barna pólós 2014 nov. 16. - 15:11:55
(137/197)
Nekem a 2001 körüli, wahlberges remake jött be, az elõzõ, amikor értelmessé válik pár majom, nem annyira. Ezt még nem láttam. Szóval az "elsõ remake" és a legjobb rész a Wahlberg-féle (Tim Burton rendezte!), szerintem jobb, mint a korábbi filmek.
borkasztik 2014 nov. 16. - 14:22:27
(136/197)
Akkor nézd újra az elsõt, mert az elsõben se beszél jól. csak azt mondja ki hogy "Nem és hogy Ceasar otthon van :D" Ahhoz képest itt már többet beszélnek :)
borkasztik 2014 nov. 16. - 14:19:48
(135/197)
Így van :)
borkasztik 2014 nov. 16. - 14:19:17
(134/197)
A forradalom nem csak azt jelenti hogy az egész világon harcok dúlnak, az a világ háború :)
borkasztik 2014 nov. 16. - 14:18:09
(133/197)
Spoiler
de ugyan már szerinted honnan szereztek gépfegyvereket xd Az ottani emberektõl :D Nem értem ezzel mi volt a gond :D Voltak ott dárdával is. Az elején mindössze azoknak volt fegyvere amiket Koba elvitt, utána meg már amiket pluszba szereztek.
8/10
Findzs 2014 nov. 16. - 12:33:55 8/10
(132/197)
a soha ki nem fogyó tárak tényleg idegesítõek voltak, meg korainak éreztem a lovaglást is
összességében elment egynek 7 pont

spoiler
mi lett a nagydarab néger csávóval? odamentek a majmokhoz mikor cesart lelõtték de utána már csak 3 -an mentek az erdõben
valószínûleg kivágták a jelenetét
spoiler
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 16. - 10:48:28
(131/197)
"Sajnálom, hogy így sikerült, NEM JAVASLOM SENKINAK, aki még nem nézte meg. Nem veszít semmit...sokkal többet vártam."

Még jó, hogy mindenkinek ugyanolyan az ízlése mint neked. ;)
9/10
rob83 2014 nov. 16. - 09:25:58 9/10
(130/197)
Nekem nagyon tetszett.A majmokat alakító színészek nagyon jól játszottak. Várom a folytatást!
Hyans Kroky 2014 nov. 16. - 06:17:33
(129/197)
Nem szoktam nagyon irogatni, de ezt nem hagyhattam már. Ezentúl le fogom írni a véleményem, tetszik nem tetszik.
Ismét bebizonyosodott, hogy a szar film, az szar, akkor is, ha moziban látod és akkor is, ha letöltöd. Ezért ne sírjon egy filmgyártó, vagy jogvédõ hivatal...azt a pénzt, melyet kifizettem,, rá többszörösen vissza kellene fizetni. ROMLOTT árú címen. Én kijöttem a moziból. Unalmas, vontatott, teli, hibákkal, gyatra színészi teljesítmény, röhejes folytatás... Az elsõ Remake volt jó, aztán a többi...?!!!
Én nekem úgy van az emlékezetembe, hogy a Cézár, az teljesen jól beszélt, nem ilyen fõnévi igenevekkel telitûzdelt gyatra szöveggel komponált mondatok, hangzottak el...
Talán egy 2-t, de csak azért, mert a CGI-sek sokat dolgozhattak. Nekik, adok egy jóindulatú 7-est, rendezõi hozzá nem értés miatt...
Sajnálom, hogy így sikerült, NEM JAVASLOM SENKINAK, aki még nem nézte meg. Nem veszít semmit...sokkal többet vártam.
7/10
Atis88 2014 nov. 15. - 23:44:19 7/10
(128/197)
Sajnos csalódás lett a film az elsõ részhez képest. Annak az volt a legnagyobb erénye, hogy egy alaposan kidolgozott történet hiteles megvalósítással párosult. Itt viszont a történet is csak közepesnek mondható, bár az igaz, hogy képes feszültséget teremteni és megtartani azt. Azonban rendkívül kiábrándító az, hogy a majmok lóháton vágtázva darálnak gépfegyverekkel. Ez nekem valahogy kicsit hiteltelenné teszi az egészet. Persze ugye eltelt 10 év értem én hogy ennyi idõ alatt akár lovagolni is megtanulhattak, de könyörgöm géppisztolyok? Ráadásul soha ki nem fogyó tölténnyel... A 3. részben meg már vadászgépekkel jönnek vagy mi?
Na mind 1, azért még 7 pontot jóindulattal tudok adni neki.
Keló Scofield 2014 nov. 15. - 20:35:35
(127/197)
Nem tetszett, csalódás volt. Forradalom? Azt vártam, hogy az egész Földön majd lassan átveszik a hatalmat, erre az egész S.F.-ban játszódik, meg nem is azt kaptam amire számítottam. Az elõzõ rész sokkal jobb volt. 10/3
1/10
Achaqi 2014 nov. 15. - 19:19:09 1/10 Előzmény mathyasz
(126/197)
teljesen egyet értek veled ha lenne nulla azt kapott volna , hála égnek nem moziba néztem hanem itthon de kb 40perc után kikapcsoltam lapos unalmas és fájóan logikátlan ..........
jani-wan 2014 nov. 15. - 10:33:08
(125/197)
***SPOILER-es***
A történet elég közepes lett, amin jelentõsen ront a géppisztollyal vaktában hadonászva, de azért pont célba találó, kifogyhatatlan tárral lövöldözõ, lovagló majmok támadása.
A látvány hozza az elvárhatót.
borkasztik 2014 nov. 14. - 10:51:04
(124/197)
Spoileres
Nem csak úgy szimpatikusnak találja a majmot, hanem az elején lenyûgözi, ugye beleképzeled magad a helyzetben nem mindennap találkozik az ember beszélõ majmokkal. Le is sokkolja õt sõt mikor vissza megy elsõnek a táborukba õ is megvan rémülve. De késõbb ahogy egyre jobban kiismeri egyenességét és a döntései alapján a természetét egyértelmûvé válik a jelleme és célja. Nem tudom mi nem volt tiszta ilyen téren a film :D Szerintem egyételmû volt miért tartja nagyra és miért szavaz neki ekkora bizalmat. :)
borkasztik 2014 nov. 14. - 10:48:12
(123/197)
Teljesen egyet értek :) Én is tudtam élvezni a Tim Burton féle próbálkozást is :)
A régi filmekrõl meg homályos emlékeim vannak, de tudom hogy mint film nagyszerû volt, de nekem azért nem jött be mert ha jól emlékszem mindig rossz volt a vége sõt sokkolt. Emlékszem volt olyan rész ahol az egész világ felrobbant xd de már nem tudom melyik részxd A lényeg hogy azoknak is megvoltak a hangulatai és nagyszerû újítások és színészi teljesítmények voltak akkoriban. De szerintem ez az új se volt rossz csak más és nekem nagyon bejön. Lehet fikázni utálkozni, de engem lekötött és láttam benne a logikát és emellett tudtam izgulni is :)
Peppo 2014 nov. 13. - 22:09:18
(122/197)
Ahogy elõttem is írták, a látvány az, ami miatt igazán értékelhetõ a film. Az tényleg elsõ osztályú lett. A sztori gyenge, kiszámítható, a karakterek faék egyszerûségûek, a párbeszédek sajnos az embereknél sem bonyolultabbak, mint a majmoknál. A film elsõ fele nyugodtan ki is maradhatott volna, hiszen nyilvánvaló volt, hogy mi lesz a vége, így sima idõhúzás volt, izgalom semmi.

Egyszer érdemes megnézni, de csak a látvány miatt. 10/5
7/10
cardas 2014 nov. 13. - 20:59:30 7/10
(121/197)
Csak a látvány és a hangulat miatt kap nálam 7/10-et, ezeknélkül fikarcnyit sem ér az egész. A fõszereplõ minden elõzetes megfontolás nélkül, csak úgy mert épp olyan kedve van, szimpatikusnak találja a majmokat (de hogy miért azt nem tudjuk meg) és úgy dönt hogy a majmok mellé pártol. Mintha meg sem rémülne hogy "úristen itt lándzsás, beszélõ majmok élnek melletünk akik ki tudják írtani a maradék emberiséget is", hanem jajj de aranyosak, segítsünk nekik és próbáljunk kommunikálni. Szerintem ez a fickó az emberi naivság, jóhiszemûség mintapéldánya és szimbóluma, mindenki más gonosz meg beszari azért, mert meg akarja védeni a faját. A karakterekek fekete-fehérek, jók és rosszak, a jelenetváltások mindig kiugrasztottak a történet folyamatosságából, és azok a majom beszélgetések... "Apes... are good." "Humans not bad.", "Dont kill apes." Ilyeneket hallgatni két órán keresztül fájdalmas volt. Remélem hogy ha lesz 3. rész, akkor az kicist talpraesettebb lesz. Hajszálnyira van a 6/10-tõl, az elsõ rész nyomába sem ér.
pihes 2014 nov. 13. - 16:23:18
(120/197)
Nem mondhatni, hogy unatkoztam a film nézése közben, sõt, voltak izgalmas jelenetek is.
Igazából, nem indított meg bennem semmit.
Egy jó mesefilm volt.

7/10
Sz Peter 2014 nov. 13. - 09:13:45 Előzmény Steel89
(119/197)
"Borzalmasan hazug a film"?

SPOILER

Egyáltalán nem. Viszont amit te bele akarsz magyarázni, az annál inkább.
Az alapsztori az, hogy a majmok békésen élnek és az EMBEREK avatkoznak bele az életükbe. Carver a viselkedésével/hozzáállásával segít utat adni a háborúnak. A majmok részérõl egyedül Koba (akinek a gyûlöletét szintén az emberek okozták) az aki mást akar mint a többség - háborút - és vezeti félre a tömeget Caesar ellenében.
borkasztik 2014 nov. 12. - 23:15:31
(118/197)
egyet értek :) Legutóbb moziban láttam, most pár hónappal késõbb letöltve ugyan úgy székhez szegezett. Ebben az évben én nem igazán tudnék felsorolni olyan filmet ami ennyire lekötött, és még érzelmi töltekezést is kaptam ettõl. Mivel nem ugyan az a rendezõ rendezte mint az elsõ részt féltem nem lesz méltó a folytatása, de kellemeset csalódtam. Nem mondom hogy jobb volt mint az elsõ, mert ez nem igaz, de nagyon jól illeszkedett az elsõ rész végéhez és tetszettek a finom kis utalások érzelmi kitörések az elõzõfilm kapcsán. Nagyon tetszett a film hangulata. Rég látok manapság ilyeneket sajnos. Engem kellemesen kikapcsolt kb 2 és fél órára. Ezt tuti megfogom nézni újra az elsõ résszel együtt. Kíváncsi leszek mit hoznak ki a 3. részre.