9/10
Mr.Green 2011 máj. 25. - 10:30:33 9/10
(122/302)
Én tegnap láttam, nekem sokkal jobban tetszett, mint az elõzõ részek. A szereplõk, a történet, de fõként a hangulat és a felépítés miatt. Ez a történet sokkal filmszerûbb volt, mint az összes többi epizód. A humor egy magasabb szintre emelkedett a negyedik részben, szóval néhányan nem biztos, hogy érteni fogják, de engem például nagyon megnevettetett Jack Sparrow újabb kalandja.

Szerencsére a szerelmi szálat lecsökkentették kb.: 10-15%-ra, ennyi bõven elég egy kalandfilmben. Viszont a cselekmény, a történetvezetés, a jó poénok, valamint a gyönyörû tájképek (fõleg 3D-ben érezhetõ a mélység) továbbá a borongós hangulat bõven kitölti a 2 óra 17 percet.
kupec 2011 máj. 25. - 09:17:37
(121/302)
Azt hallottam egy-két embertõl, hogy nem éri meg 3D-ben megnézni a filmet. Valakinek valami tapasztalat/vélemény?
9/10
borkasztik 2011 máj. 25. - 06:45:00 9/10 Előzmény Matt Vampire
(120/302)
Szia! A filmzene szerintem nagyon jól passzol a filmhez :) Mi vasárnap nézzük meg még egyszer! Nekünk nagyon tetszett az egész és egy percig nem unatkoztunk alatta!
1/10
Mdonci 2011 máj. 24. - 23:22:34 1/10
(119/302)
A korábbi filmekhez képest szerintem ez a rész nagyon gyenge. A 8,5-ös értékelés szerintem csak a korábbi sikereknek köszönhetõ, próbáljuk belebeszélni, hogy már pedig ez egy jó film. A film nagy része valóban túl sötét, élvezhetetlen, a régi jól megszokott poénok elmaradtak, mindössze egyszer tudtam nevetni rajta, pedig ha valaki, akkor én nagyon tudok nevetni még a legszarabb vicceken is... Szóval számomra a film 10/5-ös...
agarik 2011 máj. 24. - 22:00:26
(118/302)
Ha esetleg vki megtalálná feltöltve (pl. youtube) eredeti nyelven azt a részt, ahol a sellõ énekel, lécci linkelje be! Magyarul is faja, de érdekelne angolul.
agarik 2011 máj. 24. - 21:52:29 Előzmény 7thSea
(117/302)
A 2. rész alig említhetõ, a 3. viszont nagyonis jó volt, csak eléggé elszálltaka vizuális gagek irányába. Ennek a 4. résznek a sava-borsa a karakterek mindenféle viszonya, és a 3. részben felvetett kalóztörténelem legendás leképezésének megtartása.

Nem értem mire gondolsz a "nem tudjuk honnan jöttek hová mennek" dologgal. Egyedül Jack apja volt ilyen misztikus, de biztos hagyni kell valamit a következõ részre is!

Nekem épp az elsõ 20 perc volt túlerõltetett. A királytól való spontán lelépés tök önmagárét való volt, és a keresztgerendákon való küzdelem egy az egyben az Orlando B-vel való kardpárbaj újraforgatása - tök lehangoló.

---SPOILER---
A "Meghaltál?" kérdés teljesen jogos volt, hiszen a sellõ semmilyen életjelet nem mutatott legyengülve, ájultan.
A "megmenthetlek csak kérned kell" arra vonatkozik, ogy a pap emberként akar meghalni, vagy hajlandó sellõvé válni? Az külön izgalmas hogy nem tolják az arcunkba ezt, és így megmarad a dolog a tengerészlegenda szintjén.

A kifogott fickó, illetve bárki aki iszik a Forrásból, nem lesz halhatatlan. Nyilván épp két teknõshöz kötve magát próbált kijutni a szigetrõl :D

Angelica jelleme tök konstans. Nem tudom mi a bajod vele.

Jack meg miértis hagyja ott... Lehet hogy szerelmesek egymásba, de ugyanakkor épp elég okuk van megölni is egymást, szóval kicsit sem értelmetlen.

---VÉGE---

A kecskés poén nekem speciel tetszett.
dddobence 2011 máj. 24. - 20:28:11 Előzmény Matt Vampire
(116/302)
szerintem abszolút passzol a zenei aláfestés. Az egész film jó ahogy van, nekem kifejezetten tetszett:) Bár, az elsõ 3 rész nálam egyértelmûen 10 pont, ez valamiért mégis csak 9. Nem tudom miért, de nekem az elsõ három rész volt A Karib-tenger kalózai... de természetesen ez is hatalmas:)
offtopic
Matt Vampire 2011 máj. 24. - 20:23:07
(115/302)
Srácok! Lenne egy kérdésem azokhoz, akik már látták. A filmzene mennyire illeszkedik magához a filmhez? Az aláfestés és az egyes képek passzolnak és jól összhangban vannak?
Sajnos csak pénteken tudom megnézni a filmet, viszont a score-ját már volt alkalmam meghallgatni és hát... "érdekes" így önmagában hallgatva.
kavipeti85 2011 máj. 24. - 19:50:46
(114/302)
"Valami csodálatos helyeken forgatják ezeket a filmeket."
Csak megjegyzem, hogy sokszor ki sem mozdulnak a kényelmes stúdióból (bár sokszor meg igen...) Elõszeretettel használnak az ilyen filmekben ún. 3D tájgeneráló programokat. Csak egy példa programnév: Vue
Az egyik ilyen program reklámjában anno szerepelt a Karib tenger kalózai 2. filmben is megjelent csodálatos tájképekbõl pár vágókép, mert azokat az õ programjukkal készítették. Emlékeztek a kannibálok szigetére, és azokra a gyönyörû tájképekre.... :D
8/10
PivarnyikKrisz 2011 máj. 24. - 18:57:43 8/10
(113/302)
Megnéztem tegnapelõtt…. Nem is tudom mivel kezdjem. Tény,hogy csalódtam benne. Talán ez annak köszönhetõ,hogy nagyon vártam és az elõzõ részekhez képest nézve ez elég lapos lett. Sajnos ezzel a filmek meglehetõsen elfogult vagyok. Imádom Johnny Depp játékát. Penélope Cruz szerintem gyönyörû és örülök is,hogy õt rakták be Keira Knightley helyett. Ez az a film ami a Gyûrûk Urával együtt egy dolog tekintetében engem lenyûgöz. A tájak… Valami csodálatos helyeken forgatják ezeket a filmeket. Személy szerint engem igen elszomorított Barbossa kapitány játéka. Szerintem nem volt túl jó ebben a részben.
SPOILER
Egy szépséghiba, amit elõttem már látom, hogy megemlítettek, teljesen logikátlan. Jack miért hagyta a szigeten a csajt. Tényleg végig epekedett érte és Gibbs-nek be is vallotta,hogy szereti. Szóval ezt abszolút nem értem.
SPOILER vége
Megadom rá a 10/8-at,mert nekem az imént leírtaktól eltekintve tetszett. Bár az elõzõ részekhez képest igen-igen gyenge. Szerintem aki látta az elõzõket menjen el erre is.
9/10
borkasztik 2011 máj. 24. - 13:22:50 9/10
(112/302)
Spoiler
"meghaltál?" Az melyik jelentnél volt mikor visszament volna kiszabadítani sellõt még a könny megszerzése elõtt?
Mert ha ott kérdezte a sellõ akkor valószínûleg meglepetésében kérdezte hogy hogy lehet hogy még élsz hiszen úgy tudta hogy elvágták a torkát! Egyszerûen csak nem hitt a szemének, mert szerette :)
9/10
borkasztik 2011 máj. 24. - 13:15:56 9/10
(111/302)
Spoiler!!!!!!!!!
Szerintem egyértelmû hogy megmentette a misszionáriust a sellõ és hogy nem ölte meg :)
Az elején a csávó szerintem olyan zombi mint a többi és biztos hogy nem ivott a vízbõl :) és ahogy elnéztenm elég jól be volt bugyolálva szóval nehezen jött volna ki !
6/10
7thSea 2011 máj. 24. - 12:13:48 6/10
(110/302)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ami nagyon idegesített: A már említett szirén-pap szál elrontása (az valami szánalmas volt). Ilyen kérdés: "Meghaltál?" Hogy lehet ilyet kérdezni attól aki épp kiszabadít? Hogy a p*csába halt volna már meg? :D Meg a "megmenthetlek, csak kérned kell" dolog is homályos. Hogy akkor most megette, vagy csak megfojtotta. Ki tudja...
Az elején a csávó aki újraéled v micsoda. Ha ivott is a fiatalság forrásából, az még nem jelenti azt, hogy halhatatlan, max nem öregszik. Ha meg halhatatlan, akkor miért nem úszott a felszínre eddig?
Angelica váltakozó jelleme és céljai. Ha egy skizofrén szereplõt akartak, akkor zseniális. Ha nem akkor szar.
De a leges legidegesítõbb: MI A BÜDÖS F*SZÉRT HAGYJA JACK A SZIGETEN A VÉGÉN?!?! Teljesen értelmetlen hülyeség. Szenved érte egy filmen keresztül, aztán otthagyja csak úgy. F*szság! Csak azért van benne, belerakhassanak Jack szökõs sztorijaira utaló elemeket.
A végén az a kecskés poén, vagy mi. Nem tudtam eldönteni. Poénnak szar, ha meg komolyan gondolták akkor...hát akkor is az.
A palotából szökõs jelenet viszont nagyon nagy!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6/10
7thSea 2011 máj. 24. - 12:03:31 6/10
(109/302)
A film nem rossz...csak épp nem jó. Viszont egy ilyen zseniális elsõ két résszel (és egy elég jó harmadikkal) rendelkezõ 4. rész nem engedheti meg magának a "szódával elmegy" kategóriát.
A történet elcsépelt, és homályos. Nem tudjuk honnan jönnek és hogyan kerültek oda ahol vannak, vagy hogy mit csináltak, és a végén azt se tudjuk, hogy mit fognak. És nem az a balladai homály, mint az eddigiekben, hanem az a tipikus gagyi rendezõi fogás, amikor úgy teszi balladisztikussá a filmet, hogy egyszerûen nem dolgoz ki bizonyos szálakat.
Óriási Johny Depp rajongó vagyok, de azt kell, hogy mondjam nem ez a legjobb alakítása...sõt. (mondjuk még így is nagyon jó)
Ami nagyon zavart, a zavaros, erõltetett sztorin kívül: a semmitmondó értelmetlen párbeszédek, fõleg a szirén+kigyúrt-pap párbeszédek (biztos volt konditerem a kolostorban, mittomén :D). Nem is lett volna rossz az a szál, de amilyen erõltetett dumák voltak benne...
Hogy egy kis jót is mondjak: az elsõ 20 perc nagyon jó, amiben Jack van a középpontban. És persze a szirénes jelenet.
Johnyval és meztelen szirénekkel együtt is 6-os. (ami 2 10-es, és egy erõs 8-as után elég gyenge)
agarik 2011 máj. 23. - 23:52:36
(108/302)
A rossz:
- a film kicsit sötét (túl sok jelenet játszódik este)
- az elõzõ részekbõl kiollózott jeleneteket (futás a tengerparton, kardpárbaj a keresztgerendák között) már láttuk, nem kellenek

A csúf:
- IMAX: a 3D mozi csúcsa, de a 2D-s képeket és a túl egyöntetû tónusú képeket nem tudja normálisan megjeleníteni, a túl gyors(?) mozgásoknál pedig szaggat.
- az új rendezõ a vizuális gagekben nem túl jó
- "könyvfeldolgozás"

A jó:
- remek történet, karakterek (a fickó a HP-bõl zseniálisan alakítja a királyt!), történelmi/történeti illeszkedés
- jó sminkek, jó trükkök
- mellek 3D-ben! (A film mondjuk 7/10, de emiatt nincs aki ne nézné meg, lol)

Mostanra pedig rájöttem, hogy Barbossát jobban bírom mint Jacket!
krityus 2011 máj. 23. - 22:24:18
(107/302)
Nekem nagyon tetszett, bár tényleg kicsit sötét volt :( ajánlom mindenkinek. látványos, poénos, jó kikapcsolódás!
9/10
borkasztik 2011 máj. 23. - 14:59:05 9/10
(106/302)
oké :) Elfogadom hogy te így érzed a filmmel kapcsolatban! :)
A 3. részben mikor ott elkezd tyúkot játszani meg, a jó és a rossz énjével beszélget na az nekem nem jött be viszont poénnak :)
Nem tudom nekem a történet is tetszett! Ízlések és pofonok :)
5/10
Viktor6665 2011 máj. 23. - 14:30:31 5/10
(105/302)
Nem értek egyet, nekem tetszett a 3.rész, ez viszont nagyon nem. A poénok nagyjából azonosak voltak, a megjelenítés és a látványelemek szuperek, de a történet ezúttal nagyon el lett cseszve. Túl sötét is volt, hiányzott Orlando Bloom, Sparrow "szökései" pedig kissé nevetségesek voltak.
9/10
borkasztik 2011 máj. 23. - 14:06:07 9/10
(104/302)
Teljesen egyet értek! Nekem is pont hogy a 3. rész nem tetszett ez pedig nagyon! Szerintem a 3. rész volt tele erõltetett poénokkal és nem ez a 4. rész! Itt a kaland volt a középpontban és megvolt az egyensúly! Én nagyon jól szórakoztam rajta igazi csemege volt nekem :)Varászlatos mesés volt!
A látvány pont annyi volt amennyi kellett! A tájak a látvány mind lenyûgözõ volt! Köszönöm az alkotóknak kellemes csalódás volt a 3. rész után!
keera 2011 máj. 23. - 13:03:14 Előzmény ZoLiZ
(103/302)
Nekem meg pont a 3. rész nem tetszett annyira, ez a 4. viszont igen. Eléggé leszólják ezt a részt mindenhol, pedig szerintem jó lett.