10/10
blaze86 2011 júl. 17. - 21:15:40 10/10
(178/318)
Nagyon tetszett, több dolog miatt: egyrészt, remek a forgatókönyv, másrészt, kiválóak az alakítások (talán Churchill karakterét sokalltam egyedül), és jó a rendezés, az operatõri munka. A zene sem tolakodó. A trailer alapján annakidején azt hittem, hogy idõben jobban belemegy a háborúba, de NEM errõl szól a film, nem ez a lényeg. Az a lényege, hogy mit jelent a barátság, mit érnek a konvenciók, van-e sors és mit változtathatunk az életünktön. És ez még csak pár gondolat volt.
...Kiemelném, hogy nem valami high-budget filmrõl van szó, fõleg drámába illõek a jelenetek - mégis, Magyarország nem tud ehhez hasonlót kitermelni. Miért lehet ez? Tehetségtelenség? Betokozodott, kicsi magyar filmvilág? Közép-európai tehetetlen mélabú? Korrupció? A magyar színmûvészek nem megfelelõ oktatása? Rossz forgatókönyvíró-kurzusok? A megúszás a maximalizmus helyett? Ággyal kínálás meghallgatás helyett? Ne is menjünk bele, elszomorító. /Üdv: egy Szakmabeli/
Ford Mustang 2011 júl. 02. - 00:23:56
(177/318)
Na azért.
kata3 2011 júl. 02. - 00:08:00
(176/318)
Bocs
Ford Mustang 2011 júl. 01. - 23:57:07
(175/318)
Már megbocsáss, de nem most írtam már azt... meg különben is, probléma? idejössz, kutakodsz utánam, szóval te vagy ott mindenhol, de nem baj, nem számít. Hogy tudok ennyi helyre írni? Könnyen! És ha ezt csinálom egész nap? Akkor sincs semmi.
kata3 2011 júl. 01. - 23:46:53
(174/318)
Bár még nem láttam a filmet, még sem hiszem, hogy érdemtelenül kapta azt a megszámlálhatatlan díjat és jelölést.
Egyszer mindenképpen megnéze, már csak Colin Firth miatt is. :-D
kata3 2011 júl. 01. - 23:42:35 Előzmény Ford Mustang
(173/318)
Ezt nem hiszem el... Itt is beléd botlok... Hogy tudsz ennyi helyre írni...Ezt csinálod egész nap?
7/10
Bence17 2011 jún. 26. - 17:43:33 7/10
(172/318)
A film ahogy kezdõdött egybõl belevágott a dolgok közepébe.Én személy szerint nem lelekesedem az ilyen "királyi" filmekért a Királynõ sem nyerte el anno a tetszésem.Kétségtelen,hogy ez más tészta.A két fõszereplõ úgy,hiszem a hátán vitte el a filmet,a többiek csupán kiegészítõk voltak velük sem volt semmi baj.A film hangulatával,sem volt probléma.Amikor azonban vége lett úgy éreztem,hogy jó volt szép volt,maradandó nyomot ugyanakkor nem hagyott bennem.Egy kétségtelenül aranyos történet és egy nem minden napi barátság kialakulása és az egymás iránti megbecsülés.Ezzel úgy hiszem vége is.Én egy kicsit több cselekményt vártam volna.(Persze innen könnyû dumálni).
Ügy gondolom összességében egy kellemes mozi volt másodszor nem vagyok benne biztos,hogy megnézném.Aki még nem látta egy tea és egy sütemény mellett egy éjszaka megnézheti ilyen féle idõtöltésnek tökéletes.
9/10
kicsimag 2011 jún. 21. - 23:36:56 9/10 Előzmény drProktor
(171/318)
Nekem is nagyon tetszett a film! Nem egy mindennapi történet. Szerintem a hangulatot a színészeket is nagyon jól eltalálták:D
Nem gondolom egyszer nézhetõs mozinak, szerintem többször is lehet élvezetes. (persze aki szereti az ilyen típusú filmeket)
drProktor 2011 jún. 21. - 15:49:34
(170/318)
Nekem a film nagyon tetszett.
Érdekesnek s fontosnak tartom, hogy a szokásostól eltérõen ez
a film nem egy könyvbõl készült, hanem az azonos címû sikerkönyv
elkészülésében kiváltó ok éppen a film volt.
A könyvet olvasva kissé tartottam attól, hogy a film lapos lesz,
kevés a „filmszerû” cselekmény.
A magyar szinkron ennél a filmnél kifejezetten ártalmas lehet,
igazából leginkább anyanyelvi angolok élvezhetik a királyt
játszó Firth játékát, aki a dadogást is nyilván felépítette.
A könyv olvasásakor az volt a benyomásom, hogy egyes kiemelkedõ
alkalmakra koncentrálódik a beszédjavítás harca, a film közben
tudatosult, hogy ez az ember nyilván a köznapi életben
is dadogott, s milyen borzalmas lehet ez.

A film mondanivalója sokrétû, minõségét, hogy Oscar és
egyéb mutatós díjak nyertese, nem igen érdemes megkérdõjelezni.
Valami pici hiányérzet azért van bennem, a kevéssé filmszerû
cselekmény egyensúlyozására pl. EricRohmer kitalált volna valamit
(A hölgy és a herceg: persze, egész más történelmi kor).
Akár lehetett volna a hangsúlyt még fokozottabban két
férfi barátságára helyezni(?)
Így közben el-elgondolkodik az ember az angol(-szász)
szellemen, a sors furcsa kegyébõl tradicionálisan van királyi
családjuk, s a királynak fontos szerepe van a társadalom életében,
történetében, s hogy ezt mi módon „reagálják le”?
Hogy éri a felelõsség csapása a királyt?
A királyi esküvõ topikban már morfondíroztam, hogy mi lehet
ezen érdekes, fontos egy nem király(i), nem brit, nem is angol-szász,
nem is nyugat-európai nézõnek, pláne, ha magyar.
Csak ismételni tudom:
„Hazánkban itt és most élve a valamire való egyénben
kielégítetlen vágyakozás ébred bármire, ami nem gagyi(. . . .)”,
végül is azonban „mi nem hogy egy minõségi királyi
családot nem tudunk fölmutatni, de, köztársasági elnökbõl is,
s egyre inkább úgy tûnik,kormányból s kormányfõbõl is csak gagyit”.
Ez jól összecseng mindazzal, amit az eddigi hsz-ok
olvasgatásával tapasztaltam,néhány fölizgult vadbarom
hetet-havat összehord ír gyerekekrõl, meg arról,
hogy aki dadogós az szellemi fogyatékos.
Ezek magukat minõsítik.
sawyerx 2011 jún. 19. - 15:02:08 Előzmény magicvoice
(169/318)
lehet ezért lett csak 1x nézhetõs.
Ford Mustang 2011 jún. 18. - 16:53:30
(168/318)
Ne nekem magyarázd, hanem sawyerx-nek ;)
5/10
magicvoice 2011 jún. 18. - 16:31:17 5/10 Előzmény Ford Mustang
(167/318)
"ha egyszer történelmi, és iratok, egyéb bizonyítékok alapján csinálták, mit tegyenek még bele, cunamit?" - a korabeli Anglia hangulatát, amiért annyira kedvelem pl. a Poirot sorozatot. És ebben a filmben nem is csak hétköznapi emberek és detektívek szerepelnek, hanem neves történelmi személyiségek elevenednek meg. Ha a film témája alapján az emberi gyengéiket, korlátaikat akarták kiemelni, akkor tették volna azt, megismerhettük volna legalább az emberi oldalukat, de ez így nekem sovány volt.
katkunder 2011 jún. 18. - 10:18:21 Előzmény sawyerx
(166/318)
igaz!Többet vártam de szerintem is inkább 2 ember barátságáról szól.
sawyerx 2011 jún. 17. - 17:40:56
(165/318)
jaja, jó film, inkább két ember barátságáról szól : )
viszont szerintem csak 1x nézhetõs.
9/10
Voldemort 2011 jún. 16. - 13:40:05 9/10
(164/318)
Nagyon jó film volt. Megérdemelte azt a sok dijat.
Ford Mustang 2011 jún. 14. - 16:49:49
(163/318)
Ja, vagy egy földrengést, egy pár ufót, hogy izgalmasabb és félelmetesebb legyen. :D
sawyerx 2011 jún. 14. - 15:58:09 Előzmény magicvoice
(162/318)
ha egyszer történelmi, és iratok, egyéb bizonyítékok alapján csinálták, mit tegyenek még bele, cunamit?
jó film, ahogy van : )
Ford Mustang 2011 jún. 12. - 23:00:57 Előzmény frenchbullie
(161/318)
Az 'Alice Csodaországban' c. filmben is "nagyasszonyt" játszott.
10/10
peti2006 2011 jún. 12. - 22:30:54 10/10
(160/318)
Nagyon jó film. És azért érdekes, hogy egy ilyen "semmi" alapsztoriból milyen filmet lehet kikerekíteni.
5/10
magicvoice 2011 jún. 06. - 15:47:31 5/10
(159/318)
Nem tetszett. A történelmi korszak érdekes, sokkal többet ki lehetett volna hozni belõle, de a történet túlságosan keveset mert meríteni. Nekem még a kor hangulatát se adta igazán vissza. Colin Firth remek színész, amit ezúttal is bizonyított, viszont Helena Bonham Carter idegesítõen rosszul játszott, ahogy a mellékszereplõk egy része is (pl. az öreg király, a tanár felesége).