borkasztik 2014 aug. 26. - 20:40:21 Előzmény DoctorMorreau
(97/197)
"Sok értelmetlen és erõltetett rész volt benne. Attól pedig egyenesen hánytam, amikor a kis majomgyereket érzelmileg úgy akarták beadagolni a nézõk felé, mintha egy igazi emberi kisgyerek lenne. "
10/10
Suziy 2014 aug. 21. - 17:01:03 10/10 Előzmény DoctorMorreau
(96/197)
"Attól pedig egyenesen hánytam, amikor a kis majomgyereket érzelmileg úgy akarták beadagolni a nézõk felé, mintha egy igazi emberi kisgyerek lenne. " turboman

Az ember gyerekekkel mit mûvel ez a globalizált, elégedetlenek világa, imperialista (imperializmus mögötti hajtóerõ gazdasági természetû, célja az olcsó munkaerõ és nyersanyagforrások kizsákmányolása és az új piacok megnyitása. Mások szerint a gazdaságon kívüli tényezõk jutnak szerephez, ideértve a nacionalizmust, a fajüldözést és a nemzetközi hatalomvágyat. Egy kutya), kapitalista beállítottságú, anyagi orientált társadalom.
DoctorMorreau 2014 aug. 21. - 01:57:27
(95/197)
Annyira nem tetszett.

10/6

SPOILER:
Tartalmat tekintve messze elmarad az eredeti elsõ résztõl. Abban valahogy volt spiritusz és új gondolat.
Ezek az új részek inkább amolyan látványos akciófilmek. Sajnos, a magyar szinkron sokat ront az összhatáson.

Sok értelmetlen és erõltetett rész volt benne. Attól pedig egyenesen hánytam, amikor a kis majomgyereket érzelmileg úgy akarták beadagolni a nézõk felé, mintha egy igazi emberi kisgyerek lenne.
Hányinger.

Summázva a dolgokat:

Az ember az ember, az állat pedig állat. A kettõ között nincs egyenlõség, sem átmenet.
10/10
Suziy 2014 aug. 19. - 22:44:07 10/10 Előzmény borkasztik
(94/197)
Miért hinné itt bárki is magáról, hogy filmkritikus!? Kik olvasnak vagy írnak ezen a fórumon? Csak Te, vagy Én. (X&Y)
roses 2014 aug. 19. - 22:32:59
(93/197)
Rengeteg párhuzam fedezhetõ fel a mi történelmünkkel.
A majmok mûködõképes társadalmat (család és az otthon fontossága) hoztak létre az erdõben és közösségüktõl távol áll a viszálykodás. Békés világukat néhány ember zavarja meg, akik véletlenül/tudattalanul lépnek be a majmok világába és 2 majommal találkoznak, amelyek közül le is lõnek egyet.Mert fegyverük van és miért ne?!

Erre a tettre már indokolható is lenne egy háború indítása, de a majmok vezére nem akar háborúzni. Mert elveszítenék az otthonukat, a családjukat. Mert egy háborúban még a gyõztesek is vesztesek...

Bosszú és megbocsátás...nekem errõl szólt és még sok mindenrõl. Bár a film lezárását sajnáltam, kicsit erõltetett volt. Emiatt 10/8.
borkasztik 2014 aug. 19. - 11:20:53 Előzmény alexei
(92/197)
ez az xd Itt mindenki film kritikus xd Egyszerûen csak élvezzétek a filmet és kész :) Szerintem a mostani film felhozatalok mellett ez igaz felüdülés volt :)
alexei 2014 aug. 14. - 21:53:01
(91/197)
Ez az! Fröcsögjön a vér! Köpködjétek csak egymást szánalmas idióták!
10/10
Suziy 2014 aug. 14. - 07:46:58 10/10
(90/197)
Õsi lélek, Õsi ösztön (reinkarnálódása) az emlékek tárhelye mozgató rugója, és a gondolat, gondolkodás, a tudat keveredése , más dimenzióban (A legtöbb dimenziófogalom szemléletes tartalma az, hogy egy pont vagy esemény megadásához hány független adatra van szükség) térben és idõben. Akár egy idõutazás, elképesztõen veszélyes élõ fegyver. Aktuális érdekes témát "feszeget".
Azért ez a film megérdemelte volna a minõségi IMAX mozit! Bár lehet, hogy a "többségnek" a látvány elvitte volna a tartalmat.

"Amikor az Ösztön-én túl nagy harcban áll a Felettes-énnel, akkor az Én és a Felettes-én eltávolítják az Ösztön-ént, úgy hogy a tartalmát a lélek tudatalatti részébe nyomják. Ezt a represszív (elnyomó, elfojtó) folyamatot nevezik cenzúrának."
(Sigmund Freud)

"Az Ember ösztön és normák között áll, a vágyak értelmezésének sorozatával áll szemben, a vágy pedig egy olyan megfoghatatlan erõ, ami a tudattalanból fakad." (Sigmund Freud)


A magas interdimenzionális képességgel rendelkezõk magukat a térben/ûrben áramolva fogják érezni miközben magasabb nézõpontjukból és/vagy kiterjedt létállapotukból küldik szeretetüket és hálájukat a Földnek.

"Ez a szakasz az emberiség közös gondolatformáinak energetikai átalakítása is. Ez a gondolatforma az a hiedelem, hogy az emberiség saját céljaira használhatja, sõt kihasználhatja a Földet, tekintet nélkül arra, hogy miként befolyásolja ez a többi létezõt.

Ezt a gondolatformát el kell távolítani és át kell alakítani, ha, mint emberiség, túl akarjátok élni a rátok váró átjárókat. Amikor pedig a Föld felé érzett hála és megbecsülés érzését külditek ki, ezzel egy idõben hozzákapcsoljátok magatokat a Föld felemelkedéséhez, valamint hozzájárultok a „mi vagyunk a Föld urai és irányítói ” rendkívül pusztító gondolatforma átalakításához.

Az Új Földön a kulcs a gondoskodás, minden létforma összekapcsoltságának megértése, az Élõvilág egysége valamint a Földnek és magának a tisztelete lesz."
3/10
offtopic
makovecz1972 2014 aug. 13. - 12:31:24 3/10 Előzmény cellasto
(89/197)
Bocs, ezt nem tudtam! Kösz az infót! :D :D :D :D
offtopic
cellasto 2014 aug. 12. - 15:32:31
(88/197)
de ez csak akkor igaz,ha õ pontoz le egy filmet,ha te vagy én,akkor irreális :DD
3/10
offtopic
makovecz1972 2014 aug. 12. - 15:17:08 3/10
(87/197)
Akkor hadd ismételjem meg magamat, a pontozás egy szubjektív dolog, mindenki maga dönti el, hogyan osztályoz. Így vagy ezzel látom te is, és minõ furcsaság de én is. Attól, hogy neked tetszik ez a film, nekem nem kötelezõ hogy tetsszen, pont te írtad, hogy a fórum, az nem egy dicshimnusz- gyûjtemény, akkor most hol a probléma, nálam ez a film az ótvar, gagyi kategória, de ha neked tetszik és csak a látvány érdekel, akkor pontozd le 10esre vagy amennyire akarod, szíved joga, ettõl még nekem és másoknak nem fog tetszeni, azért nem mert rossz. Nekem történetesen az eredeti 5 rész tetszett, többször megnéztem, azért mert jók, jók a párbeszédek jó a sztori és nem csak a látványt erõlteti az emberre! De ha neked ez nem tetszik, akkor szíved joga másképp érezni, de ne akard bebizonyítani, hogy ez mekkora fullszuperfilm, mert nem az! Amúgy, ha visszaolvasod a hozzászólásokat igen sokan lehúzzák a filmet, a forgatókönyv meg minden csak jónak nem nevezném!
9/10
Semprini 2014 aug. 12. - 14:50:21 9/10
(86/197)
Eredeti film alatt természetesen a 68-as elsõ részt értem, azt hittem, ez nyilvánvaló, nem kell még külön magyarázni. de úgy látszik tévedtem. Az még jó volt, nekem is tetszett, a második a gyengébb de még nézhetõ kategória, a 3.-4.-5. folytatás viszont a "húzzunk le róla még egy bõrt, hátha beveszik az emberek" tipikus esete, egyre csökkenõ színvonallal. Az utolsó kettõ pedig nálam már a közel nézhetetlen-kategóriát súrolja.
Ezzel szemben az új filmek szenzációsak, forgatókönyvileg és technikai szinten egyaránt. Látványilag szuper volt a Tim Burton-féle remake is (egyébként ott még nem komputeranimációval, hanem maszkkal oldották meg a majmokat, bemutatván, hogy lehet ezt is élethûen, nem csak olyan gagyi, gyermekszínházi színvonalon, mint a régi változatban!), de annak a forgatókönyve sokkal gyengébb volt, így az nem is lett akkora siker, sõt eléggé alacsony presztízse van mind a mai napig. A mostani két új epizód viszont a jelenlegi csúcstechnológia színvonalán, átgondolt forgatókönyv alapján megvalósított mozivarázslat, persze nem mondom, hogy ez minden idõk legjobb filmje, de a 8-9 csillagot bõven megérdemli szerintem.
Mindenkinek szíve joga, milyen értékrend alapján pontoz, de nem értem minek van a 10-es skála, ha valaki nem tudja használni. 3 csillagot én az irtózatosan gagyi, ótvar, szemét filmekre adok, amik már közel nézhetetlenek (1-2 csillag a valóban nézhetetlen). A mostani látványfilmek természetesen nem ilyenek, mert látványilag szenzációsak, tehát bizonyos értelemben beteljesítik, amiért készültek. más kérdés, hogy jó néhánynak a forgatókönyve igen gyenge színvonalon mozog. Mondanom sem kell, az új Majmok bolygólja-széria ezek közül is messze kimagaslik.,
3/10
offtopic
makovecz1972 2014 aug. 12. - 14:32:25 3/10
(85/197)
Hogy téged idézzelek: "Egyszóval ez egy fórum, és nem dicshimnusz-gyûjtemény. A negatív véleményeknek is helyük van."
3/10
offtopic
makovecz1972 2014 aug. 12. - 14:30:06 3/10
(84/197)
Akkor a figyelmedbe pár dolgot. A pontozás egy szubjektív dolog, nincs standard meghatározás arra vonatkozóan, hogy mire és milyen szempontok alapján ad az ember 1,2,3,4,5,6stb. pontokat, ez mindenkinek az egyéni döntése, és maga dönti el, hogy mi alapján pontoz. Az én érték és pontrendszerem szerint 3, a cselekményektõl függetlenül. Bár szerintem te az eredetit sem láttad, mert az eleve 5 részes, abban is ki van fejtve, hogyan lesznek a majmok értelmesek, hogyan építik fel a civilizációjukat, sõt a 4-ik rész magának a majmoknak a lázadásával foglalkozik, tehát az okfejtésed nagyon gyenge lábakon áll, de maradjunk is meg ennyinél.

A másik, az hogy mi a jó film azt minden ember maga dönti el, attól, és nem az, hogy mit írnak róla, vagy mit állítanak róla. Ilyen alapon a Barátok közt is egy magafull szuper sorozat mert sokan nézik, pedig tudjuk, hogy nem az........

És még valamit, ha látványra vagyok kíváncsi, akkor megnézek egy természetfilmet mondjuk az esõerdõkrõl vagy a Niagara vízesésrõl, ott van látvány, egy filmben nem kritérium és alapvetõ szempont, de jól írtad ez a film egy látványfilm, már az elõzõ része is igen gyenge lábakon áll!

Attól meg, hogy jobb a technika lehetne jobb filmeket is csinálni és nem csak arra használni ezen technikát, hogy a látványra összpontosuljon minden!
9/10
Semprini 2014 aug. 12. - 14:15:32 9/10
(83/197)
Az eredeti ugyebár a Boulle-regény megfilmesítése, apró eltérésekkel. Ez meg a 2011-es reboot-prequel (A majmok bolygója - Lázadás), vagyis az elõzmények újragondolásának a folytatása, a két film semmilyen szinten nem hasonlítható össze, közös annyi van benne, hogy mindkettõben majmok veszik át az uralmat. Csakhogy míg a '68-as eredetiben (és annak sokat szidott 2001-es, Tim Burton-féle remake-jében) a végeredményt látjuk, amikor már a majmok uralkodnak az emberek fölött, addig az új filmekben a folyamatot tárgyalják, ahogyan a majmok megtanulnak gondolkodni, beszélni, fegyvert használni, stb.
A két film tehát abszolút nem váltja ki egymást, mivel a cselekményük nem azonos, technikai szinten pedig az új összemérhetetlen elõnyben van a régivel szemben, ezt mondani sem kell.
A Majmok bolygója - forradalom az idei év egyik legjobb filmje, a 10/3-as pontszám több, mint irreális, ha nem lenne jó a forgatókönyve, akkor is már pusztán a látvány miatt megérdemelne legalább 10/6-ot, persze ez is egy vélemény. :)
3/10
makovecz1972 2014 aug. 12. - 13:59:13 3/10
(82/197)
Én megnéztem ezt a filmet, de maradok az eredetinél, az sokkal jobb, ez csak a látványra összpontosít érdekes a történet és a film sem unalmas, de valahogy nem az igazi! 10/3
3/10
offtopic
makovecz1972 2014 aug. 12. - 13:55:31 3/10
(81/197)
A Sugár és a Pólus is adja, azok tudtommal Pesten vannak! :D
10/10
Suziy 2014 aug. 12. - 09:03:26 10/10
(80/197)
"tisztességes meló" után megnézzük :-)
7/10
Sunboy 2014 aug. 11. - 23:49:30 7/10
(79/197)
Nagyon tetszett az elõzõ rész, így elmentem a Nemzeti Filmszínházba, hamár pesti multi nem adja. Szép grafikával lett megcsinálva, de a forgatókönyve sajnos már Július Cézár óta változatlan, és ha a cselekménytörténetet vesszük figyelemben nem nagyon történt sok dolog benne. Ha lesz elég bevétel, ami ösztönzi majd a filmgyáriakat, úgy meghagyták a folytatás lehetõségét, de szerintem senki nem lenne rosszul, ha ez a sztori itt érne véget. Rajongói szemmel, maximum jóindulattal 7/10
9/10
jozsi86 2014 aug. 11. - 06:26:59 9/10
(78/197)
Nekem az Lázadás jobban tetszett egy fokkal, de a színvonalat megtartotta, súlyos, nyomasztó hangulatú, drámai hangvételû, nagyon komoly alkotás lett. Egy percig sem unatkoztam rajta. A látvány is jó lett.