1/10
mushi 2013 szept. 03. - 16:41:52 1/10
(19/179)
a maradj talpon minden adását néztük itthon, de ennél egy is elég volt. borzalmasan bonyolult, érthetetlen, fölösleges elemekkel teletûzdelt mûsor. arról nem is beszélve, hogy az a legutolsó, rossz válaszos feladat ritka borzalmas. egyrészt tudd a jó választ, aztán mondd a másikat, de hogy az agyad átálljon az automatikus rossz mondására, mindössze egy másodperced van, mert jaj, a válasz jó (vagyis rossz), de saaajnos egy másodpercen kívül mondtad, elölrõl. meg ez a találd ki a mutogatást meg hülyeségek.. áh, ez kasza lesz.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 03. - 10:58:43 4/10
(18/179)
Miki, ezt jósoltuk a Marslakóknak is. Õk két évre betonozták be magukat, aztán a tévé, látva a katasztrofális nézettséget és tetszési indexeket, szívta a fogát, inkább fizetett, de levette a mûsorról.
Gyanítom, hogy itt is minimum fél évados (decemberig tartó) szerzõdés van, és nyilván kb. egy hónapra elõre le is vannak gyártva a mûsorok. A megszakítás szerzõdésbontás, pénzbe kerül, a tévé mérlegel, hol veszít kevesebbet, ha engedi fél évig és nyeli a kritikát és az alacsony nézettség miatti veszteséget, vagy ha felmondja, szerzõdést bont, és kötbért fizet. Szerintem elevickélnek a fél évad végéig, decemberig. Sajnos.
olahmiki1959 2013 szept. 03. - 04:56:48
(17/179)
A mai adás után szent meggyõzõdésem, hogy ez a játék néhány héten belül le fog kerülni a mûsorról.
olahmiki1959 2013 szept. 03. - 04:56:30
(16/179)
A mai adás után szent meggyõzõdésem, hogy ez a játék néhány héten belül le fog kerülni a mûsorról.
Kovács kolléga 2013 szept. 02. - 20:48:18
(15/179)
Ennek a játéknak szinte mindegyik részét módosítani kellene, hogy élvezhetõ legyen.

Ma látszódott igazán, mennyire megalázó a végjáték a kint ülõ játékosra nézve.

Magam egyébként nagyon sok kvízjátékban szerepeltem már, de ennek a castingját kihagytam. Lehet, hogy nem vesztettem sokat.

Kár, mert manapság egyedül Gundeltõl lehet várni egy minõségi kvízjátékot.
1/10
karimokus 2013 szept. 02. - 19:38:02 1/10
(14/179)
Rémesen bosszantó a végén a rossz válaszok ismételgetése! Nagyon lefárasztott.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 02. - 19:26:48 4/10
(13/179)
Gundi: maradj talpon!!! Õszintén kívánom. Egyelõre nem látom, hogy ezen igyekeznél.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 02. - 19:17:19 4/10
(12/179)
Önmagában véve talán még a legutolsó játékban van legtöbb fantázia, ahol mindig a rossz választ kell mondani, és idõre.
Ez egy jó ötlet, és jó játék.
De továbbra sem tudom, miért kell ennyi más zagyvasággal keverni. Legyen ez egy önálló játék, "Mondd a rosszat" vagy ilyesmi.
Egyelõre továbbra is gyenge ötös.
olahmiki1959 2013 szept. 02. - 09:58:38 Előzmény -greghouse-
(11/179)
Én nem tudom, honnan veszik át ezeket a játékokat.
Gondolom, a világon van rengeteg vetélkedõ, vicces és komolyabb játék, show elemekkel fûszerezve, mi pedig - licencként - átveszünk ezekbõl, gondolván, hogyha ott sikeres volt, akkor majd nálunk is az lesz.
Ennél rosszabb változat, amikor a kereskedelmi tévék külföldi tulajdonosai erõltetnek ránk mûsorokat, nem törõdve azzal, hogy esetleg a magyar nézõk habitusa, ízlése teljesen más, mint a külföldi országok nézõinek az ízlése.
Buktak itt már nagyon nagyot külföldön sikeres mûsorok, - klasszikus példa a Leggyengébb láncszem, ahol a magyar nézõk nem viselték el Máté Krisztina "kápó" stílusú mûsorvezetését, - bukott már meg Sváby András mûsora, sõt, ha jól emlékszem, még a kvízmûsorok legnagyobb alakja, Vágó István is elhasalt - nem az õ hibájából - mûveltségi vetélkedõvel a Story4 tv csatornán, rövid idõ alatt levették a mûsorról.

Gundel a "Maradj talpon"-ban lubickolt, mintha egyenesen az õ számára találták volna ki, elképesztõen dinamikusan, szellemesen, lehengerlõen vezette a játékot, valamelyik évben - pontosan emiatt a mûsor miatt - meg is kapta az "Év mûsorvezetõje", vagy valami hasonló címet, teljesen megérdemelten.
Ebben a játékban nem tud kibontakozni, minden tõle telhetõt megtesz persze, de érezni, hogy még nem az övé, még õ is csak ismerkedik a játékkal.
A szabályok túl vannak bonyolítva, mintha aki kitalálta a játékot, mindent bele akart volna tenni, a végeredmény pedig egy nagyon hullámzó színvonalú, a kommerszet, és a szinte megválaszolhatatlanul nehéz kérdéseket felsorakoztató, show elemeket váratlanul, ötletszerûen bedobó, a követhetetlen szabályok miatt idõnként kaotikussá váló mûsor lett.

Például azt, hogy Benkó Sándor a dixieland zene nagy alakja, szerintem mindenki tudja, annyira magától értetõdõ.
Viszont azt, hogy melyik dzsessz-zenész nevéhez fûzõdik a "Birth of the cool" (A cool születése) címû, korszakalkotó lemez, azt rajtam kívül hirtelen talán ketten tudhatták az egész országban, olyan elképesztõen nehéz kérdés.
(Én is csak azért tudom, mert apám évtizedekkel ezelõtt hazahozta külföldrõl, és agyonhallgattuk.)
De a cinkés "ismert gyerekdalt" - hivatásos zenész létemre - még most sem tudnám elénekelni, hogy meghallgattam Gryllus papát, és bájos kislányát.
Szerintem a nézõtéren nem volt egy ember, aki el tudta volna énekelni.
És egy ilyen kérdés miatt esett ki egy rokonszenves, elég nagy tudású játékos.
A végjáték megint csak egy nagyon vitatható, kifejezetten erõltetettnek tûnõ feladatsort tartalmaz, tisztára úgy néz ki, hogy arra megy ki az egész, hogyha valaki összegyûjtött egy nagyobb összeget, minél kevesebbet tudjon belõle hazavinni.

Drukkolok Gundinak, de biztos vagyok benne, hogy ez a játék, így, ebben a formában meg sem fogja közelíteni a "Maradj talpon" sikerét, népszerûségét, az meg teljesen biztos, hogy a mûsor nem lesz olyan hosszan képernyõn, mint a sikeres elõdje.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 01. - 22:57:33 4/10
(10/179)
Ki volt az az észkombájn aki ezt a mûsort agyonbonyolította, nem tudom... de elõttem szólóval értek egyet, drukkolok én Gundinak is, a köztévének is, de ez most nem sikerült. Így az egészet látva most nagy erõvel kiszorítanék egy 5-öst, talán, Gundel kedvéért. Lehet, hogy rosszul láttam, de szerintem õ sem volt igazán a csúcson, kicsit õ is el volt veszve a részletekben.
...A show elemeket tényleg hagyjuk. A néma tánc, meg a szerencsétleb bájalex, hát én nem tudom.
Játékot kérek. Vissza a Maradj Talpont. Szerintem is bukás lesz ez.
Kovács kolléga 2013 szept. 01. - 22:53:24
(9/179)
Kevered a két világháborút, mert az antanat az elsõben volt.

Egyébként a mûsorban a mûveltségi kérdésekkel volt a legkisebb baj. A show-elemek és a hozzájuk kapcsolódó feladványok viszont inkább idegesítõek voltak, a vége pedig teljes káosz lett. Õszintén szólva semmit nem értettem belõle, hogy miért éppen az a fazon ült bele a székbe. A 21 kérdéses finálé meg úgy sz*r, ahogy van.

A Maradj talpon! jó játék volt, ez viszont orbitális bukás lesz.
Kis Sárkány 2013 szept. 01. - 21:53:53
(8/179)
Azért volt egy nagy hiba a végén, mert mind a románok mind a bolgárok a tengelyhatalmak oldalán léptek be a 2. világháborúba, csak átléptek mind a ketten az antanthoz pár nap eltéréssel
elõször Románia 1944. augusztus 25.-én majd Bulgária 1944. szeptember 8.-án
Úgyhogy rossz volt a kérdés, ha akkor azt nem bukja el megvan az 5 millió forint
4/10
-greghouse- 2013 szept. 01. - 21:25:39 4/10
(7/179)
...az utolsó öt percben végképp elvesztettem a fonalat...másodpercek bónuszok visszafelé kihívás feketepéter párbaj bajnok a búr a búr a búrkalappal...
..én azt szeretem, ha a feladvány, a kérdés izgalmas, nem pedig a játékszabályok megértése.
A Maradj Talponnak rabja voltam.
Itt még a bilincs csörgését sem hallom.
Jó szórakozást.
Kovács kolléga 2013 szept. 01. - 21:21:19
(6/179)
Nem lenne rossz játék, de ritka hülye szabályai vannak.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 01. - 21:08:07 4/10
(5/179)
Még valami.
Amennyire tetszett a maradj talpon, annyira magasan maradt a mérce, talán ez a bajom.
A M.T. nagyon pergõ, gyors, szellemes volt, és a lényeg, hogy ÁLLANDÓ szinten tudta tartani az érdekességet, izgalmat. Lehet, hogy az egyik kérdés nem érdekelt, de rögtön utána jött egy másik, homlokegyenest különbözõ.
Itt viszont nagyon hullámzó a színvonal, amit a szerintem nem is mindig szerencsésen megválasztott show-betétek még inkább lassítanak.
...De adjunk még neki esélyt (pontozás elõtt), mert kár lenne GTG tehetségét, személyiségét elveszíteni egy túl bonyolított mûsor érdektelenségében. Kivárás. (Ma este én ezt kb hat körül érzem, de nem szavaztam, és ma nem is fogok.)
4/10
-greghouse- 2013 szept. 01. - 21:02:01 4/10
(4/179)
..Egyelõre inkább még nem pontozok.
Gundel mindig jó.
Ez a mûsor (egyelõre úgy tûnik) talán túl sokat markol. Egyszerre akar játék, vetélkedõ, és showmûsor lenni.
A szabályok (szerintem fölöslegesen) bonyolultak, és a kérdések nehezek.
NEM önmagában a nehéz kérdéssel van baj, hanem azzal, hogy partikulárisak. Tehát olyan témák, melyek nem szórakoztatóak, nem érdekel a válasz rájuk. "Mikor volt a labdanemtudoménmilyen békeegyezmény"? bocs, de nem érdekel, haladjunk. Tehát a partikularitás miatt veszít szórakoztató jellegébõl.
Még egy további gondom, hogy kissé öntörvényûek a "helyes" válaszok. "mi a közös a három látott jelenetben", egy fogalom. Megoldás: "házasság". De ha akarom lehetett volna közös a nász is, (az is fogalom), és még sok minden más. GTG mondja meg, mi a helyes.
...Ahhoz tudnám hasonlítani, mint a "kakukktojás" kérdések, melyeket normális IQ teszteken be kellene tiltani, ugyanis bármelyik halmaz bármelyik elemérõl be tudom mutatni, hogy az a kakukktojás, ha másért nem, mert az a harmadik, a többi meg nem harmadik, stb. Gundel szerint ez, szerintem meg az.
...Szintén öntörvényû a témák feldobása. Miért nem lehet választani (akár vakon is) mondjuk három "dobozból", GTG szinte "testre szabva" mondja meg, hogy márpedig ez lesz a téma, punktum. Vagy kiesni egy "közismert" gyermekdal miatt, amit a büdös életben én sem hallottam. Szerintem hiba ilyen partikuláris, a nézõket inkább vesztõ, mint nyerõ kérdéseket adni, melyek még GTG szellemes magyarázatai után sem érdekelnek.
...Aztán a "lazító" show elemek, a sztendapos csaj, ... inkább hagyjuk.
Egyelõre ez van. Nem pontozok, de megismétlem:
túl sokat markol. Kevesebb több lett volna.
(de talán még megszeretem.)
Ktesibios 2013 szept. 01. - 19:33:12
(3/179)
Ha jól tudom, a mai lesz az elsõ adás, de már van 5 szavazat a vetélkedõre. Ahogy látom, õk vagy Gundel Takács, vagy közszolgálati média gyûlölõk, vagy mindkettõ utálják egyszerre. Viszont látják a jövõt. Jó nekik. Azért ez egy bolond ország.
meggy100 2013 szept. 01. - 13:42:29
(2/179)
Gundel Takács Gábor napjaink legjobb, legtehetségesebb média személyisége, mûsorvezetõje !!! Nagyon kedvelem a humorát, a mûsorait és szerintem ezzel nagyon sokan vagyunk így az országban !! Nagyon sokoldalú, mûvelt és egyben szerény is !!
Drégelyváriné 2013 aug. 24. - 16:07:30
(1/179)
T! Szerkesztõ! Már alig várom az új vetélkedõt kûlónösen egy ilyen sokoldalú képzett mûsorvezetõvel mint Gundel Takács Gbor