1/10
mushi 2013 szept. 16. - 19:24:45 1/10
(79/179)
fúúú!! a vérnyomásom az egekben ettõl a végjátéktól.. gundi hadarva mondja már a kérdéseket, szerencsétlen játékosnak meg hetedszerre kell ugyanazt végigmondania gondolkodás nélkül!! nem jó, nem jó.. sokszor ránézek a játékra, hátha kedvem lelem benne, vagy csak szimplán kikapcsolódok kicsit, de izgalom helyett mindig idegességgel kapcsolok el..
4/10
-greghouse- 2013 szept. 14. - 11:24:46 4/10
(78/179)
Aha.. a nyertes mindig dicséri a vetélkedõt, mi mást tehetne. Azért az eddigi hozzászólások túlnyomó többségében negatív kritikája csak jelent valamit, nem?
1/10
kid joe 2013 szept. 13. - 22:10:30 1/10
(77/179)
nem buták, csak valamit jobban tud valaki. Pl. szüleim elég mûvelt emberek, de egy Harry Potteres v bármilyen könnyûzenei v sportos kérdésnél simán elvéreznének. Nem azért, mert buták, hanem õket ez nem érdekli, viszont mondjuk irodalomban, komolyzenében, Bibliában meg otthon lennének. Meg igen sok olyan kérdés van, ami nem alapmûveltség, sõt, kifejezetten nehéz.

(spoiler?) Amúgy a mai (szept 13) adásban vicces volt a végjátékban, amikor a fickó a Szuezi/La Manche kérdésnél így mondta: Szu... La manche, a gép alul elfogadta (zöld lett a pötty), Gundi meg leállította:D ekkora nagy a káosz. Nem jó mûsor.
Peti817172M 2013 szept. 13. - 21:32:57 Előzmény DezsikeDevil
(76/179)
Ha nem síkhülyék jelentkeznének, akik 1-2 kérdéssor után kiesnek, akkor azért gyûlne szépen a pénz. Egy adásban nagyjából 15 kérdéssor fut le. Ha okos az ember, és szerencsésen gyûjtöget, akkor 15 kérdéssorból akár 70 milliót is összeghúzgálhat.
1/10
mushi 2013 szept. 13. - 20:55:05 1/10
(75/179)
egyébként csak én nem értem, miért kell odafutni egy másodpercre a bajnokszékbe, vagy mi az, csak hogy "na milyen érzés becsücsülni?" ??
amúgy tessék nézni az itteni hozzászólások számát, meg a maradj talponét. itt (is) látszik a minõségbeli, és tetszésszinti különbség.
DezsikeDevil 2013 szept. 13. - 08:58:25
(74/179)
Szerintem nagyon szûk a mûsoridõ. Az elsõ rész sokkal izgalmasabb lenne, ha mondjuk kétszer annyi idõ lenne rá, mert több pénzt lehet összeszedni (a 12 milliót szinte lehetetlen felülmúlni), meg lenne bajnok is akikkel aztán lehet párbajozni. Most az van, hogy kihúzzák a párbajokat és nincs semmi, így nincs benne izgalom. Meg nem utolsó sorban a sok kiesõ miatt elvesztett idõt is kompenzálná. Ettõl függetlenül én nézem, persze csak felvételrõl, mert ebben az idõsávban még nem vagyok otthon.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 11. - 14:18:58 4/10
(73/179)
...("Második Kiegészítés"..)
Jut eszembe, van egy érdekes precedens.
Amikor a Marslakók nagy felzúdulást keltett primitivitása és nézhetetlensége miatt, egy csoport JOGOSAN elkérte a köztévétõl annak a szerzõdésnek a másolatát, melyet a köztévé Jáksó produkciós irodájával kötött. A jogos hivatkozási alap az volt, hogy a köztévé közpénzt (és sokat) költött el, és az adófizetõknek joguk van tudni a szerzõdés feltételeit. A tévének nem volt más választása, ki is adta a másolatot, nevekkel, pénzekkel, feltételekkel (csak néhány, a szerzõdés lényegét nem érintõ személyes adatot, pl. lakcímet húztak ki feketével).
..Ez a szerzõdés nem képezheti üzleti titok tárgyát, mivel a közszolgálati televízió kötötte. Ezért kiadták.
(Akit érdekel, akár el is küldöm a másolatát.)
...Ha ez továbbra is megy a nézõk ellenére (de egyébként is), nyugodtan ki lehet kérni a licensz megvásárlási szerzõdésének másolatát, melyben benne van az összeg, a feltételek, és hogy ki írta ezt alá.
...Gondolkodom.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 11. - 13:10:46 4/10
(72/179)
...(alábbi hozzászólásom "Elsõ Kiegészítése"...)
Gyanítom, ez a holland sorozat "akciós" termék volt. Mondjuk, ha megvesszük, kapunk mellé ingyen egy törököt, vagy ilyesmi. (vicc.) Akciós lehetett, mert nem nagyon lehet német, angolszász stb. piacra eladni, de ahogy eddig olvastam, még a formabontásokat kedvelõ franciáknak sem. Ezért olcsóbb lehet, mint a többi kvíz. Pénz pediglen beszél, a kutya meg ugat (ha nem tud más nyelven).
4/10
-greghouse- 2013 szept. 11. - 13:06:58 4/10
(71/179)
Általános szabályok szerint (bármi eltérhet, mert magánszerzõdésekrõl van szó, és én az amerikai szokást ismerem), egy show (játék, sorozat, stb.) licenszét évadonként adják. Tehát veszel egy komplett évadot, nem lehet szemezgetni. Hogy ezt aztán bemutatod-e, a te döntésed. Szintén szerzõdés szabályozza a lehetséges ismétlések számát és idõtartamát (ez sorozatokra érdekes inkább.) Tehát elvileg lehet "dobozolni", de ki van fizetve. Namost "dobozolni" akkor érdemes, ha egyértelmûen bizonyítottan nagyobb nézettségût tudunk a helyére rakni. Gundel mûsoránál - gondolom - az volt a döntõ, hogy a Maradj Talpon a köztévé átlagos nézettségéhez viszonyítva kiugróan magas nézettséget és tetszési indexet produkált. A programigazgatók nyilván feltételezték, hogy ez Gundel személyiségének köszönhetõ (amiben van valami), és azt gondolták, hogy egy másik mûsorral is megy. Azt nem értem, hogy miért kellett a csúcson váltani. Általában megvárják, míg a nézettség egy bizonyos szint alá csökken, és akkor váltanak. Itt ezt nem várták meg, azonnal bedobtak egy újat Gundel nevével (addig üssük a vasat amíg meleg alapon), és kiderült, hogy - matematikai nyelven szólva - Gundel szerepe a siker szükséges, de nem elégséges feltétele ebben az idõsávban.
...Az is igen valószínû, hogy ezt a döntést az m1 részérõl nem elõzte meg mélyebb piackutatás, különben ekkora bakit nem követtek volna el.
...Már ennek a mûsornak a háttere sem adott volna okot nagy optimizmusra, mert a holland cég (eleve tudjuk, hogy a holland ízlés nem feltétlen áll közel a magyarhoz), eddig két országban tudta csak eladni, Spanyolországban és Olaszországban. A hozzánk ízlésben közelebb álló, konzervatívabb németeknél vagy angoloknál ezt nem sikerült elsütni. A döntés tehát elhamarkodott volt. Most lehet jegelni a sorozatot, de sürgõsen ki kell helyette valamit találni, és szerintem rég dolgoznak már ezen (aki megvette, nagyon fenéken kéne rúgni, mint mondtam már). De tényleg olyan, mint egy készétel amit megvettek mert jól néz ki. Megkóstoltatták a nézõkkel, nem ízlik. Két dolog lehet, vagy kidobjuk, és akkor pénzt dobunk ki, vagy letesszük a nézõ elé, mert meg fog romlani, és a nézõ eszi, nem eszi, nem kap mást. A nézõ meg át fog menni másik étterembe.
napraforgó 2013 szept. 11. - 04:53:29
(70/179)
Én a Legyen Ön is milliomos!-t sírom vissza, Vágóval.
Volt egy jó quiz-mûsorunk, miért kellett feladni? Volt valami kitétel a szerzõdésben, hogy X adás után be kell fejezni?
És igen, a Maradj talpon! is elég jó volt, az is maradhatott volna.
Ehelyett egyre újabb vetélkedõket hoznak be, és láss csodát, a ROSSZ váûlaszokkal lehet nyerni!
Hülyéket kell indítani, akik csak néha találnák el a jó választ, így sokkal jobbak az esélyeik. A jó válasz helyett mellétrafálni sokkal könnyebb....
1/10
mushi 2013 szept. 10. - 21:42:21 1/10
(69/179)
kérlek, olvasd el, miket írtunk korábban. a mûsor utolsó része arról szól, hogy a rossz választ kell mondani. attól még nem lesz az a helyes válasz, hanem a játék szabályában van ez így leírva, hogy most megfordították. mi is tudjuk a helyes válaszokat attól még, és igen, szerintünk is bõdületes marhaság így.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 10. - 19:49:15 4/10
(68/179)
Értem én... csakhát a licensztulajdonos azt mondja, hogy õ már eladta ezt a konzervet a spanyoloknak meg az olaszoknak és ott zabálják, egy ilyen kis ország kedvéért nem fog változtatni.... :-(
Peti817172M 2013 szept. 10. - 19:44:38
(67/179)
Meg az is szar, hogy 8 adásból négyszer voltak 12millióval a bajnok székben, tehát az eleje sem igazán tartogat izgalmat.
Peti817172M 2013 szept. 10. - 19:42:48
(66/179)
Azért írtam, hogy a licenctulajdonos részérõl. Tehát neki kéne újragondolnia a licencet.

Így nem egy izgalmas mûsor. 8 adásból háromban volt nyeremény, és most volt elõször 1 millió fölötti.

Eddig összesen 6 350 000 Ft-ot osztottak ki, ha nem lenne a végjáték, akkor az eddig kiosztott összeg 60 500 000 lenne. Szerintem nem vágná földhöz a nagy csatornákat.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 10. - 19:40:15 4/10
(65/179)
....ja, tudom, az alábbi kommentemre mit mond valaki, nem kell fagyasztott pizzát venni, mert otthon is lehet csinálni. Igaz. Csak (ha már a hasonlatnál vagyunk) a fagyasztott így, "kell-vagy-nem-kell-mindenestül" formában sokkal olcsóbb. (Egy itthon gyártott kvízjáték, melyet olyan óvatosan kell összeállítani, hogy szinte lehetetlen, mert vigyázni kell, egyetlen eleme sem legyen "lopás" más, meglevõ kvízekbõl, mert a gatyánkat is leperlik rólunk, kb. tízszer annyiba kerülne, mint a licensz megvétele... és garancia arra sincs.) Ez van. Konzervet veszünk, telirakva E-kétezer-hatszázhuszonnyolc per pi szorozva epszilonnal adalékkal, amit nem tudsz kiszedni.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 10. - 19:35:48 4/10
(64/179)
Lehet, de ezt már megvettük. Megveszel egy fagyasztott pizzát, látod mi van rajta, hiába mondod, hogy nem kellett volna bele tenni ananászt.... nem kell megvenni. Én már rég nem nézem, inkább csöndben visszasírom a maradjtalpont.
Peti817172M 2013 szept. 10. - 19:27:58
(63/179)
Szerintem a végjátékot nyugodtan ki lehetne szedni (mármint a licenctulajdonos részérõl), mert anélkül is eléggé megdolgoznak azért, hogy a bajnokszékbe kerüljenek.

Ami még zavar, hogy amíg nincs visszaszámlálás, addig viszont nem sietnek, így viszont lehetetlen a 101 millás fõnyereményt megnyerni, mert nincs annyi mûsoridõ, hogy mind a 100 milliót összegyûjtsd.
1/10
horleus 2013 szept. 10. - 19:26:48 1/10 Előzmény napraforgó
(62/179)
Teljesen egyetértek. Ennél a játéknál az a cél, hogy minél több hülyeséget mondjon, de villámgyorsan? A mostani játékot megnyerõ ember is minimum négy baromságot mondott, amit a játékvezetõ elfogadott. Brazilia hivatalos nyelve a portugál, Sziciliában nem a Vezuv van, hanem az Etna (voltam is rajta), a pesszimista szerinte derülátó ember, és a Holdfény szonátát szerinte Mozart komponálta. Csak ennyit tudtam hamarjában megjegyezni.
olahmiki1959 2013 szept. 10. - 17:36:43
(61/179)
Ez a mûsor "bukovári" - ahogy mondani szokták...
napraforgó 2013 szept. 10. - 13:32:12
(60/179)
Miért van az, hogy a válasznál a jó válasszal ellentétes hülyeséget kell mondani???: Azt akarják, hogy a nézõkben a hülyeség rögzüljön???? Ezért kell többször is elismételni????
Korábban legalább tanítottak, ismereteket is terjesztettek a különbözõ vetélkedõk. De ez nem. Csak az ostobaságot terjeszti.
Ezt így nem szabad folytatni!!!