b.veronik 2012 márc. 02. - 20:16:07 Előzmény olang
(218/318)
Albert Schweitzer már több, mint 100 évvel ezelõtt leírta, hogy "gondolkodás ellenes" században él, s ez a folyamat azóta csak felgyorsult. A filmipar ennek egyik fõ támogatója: legyen pörgés, vér, erõszak, szex és nem kell erõltetni a "szürke agysejteket".
Így hát aki rákattant erre a vonalra, annak ez, s az ehhez hasonló a filmek kevésbé élvezhetõek, s én nem is kárhoztatok ezért egyetlen nézõt sem.
Nekem nagyon tetszett, mélyen emberi, nagyszerû szinészi alakításokkal.
dantonb 2012 márc. 01. - 20:22:53 Előzmény NADALFAN
(217/318)
Mondom ,konkrétan miért degenerált?
dantonb 2012 márc. 01. - 20:21:52 Előzmény ShaeLynn
(216/318)
fene tudja én nem forgok királyi körökben éshát nem hinném hogy neked errõl biztos ismereteid lennének a bulvárlapok híreire alapozva.
A Királynõ egy kifejezetten szimpatikus hölgy angol tartózkodással a magánéletét fentartaná magának.Elég nagy habverés volt lady Diana körül is.Ki tudja hogy mi ilyenkor a normális a gyerekeket iletõleg és mi is történt valójában?
7/10
ShaeLynn 2012 márc. 01. - 17:19:36 7/10 Előzmény fredi60
(215/318)
Nem csak rájuk vonatkozik, de itt most éppen a brit uralkodócsaládról volt szó.
5/10
NADALFAN 2012 márc. 01. - 16:41:37 5/10
(214/318)
értem én a lényeget:))
de hát ezért is lehet ekkore a tetszés indexe a filmnek mert egy dadogó királyról szól.
de az igaz hogy a fél család degenerált ,de nem nagyon csodálkozom mert ezek csak egymás közt házasodtak. és elég ha egy dilis volt köztük...
10/10
fredi60 2012 márc. 01. - 14:16:22 10/10
(213/318)
És ez csak az uralkodókra vonatkozik?
Nálunk köztársaság van, de az emberek igen tekintélyes része nem igazán "vádolható" gyermekeik helyes nevelésével.
7/10
ShaeLynn 2012 márc. 01. - 11:10:43 7/10
(212/318)
Pl. ahogy a gyerekeiket nevelik. Helyesebben nem nevelik.
A többségük érzelmileg defektes.
10/10
olang 2012 márc. 01. - 08:20:44 10/10
(211/318)
...Még valami.

Könnyû cselekményes filmet csinálni. Ott csak mozgatni kell a dolgokat, és gondoskodni arról, hogy minden 10 másodpercben történjék valami. Fussanak, kiáltozzanak, idõnként robbanjon valami, hogy izgalmas legyen, vagy essenek el, mondjanak valami vicceset, hogy humoros legyen, zuhanjon le valaki, rogyjon össze holtan, hogy legyen feszültség, erõszakolja meg, tartson pisztolyt a fejéhez, hogy a bénult rettegést éreztesse, stb.

Ugyanezt az izgalmat, humort, feszültséget, bénultságot kifejezni két, három szereplõ arcjátékával, mozdulataival, szeme villanásával, tétova kézmozdulatával, beszédével, hanglejtésével, és a felsorolhatatlan eszközökkel, amikkel a jó szinész dolgozik, na, ez a valami! És ehhez egy kitûnõ rendezõ is kellett, és zene (hogy milyen jó választás volt Beethoven lassu, eltökélt és a végére diadalmas zenéje!), a szinek, a hangulatok, szóval az egész stáb remek munkája.

Ez egy lebilincselõ film.
10/10
olang 2012 márc. 01. - 08:05:48 10/10
(210/318)
Vannak filmek, amelyek "kivül" cselekményesek, úgy értem szemmel látható módon.

Aztán vannak filmek, amelyek "belül" cselekményesek. Ezeket szokták némelyek "túl lassú" filmnek nevezni.
Pedig ezekben is legalább annyi esemény, cselekmény dúl, mint egy akciófilmben, csak itt a szereplõk összjátéka, belsõ rezdülése, büszkesége, fájdalma, erõfeszitése, aggodalma, rettegése, és amit szóval ki sem lehet fejezni, hányféle érzése mögé van rejtve. (Nem is kell kifejezni, hiszen ott van erre a film maga.)
Észre kell venni.

Akinek van a belsõ eseményekre látó szeme (nem is igazán szem kell az ilyesmihez...), az észreveszi.
Akinek nincs, annak ez egy unalmas, lassu film.

Én örülök, hogy láttam.
dantonb 2012 márc. 01. - 00:19:00
(209/318)
Akkor csak pont a film lényege idegesített:)
dantonb 2012 márc. 01. - 00:17:55 Előzmény vénasszonyok_nyara
(208/318)
Milyen szempontból tûnik degeneráltnak?
5/10
NADALFAN 2012 febr. 29. - 23:10:48 5/10 Előzmény vénasszonyok_nyara
(207/318)
tök átlagos film ,beillik az utóbbi élvek vonulatába amik oscart nyertek!
egy tv filmnek még elmenne de ezért ennyi díjat adni ??
talán eredeti nyelven élvethetõbb lett volna de így szinkronosan felettébb idegesített ez a dadogó király:))
vénasszonyok_nyara 2012 febr. 26. - 22:45:52 Előzmény wrossi
(206/318)
"nem szabad egy ország irányítását vérvonalhoz kötni." Milyen igazad van. A svédek például Bernadotte marsallt hívták meg a trónra, mert degenerálttá vált a svéd uralkodói család. Bernadotte polgári származású volt és állítólag a mellkasára volt tetoválva, hogy "halál a királyokra!"

Az angol uralkodó család is elég degeneráltnak tûnik, ami azt illeti.
9/10
gabor96 2012 febr. 26. - 22:39:07 9/10
(205/318)
Nem egy gyors film, nekem egy kicsit lassú is volt, mivel én inkább az ilyen új féle Star Trek, Transformers meg ilyesmi stílusú filmek rajongója vagyok. Gondolom most már értitek, de még is ez az egyetlen kicsit mûvészfilmnek nevezett dráma, amit én már kétszer is láttam! Valójában kísérleti/dráma nekem, fõleg mert ez a kísérleti operatõri munka nem egyszer zavarta a szememet. Sokszor keverték a helyes plánokat (tehát, hogy minek kéne miután következnie, a kísérleti, állandóan levágott láb, amikor ülnek) és a szereplõk elhelyezkedését a képen, de ezek csak a negatívumok. Bár valószínûleg a mássága miatt is kapott Oscart, vagy is ez is közre játszott. Ezért nekem 9/10. Az egészben az apró ironikus poénok és a vége a legjobb!
Alenlau 2012 febr. 26. - 22:10:00
(204/318)
azt nem tudom, mi alapján kell díjat adni (oscar,bafta, goldeg.g) és mi alapján neveznek egy filmet jónak,
de az biztos, hogy sose gondoltam, hogy "egyszerû" szöveg elmondásának így fogok örülni
... mert jól felépített film

megjegyzem: én diszlexiás vagyok, utálok felolvasni
- inkább szabadon beszélek -
de megértem, milyen nehéz jól, érthetõen,
meggyõzõen beszélni, közben a lényeges
dolgokat kiemelni)

azt hiszem ezért kapott díjat: a "lehetetlent" megoldotta - ennyi elég.
9/10
Istenasszony 2012 jan. 20. - 11:24:22 9/10
(203/318)
Nagyon tetszett a film. Colin Firthben pozitívan csalódtam, remekül játszott, de a legjobb Geoffrey Rush, a "doktor" volt, szuperül alakította a szerepet.
10/10
Babilon 2012 jan. 01. - 18:44:53 10/10
(202/318)
Tényleg nem egy " gyors folyású" film, de a mondanivalója miatt mindenképpen megéri megnézni.
Nem csak Colin Firth, de Geoffrey Rush is zseniális volt (nekem). 10/10
wrossi 2011 nov. 12. - 00:00:54
(201/318)
Micsoda egy puhapöcs volt ez a király,de nem az õ hibája.Az igyekezetben nem volt hiba,valószínüleg a neveltetésébõl fakadóan gyötörték kisebbségi érzések.Ez a film tökéletes választ adott arra a kérdésre,hogy miért nem szabad egy ország irányítását vérvonalhoz kötni.Sokszor volt a történelemben egy országnak fogyatékos királya csak mert éppen õ következett a sorban.
Azért mégis fura volt.Az ország a háború küszöbén állva csak azért drukkolt,hogy a király bele ne süljön a beszédébe.Minél nagyobb volt a súlya a mondanivalónak annál nagyobb volt az esély a bukásra.
Hatásosabb lett volna a történet ha Györgynek a kötelességtudaton kívül néhány más pozitív tulajdonságát is elõtérbe helyezik,mert így egy szerencsétlen baleknak tûnt akinek púp volt a hátán az uralkodás.Végülis egy üres szobában elõre megírt beszédet felolvasni nem egy nagy mutatvány akár király az ember akár nem.
9/10
Hansz 2011 okt. 04. - 19:15:34 9/10
(200/318)
Nekem a film a színészi alakítások miatt tetszett!Az biztos,hogy fáradtan senki ne üljön le megnézni mert nem egy pörgõs film. Colin Firth megérdemelte az oscart, zseniális volt Mr. Darci!:)) 9/10!
9/10
szeki05 2011 szept. 14. - 21:51:16 9/10
(199/318)
Általában nem szoktak tetszeni az Oscar díjas filmek, legalább is az utóbbi pár évben, talán csak éretlen vagyok talán csak nem nekem valók a mûvész filmek, de ez a film megfogott.