fürmender 2009 febr. 02. - 12:53:56
(20/40)
Tarr Béla a legjobb úton van az ideális közönség megteremtése felé. Ha ezalatt azt értjük, hogy hovatovább õ maga lészen egyedül a saját közönsége. Ideális állapot. Meg kell jegyezzem,õszintén érdekelne, hogy a nagy nemzetközi összefogással készült film producerei, vajh kinek akartak filmet készíteni. A közönségnek -é, avagy a filmrendezõnek.
Végezetül, ami azt illeti, a film köszönõ viszonyban sincsen, az - állítólag - alapul szolgáló, Georges Simenon regénnyel. Ez utóbbi ugyanis - talán nem véletlenül - élvezhetõ.Nagy kár, hogy ezt a filmrõl nem lehet elmondani...
2/10
oszizambo 2009 febr. 02. - 11:31:49 2/10 Előzmény far vik
(19/40)
Hát ez vagy valami, vagy megy valahova.
far vik 2009 febr. 02. - 00:29:59
(18/40)
Kovács András Bálint kitûnõ elemzése:

Vigyázat, spoiler!

http://www.nava.hu/kab/londoni.php
far vik 2009 febr. 01. - 23:10:05
(17/40)
Nagy várakozással kezdtem nézni. A "Kárhozat", a mai napig kísér - SPOILER: (a hosszú svenk az arcokkal a fal elõtt), a WH-t még csak a "kozmikus modell" részletbõl ismerem. Itt az elsõ 20 perc után azt éreztem, hogy a gyönyörû képek ellenére át vagyok verve. A hosszú snittek számomra értelmetlenül túl hosszúak. Csak 10-20 másodperccel, de hosszabbak, mint aminek valós mondanivalója volna. Tarkovszkijt nagyon szeretem, ott, bár azok is lassú filmek, mindig azt éreztem, épp annyi a kitartott kép, amennyi kell. Itt nekem sok volt. A költségvetést is sokallom... Õszintén, kicsit úgy érzem, Tarr Béla elkezdte hülyének nézni a filmes világot, nézõt, a sznobokat, jó üzlet ma 1,3 milliárdból filmet csinálni, és közben kiválóan megélni. Bocsánat, ennél a filmnél és a körülményekrõl olvasva ez az érzésem. Szép, erõs film, jó zene, de nekem önmagáért valónak és arányt tévesztettnek tûnik.
9/10
offtopic
kudit 2009 febr. 01. - 23:03:04 9/10 Előzmény coffos18
(16/40)
mindenki mondhat, amit akar, szerintem tök jó volt. 2 max 3 helyen megvágtam voltna, ahol üresjáratok voltak, de pont az, ami a könyv - mármint hangulatban, emberben, viselkedésben, stb.
coffos18 2009 jan. 07. - 10:55:49
(15/40)
ízlések és pofonok... én végigszenvedtem a filmet. a maga mûfajában elismerem és persze Tarr Bélát is!!!! csak nem nekem való volt (1ébként mielõtt bárki szólna, h akkor meg minek néztem meg-nos azért, mert kötelezõ volt...), am rám is hatással volt-alig tudtam felállni a moziból, és visszafelé sem beszéltem senkivel (a SOKKKKK miatt)
offtopic
F_E_B 2008 nov. 24. - 14:16:05 Előzmény nameo
(14/40)
Osztod neki keményen.
Én az egyszerû fogalmazását és együgyû stílusát utálom legjobban.
No meg a szókincsét a sok ismétléssel:
10 mondatban 6x szerepel a film szó (és bõvítményei)
critixx 2008 okt. 10. - 12:25:37 Előzmény eugénia22
(13/40)
Nem a világ 100 legjobb rendezõje közül. Egy angol filmes folyóirat munkatársai szavazták meg pár éve a 25 ma is élõ és dolgozó(!) legjobb rendezõt, ezek közül lett Tarr Béla a 13.-dik. Tehát nem a MINDENKORI legjobb rendezõk, és nem is a még élõ, de manapság már jelentõset nem alkotók (Godard, Resnais, Chabrol, akkor még Antonioni, Bergman) közül. Azzal azért vitatkoznék, hogy David Lynch lett az elsõ, de a 13. elõkelõ hely egy magyar rendezõ számára. :-)
10/10
nameo 2008 jún. 13. - 11:43:26 10/10 Előzmény eugénia22
(12/40)
Eugénia22, a fantasztikus 2924 darab hozzászólásod után légy szives ne minõsíts Tarr Béla filmeket!
"Tetszett nekem, de egy idõ után unni kezdtem." Magyarul már azt se tudtad, hogy mit kezdjél magddal miközben nézted, de azért leírod hogy jó film. Miért? Mert Tarr Béla 13. lett vmi szerencsétlen listán? Kit érdekel!? Ha nem lenne elismert rendezõ, akkor nem tetszett volna a film?!
Azért a sznobizmusnak is van határa...
eugénia22 2008 ápr. 23. - 23:25:43
(11/40)
Nem rossz film,sõt egy igazi,filmmûvészeti alkotás.
Tetszett nekem,de egy idõ után unni kezdtem.Tarr elég jó rendezõ.
A Világ 100 Legjobb rendezõjébõl, a 13.-nak válásztották!!!!!!!!!!
A fekete-fehér kép,egyértelmûen jó választás.
A színészek, nem voltak valami jók nagyon, szerencsére az operatõr, és a moziképe ellensúlyozza.
A fényképezés nagyszerû, olyan képe van a filmnek,hogy öröm nézni.
Ami rontja a filmszínvonalát,az az, hogy sokszor megáll a kamera,és sokáig egy dolgot mutat,ez lassítja és ualmassá teszi.És a kezdés is, nagyon lassú.
Mindenféleképpen jó film ez.

Volt Cannes-ban,de nem a hulladék kategóriában.Rengeteg Filmfesztiválon,és ha,jól tudom díjat is nyert.
10/10
horsanjed 2008 márc. 23. - 15:53:00 10/10
(10/40)
Nagy örömmel látom,hogy milyen sokan látták Tarr Béla filmjét.Én ugyanis egyedül(!)ültem a moziban.De az elsõ képsorok után már nem foglakoztam a dologgal.Az elõttem szólóknak sok mindenben igazuk van.Részemrõl annyit mondhatok,hogy a film az elsõ képkockától fogva lenyûgözött.Fantasztikus volt a zene is(igaz,tényleg sokat és sokszor hallottuk ugyanazt a gyönyörû motívumot.Itt is megáll a régi mondás:a kevesebb több lett volna).Szeretném külön kiemelni Szirtes Ágit.Ha filmrendezõ lennék,nagyon örülnék ha vele készíthetnék filmet...Lehet,hogy nem ez a legjobb Tarr film de hazafelé menet végig a hatása alatt álltam és még most is sokszor képek villannak fel elõttem a filmbõl.Köszönöm Tarr Bélának ezt az élményt.Remélem nem kell ilyen sokáig várni a következõ Tarr filmre!
10/10
balazs0729 2008 márc. 06. - 22:40:55 10/10 Előzmény poliboy
(9/40)
kár hogy nem volt 11-es szavazat,mert én azt nyomtam volna.
9/10
poliboy 2008 márc. 04. - 18:46:59 9/10
(8/40)
valóban összefoglalta, hogy neki miért nem tetszett. de ez nem jelenti azt hogy nem jó. mert szerintem nagyon jó.
4/10
mikka 2008 márc. 01. - 02:19:50 4/10
(7/40)
Nos, a héten szemrevételeztem e filmet, ám meg kell mondjam, elég nagy csalódás volt.. Nem is az volt a legnagyobb baj, amire sokan hivatkoznak, hogy nem szólt semmirõl, hanem inkább az, hogy annak, amirõl szólt, jóformán semmi köze nem volt ahhoz, Ahogy el lett mondva. Magyarán: Tarr Béla csinált egy Tarr Béla filmet, ami ugyan külsõségeiben -ahogy mondani szokták- tényleg "a mester kézjegyét hordozza", de ezt valahogy jelen esetben nemigen támasztotta alá a történet. Ami maradt, az tényleg egyféle üresség, de részemrõl nem olyan, amilyennek azt a herrmeister szánta, mivel ez az üresség nekem unalmat és vontatottságot jelentett, nem valami "meditatív melankóliát" (Szemben Tarr elõzõ filmjeivel..). A Sátántangó megnézése utána jutott eszünkbe párunknak, milyen mókás lenne ezzel a hosszú beállításos módszerrel megcsinálni egy menekülési jelenetet: "A Tarr Béla Action Movie".. Eszembe nem jutott volna, hogy A londoni férfival maga a mester lesz szinte ugyanígy önmaga paródiája.. Egy "krimivel".. Ráadásul a hosszú beállításokat tetézendõ a színészi játék is elkeserítõen rossz. A londoni nyomozó karakteres arcából és hangjából óriási dolgokat lehetett volna kihozni, ehhez képest alakítása tulajdonképpen nem alakítás, mivel mindennemû érzelemkifejezés és hangsúly nélkül mondja a szöveget. Értem én, hogy "a személy jelenléte a fontos csak", meg mindeközben "elidõz az arcon", de azért ez már tényleg valaminek a határa. Nézõi tûrõképesség, vagy hogy híják hö.. És nem, nem azért, mert "Tarr ilyen..", a Sátántangót feszengés nélkül végignéztük, a Werckmeistert pedig szinte bármikor szívesen elõvenném újramegnézni: ez itt most a londoninál nagyon nem jött össze. (És Sátántangóról jut eszembe, hogy az már tényleg csak egy mellékes szõrszálhasogató kérdés, vajon szerzõi önreflexió, vagy szerzõi válság és ötlettelenség az oka a Sátántangó két emblematikus képének újrafelhasználásának/felidézésének - a kocsmai táncra és az íróasztal kisszekrényébõl elõhúzott pálinkára gondolok.. [Talán még az asztal is ugyanaz volt, de a beállítás biztos.])
Lery 2008 febr. 25. - 21:42:48
(6/40)
a hangulata hatással van az emberre, jó képek is vannak benne, de a történet elég gyengus, nembeszélve a szinészi alakításokról, huh... igazság szerint ez az elsõ Tarr Béla fil, amit láttam. közepeske..
9/10
poliboy 2008 febr. 25. - 15:29:08 9/10
(5/40)
A index film kritikáit egyáltalán nem érdemes olvasni. Viszont ezt a filmet nagyon is érdemes megnézni, ugyanis baromi jó.
Lehet hogy nem a legzseniálisabb Tarr film, de így is fantasztikus, lélegzet-elállító alkotás.
efes 2008 febr. 05. - 15:03:03
(4/40)
én nem láttam még, de a csajom igen, és õ is alátámasztja, hogy a hatása delejes, és a film megnézése után napokkal is kísérti az embert. mint film azonban nem igazán mûködik, sztoriszintjén, meg ilyenek... szerinte.
dozen 2008 febr. 05. - 11:31:19
(3/40)
Hát, nekem csalódás volt a WH után. Lehet, hogy tényleg azért, mert a történet nem tudta vinni.
5/10
Redfield 2008 febr. 05. - 07:28:32 5/10
(2/40)
Hát ez tényleg nem volt egy nagy öröm. A felügyelõ beszédével nem tudom mit gondolt Tarr, mert ez már annyira idegtépõen szívja az ember energiáját, és zabálja a türelmét, hogy az hihetetlen. Nekem nem tetszett ez a film. Nem a lassúsággal van a baj, a többi filmjében jó a lassúság. A baj azzal van, hogy a többivel ellentétben itt a leglassabb részek a legtartalmatlanabbak is. Maximum a kamera mozog, és egy sötét alak a távolban, ami ilyen 10 perceken keresztül nem köti le az ember figyelmét. A zenéje megint nagyon jó volt, de ha nem nyomatták végig ugyanazt kisebb megszakításokkal nagyjából a fél filmen át, akkor semennyit sem. A színészi játékokról inkább nem szólnék, még Maloin felesége volt a legfigyelemreméltóbb, mert az átlag egy-két arckifejezésnél többet is produkált. Maloin karaktere meg maga hátulról véve volt gyönyörû látvány, de ez a rendezésnek egy pozitívum. Tényleg voltak benne szép képek, nagyon eltalált kis részek, de ezt a filmet Tarr nem csak krimiként produkálta alúl, hanem emberi mélységekben is, mert pont a regény legnagyobb pozitívumának nem lehetett nyomát sem lelni a filmben: annak a szinte már megszállottan szimpatizáló érzésnek, ami a szánalmas Maloint fûzi a Londoni férfihez, saját szánalmasságából fakadóan.

5/10
magic 2008 febr. 01. - 01:41:20
(1/40)
Na, ma megnéztem a Londoni férfit. Igazi Tarr!! Volt néhány zavaró momentum, pl. a felügyelõt alakító monoton beszéde - feltehetõen akarattal volt ilyen - mégis nagyon emlékeztetett az ú.n. hangalámondásos vetítésekre, brruu. Na, de végülis jó volt a film, bár nálam még nem ütöte ki a Werkmeister-t, amit változatlanul a legjobb Tarr Béla filmnek tartok. Ott nem tudott semmi kizökkenteni, hogy több órán át csak a film és én legyek a moziban, s az utóhatása máig tart.