bori4 2021 jún. 21. - 16:53:45 Előzmény bori4
(123683/123863)
Új szövetségese lett Ba Wonnak és mindjárt derekasan oda is tette magát.... anya és lánya találkozhatott, bár a végén már úgy éreztem, megint felesleges kockázatot vállaltak. De jól sikerült és kis izgalomnak elment. Bár nem sokat "meséltek" a találkozás révén a múltjukról, mert leginkább arra lettem volna kiváncsi, mi volt a második hitves álláspontja a lánya férhez menésének körülményeiről, egyáltalán mennyire volt beavatva stb.
bori4 2021 jún. 21. - 16:47:02
(123682/123863)
Bossam 14.
.... hogy a végén kezdjem: a lottó ötösöm így jöjjön be... :-)
Riamara 2021 jún. 20. - 20:29:10 Előzmény bori4
(123681/123863)
Ezeket az értékpapírokat én sem értettem. Egyrészt, hogy engedte meg magának a kiscsaj, hogy ellopja a bátyjától? Másrészt hogy váltotta ki érte a vőlegényét? Nekem sem volt világos.
Őfelsége egy másodpercig sem hiszi, hogy a főtanácsos önként lemondana. Ez csak porhintés volt. Nehogy már azt higgye a fia, hogy ő meg akar szabadulni az apjától. :)) Á, dehogy...
Nyilván nem olyan régóta akar megszabadulni tőle, hiszen ő csinált belőle királyt, és ő volt az is, aki megszabadította őt az ellenségeitől. Csak mostanság kezdett terhes lenni a számára. Hja így van ez, amikor a királycsinálók a király fejére csinálnak. :)
Az illemtanóra nekem is tetszett. Olyan hippolytos filingje volt.
bori4 2021 jún. 20. - 19:08:55 Előzmény bori4
(123680/123863)
Ez az illemtan óra nagy fricska volt legalább a született nemes asszonynak.
bori4 2021 jún. 20. - 19:06:51 Előzmény bori4
(123679/123863)
... már vagy 15 éve küzködik ezen :-) Nem tehetek róla, nekem az annyira naív mese...
bori4 2021 jún. 20. - 19:05:14
(123678/123863)
Ez némiképp meglepő - van valami, amit a udvarhölgy nem tud? Még majd leszidja a királyt, hogy tájékoztatta - csakis az ő érdekében természetesen :-DD
bori4 2021 jún. 20. - 19:02:48 Előzmény bori4
(123677/123863)
Ilyen naív lenne ez a király? Az ország második embere posztjáról ki a bánat vonult valaha is önként vissza???
bori4 2021 jún. 20. - 19:00:13
(123676/123863)
Nem pontosan értettem, hogy miután ellopta az anyjától a birtokpapírokat, mit is csinált vele? Illetve mondta, hogy elküldte valahova, de nincs válasz...
Közben a völegény Hanyangban van, mit ad isten pont annál a kereskedőnél dolgozik, aki a baloldali családnak csempészi a selymet. Most akkor felszabadult vagy mi a helyzet?
Igaz, szegénytől el is búcsúztunk, hamar beáldozták.
bori4 2021 jún. 20. - 18:56:15
(123675/123863)
Bossam 13.
Szerintem csökkent a sorozat hőfoka, kissé helyben jár a történet.... A király össze ereszt több családot, küzdjenek meg egymással, a megoldási formák visszaköszönnek. Elkiabáltam volna, hogy mehet ez 20 részig???
Riamara 2021 jún. 16. - 14:59:17 Előzmény bori4
(123674/123863)
Szerintem az úrfi nem tudja, hogy ő nem a tanácsos fia. Azt hiszem, ha tudná, akkor fogta volna az anyját és lelép.
Őfelsége úgy versenyezteti a két pasit, hogy közben egyiküket sem kedveli. Mintha csak kihasználná őket egymás ellen.
A lánya viszont rendesen keresztül vitte az akaratát. Hiszen az ő ötlete volt, Ba Wu családjának rehabilitálása. Ezt kérte a számlakönyvért cserébe. És azt is elérte, hogy nála rejtőzködhessen el.
Ami Ba Wu anyját és húgát illeti, elég unszimpatikusak. Kíváncsi leszek, a hercegnő mihez kezd velük?
Az, hogy Ba Wu felesége visszatérhet, már nekem is eszembe jutott. Bár ott is sok a kérdőjel, akárcsak az úrfi körül.
bori4 2021 jún. 16. - 12:16:35
(123673/123863)
Ba Wu igazi feleségéről, a kisfia anyjáról én csak arra emlékszem, hogy elhagyta őket egy másik pasiért (?) - na most lehet számolni azzal is, hogy megtudja a férjuram ismét nemes, még vissza talál jönni és követelheti a "helyét" a családban, vagy legalábbis kellemetlenkedhet.
Amúgy ez a hercegnő az anyja a gyereknek mese nagyon törékeny láthatóan - meg nem is tartható sokáig.
Icikét-picikét az udvarhölgy minden lében kanál, tudálékos, verekedős "szeretete" idegesít, de nyilván ők a humor ugye... :))
bori4 2021 jún. 16. - 12:11:22
(123672/123863)
Furcsa, hogy megjátszásnak vélik a hercegnő viselkedését, mivel ők is született nemesek... szerintem fel kellene ismerniük, hogy valódi úrinővel van dolguk :-D azért ilyen szinten azt nem lehet "tanulni" vagy megjátszani. Simán rosszindulatúak, kár... :-(
bori4 2021 jún. 16. - 12:08:42
(123671/123863)
Nagy sakkjátékos csoná, most versenyezteti a legényeket? De nagyon úgy tűnik, hogy Ba Wut nem veszi komolyan, csak kihasználja - mint mindenkit, a lányától kezdve.
Amikor mondod, hogy a hercegnő is manipulálja apukát is, arra gondolsz, hogy átlát a király szándékain? De végeredményben mit akar, azon kivül, hogy a tanácsost kinyírja - mellesleg már rég eltetetthette volna láb alól -, valójában nem akarja, hogy a lánya ahhoz menjen akit szeret???
Megnézted végül az első részt? Az még mindig sötét ló, hogy mi történt a völegénnyel és miért....
bori4 2021 jún. 16. - 12:03:00 Előzmény Riamara
(123670/123863)
Még hiányoznak elemek a kirakósban.... most akkor az úrfi eddig is tudta, hogy nem a tanácsos fia? Azt egyszer már mutatták, hogy gyötrődött azon, hogy amikor a hercegnő őt választotta, akkor nem volt elég bátor, meghátrált. Ha nem erre céloztak megint, akkor ez még titok. Meg az is, hogy akkor neki ki az apukája vajon?
Riamara 2021 jún. 14. - 20:24:55
(123669/123863)
Bossam 12.
Nos úgy tűnik nem tévedtem az úrfit illetően. :D Amúgy ügyes trükkjei vannak. De vajon mit értett az alatt, hogy ő okozta a hercegnő problémáját?
A hercegnő viszont minden alkalommal jól beleválaszt az anyósaiba. Végre megszabadult az egyik boszorkától, most kapott egy másikat. :D
Őfelsége továbbra is rém galád, közben meg akkorákat hazudik, és olyan simán, mint a vízfolyás. Közben pedig nem átall jól szórakozni rajta.
A hercegnő pedig láthatóan elemében van. :D És ő is pont úgy hazudik, mint a vízfolyás.
Most már tényleg újra kell néznem az első részt, mert ebben a megvilágításban már egészen másképp látom a kiinduló szituációt. Erős a gyanúm, hogy rendesen megjátszotta ott magát. Lévén, hogy az alaptermészete inkább önfejű, makacs és lázadó.
Ami azt illeti, elég rendesen manipulálja apukát is.
Riamara 2021 jún. 14. - 06:00:05 Előzmény bori4
(123668/123863)
Ezen a teleportáláson én is jót mulattam. Mondjuk ez rendre jellemző a kosztümös filmekre. Képtelenek ábrázolni az idő múlását. Szerintem a város, ahol meghúzták magukat olyan egy napnyi járásra lehet a fővárostól. A múlt részben volt is róla szó, hogy a tanácsos két fia odautazik, hogy ellenőrizzék a rakományt. Annak a városkának a börtönébe helyezte el az úrfi Ba Wut, aztán mutatták, ahogy olyan rácsos kocsira rakták, hogy a fővárosba vigyék. Onnantól már a fővárosi börtönbe került. Ezért tudott rájuk törni a király testőre.
A tanácsos is a fővárosban lakik, szóval oda rohantak ők hárman betörni, magukra hagyva a kiskölyköt a házban, ahol a testőr is rátalált. Azért mentségükre legyen mondva itt is mondta a király neki, hogy utazzon le abba a tengerparti városba.
Talán ha néha mutatnák, ahogy mennek, akkor nem lenne ilyen zavaró, teleportálási jellege a dolognak. Persze ettől még vicces marad, hogy egyforma gyorsasággal közlekedik a testőr a lovon, és a nők gyalogosan. :)) Bár mondjuk itt meg jelzésértékű volt, hogy a számlakönyv hamarabb hazaért, mint a gyalog érkező betörő csapat. :)
bori4 2021 jún. 13. - 22:18:02 Előzmény Riamara
(123667/123863)
Igen, nagyon jól sikerült, amikor a három álarcos összefutott.... :)
Megint volt ilyen teleportál ugra-bugra.... azt mondta a hercegnő, hogy neki most Hanyangba kell mennie, aztán hipp-hopp már ott is volt a főkönyvvel a kezében a tudósnál. Tudom, mondtad már, de akkor is furcsa, hogy pl. ezek szerint a főtanácsos háza nem Hanyangban van, hanem abban a faluban, ahol ők bujkálnak??? És a börtönök hol a bánatban, az egyik itt, a másik a fővárosban???
Riamara 2021 jún. 13. - 21:56:30 Előzmény bori4
(123666/123863)
Az úrfit egyre jobban kedvelem. És nem csak azért mert segíteni akar, hanem az is tetszik, ahogy teszi. Nem gondoltam róla, hogy ilyen rafkós. Mint amikor megfenyegette Ba Wu anyját, miközben nála jobban nem tudhatta senki, hogy a találkozón nem lehet ott a fia. :)
Riamara 2021 jún. 13. - 21:49:36
(123665/123863)
A 11. rész annyira tetszett. :D Mindenki a legjobb formáját hozta. Bírtam, ahogy próbálnak egymás eszén túljárni. Muris volt, ahogy keresztül kasul akcióztak.
A betöréstől behaltam. :))
bori4 2021 jún. 13. - 21:46:03
(123664/123863)
Bossam 11.
Az első olyan rész volt, ami maradéktalanul lekötött, izgalmas és fordulatos volt.
Egész jól mozgatják hátulról a szálakat - mármint Ba Wu meg a fiatalúr....
Meglepődtem, hogy 20 részesre van kiírva, én 16-ot vártam. De ha így folytatódik, nem bánom. :)