10/10
Györgyusz55 2008 jún. 15. - 20:55:16 10/10
(7/47)
Szõke Dávidnak:A ripacskodás teljesen más...csak nézd meg Fábry Sándort...na õ egy hatalmas ripacs!!!!
Sean Penn, most talán nem is, túlzok a világ legjobb szinésze!Ha nem õ játsza ezt a szerepet szerintem végig sem tudom nézni...elég volt csak megszólalnia és rátapadam a képernyõre...teljesen a hatása alá kerültem...pedig nem szeretem a politikai témájú filmeket...
Csodálatos szinész...ezer arccal...
10/10
buenas noches 2008 máj. 18. - 21:18:03 10/10
(6/47)
Nem ismerem az elõzõ változatot, lehet, hogy Téged befolyásol, hogy igen. Nekem tetszett az alakítása, "A világ második legjobb gitárosa" c. film után egyenesen rajongok érte. Engem meg ez befolyásol:)
Laci911 2008 ápr. 13. - 16:58:45
(5/47)
Még nem láttam, de nagyon érdekelne.
Ti mit gondoltok? Érdemes megnézni? Kevés idõm van, így szeretnék értelmes filmeket megnézni.
enipoti 2008 febr. 27. - 20:03:19
(4/47)
Nagyon király film, Sean Penn qrva nagyot alakít:) kirázott a hideg mikor "szónokolt":D nagyon jólmegcsinált
DRusza 2007 aug. 19. - 13:23:30
(3/47)
A könyv alapján már 1949-ben készült egy film Broderick Crawford-dal a fõszerepben, ez pedig annak a filmnek a remakeje. A film/könyv valójában egy amerikai politikai kampány-történeti kuriózum, a fõhõst Huey Longról, Louisiana állam egykori kormányzójáról mintázta az író. A film igazi drámának készült, jellemekrõl és azok változásáról, amelyek, mint saját politikai közegünkben is jól megtapasztalhatóan, a szél járásának megfelelõen változnak. Ebbõl a szempontból azonban a film nem lett tõkéletes, sõt. Leginkább Willie Stark személyisége nem lett megfelelõ szinten kidolgozva, Penn játékával azonban semmi gond, inkább az a baj, hogy a filmbeli sorozatos szónoklatok vajmi keveset mutatnak a valódi emberbõl. A rendezõ nem tudta az arányokat eltalálni, eldönteni, hogy melyik karakter is a film valódi fõszereplõje. A film közepéig ugyanis ez nehezen eldönthetõ, utána pedig egyértelmûen az újságírót alakító Jude Law került lényeges túlsúlyba és gyõzött kiütéssel. Nem tudni, hogy ez vagy valami más miatt, de a film is nagyot padlózott a tengerentúlon. Egynek jó, de csak James Gandolfini kis mellékszerepe miatt nem érdemes megnézni, mert azt rutinból kölcsönözte valamelyik Sopranos-jelentbõl.
*belle* 2007 aug. 17. - 22:09:28
(2/47)
Tegnap láttam a filmet és nagyon jónak találtam. Döbbenetes hogy a politika mit nem tesz az emberekkel. Van akit teljesen kifordít magából, van akinek széthullik az élete, elveszti a barátait, minden ami régen szép volt az tönkre megy és csak egy nagy üresség marad helyette. Borzalmas. Ez levetíteném minden embernek aki politikával akar foglalkozni, aztán majd eldönti akar-e még. Nekem nem tûnt ripacskodásnak Sean Penn játéka, aki ezt mondja az nem látott még elég propaganda beszédet. Jude Law, Kate Winslet és Sir Anthony is hozta a szokásosat.
10/10
King Diamond 2007 ápr. 15. - 12:17:10 10/10
(1/47)
Tegnapelõtt láttam a filmet és nagyon ott volt. Jó politikai dráma, mégjobb színészekkel. Sean Penn újra és újra bizonyítja, hogy milyen jó színész is, és hogy nem véletlenül kapta meg az Oscar-t is. A többi szereplõ is jót alakított. Bár nem láttam az eredeti, 1949-es filmet, de annál ez gondolom jobb lett. 10/10