The Man Who Laughs 2011 febr. 17. - 22:27:36
(33/93)
A Tetovált lány könyvet imádtam, a film azonban inkább volt átlagos mint kiváló, de azért nem vette el a kedvem a folytatástól (fõleg, hogy ez még jobban tetszett könyvben mint az elõzménye). A rendezõ váltás (amúgy szakmailag nem tartom indokoltnak hissz az elözmény mind a svéd, mind pedig az amerikai kritikusok körében igen népszerû volt és a közönség is jól fogadta) azonban kicsit sem érzödik, hiszen A lány, aki a tûzzel játsziknak pontosan ugyan azok az elõnyei és a hátrányai mint elõzményének. Az alap történet sokkal csavarosabb és izgalmasabb mint a Tetovált lányé azonban a hasonló hosszúsága miatt ez sem a legjobb alapanyaga egy két órás filmnek. Az új író (Jonas Frykberg) hasonló munkát végez mint elõdei, gyakorlatilag zanzásítja a könyvet, kihagyva a jelentéktelenebb epizódókat (illetve néhol apró változtatást eszközöl) és a karakterek hosszabb, mélyebb bemutatását. Pont ez az utobbi a film legnagyobb hibája, hisz teljesen kimaradnak a szereplõk belsõ gondolatai (pl.: Lisbeth hatalmas személyiség fejlõdésen - külsõ és belsõ egyaránt - megy keresztül ami itt minimálisan érezhetõ csak, illetve a szõke oriás félelmeírõl sem tudunk meg semmit ami kifejezetten érdekes és szórakoztató mellék száll volt). Illetve a könyv kifejezeten részletesen leírt cselekményéhez képest a film ellégé vázlat szerünek hat. Azért mint õnáló film összeségében nincsen rosszul megírva, többnyire logikus és a könyv fordulataitõl sem tér el drasztikusan, de inkább iparos munka. A szinészekre továbbra sem lehet panasz (azért a szöke izomember szerepébe én Dolph Lundgrent castingoltam volna :D), õk jól alakítanak a karakterek nincsenek megfelelõen kidolgozva (de azért történt javulás az elsõ résszhez képest). A fényképezés is teljesen rendben van, bár a svéd tájról kevesebb hangulat teremtõ kép van így is vannak emlékezetes beálítások. Mint már említettem a rendezõ váltás nem igazán volt érezhetõ, Alfredson nem hozott a filmbe semilyen új látásmódot. Bár maga film jobban lekötött és izgalmasabb volt számomra mint az elsõ rész (különösen a második fele), ezt írhatjuk az õ számlájára is.

7,25/10
CinemaParadiso 2011 febr. 05. - 19:57:05
(32/93)
Olvassátok el a könyvet, mindegz, hogy láttátok a filmet....szuper,szuper....alig lehet letenni, elvonási tüneteim voltak amikor véget ért.
7/10
IIIdOMINOIII 2011 jan. 16. - 14:24:36 7/10
(31/93)
Evvel a részel kapcsolatban vegre kijelenthetem hogy tetszett.
Az elõzõvel az volt a bajom hogy voltak benne olyan beteg és aberált jelenetek amik miatt a végén nem tudtam azt mondani hogy tetszett amit láttam.

A történet tényleg érthetõbb illetve könyebben követhetõ volt, mint a Tetovált lány esetében.

Nem éreztem úgy hogy leült volna a film , szerintem jó volt a dinamikája- se túl gyors, se túl lasú.

A finálé ütött.

Szóval ha esetleg más is kicsit soknak találta az 1. rész brutalitását ,és tart attól hogy megint kicsit átmegy betegbe , megnyugtathatom a 2. részben egy az extrém szélsõségeket mellõzõ telyesen korrekt és izgalmas krimire/thrillerre lel.


Pontszám : 10/7
10/10
Teszka 2010 dec. 27. - 00:23:58 10/10 Előzmény gawi0413
(30/93)
A második rész is nagyon tetszett,és érthetõbb volt a történet mint az elsõben.Szuper kis film,nem az a hagyományos,hanem elgondolkodtató remek alkotás.Várom a 3. részét is,hogy meg tudjam, nézni.Nem tudja valaki hol lehet magyar felíratott letölteni a 3.részhez?
8/10
gawi0413 2010 dec. 08. - 01:18:07 8/10
(29/93)
Nekem ez is nagyon tetszett. Hozta azt az érzést, amit az elsõ. Kicsit vontatott, de izgalmas.
Charles Foster Kane 2010 dec. 06. - 13:35:05 Előzmény Pernilla
(28/93)
Én nem tudom, de hogy borzasztóan le van maradva a magyar mozihálózat, az is biztos. A világ nagy részén már a harmadik is lement, otthon meg csak most jött be a második.
Pernilla 2010 nov. 22. - 15:43:26
(27/93)
valaki nem tudja, mikor lesz nálunk moziban a 3. rész?
VérSzöcske 2010 nov. 22. - 11:32:51
(26/93)
10/10
motivator 2010 nov. 17. - 17:51:55 10/10
(25/93)
akkor neked nem jött be.tényleg lassúbb film,de szerintem jó történet : )
boszininja 2010 nov. 17. - 09:17:50 Előzmény motivator
(24/93)
szia! olvastam a hozzá szólásod és azért megnéztem a Szemekbe zárt titkok-at, hát nekem nagyon lassú és nagyon altató volt a film, szerintem A tetovált lány az sokkal izgisebb film volt!

Tegnap megnéztem A lány, aki a tûzzel játszik-at is, hát: jó volt, bár az elsõ résznél szerintem nem jobb..

szép napot!
szusszanat 2010 nov. 16. - 08:39:13
(23/93)
remélem lesz olyan jó mint a könyv!
8/10
truth555 2010 nov. 15. - 16:16:48 8/10
(22/93)
Egyáltalán nem egy tipikus, kiszámítható egykaptafa halivúdi csoda. Felüdülés a mai filmek tengerében. Komor hangulatú, de mellette izgalmas és változatos cselekmény vezetésû. Jók a színészek, irgalmatlan jó az eredeti svéd nyelv. Ugyanazt a maximális szintet hozta mint az elsõ rész. Nagyon ajánlott kategória!
Muya 2010 nov. 15. - 12:47:50
(21/93)
ja. és sajnos a dvd-én szinkronnal is van... de szerintem a magyar hangok szörnyûek...
Muya 2010 nov. 15. - 12:45:58
(20/93)
Igen láttam azt is. és most a Szerelmi bûnök c. filmet fogom megnézni...
9/10
Viki1080 2010 nov. 15. - 12:45:49 9/10
(19/93)
Abban a szerencsében volt részem,h minddhármat láthattam,egyszerre,így tökéletesen kerek lett a dolog..Érdekes h a tetováltat 2Xis láttam és másodszorra angolul...svédül sokkal jobb:))
Nálam ez a trilógia most perpill mindent visz,egyben tökéletes!
10/10
motivator 2010 nov. 14. - 17:48:31 10/10 Előzmény Muya
(18/93)
köszönöm ! szerintem is sokkal színvonalasabbak az ilyen filmek,mint az átlag amerikai,nemrég láttam egy nagyon jó spanyol filmet, Szemekbe zárt titkok, még játszák a mozikban, az is nagyon elnyerte a tetszésem. akinek tetszett a tetovált lány, ajánlom figyelmébe azt is : )
10/10
Surko 2010 nov. 14. - 10:21:59 10/10
(17/93)
Nagyon nagy film!

Kicsit tartottam tõle, hogy a Tetovált lány után valami gyengébb fog következni, de szerencsére csalódnom kellett.

Már alig várom a folytatást...
9/10
lazlo 2010 nov. 13. - 19:23:24 9/10
(16/93)
Elképesztõen jó film. Mind a 3 részt kötelezõ megnézni...
tanhu 2010 nov. 13. - 10:48:13 Előzmény RoKKfish
(15/93)
Éppen a korcs változatok káros mellékhatásai zavarnak pokolian,riasztó az a szellemi demencia ami folyik.Szeretem pl. Kinget no de a Riget és a Félelem kórháza az akkora különbség,mintha nem is egy bolygón forgatták volna õket,és nem is azonos emberléptékkel mért térben és idõben...
Talán még egy személy van amerikás berkekben aki képes számtalan mozit igazán eredeti egybe egyveleggé varázsolni Tarantinoról van szó noha a becstelen brygantik az elsõ 20 percet leszámítva egy marék molylepkét sem ért, mivel a hátramaradó idõben csak fárasztó,ötlettelen dialógusok,rongyosra koptatott klisék, és erõsen sajtszagú,és gusztustalan propagandisztikus erõltetés volt az egész,hatalmas csinnadratatatatával igaz a kiemelkedõ Kill Bill 2 óta csak nézhetõ mozikat gyártott ez a lángeszû képíró sz.v.sz...
offtopic
RoKKfish 2010 nov. 12. - 18:09:33
(14/93)
A felháborodás teljesen jogos. Azonban tény, hogy az amerikai közönség nem hajlandó nem amerikai filmekre jegyet váltani - a többség valszeg azt sem tudja, hogy az USA-n kívül is létezik filmgyártás -, elsõsorban ezt felismerve kezdtek évtizedekkel ezelõtt európai, távol-keleti mozik remake-elésébe, ami mostanáig bõvült néhány további indokkal (pl. ötlettelenség). Hogy miért hülyítik, butítják, "herélik ki" a legtöbb alkotást, az már szvsz külön szociológiai kérdés.
Sajnos a folyamat mellékterméke, feedback-je, hogy ezek az átmosott, többségében korcs (tisztelet a kevés kivételnek) mûvek visszakerülve az európai mozikba sokszor káros hatást gyakorolnak a helyi közízlésre is. Épp a minap olvastam egy nap mint nap itt posztoló "filmrajongó" véleményét (Mission: Impossible topik), aki általánosítva kijelentette, hogy nem szereti a német-, és francia filmeket... Úgy gondolom, ilyesmit 15-20 évvel ezelõtt még egy, amúgy igen szerény intellektusú európai sem ejtett volna ki a száján, pedig nem az európai filmek lettek rosszabbak. Ehhh... inkább no comment.