltam elmondani.
Petterson 2010 szept. 04. - 19:36:59
(38/162)
Nem !!! A Shaolin Kung fu-ból alakult ki az összes többi távol-keleti harcmûvészet. A Shaolin kung fu-t Boddhidarma hozta létre, elõször egy 14 mozdulatsoros gyakorlat volt eredetileg, hogy a szerzetesek ne aludjanak el a hosszú meditációk közben. Ebbõl alakult ki a kung-fu (egyébként a Kung-fu annyit tesz kínaiul, hogy valamiben jó vagy) oly módon, hogy a szerzetesek ezektõl a gyakorlatoktól megerõsödtek és a templomot ért támadásokat vissza tudták verni. Ez a 14 mozdulatsor bõvült ki és a szerzetesek megfigyelték a különbözõ állatok viselkedését miközben azok harcoltak, így alakultak ki a különbözõ stílusok (sáska, daru, tigris...)
A harcmûvészet úgy terjedt el, hogy miután a császári seregek megtámadták a kolostort, a szerzetesek szétszóródtak és ahol letelepedtek, ott elkezdték tanítani a kung-fut. Ezeket az ottani népek a saját képükre formálták, így alakultak ki a különbözõ harcmûvészeti stílusok (Okinava szigetén a karate - ami akkor kínai kezet jelentett még csak -, Koreában a Taekvondo, Thaiföldön a thai box és így tovább)
A shaolin templomból egyébként nagyon nehéz volt kikerülni, mert egy olyan termen kellett végigmenni, ahol nagyon komoly szerkezetekkel mûködõ fabábuk ellen kellett harcolni, a végén pedig egy forró üstöt kellett elmozdítani a kijárat elõl, hogy ki tudjon menni valaki. Ez az a bizonyos forró üst, amit a Kung-Fu a legenda folytatódik c. sorozatban mutatnak a fõcím alatt.
9/10
csiri-biri 2010 szept. 04. - 16:03:13 9/10
(37/162)
Szerintem jo film, aranyos a Smith fiu benne. Szerintem hasonloan az edesapjahoz, jo szinesz lesz meg belole, igazi kis szineszpalanta.
6/10
GéPLovaG X 2010 szept. 04. - 15:22:14 6/10
(36/162)
Bocsi csak késõ volt. Mind1 végül is minek hívjuk a pusztakezes keleti harcmûvészeteket 1 az alapjuk. Amúgy míg a Karate Japán és ugye az eredeti filmben Miyagi (Pat Morita) oszakai itt Kínába kerül a történet.
6/10
GéPLovaG X 2010 szept. 04. - 15:17:02 6/10
(35/162)
Lényegében a KARATE-ból alakult ki a Shaolin Kung-Fu és megannyi más harcmûvészeti stílus. Ebbõl kiindulva a KARATE kölyök is megfelelõ cím. De ha nekem nem hiszel, akkor wiki [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/Karate[/url]
kisbunda 2010 szept. 04. - 14:04:17
(34/162)
Akkor Petterson, egy rugóra jár az agyunk:D
Petterson 2010 szept. 04. - 04:57:18 Előzmény kisbunda
(33/162)
Igen, ezt már én is írtam, hogy a filmben egy szó sem hangzik el a karatérõl és végig kung-fuznak, tehát inkább Kung-fu kölyök címet kellett volna adni a filmnek, de senki nem reagált rá.
7/10
sz.david 2010 szept. 03. - 23:36:17 7/10
(32/162)
Hát egyszer meglehet nézni... csak az a baj hogy szinte semmit nem látunk abból amit Jackie tanít a gyereknek kivéve azt hogy hogyan kell fel akasztani a kabátot így olyan mintha pár nap alatt meg tanult volna Dre profi módon harcolni és igen a végén több menetre számítottam én is.
7/10
Horcsogg 2010 szept. 03. - 23:04:04 7/10
(31/162)
Egyszer megéri megnézni, 10/7
kisbunda 2010 szept. 03. - 00:34:49
(30/162)
Engem néhány dolog zavar a filmben. Pont az ahogy említették, nincs oka hogy miért költöznek kínába és a cím-történet sajnálatos kavarodása. Karate kölyök de akkor a történetben karatézni kéne és nem kung-fuzni. Ez nem mérvadó de figyelni kellett volna. Jackie Chant szeretem mint színészt, most sem okozott csalódást. Smith sem volt rossz. De a képi világ valóban csodásra sikeredett.
összességében 7/10
6/10
GéPLovaG X 2010 szept. 02. - 15:12:26 6/10
(29/162)
Tegnap néztük meg a MoM-ban bnõmmel. Neki tetszett, én már kevésbé élveztem. Rengeteg logikai buktató van a filmben, pl elején még valamennyire figyeltek arra, hogy a kis Dre nem tud kínaiul de aztán hirtelen mindenki tökéletesen megtanult angolul és csak ritkán került elõ a kínai(amit helyenként nagyon idegesítõen elfelejtettek feliratozni és csak próbált az ember rájönni, hogy mirõl beszéltek, pedig lehet ott is lett volna értékes mondanivaló). Amit a Kung Fu részérõl gondolok, hogy Jackie mögött jópár év filmezés és kreatív munka áll ilyen téren, lehet nem ártott volna kicsit több abból a kreatívitásból a tanulás alatt, a kabát levevés meg nagyon gagyi volt(a régiben a festés meg kocsiwaxolás legalább hasonlított az igazi mozdulatokra). Nagyon sok helyen hozzányúltak az eredetihez még ha elsõre fel sem tûnik, de a részletekben rejtõzik az igazság. 1szer nézhetõ és a kisebb korosztálynak inkább ajánlott, nekik nem tûnik fel sok hiba. Jaden + Jackie 5* ot kap jól alakítottak, nem lehet belekötni, de a végeredmény nem csak rajtuk múlott.
9/10
zolibtr 2010 szept. 01. - 16:23:19 9/10
(28/162)
Nagyon tetszett, de voltak hiányossgok, lehet, hogy a vágatlan jobb lett volna!
A végén a bajnokság össze lett dobva, ha már 140perc lett még egy fél órát rá szánhattak volna a végére!
Amúgy végig lekötött, J. Chant érdekes volt látni egy ilyen szerepben, megoldotta, itt sem használt kaszkadõrt.:-)
9/10- de csak az anyuka alakítása miatt!
MatiMar 2010 szept. 01. - 10:13:22
(27/162)
Üdv.
Nekem a film egy nagy pozitív csalódás volt. Nem akartam megnézni, de úgy hozta a sors és nagyon tetszett.
A tájak mellett a zenék voltak jók, nyílván nem mind a film kedvéért készült, de ha valakit érdekelnének a zenék, akkor itt egy link: http://reelsoundtrack.wordpress.com/2010/06/13/the-karate-kid-soundtrack/
Smith gyerek alakítása pedig pont tökéletes volt.
Egy estére remek kikapcsolódás.
Memmaao 2010 szept. 01. - 09:34:01 Előzmény szkülla
(26/162)
Ugye tisztában vagy vele, hogy mit jelent az, ha egy film REMAKE???
8/10
borkasztik 2010 szept. 01. - 08:21:24 8/10
(25/162)
Nekem ez nagyon tetszett! Lekötött és kész nincs mit ezen agyon magyarázni! A helyszínek a tájak lenyûgözõ én is látni akarom majd egyszer a Kínai nagy falat!:D Az a nyugodtság és a lelki bánásmód teljesen átáramlott belém is a film alatt!

Igen nagyon hasonlított az eredeti karatekölyökre, de teljesen új színt attak neki és nem rontották és blamálták le az õsét és ennek csak számítania kellett! A mostani agyon látványosított értelmetlen akciótöménységû és mû ízû alkotások mellett igazi felüdülés volt látni egy ilyet is!
10/10
Teknocc 2010 aug. 31. - 22:37:18 10/10
(24/162)
Sokkal többet mondott számomra, mint azt gondoltam volna.

..."Ha padlóra kerülünk, tõlünk függ, hogy felállunk vagy nem!"...

Remek alkotás!
szkülla 2010 aug. 29. - 11:04:12
(23/162)
Szerintem ez a film nyomába se érhet
az eredeti trilogy-hoz
más ujat már nem tudtak kitalálni és ugy
ahogy (zsákos ember) irta lemásolták
több idöt fordithatak volna a story-ra.
PL:játszhata volna a mestert Ralph Macchio legaláb valamivel kapcsolodot volna a régi történethez.
Nem ez lesz az utolso film aminek elkapkodták a folytatását.