1/10
Saci Márton 2016 jan. 31. - 22:20:23 1/10
(14/54)
Nagyon jó film!!! Mindenkinek csak ajánlani tudom!!!
Tiszteletet és elismerést érdemel Kassai Lajos személye és munkássága egyaránt!!
Remélem a film segít abban, hogy Magyarországon is jobban megismerjék és elismerjék!
eIemes 2016 jan. 30. - 16:37:57
(13/54)
"azt a szellemiseget is beleteszik, amit a filmben Kassai Lajos bemutat, akkor az egesz egy fantasztikus belso fejlodesi folyamatta valik"

Ez a lényeg.
Szerintem.
10/10
Erawinny 2016 jan. 30. - 16:26:25 10/10
(12/54)
A kommentem vege ;-):... remelem hogy a film hatasara minel tobben ki fogjak probalni ezt a csodas sportot (loval vagy anelkul), es ha meg a szellemiseget is belelviszi valai, ahogy Kassai Lajos is tanitja, rendkivul onfejlesztove is valik... Nalam a film 10/10 :-)
10/10
Erawinny 2016 jan. 30. - 16:18:06 10/10
(11/54)
Szerintem csodas film! Nekem nagyom tetszett, bar nem laikus szemmel neztem :-). Kassai tanitvanyaitol tanultam evekig ijaszkodni, szal sajat tapasztalatom is van arrol, amit a filmen lattam :-). Nekem az is tetszett ahogy megoldotta Kaszas Geza a kepi megjelenitest es ugy az egesz a zenevel es mindenestul. Csak ajanlani tudom mindenkinek! A hangulata nagyon atjon, es szerintem fantasztikus dolog hogy valaki ebben az orszagban ilyen dolgot tudott megvalositani, ilyen peldat mutatni masoknak es ilyen ertekeket kepvisel, mint Kassai Lajos. A film ezt hivatott bemutatni es szerintem sikerult is ezt elerni. Minden elismeresem Kassai Lajosnak. Es hala Kaszas Gezanak, hogy ugy erezte, ezt meg kell mutatni a vilagnak is. :-)
Es egyebkent az ijaszat (loval vagy anelkul) fantasztikusan csodalatos sport/hobbi/eletforma, barkinek ajanlom, a csodas benne az, hogy nem kor fuggo, gyerektol az idos emberig barki csinalhatja, konnyen megtanulhato, es nagyon lehet elvezni :-). Remelem a film hatasara majd sokan kedvet kapnak hozza :-) Es ha meg azt a szellemiseget is beleteszik, amit a filmben Kassai Lajos bemutat, akkor az egesz egy fantasztikus belso fejlodesi folyamatta valik. Es a mai vilagban ez igazan fontos volna, hogy minel tobb ilyen dolog legyen... az eletszeruseg ugye :-)... A film nalam 10/10 :-)
10/10
Erawinny 2016 jan. 30. - 16:17:51 10/10
(10/54)
Szerintem csodas film! Nekem nagyom tetszett, bar nem laikus szemmel neztem :-). Kassai tanitvanyaitol tanultam evekig ijaszkodni, szal sajat tapasztalatom is van arrol, amit a filmen lattam :-). Nekem az is tetszett ahogy megoldotta Kaszas Geza a kepi megjelenitest es ugy az egesz a zenevel es mindenestul. Csak ajanlani tudom mindenkinek! A hangulata nagyon atjon, es szerintem fantasztikus dolog hogy valaki ebben az orszagban ilyen dolgot tudott megvalositani, ilyen peldat mutatni masoknak es ilyen ertekeket kepvisel, mint Kassai Lajos. A film ezt hivatott bemutatni es szerintem sikerult is ezt elerni. Minden elismeresem Kassai Lajosnak. Es hala Kaszas Gezanak, hogy ugy erezte, ezt meg kell mutatni a vilagnak is. :-)
Es egyebkent az ijaszat (loval vagy anelkul) fantasztikusan csodalatos sport/hobbi/eletforma, barkinek ajanlom, a csodas benne az, hogy nem kor fuggo, gyerektol az idos emberig barki csinalhatja, konnyen megtanulhato, es nagyon lehet elvezni :-). Remelem a film hatasara majd sokan kedvet kapnak hozza :-) Es ha meg azt a szellemiseget is beleteszik, amit a filmben Kassai Lajos bemutat, akkor az egesz egy fantasztikus belso fejlodesi folyamatta valik. Es a mai vilagban ez igazan fontos volna, hogy minel tobb ilyen dolog legyen... az eletszeruseg ugye :-)... A film nalam 10/10 :-)
eIemes 2016 jan. 26. - 09:11:29
(9/54)
"a héten Kern András haldoklását 9 ezren nézték, a Lovasíjászt 2700-an, a Saul fiát 12 ezren."

Ahhoz képest, hogy a lovasíjászt alig reklámozzák, és nem is egy popcorn mozi, kifejezetten jól megy.
eIemes 2016 jan. 25. - 13:46:32
(8/54)
...de ezt nem ajánlónak szántam (kivéve, ha szereted a meditatív filmeket, mert akkor van még: Dogora, Szkafander és pillangó, vagy hazai pályáról egyik kedvencem Simon a mágus)
offtopic
cellasto 2016 jan. 25. - 13:05:05
(7/54)
egyébként vicces,hogy a szélsõjobb máris a saul-al von párhuzamot
elõdke kipostolta ezt a mozijegyes baromságot,a sok agyhalott meg egybõl rárepült

jellemzõ...
eIemes 2016 jan. 25. - 11:45:58
(6/54)
Szerintem sem egy közönségfilm.

De nézd meg mondjuk A nagy csendet. Vagy a Szamszarát (de ne a 2001-es tibeti love story-t, hanem a 2011-es Ron Fricke filmet).
Persze, egy meditatív filmet is lehet úgy készíteni, hogy sokan meg tudják nézni (Tavasz nyár õsz tél tavasz, Mikrokozmosz).
eIemes 2016 jan. 25. - 09:15:44
(5/54)
Szerintem semmi értelme így szembeállítani a kettõt.
Szinte biztos vagyok benne, hogy Röhrig Gézának bejön a Lovasíjász.
És tudod miért?

A Saul fia elsõsorban arról szól, hogy egy rettenetes idõben, még a halálraítéltek között is az utolsó helyen: az ember tud értelmet ADNI az életének. (A fõszerepet játszó Röhrig tizenéves korában underground zenekarokban játszott, aztán könyvet írt, A rebbe tollatépett papagájában rövid történetek vannak, valamelyikre rászánhatsz egy percet. Nézd úgy, hogy egy bölcs ember szerepel benne.) Saul Auslander élete utolsó napján értelmet ad az egész életének. Egy misztikus belsõ utat jár be.

A Lovasíjász is egy belsõ utat jár be, más körülmények között, más módon, közelebb a keleti vallások meditatív szellemiségéhez. Néhány évvel ezelõtt jelen voltam egy igazi japán teaszertartáson. Összefoglalva semmi különös: egy különösen öltözött férfi látszólat komótosan teát fõzött és megkínálta a résztvevõket. De ott közelrõl nézve megnyugtató, békés, még a szépségnél is többet mutató élmény volt látni a tökéletes, harmonikus lecsiszolt mozdulatokat. Kiszámítottság nélkül mégis minden a helyén volt.

Lovas íjász sem leszek sosem. De a film, pont úgy, mint a teaszertartás, inspirál: amit teszek, azokban a mozdulatokban OTT LEGYEK. Ne kapkodjak, ne kalandozzanak el a gondolataim. Csak ott kell lenni. Szóval ennek a filmnek van egy ilyen nézete, ilyen üzenete is. Megláttam és örülök ennek.
offtopic
cellasto 2016 jan. 25. - 09:08:23
(4/54)
akkor ilyen alapon te pedig dk-s vagy,esetleg bukott szdsz-es :D
offtopic
gyurarex 2016 jan. 25. - 05:39:58
(3/54)
Oh, hát persze! Többet ér mint a Saul fia! Oda kéne írni, hogy szerinted, mert a te véleményed erõsen szubjektív. És le merném fogadni, hogy Jobbikos vagy Fideszes vagy! Mérget mernék rá venni. Azok ilyen ostobák, hogy csípõbõl ítélnek mindenfajta értelem és magyarázat nélkül.
10/10
TeliholdX 2016 jan. 25. - 00:21:28 10/10
(2/54)
Ez a film 1000x többet ér, mint a Saul fia
user11 2016 jan. 12. - 23:01:55
(1/54)
Dokumentumfilm Kassai Lajosról.
trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=OfMY0QW4x4U