Téma: A látogató

10/10
jamamura szadakó 2009 febr. 22. - 23:53:05 10/10
(19/59)
no, akkor ma éjjel drukkoljunk szépen jenkinsnek! mert megérdemli. :)
10/10
jamamura szadakó 2009 febr. 15. - 13:02:49 10/10
(18/59)
ugyan már,

SPOILER!!!

te be mernél olvasni úgy a kalitkában ülõ bengának, mint ahogy õ tette? :)

komolyra fordítva: elég nagy lélek kell ahhoz, hogy az ember hagyja elmenni a szerelmét, s ne kullogjon utána.
5/10
baz00kahu 2009 febr. 15. - 10:38:52 5/10
(17/59)
Barátaim!
Richard Jenkinst egy igazi kisemberkarakter... EEEEzbizony az ÕÕÕÕÕ nagyfilmje. Olyan nagyon kisembert alakít, hogy amikor felrúgja mindennapi életét, és valami másba, számára forradalmiba kezd, akkor is kis senki marad... Sikertelen mindenben...
Nagyszerû, de szuicid hajlamokkal rendelkezõ mozilátogatóknak nem ajánlott film. :-)
10/10
jamamura szadakó 2009 febr. 14. - 12:11:34 10/10
(16/59)
volt moziban, a mokép forgalmazta. mondjuk, fû alatt ment, dvd-n meg sem jelent. külföldrõl kellett berendelnem, de legalább klassz extrákkal jött.

remélem, A LÁTOGATÓ azért nagyobb figyelmet kap: maximálisan megérdemli.
8/10
Obránszky Ármin 2009 febr. 14. - 10:37:34 8/10
(15/59)
Én egy pécsi artmoziban láttam elõször Az állomásfõnököt, szóval szorványosan azért lehetett vele találkozni. Mondjuk én úgy ültem be rá, h azelõtt soha semmit nem hallottam a filmrõl, csak megtetszett a történet. Azt hiszem, azzal együtt, h leadták a tvben, nagyon kevesek figyeltek rá fel. Szóval a kalapemelés, azt hiszem, kijár. :-)
marnyu 2009 febr. 14. - 10:29:54 Előzmény Obránszky Ármin
(14/59)
Ha láttad az Állomásfõnök-t akkor mégsem akkora rizikó, bár ha jobban utánagondolok nem tudom ment-e moziban, én biztos hogy a tv-ben láttam........valószínüleg, nem, biztos hogy a TV-2-n!!!!!! A francokat!
Szóval nem csodálom hogy a Sundance-n kiakadtak tõle.
A 11éves fiammal láttam, valamikor fél éjfélkor kezdõdött és azóta is emlegetjük.
10/10
jamamura szadakó 2009 febr. 12. - 18:05:20 10/10 Előzmény offi
(13/59)
én veled vagyok, de elõbb fog egy bolha kigáncsolni egy elefántot, semmint jenkins ebben a mezõnyben diadalmaskodjon. :(
10/10
offi 2009 febr. 12. - 05:27:41 10/10
(12/59)
mindig is nagyra tartottam Richard Jenkinst, hiszek benne, hogy ezért az alakításért megkapja az Oscart!
10/10
jamamura szadakó 2009 febr. 05. - 07:20:33 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(11/59)
a cím olyan, amilyen. legalább nem csináltak fából vaskarikát a fordításnál. mondjuk, a film megítélésében nem sokat segít a port, mikor azt írja, "amerikai krimi". :)

a filmnek pedig idõt kell adni, beszélni fognak róla, meglásd.
8/10
offtopic
Obránszky Ármin 2009 febr. 05. - 01:11:01 8/10
(10/59)
Ezt a képet kerestem! :-)
8/10
Obránszky Ármin 2009 febr. 05. - 00:57:20 8/10
(9/59)
A cím se valami szerencsés. Ha meglátok egy A látogató néven futó mozit, akkor nekem valami pszihothriller álá Polanski jut eszembe. :-)
Egyébként kisebb csoda, h ezt a filmet valamelyik magyar forgalmazó be merte vállalni Oscar-jelölés ide vagy oda (kalapemelés). Jenkins, mint húzónév... halálra ítélt vállalkozás, sajnos. Azt hiszem, elvetemült Six Feet Under fannak kell lenni ahhoz, h valahova tenni tudjuk, pedig zseniális a fazon (hihetetlen Ballék milyen gárdát trombitáltak össze arra a sorozatra... Frances Conroy, Rachel Griffiths, Michael C. Hall...).
Különben majd terjesztem a Visitor hírét, hátha itthon is össze lehet hozni egy félházat! :-)
(Mondjuk az is jelent valamit, h a fórumon is elég nagy a pangás ebben a topicban. Viszont 100%-os a pozitív vélemények arány :-P)
10/10
jamamura szadakó 2009 febr. 05. - 00:41:17 10/10
(8/59)
mondd el mindenkinek. :)

ez egy olyan film, ami felett könnyen el lehetne suhanni, hisz "fisher papát" még viszonylag kevesen tudják beazonosítani, de ha véletlenül belefutsz, egyszerûen nem ereszt, s ezt utána szépen világgá is kürtölöd. amerikában is így mûködött: nulla hírverés, nulla reklám, mégis teltházakkal ment a nagy nyári mozislágerek árnyékában. örömteli jenkins oscar-jelölése, de igazad van abban is, hogy hiam abbasnak is kijárt volna, de a forgatókönyvnek is mindenképp.
8/10
Obránszky Ármin 2009 febr. 05. - 00:13:01 8/10 Előzmény jamamura szadakó
(7/59)
Ha nem látom a filmet, akkor is Fisher papának szurkolok idén! :-) Így még inkább. Azt hiszem, semmivel nem kisebb teljesítmény hitelesen megjeleníteni egy olyan átalakulást, melynek során egy mogorva, sótlan férfiból lépésrõl lépésre egy "cool", életigenlõ fickó lesz, mint a számítógép segítségével fiatalodni. Sõt. Egyébként, nem tudom, hogy vagy vele, de én láttam egy kivételével -Tomei alakításához nem volt eddig szerencsém- a teljes nõi mellékszereplõ mezõnyt és a Tarek édesanyját alakító Hiam Abbassnál ezidáig nem tartottam senkit a díjra érdemesebbnek.
A rendezõtõl pedig azt kérdezném: h, Thomas, ugye nem kell ismét hosszú éveket várni a következõ rendezésedre? Az állomásfõnököt volt szerencsém anno moziban megnézni és bár helyenként kicsit közhelyes volt jobb "feel good" mozival azóta is csak elvétve találkoztam. A látogató is hasonló nyomvonalon halad és szerencsére a minõség terén se adja lejjebb McCarthy. Az év egyik legszimpatikusabb filmje! Nekem abszolút bejött!
10/10
jamamura szadakó 2009 jan. 29. - 15:52:04 10/10
(6/59)
no, én folytatom a monodrámát ebben a topikban. :) íme a film magyar plakátja:
10/10
jamamura szadakó 2009 jan. 22. - 21:16:08 10/10
(5/59)
a filmben nyújtott alakításáért richard jenkinst a mai napon oscar-díjra jelölték. teljesen megérdemelten - teszem hozzá.
10/10
jamamura szadakó 2009 jan. 11. - 13:28:06 10/10
(4/59)
most nézem, mûfaj: krimi?! normálisak? :) ez egy enyhe humorral és romantikával fûszerezett dráma.
10/10
jamamura szadakó 2009 jan. 11. - 02:49:03 10/10
(3/59)
egyébként a LEGJOBB FILM, amit tavaly láttam, s úgy tûnik, egyelõre a LEGJOBB FILM, amit idén láthattok.
10/10
jamamura szadakó 2009 jan. 11. - 02:48:17 10/10 Előzmény blackman
(2/59)
íme, a hivatalos szinopszis:

Walter Vale magányos egyetemi tanár. Munkája már rég nem hozza lázba, az írástól is elfordult. Szürke hétköznapjai azonban egy csapásra megváltoznak, mikor egy konferencia kapcsán New Yorkba utazik, és az ottani apartmanjában egy fiatal párost talál, akikrõl hamarosan kiderül, hogy illegálisan tartózkodnak az országban. Tarek és szenegáli barátnõje, Zainab azonnal készek távozni, de Walter szíve megesik rajtuk. A tartózkodásért cserébe Tarek felajánlja Walternek, hogy megtanítja játszani az afrikai dobon. A közös zenélésbõl hamarosan õszinte barátság szövõdik, s mikor a bevándorlási hivatal letartóztatja Tareket, Walter bármire hajlandó, hogy megakadályozza új barátja kitoloncolását.

Thomas McCarthy (Az állomásfõnök) visszafogott hangvételû, mégis szenvedéllyel teli filmjében a kisember kitör a fojtogató hétköznapok fogságából és újra felfedezi a szerelmet, a barátságot, a törõdést: az életet. Walter szerepében Richard Jenkins (Sírhant mûvek, Égetõ bizonyíték) megdöbbentõ erejû alakítást nyújt, melyet többek között Satellite-díjjal és az Amerikai Nemzeti Filmkritikusok Spotlight-díjával jutalmazták, továbbá SAG- és Independent Spirit-díjra jelölték.
blackman 2009 jan. 09. - 11:55:00
(1/59)
"Mi a sztori: Egy magányos, egyedül élõ, élettõl megcsömörlött közgáz prof New Yorkba utazik egy szakmai konferenciára, és az ottani, ritkán használt lakásában két illegális bevándorlót talál. A kezdeti ellenséges hangulat után emberünk megszánja az otthontalan fiatal párt, megengedi nekik, hogy maradjanak, és végül összebarátkozik velük. Azonban hamarosan a pár egyik tagját letartóztatják, és ki akarják toloncolni az országból…"
http://www.youtube.com/watch?v=mGjjx3WMmSE