4/10
-greghouse- 2013 szept. 04. - 19:17:40 4/10
(39/179)
A nyereménystratégia is gond.... most anélkül, hogy statisztikai számításokba mennék, a tévé szempontjából a nagy számú versenyzõ esetén kifizetendõ összeg várható értéke nyilván kb. akkora, mint bármelyik más, összemérhetõ vetélkedõé (ahogy az egyik lottónál is akkora kb. a várható érték mint a másiknál.)
...Igen ám, de ez nagy számra vonatkozik, a várható érték ugyanaz, de a szórás lényegesen nagyobb. Itt ugyanis nagy számokkal (milliókkal) dobálóznak, melyeket kisebb valószínûséggel nyerik meg a népek. A Maradj Talponnál viszonylag kisebb (százezresek-milliók) voltak, de azokat átlagban adásonként egy-két ember elvitte. A várható érték ugyanaz, de nem mindegy, hogy van-e remény vagy nincs. Itt azt látja a versenyzõ, hogy lehet, hogy milliomos leszek, vagy semmi. A MT-nál azért ott volt, hogy oké, jó lesz nekem nyolcszázezer is. Szerintem az jobban ösztönözte a versenyzõt, elérhetõbbnek tûnt az összeg.
..Itt már szinte elkönyveli az ember, hogy jelképesek az összegek, úgyis a végén a hadaró "hamis" mondások döntenek.
(Akár kezdhetnék is azzal.)
Dehát mindegy, ezeken nem lehet változtatni, be vannak betonozva a licenszbe. (Nem is köt le különösebben.)
4/10
-greghouse- 2013 szept. 04. - 18:00:50 4/10
(38/179)
Most simogass meg egy fekete macskát háromszor visszafelé, koncentrálj erõsen a monitorra, és meg távgyógyítom a gépedet. Ötvenezer forintért garantálom, hogy nem lesz semmi gond vele. A bankszámlaszámomat megküldöm külön. Amint megkapom a pénzt, leveszem a rontást a gépedrõl. Bónusz: három napos ingyen velnesz hétvége Jamaicában Jennifer Lopezzel. Ha véletlenül mégsem javulna meg a géped, vagy nem érne rá J.Lo, akkor természetesen visszautalom a pénzedet, potom 5 százalék kezelési költség levonásával.... (ez egy dokinak már bejött nálunk... de lebukott. Igaz, a pénzt amit ezen keresett, azóta sem találják...) :-)
olahmiki1959 2013 szept. 04. - 17:42:34
(37/179)
Kösz!
Tudtam, hogy Rád mindig... khm... számíthatok!...:))DD
4/10
-greghouse- 2013 szept. 04. - 10:30:59 4/10
(36/179)
Miki, nincs mese, rontást küldött a gépedre egy spanyol (-holland-olasz) boszorkány, akinek nem tetszik, amit írtál. Tudnám javasolni, hogy keresd meg a javasasszonyt aki 26 millióért leveszi a rontást arról a másik 26 millióról, amit azért adsz, hogy levegye a rontást a gépedrõl... (nemrég volt hír, saját bevallása szerint az áldozat "intelligens asszony", és ezért lepõdött meg, hogy nem kapta vissza a 26 millióját se rontással se anélkül.)
...Szerintem van itt a környéken aki ennek egy százalékáért is bevállalná.
(namost megnézem, ez kétszer megy-e el..)
Együttérzésem, tudom, milyen bosszantó (hülyének nézik az embert), dehát Bill Gates útjai kifürkészhetetlenek.
Jó bíbelõdést.
olahmiki1959 2013 szept. 03. - 22:34:15
(35/179)
Ezt nem hiszem el!
Most 11 perc különbséggel történt meg ugyanez!
Mi a franc lehet ez?
olahmiki1959 2013 szept. 03. - 22:22:32
(34/179)
Ezt nem hiszem el!
Most 11 perc különbséggel történt meg ugyanez!
Mi a franc lehet ez?
olahmiki1959 2013 szept. 03. - 22:20:36
(33/179)
Nem, ilyet csak teljesen kezdõként csináltam, ma már nem.
De ha megnézed az idõpontokat, a 22-es és a 23-a hsz-eim között 2 percnyi különbség van!
A levél pedig ugyanaz.
Néha teljesen úgy néz ki, hogy amikor én már rég nem vagyok ott, mert mondjuk kiléptem, vagy máshová mentem, akkor a gép memóriája kicsivel késõbb önálló életre kel, és még egyszer elküldi az írást!
Tiszta horror!
olahmiki1959 2013 szept. 03. - 22:09:00
(32/179)
Nem, ilyet csak teljesen kezdõként csináltam, ma már nem.
De ha megnézed az idõpontokat, a 22-es és a 23-a hsz-eim között 2 percnyi különbség van!
A levél pedig ugyanaz.
Néha teljesen úgy néz ki, hogy amikor én már rég nem vagyok ott, mert mondjuk kiléptem, vagy máshová mentem, akkor a gép memóriája kicsivel késõbb önálló életre kel, és még egyszer elküldi az írást!
Tiszta horror!
Vilora 2013 szept. 03. - 21:43:42
(31/179)
Sajnos egyezem az elõttem szólókkal, nagyon vártam az új mûsort, ha már megszûnt a kedvenc vetélkedõm, de a címbõl és a beharangozókból ígért izgalmak helyett szinte kínos, eröltetett pörgést akaró és bonyolult unalmat kap a nézõ. Minden nap nekiültem nézni, mint a Maradj Talpon össz adását, de ellenben azzal, ez egyáltalán nem tudott lekötni, pedig imádom Gundit és a stílusát. Túl sok minden idegesítõ, fõleg az izgalmasnak kikiáltott végjáték, úgyhogy sajnos amíg képernyõn van, nem fogom növelni a nézettséget... :(
Szerintem sokunk nevében mondhatom, hogy kérjük vissza a Maradj Talpon-t!!!
4/10
-greghouse- 2013 szept. 03. - 21:10:37 4/10
(30/179)
Nem lehet, hogy nem bízol benne az "Elküld" után, hogy elment, mert még forog a kis karika fent és nem tér vissza a fórumhoz, ezért még egyszer elküldöd? Mert én már jártam úgy. Hiába forog a karika, alatta ha ki van írva, hogy "sikeresen bekerült", akkor bekerült.
Ha csak egyszer küldöd el mégis kétszer jelenik meg, akkor nincs több ötletem.... :-(
Kovács kolléga 2013 szept. 03. - 21:00:52
(29/179)
Nagyon sajnálom azokat a játékosokat, akik a végén a 21 kérdéssel szenvednek...
olahmiki1959 2013 szept. 03. - 20:57:35
(28/179)
Kedves fórumozó társaim!

Tanácsot, illetve véleményt szeretnék kérni tõletek.
Az utóbbi idõben többször elõfordul, hogy amikor írok egy hsz-t, és elküldöm, nem egy, hanem rögtön két példányban jelenik meg a porton, egymás alatt.
És nem tudom, hogy miért.
Halál ciki, mert úgy néz ki, mintha annyira jónak tartanám az írásaimat, hogy direkt kétszer küldöm el.
... Mondjuk, az írásaim tényleg jók, de annyira azért nem...:)))DD
A gépemmel lehet valami probléma, vagy az egérrel, vagy mivel?
Nem tudtok valami ötlettel szolgálni?
Elõre is köszönöm!
4/10
-greghouse- 2013 szept. 03. - 20:46:58 4/10
(27/179)
Még annyit, hogy ez egy független nemzetközi tévés produkciós cég terméke, õk találták ki a Legyen Ön is Milliomost is, de a Big Brothert is, két holland pasi alapította, de ma fõleg spanyol és olasz tõke van benne. Kivételesen nem amerikai licensz, hanem európai. De nem mintha ez sokat számítana...
4/10
-greghouse- 2013 szept. 03. - 20:37:58 4/10
(26/179)
A megszólíttatott jogán... (is).
A Next One! eredetileg spanyol, bár máshol is átvették. Tehát licensz mûsor. Ez azt jelenti, hogy általában változatlanul kell adni, de nem mindig. Néha az eladó TV (jelen esetben a spanyolok) mérlegelik, mert van olyan, amit inkább érdemes engedni azért, hogy egyáltalán megvegyék, de általában ezek csomagok, melyek egészében "kell vagy nem kell" alapon mûködnek. Íme egy link az eredetihez:

http://www.endemoldistribution.com/content/titles-formats.aspx?productid=68289

A változtatás néha lehet, de akkor többe kerül, tehát néha (de nagyon ritkán) lehetnek kisebb változtatások, de akkor azért felárat kell fizetni. Ezért nem fognak változtatni semmit a fentebbi linken találhatón, sajnos (gondolom én).
De a konkrét körülményeket nem tudom, mert minden mûsor külön alku tárgyát képezi, nem ismerem a feltételeket, de gyanítom, ennek így KELL mennie.

Néha nem mérik fel, mekkora veszteség, mi az ami külföldön elmegy, nálunk nem.
A legnagyobb ilyen emlékezetes "mellényúlás", bukás a "Leggyengébb láncszem" volt, amiben szegény, egyébként kedves Máté Krisztának kõkemény, mindenki alázó dominát kellett játszania. Ezt oly annyira nem vette be a magyar közönség, hogy nemcsak a mûsor ment rá (a TV2-nek veszteség, hiszen sokkal hosszabb idõre fizették ki a licenszet, de végül levették korábban a rendkívül rossz kritika és nézettség miatt), de még Kriszta személye is borzasztó negatív megitélést kapott, gondoljuk el, egy olyan országban ahol Isaura felszabadítására vagy Esmeralda szemmûtétjére gyûjtenek (és adakoznak) az emberek, Máté Krisztát azonosították ezzel a fekete ruhás szadistával.

Ez a vetélkedõ (bocsánat, játék) azért nem ennyire kemény, de látszik, hogy azért ezt is nehezen veszi be az esti tévénézõ gyomra. Gundel is bizonytalankodni látszik, pedig õ elég rutinos és magabiztos.

Attól tartok, ez így fog maradni, és jottányit sem változtatnak.
Két dolgot tehetnek, az egyik a kérdések körének, a témáknak "közelebb hozása" az este vacsora melletti, elõtti, utáni emberek igényeihez és elvárásaihoz, a másik a bevont show elemek finomítása, hogy ne menjen át a ker tévék minden szögletébõl csordogáló bulvár celebek mutogatásába, mert azt megint nem szeretnék a köztévé nézõi. Ezek tartalmi részek, tehát finomhangolás, de az egész játék struktúráján aligha lehet változtatni.
forzajuve85 2013 szept. 03. - 20:10:24
(25/179)
A rosszat kellett mondani, azért volt Messi a "helyes". Nem ez a baj. Tiszta bulvár az egész! Normális mûveltségi játékot úgy néz ki, csak Vágó tud csinálni!
Meklód fia 2013 szept. 03. - 19:55:01
(24/179)
tegnap belenéztem a második félidõbe és rögtön egy hatalmas bakiba szaladtam bele.
Az egyik kérdés így hangzott: Messi vagy C. Ronaldo nyert elõbb aranylabdát? Messit fogadták el helyes válaszként, hol ezt az összes labdarúgó szakértõ tudja, hogy Ronaldo nyert elõbb (aztán Messi 4x)
Ezzel a hatalmas hibával megkérdõjelezném, hogy vajon hány ilyen eset történt már ill. fog még?
olahmiki1959 2013 szept. 03. - 19:34:20 Előzmény mushi
(23/179)
Nagyon fontos dolgot vetettél fel!
A legnagyobb problémák pont a játék végén, a legfontosabb részben jönnek elõ, és összességében agyon is tudják vágni az egésznek a hatását, egy csalódás, egy rossz szájíz marad meg mindenkiben.
Ugyanis, valóban, ha - úgymond - a rossz választ fogadjuk el jónak, a jót pedig elvetjük, akkor egy idõ után az emberek fejében óhatatlanul összekeverednek a válaszok, - melyik jó, melyik rossz, - és a mûsor egyszerûen nem teljesíti az egyik legfontosabb feladatát, - szórakoztatva mûvelni a nézõket.
Ha jobban belegondolunk, ilyen szempontból ez az egyik legkártékonyabb mûsor, mert összezavarja az elméleti tudást, bizonytalanná teszi a nézõket, - a Gundi által egyre gyorsabban elhadart kérdések, és az azokra gondolkodás nélkül, pánikszerûen rávágott válaszok pedig egész egyszerûen élvezhetetlenné teszik a mûsort, szórakozás helyett csak bosszankodni tudunk.
Nem tudom, hogy a licenc-szerzõdések lehetõvé teszik-e, hogy változtatni lehessen a mûsor egyes elemein, - félek, hogy nem.

Kedves Greghouse barátom, ha olvasod ezt a hsz-t, légyszíves mondj véleményt, úgy tudom, te járatos vagy ezekben a dolgokban!

Minden esetre, ha minden így marad, akkor a nézõk nagyon hamar meg fogják utálni ezt a mûsort - természetesen Gundi személyétõl és mûsorvezetésétõl függetlenül. Õ ugyanis nem tehet semmirõl, sõt, minden tõle telhetõt megtesz, hogy javítsa a mûsor megítélését.
olahmiki1959 2013 szept. 03. - 19:32:58 Előzmény mushi
(22/179)
Nagyon fontos dolgot vetettél fel!
A legnagyobb problémák pont a játék végén, a legfontosabb részben jönnek elõ, és összességében agyon is tudják vágni az egésznek a hatását, egy csalódás, egy rossz szájíz marad meg mindenkiben.
Ugyanis, valóban, ha - úgymond - a rossz választ fogadjuk el jónak, a jót pedig elvetjük, akkor egy idõ után az emberek fejében óhatatlanul összekeverednek a válaszok, - melyik jó, melyik rossz, - és a mûsor egyszerûen nem teljesíti az egyik legfontosabb feladatát, - szórakoztatva mûvelni a nézõket.
Ha jobban belegondolunk, ilyen szempontból ez az egyik legkártékonyabb mûsor, mert összezavarja az elméleti tudást, bizonytalanná teszi a nézõket, - a Gundi által egyre gyorsabban elhadart kérdések, és az azokra gondolkodás nélkül, pánikszerûen rávágott válaszok pedig egész egyszerûen élvezhetetlenné teszik a mûsort, szórakozás helyett csak bosszankodni tudunk.
Nem tudom, hogy a licenc-szerzõdések lehetõvé teszik-e, hogy változtatni lehessen a mûsor egyes elemein, - félek, hogy nem.

Kedves Greghouse barátom, ha olvasod ezt a hsz-t, légyszíves mondj véleményt, úgy tudom, te járatos vagy ezekben a dolgokban!

Minden esetre, ha minden így marad, akkor a nézõk nagyon hamar meg fogják utálni ezt a mûsort - természetesen Gundi személyétõl és mûsorvezetésétõl függetlenül. Õ ugyanis nem tehet semmirõl, sõt, minden tõle telhetõt megtesz, hogy javítsa a mûsor megítélését.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 03. - 19:15:49 4/10
(21/179)
Most már szinte kezdem élvezni, DE továbbra sem értem, miért kell ehhez három nap?
Azt is fenntartom, hogy szertintem fölöslegesen TÚL van bonyolítva a szabály.
...És egy fontos dolog: amikor a végén NAGYON idõre megy a játék, peregnek a másodpercek, a Gundel kérdésfeltevése miért számít bele? Mondhatja hosszan vagy röviden, lassan vagy gyorsan.
Nagyon egyenetlen ez a színvonal, és nagyon sok a gond. Görcsös az egész.
1/10
mushi 2013 szept. 03. - 16:43:45 1/10
(20/179)
a másik meg, nézi valaki a reklámokat, jön az ajánlója, és mit lát a nép, aki nem nézi? "-honnan származik a kukorica? -ázsiából. -helyes!"